Ψηφοφορία

Θέλω να φτιάξω κάτι πολύ απλό που θα μου κάνει διαφορά στον ήχο αλλά και θα με διασκεδάσει!.. Θέλω ένα:

Buffer (για να οδηγούμε πετάλια χωρίς απώλειες πρίμων και δυναμικών)
Booster (για το έξτρα "κλώτσημα" στην παραμόρφωση ή το solo boost)
Fuzz (για... όλα κυριολεκτικά!)
Overdrive (για λίγη ή πολλή χορταστική ..βρώμα!)
Ενισχυτάκι 1/2w για την κρεβατοκάμαρα με Volume, Tone, Gain και Dirt switch
Άλλο! (πείτε μου τι κάνετε κέφι να φτιάξουμε...)

Αποστολέας Θέμα: Κατασκευή DIY: Φτιάχνουμε κάτι μαζί;..τι θα κάνατε κέφι;  (Αναγνώστηκε 704852 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος billonious

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Άντρας
  • billy
    • Προφίλ
"hire someone to open and close the switch really fast"  χχαχαχααχα

Αποσυνδεδεμένος Vasmar

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Σε ποια θέση έχεις εκπληκτικό ήχο? Σ'αυτή που κλιπάρει με τρανζίστορ και διόδους γερμανίου υποθέτω, σωστά?

Οπότε μένουν οι άλλες 2 θέσεις, η μεσαία και αυτή με τα LEDs. Είχα κι γω το ίδιο πρόβλημα, έχω την εντύπωση ότι μου είχαν καεί τα LED. Στην αρχή που λειτουργούσαν η διαφορά ακουγόταν (στη θέση με τα LED η ένταση χαμήλωνε ελαφρώς σε σχέση με τη μεσαία θέση, λογικό αφου κλιπάραν τα LED) αλλά και φαινόταν (δοκίμασα να παίξω με σβηστά φώτα και παρατήρησα πως τα λεντάκια ανάβαν πολύ λίγο όταν χτύπαγα δυνατά τις χορδές!) Λίγο καιρό μετά έπαψα να ακούω διαφορές στον ήχο και η ένταση μεταξυ των δυο θέσεων παρέμενε η ίδια οπότε υπέθεσα ότι κάηκαν τα LED και μετά τα αντικατέστησα τα με τις διόδους που έχει η stock βερζιόν.

Θα μπορουσες να ξεκολλήσεις τα LED και να βάλεις 2 καινούργια, να παρατηρήσεις τη συμπεριφορά του πεταλιού, και άμα δεις ότι παραμένει αναξιόπιστο, να αντικαταστίσεις τα 2 LED με 2 διόδους, ή με 4 όπως έκανα εγώ.

Πάντως με τον καιρό παρατήρησα ότι σε μεγάλες εντάσεις κυρίως το κλιπάρισμα με τις διόδους έιναι κάπως σκληρό. Αυτή τη στιγμή το πετάλι το χρησιμοποιώ με το διακόπτη στη μεσαία θέση, volume 3:00, gain 1:00 - 3:00, tone 9:00-12:00, με απαραίτητη προυπόθεση ο ενισχυτής να έχει πολύ πολύ λίγη παραμόρφωση, το λεγόμενο slight break up.

Αύριο θα αντικαταστήσω τα leds με καινούρια και θα ποστάρω τ'αποτελέσματα.
Ευχαριστώ για τη βοήθεια!!

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Kαταπληκτικη δουλεια και με το κουτακι, πολυ ομορφο!!! Επαγγελματικοτατο!
Μονο που με βλεπω να κανω επιδρομη στην καταψυξη για παγωτο βραδυατικα!
Ευχαριστώ φίλε, μόλις γυρίσω από τις διακοπές θα ποστάρω τον πλήρη οδηγό decor κουτιών που έχω υποσχεθεί, και εκεί θα δείς ακόμα ένα προσχέδιο που είχα φτιάξει, που τελικά δεν επέλεξα, αλλά κατά διάφορες μαρτυρίες και γνώμες, μαλλον ήταν ακόμα πιο πετυχημένο!.. θα σε έστελνε όχι στην κατάψυξη, αλλά στον πλανόδιο παγωτατζή, στο κοντινότερο bikini/babes filled beach club σου!..
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος billonious

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Άντρας
  • billy
    • Προφίλ
Kαταπληκτικη δουλεια και με το κουτακι, πολυ ομορφο!!! Επαγγελματικοτατο!
Μονο που με βλεπω να κανω επιδρομη στην καταψυξη για παγωτο βραδυατικα!
Ευχαριστώ φίλε, μόλις γυρίσω από τις διακοπές θα ποστάρω τον πλήρη οδηγό decor κουτιών που έχω υποσχεθεί...
Αντε, για να σε δούμε... θα...θα...θα...θα...νομίζω ότι ακούω τον συγχωρεμένο Παπανδρέου πριν τις εκλογές.

Αποσυνδεδεμένος Vasmar

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Λοιπόν,αντικατέστησα τα πιθανώς καμένα leds.
Κατ'εμέ διαφορά στον ήχο υπάρχει ΜΟΝΟ σε μία θέση.Οι άλλες δυο μου ακούγονται το ίδιο.Έγραψα ένα δοκιμαστικό κλιπ για να μου πείτε αν εντοπίζετε κι εσείς το ίδιο θέμα.Η σειρά των θέσεων του διακόπτη στην ηχογράφηση,είναι αυτή που φαίνεται στην εικόνα
.

