Αποστολέας Θέμα: Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?  (Αναγνώστηκε 38576 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kabamaru-x-

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • to ksupolito straggali sthn asfalto
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #25 στις: 03/05/03, 13:57 »
kaloi einai.an den upostiriksoume ta ellhnika rock sygrothma xathikame mages.polla eipate...
thelw na rixnei xioni otan ksanartheis

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #26 στις: 03/05/03, 14:25 »
kaloi einai.an den upostiriksoume ta ellhnika rock sygrothma xathikame mages.polla eipate...

Ένας από τους λόγους που η εγχώρια ροκ σκηνή μπουσουλάει ακόμα, είναι γιατί το κοινό διέπεται από την νοοτροπία που περιγράφεις ως τάχα μου επιθυμητή και ωφέλιμη. Αντί να ξεχωρίσουμε την ήρα από το στάρι, προτείνεις να υποστηρίζουμε κάθε σχήμα που μπορεί να τυγχάνει και σαβούρα (πέραν ακόμα και των Δυτικές Συνοικίες), μόνο και μόνο λόγω καταγωγής. Ας χαιρόμαστε λοιπόν τους κάθε Είσοδος Κινδύνου εκεί έξω κι ας κλείνουμε το στόμα μας για τα ευτράπελα που μας προσφέρουν...κι έτσι θα πάμε μπροστά.
« Τελευταία τροποποίηση: 04/05/03, 14:50 από bluewind »

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #27 στις: 08/05/03, 05:41 »
    κατ εμε, ειναι φτηνη απομιμηση placebo τους οποιους δεν συμπαθω! κατα τα αλλα ειναι κατι σαν indie αγγλικο ποπ συγκροτημα με κιθαρουλες, τυπους με ευχαριστη διαθεση και αλλα συναφη εμπορικα στοιχεια! Δεν με συγκινουν και νομιζω πως και αυτοι, δυστυχως, ειναι καταδικασμενοι να "ξεχαστουν" μετα απο λιγο καιρο, γιατι δεν εχουν να δωσουν κατι "δικο τους"!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #28 στις: 08/05/03, 16:00 »
den katalavenw giati polloi apo esas eiste toso epikritikoi apenanti sayto to siggrotima...thimamai prin 2-3 xronia,isws kai parapanw,tote pou ipirxe to napster psaxnontas tixaia epesa panw se ena kommati tous,to:''tha vallw ta dinata mou''.akoma den eixan disko kai itan apo to demo tous pou kikloforouse genika sto internet.mou arese poli kai to tragoudi kai i fwni kai perimena pote tha tous anakalipsei kapoios na vgaloun cd!to cd tous telika argise na vgei alla einai pragmatika kalo kai den axizei mono to kalokairina radevou opws polloi eipate prin apo mena.ayto to katalavenoun vevea mono osoi exoun akousei ki alla tous tragoudia kai de krinoun mono apo ena video clip!isws na eprepe na stirizoume tis prospathies newn anthrwpwn sto xwro tou ellinikou rock,giati ta paidia ayta de vgikan sto proskinio apti mia mera stin alli kai sigoura prospathisan poli.posoi apo sas den eiste sti thesi tous kai prospatheite na xehwrisete?
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #29 στις: 08/05/03, 16:37 »
   τα παιδια αυτα δεν ειναι τιποτα παραπανω απο "προιοντα" τα οποια διαφημιζονται και "καταναλωνονται" σαν τις τσιχλες τα τσιγαρα την κοκα κολα και τις σερβιετες! Τα παιδια αυτα και ολοι σε αυτο το χαζοχαρουμενο ποπ-καλοκαιρινο σουξε-που-ολοι-ξεχνανε-μετα-απο-λιγες-βδομαδες, στυλακι δεν εχουν θεση παρα μονο στο καλαθακι του σουπερ-μαρκετ, οχι επειδη ειναι "ψωνια" (δεν ξερω αν ειναι), αλλα επειδη δεν εχουν να προσφερουν κατι αλλο απο αυτο που δινουν ολοι!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Pontifikas

  • Ο Γκρίζος Ταξιδευτής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Fly benevolent creature...
    • Προφίλ
    • Greek .Net Programming Community
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #30 στις: 08/05/03, 22:56 »
Και σαν επιβεβαίωση του Sot οι δυτικές συνοικίες θα εμφανίζονται σε μαγαζί μαζί με τον μεγάλο αυτό καλλιτέχνη που φέρει το όνομα "Βαλάντης".Τσκ τσκ τσκ >:(
Run - but if you run away
You'll always have to hide
So if you need to run Run for help!

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #31 στις: 08/05/03, 22:59 »
Και σαν επιβεβαίωση του Sot οι δυτικές συνοικίες θα εμφανίζονται σε μαγαζί μαζί με τον μεγάλο αυτό καλλιτέχνη που φέρει το όνομα "Βαλάντης".Τσκ τσκ τσκ >:(

Προφανώς τα παιδιά, στην προσπάθειά τους να χτυπήσουν το κατεστημένο της light μουσικής με πολλά συντηρητικά, αποφάσισαν να διαυρώσουν το σύστημα εκ των έσω...

Τι να κάνεις που πρέπει να βγει και το μεροκάματο...:P

Αποσυνδεδεμένος Pontifikas

  • Ο Γκρίζος Ταξιδευτής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Fly benevolent creature...
    • Προφίλ
    • Greek .Net Programming Community
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #32 στις: 08/05/03, 23:12 »
Τι να κάνεις που πρέπει να βγει και το μεροκάματο...:P

Ξέρεις κάτι ρε Bluewind,το σκέφτηκα την ώρα που έγραφα το Post.Δεν είμαι ακόμα στην αγορά εργασίας αλλά φαντάζομαι ότι είναι δύσκολα εκεί έξω.Ιδίως για τους μουσικούς.Αλλά θα φαντάζομαι ότι θα μπορούσαν να κάνουν Live εμφανίσεις σε κάποιο μαγαζί και να ζουν αξιοπρεπώς.Αλλά αυτοί μάλλον για την "καλή" πήγαν μαζί με τον Βάλάντη >:(
Run - but if you run away
You'll always have to hide
So if you need to run Run for help!

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #33 στις: 09/05/03, 02:41 »
Πάντως μου αρέσει η επιχειρηματολογία και ο σεβασμός που δείχνουμε στα γούστα των άλλων εδώ μέσα... ::) όταν παρόμοιες εκφράσεις (προϊόντα προς ευκαιριακή κατανάλωση κλπ) χρησιμοποιήθηκαν σε θέμα που αφορούσε το  metal, νομίζω πως δεν χρειάζεται να θυμίσω τις αντιδράσεις που υπήρξαν... και σωστά υπήρξαν... απλά θέλω να πω ότι δεν μπορούμε να απαιτούμε να σέβονται τις προτιμήσεις μας οι άλλοι και να προσβάλλουμε τις δικές τους... Σωτήρη δεν αποτελεί προσωπική επίθεση αυτό κι ελπίζω να μην το πάρεις έτσι επειδή αναφέρθηκα σε δικό σου σχόλιο. Ως προσωπική μου παρατήρηση σε γενικό επίπεδο το θέτω.
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #34 στις: 09/05/03, 03:03 »
Πάντως μου αρέσει η επιχειρηματολογία και ο σεβασμός που δείχνουμε στα γούστα των άλλων εδώ μέσα... ::) όταν παρόμοιες εκφράσεις (προϊόντα προς ευκαιριακή κατανάλωση κλπ) χρησιμοποιήθηκαν σε θέμα που αφορούσε το  metal, νομίζω πως δεν χρειάζεται να θυμίσω τις αντιδράσεις που υπήρξαν... και σωστά υπήρξαν... απλά θέλω να πω ότι δεν μπορούμε να απαιτούμε να σέβονται τις προτιμήσεις μας οι άλλοι και να προσβάλλουμε τις δικές τους...

Θεωρώ λάνθασμένο να αντιλαμβάνεται ο οποιοσδήποτε ως προσωπική επίθεση στην αισθητική, την μουσική κουλτούρα και τις επιλογές του, τις αρνητικές αναφορές άλλων για ένα συγκρότημα/καλλιτέχνη της αρεσκείας του. Βεβαίως και μπορεί να αντικρούσει κάποιο επιχείρημα που θεωρεί πως είναι λανθασμένο από την πλευρά του άλλου, για να υπάρξει και κάποια εποικοδομητική συζήτηση, αλλά ούτως ή άλλως το όλο θέμα τέθηκε σε ένα απλό ερώτημα που απαιτούσε ειλικρινή και ευθεία απάντηση.

Μολονότι θεωρώ το συγκρότημα "ψιλοπατάτα", δεν αποδίδω και το συγκεκριμένο χαρακτηρισμό στους ακροατές του...δε μας χαρακτηρίζουν πάντα κι απολύτως αυτά που ακούμε και δε χρειάζεται να παίρνουμε "προσωπικά" μια επικριτική αναφορά που έχει σαφή και συγκεκριμένο στόχο, άλλο από εμάς.

Έπειτα πάντα θα υπάρχει κάποιος εκεί έξω που θα του αρέσει κάτι, που στο υπόλοιπο σύνολο του πληθυσμού μπορεί να μοιάζει αποκρουστικό...δεν πρέπει να αποκλείουμε τις αρνητικές διαπιστώσεις, μόνο και μόνο για να μην προσβάλλουμε τα γούστα του.

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #35 στις: 09/05/03, 03:13 »
Μα δεν αναφέρθηκα σε κάτι που είπες εσύ... ??? ας γίνω λοιπόν συγκεκριμένη... μιλούσα για το σχόλιο του sotriani
" τα παιδια αυτα δεν ειναι τιποτα παραπανω απο "προιοντα" τα οποια διαφημιζονται και "καταναλωνονται" σαν τις τσιχλες τα τσιγαρα την κοκα κολα και τις σερβιετες! Τα παιδια αυτα και ολοι σε αυτο το χαζοχαρουμενο ποπ-καλοκαιρινο σουξε-που-ολοι-ξεχνανε-μετα-απο-λιγες-βδομαδες, στυλακι δεν εχουν θεση παρα μονο στο καλαθακι του σουπερ-μαρκετ, οχι επειδη ειναι "ψωνια" (δεν ξερω αν ειναι), αλλα επειδη δεν εχουν να προσφερουν κατι αλλο απο αυτο που δινουν ολοι!
Αν έχεις διαβάσει την δική μου απάντηση, θα έβλεπες πως το συγκεκριμένο συγκρότημα δεν περιλαμβάνεται ούτε στα δικά μου ακούσματα. Απλά δεν μπορώ να φανταστώ τί επιχείρημα μπορεί κάποιος να φέρει για να αποκρούσει τον χαρακτηρισμό της σερβιέττας... επίσης δεν είπα ότι ο χαρακτηρισμός απευθύνθηκε στους ακροατές... μίλησα για προσβολή των προτιμήσεων και όχι της προσωπικότητας. Και μια απόλυτη θέση για το πού μόνο έχει θέση ένα συγκρότημα, νομίζω δεν αφήνει περιθώρια για επιχειρηματολογίες...
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #36 στις: 09/05/03, 03:33 »
    ...συμφωνω και με τους δυο:


   1ον Γιατι δεν εθιξα, αλλα ουτε και επισιωξα να κανω κατι τετοιο, τους φιλους αυτου του συγκροτηματος.

   2ον Γιατι οπως εχω ηδη γραψει, το μεταλ "εφευρεθηκε" απο τις δισκογραφηκες!


   Υπαρχει μεγαλυτερη αποδειξη απο τους Iron Maiden? (τους οποιους λατρευω!) Το οναμα τους ειναι επιχειρηση και μαλιστα ΕΠΕ!!! Αν δειτε και στην καταχωρηση των δικαιωματων τους αναφερεται ...under licence of Iron Maiden ltd!!!!!!!!!!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος purimaxo_skouliki

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
  • Whatever you do, do nothing
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #37 στις: 15/05/03, 18:16 »
Skata.Katarxin oi Dytikes Synoikies den kykloforoun to CD tous apo tin Legend alla apo tin Alpha records.Kamia sxesi me Placebo, oute indie, oute tipota. I fwni tou tragoudiari den einai psilosavoura opws eipwthike,apenantias opoios kserei mporei na ektimisei,ase pou i xroia tou einai arketa ksexwristi gia ta ellinika dedomena.Ayta, den kserw,varethika,sunexiste,bye.
opoios den se katalavainei se anexetai

Αποσυνδεδεμένος Γιώτα Μή

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Φύλο: Γυναίκα
  • - -
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #38 στις: 15/05/03, 19:01 »
Και σαν επιβεβαίωση του Sot οι δυτικές συνοικίες θα εμφανίζονται σε μαγαζί μαζί με τον μεγάλο αυτό καλλιτέχνη που φέρει το όνομα "Βαλάντης".Τσκ τσκ τσκ >:(

akomh k an  kapios akoyei k ditikes sinikies alla kai baladh...pws tha akoysei ayto to sxhma?????den kollaei katholoy.pws tha desei???? ??? ??? o enas pop-laiko kai oi alloi "rock"(   ::)   )
proswpika den trelainomai gia to group ayto....dio tragoydakia toys mono einai eyxarista...alla k ayta oxi kati to idiaitero opws proeipwthike........
...La vita e una continua lotta...

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #39 στις: 16/05/03, 13:40 »
   εδωσες μονη σου την απαντηση λεγοντας "ευκολο ακουσμα"! Ετσι ειναι! Ευκολο ακουσμα ειναι ολη αυτη η σαβουρορεφρεναδουρα που εχει κατακλυσει την "νυχτερινη" Αθηνα! Ελεος πια!

   Και οσο για την "φωνη" του καραφλα, τι να πω? Το προβατο της φαρμας πιο καλα βελαζει απο το ατεχνο βρωμο-vibrato του...
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος purimaxo_skouliki

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
  • Whatever you do, do nothing
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #40 στις: 17/05/03, 15:13 »
Den mporoun na krithoun ola upokeimenika, giayto den mporeis na peis tipota parapanw apo to na ektheseis tin gnomi sou.I fwni tou falakrou poimena epimenw oti exei kati na pei,toulaxiston kati diaforetiko.Ta upoloipa einai thema aisthitikis kai mousikis antilipsis.
Amin.
opoios den se katalavainei se anexetai

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #41 στις: 17/05/03, 15:16 »
Δύο βίντεο κλιπς που έχω δει μου άρεσαν
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #42 στις: 19/05/03, 03:48 »
   nai! για "χαλί" στις εκπομπες του Πετρακα-Παππα στον Jeronymo, μια χαρα ειναι!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος dshakes

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • O παλιος ειναι ωραιος...
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #43 στις: 19/05/03, 12:48 »
Εμενα προσωπικα μου "ψιλο-αρεσε" το Καλοκαιρινα ραντεβου και κανενα αλλο.. Και αυτο με μερικα αλλα... Φωνη : καλη χροια, χαλι μαυρο τεχνικα... Στιχοι : καλοι αλλα δεν ειχαν εμπνευση μετα την δευτερη στροφη ρε παιδακι μου? μου θυμιζει τραγουδια των 80'ς με δυο στροφες και ενα ρεφραιν επαναλαμβανομενο 100 φορες.. κουραστικο..  Μουσικη : γνωστα ριφακια και αγαπημενα.. μου την δινει να λεω οτι καποιο τραγουδι μου θυμιζει καποιο αλλο...
Ειμαι πολυ χαρουμενος... Κάτι κυριοι με ασπρα ήρθαν χτες στο σπιτι μου και μου εκαναν δωρο ενα μπουφαν που κουμπωνει αναποδα...

bartatilas

  • Επισκέπτης
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #44 στις: 19/05/03, 12:57 »
Τι να σας πω ρε παιδιά, ψιλοψόφιοι μου φαίνονται, ψιλοδήθεν...!

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #45 στις: 19/05/03, 22:08 »
nomizw pws oi perissoteroi eiste poli aystiroi sta kritiria sas...entaxei na mi sas aresoun,entaxei oti einai  sto xekinima tous kai paizoun me ton valadi gia ta lefta(fadazomai pws o xoros einai arketa diskolos gia kapoion pou xekinaei etsi wste na mporei na leei me eukolia OXI),alla isws na eprepe na eimaste pio epiikis,tha vroun ton eayto tous...asxeta pou emena idi mou aresoun,kiriws i fwni tou tragoudisti(kai aytou pou kanei tis deyteres).pistevw pws exei kali xria,ektasi kai to vibrato tou de me enoxlei isa isa teriazei.ASXETO:exete akousei to siggrotima aney?o tragoudistis tous exei ekpliktiki fwni kata tin gnwmi mou kai to vibrato tou dinei poli sinaisthima sta tragoudia...afou milame gia elliniko rock pistevw pws to siggekrimeno siggrotima (aney) exei na dwsei polla alla distihws to cd tous den eixe tin analogi diafimisi me ayti twn ditikwn sinoikiwn...
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #46 στις: 20/05/03, 11:18 »
   ....ok! Γουστα ειναι αυτα!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Stauros

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Άντρας
  • &quotI dig music.....I'M ON DRUGS!!!"
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #47 στις: 21/05/03, 22:22 »
panta gia na teliwsei kapoia syzhthsh en entash gia mpantes leme ''einai 8ema goustou''......

opoiou aresei kalws..
gia tous ypoloipous pou to vlepoun pio va8eia to prama nta3ei..gamhse ta
Purple haze all in my brain, is it pleasure or is it pain?

Semper Repugnare!!

Αποσυνδεδεμένος Sl@sh

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #48 στις: 25/05/03, 15:27 »
kali douleia arkei na min psoneistoun

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #49 στις: 22/07/03, 10:15 »
Ο βασικότερος λόγος που επαναφέρω το θέμα είναι η συναυλία τους που άκουσα πριν από 2-3 μέρες στα πλάισια του φεστιβαλ "χύμα σο κύμα"

Οι ανθρωποι ήταν απαράδεκτοι...Έπαιξαν περίπου 1 ώρα και κάτι και εκτός από τις τρείς "επιτυχίες τους" , έπαιξαν ακόμη 2-3 δικά τους και τα υπόλοιπα ήταν διασκευές και μάλιστα ατυχείς....

Ξέρω άπειρα πολλά τοπικά συγκροτήματα που έχουν περισσότερα από τρία καλά κομμάτια και με πολύ καλύτερες ερμηνευτικά και εκτελεστικά διασκευές τα οποία δεν έχουν στον ήλιο μοίρα...

Μετά μιλάμε για προμόσιον....
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
11720 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/06/02, 18:45
από Ο Νέος Κιθαρωδός
42 Απαντήσεις
15492 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/07/03, 17:32
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
12 Απαντήσεις
9274 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/12/02, 09:42
από Πέτροc
18 Απαντήσεις
11744 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/04/03, 23:58
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
12 Απαντήσεις
5891 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/05/03, 10:07
από Βραζίλης
32 Απαντήσεις
13000 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/05/03, 10:59
από bartatilas
30 Απαντήσεις
17515 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/09/06, 04:49
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
17 Απαντήσεις
12292 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/11, 12:56
από Alex_Under
1 Απαντήσεις
4307 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/05, 13:10
από Ο Νέος Κιθαρωδός
20 Απαντήσεις
6797 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/05, 01:07
από The JeSTeR