Να και το κλιπ:
http://soundcloud.com/vasmar07/barber-test/s-jFXnO

Υπάρχει περίπτωση να έχω κάψει τα mosfets?!

(Δύο παρατηρήσεις που ίσως βοηθήσουν στο να καταλάβετε αν το πετάλι δουλεύει σωστά.
Και σε μενα στη θέση 1 τα leds ανάβουν όταν παίζω δυνατά
Στην θέση 3 η ένταση μειώνεται σε σχέση με τις άλλες δυο θέσεις)
« Τελευταία τροποποίηση: 12/08/11, 15:50 από Vasmar »

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Αντε, για να σε δούμε... θα...θα...θα...θα...νομίζω ότι ακούω τον συγχωρεμένο Παπανδρέου πριν τις εκλογές.
Αφιερωμένο ειδικά σε σένα θα είναι φίλε..
Η δύσκολη δουλειά που είναι οι φωτογραφίες έχει ήδη γίνει.

Και σε μενα στη θέση 1 τα leds ανάβουν όταν παίζω δυνατά
Στην θέση 3 η ένταση μειώνεται σε σχέση με τις άλλες δυο θέσεις)
Κατ'αρχάς μπράβο για την υλοποίηση σου!..
Η μεσαία θέση (η δική σου 2) είναι χωρίς clipping, μόνο με ότι clipping κάνουν τα λοιπά υλικά και ο ενισχυτής σου. Στην θέση 1, τα LED για να ανάβουν, δουλεύουν κανονικά. Κλιπάρουν απαλά, και σε μεγαλύτερο σήμα, οπότε σίγουρα έχουν διαφορά, απλά ίσως ο λοιπός εξοπλισμός σου να μην μπορεί να αποδώσει την διαφορά με την θέση 2 με ακρίβεια. Στην θέση 3, είναι πολύ αναμενόμενο να πέφτει η ένταση, καθώς περισσότερο clipping σημαίνει και περισσότερη πτώση σήματος, οπότε και εκεί μάλλον είναι οκ τα θέματα. Μάλλον το καλύτερο είναι να δοκιμάσεις και με άλλους εξοπλισμούς και κυρίως λαμπάτους καλής ποιότητας, και να δεις τι ακούς εκεί.
« Τελευταία τροποποίηση: 12/08/11, 21:09 από adr1anos »
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Vasmar

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
@Adrianos
Ευχαριστώ για την απάντησή σου.Ήθελα μια επιβεβαίωση για το ότι τελικά όλα είναι σωστά,είναι κρίμα να έχω ολοκληρώσει το πετάλι μέρες και να μην το βάζω σε κουτί :P
Κάνω και το tone mod και μετά πάω για ΟCD ;D

Αποσυνδεδεμένος delus

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 194
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • YouTube channel
Vasmar περιμενουμε φωτογραφιες! Συνεχισε το!  :up

Αποσυνδεδεμένος Vasmar

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
@delus
Οι φωτογραφίες από το εσωτερικό ίσως να είναι και πιο όμορφες ,χεχε!Αφού δεν έχω ιδέα από decals κλπ.Ωστόσο αν κάποιος θέλει να ζωγραφίσει το κουτί στο χέρι,κανονικά με πινέλο,υπάρχουν κάποια tips?
Πχ είδος χρωμάτων
Βερνίκι μετά το βάψιμο?

Μιλάω πάντα για τα ήδη βαμμένα σε ματ χρώματα κουτιά του banzai

Thanks!!

Αποσυνδεδεμένος delus

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 194
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • YouTube channel
Βασικά τα ήδη βαμμένα κουτια του μπανζαι, αν κρίνω από το δικό μου, έχουν ψιλό μούφα βάψιμο. Γενικά δεν έχω τιπς για το πως να βάψεις πάνω σε ήδη βαμμένο και βερνικωμένο κουτί. Μπορείς να το τρίψεις και να το βάψεις απ'την αρχή, αλλά δε θα στο συνιστούσα. Αφησέ το όπως έιναι, κολλά του απάνω ένα σχέδιο ή μια εικόνα που να σ'αρέσει θα είναι μια χαρά.
Εγώ για παράδειγμα είχα πάρει έτοιμο βαμμένο κουτί, του κόλλησα πάνω αυτοκόλλητη διαφάνεια στην οποία είχα τυπώσει πάνω γράμματα, και το αποτέλεσμα μπορεί να είναι 0% επαγγελματικό, αλλά είναι 100% ικανοποιητικό για μένα.
Πάντως εάν σε ενδιαφέρει η όψη να είναι φοβερή, καλύτερα να το τρίψεις πολύ καλά να φύγει εντελώς από πάνω του η μπογιά, και μετά να το βάψεις όπως θες.
Είδος χρώματος και βερνικι να πάρεις ακρυλικό κατάλληλο και για μεταλλικές επιφανειες.

Αποσυνδεδεμένος Vasmar

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
@delus

Χμμ,δεν έχω ιδέα από αυτοκόλλητες διαφάνειες αλλά θα το ψάξω!Ελπίζω μόνο να μη χρειάζεται εκτυπωτής laser γιατί δεν έχω.Ευχαριστώ για τη βοήθεια.
Ενδεικτικά,να πω ότι δεν ενδιαφέρομαι για σχέδια κλπ ,αλλά μόνο για γράμματα που αφορούν την περιγραφή των ρυθμιστικών.

Πχ




Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Ενδεικτικά,να πω ότι δεν ενδιαφέρομαι για σχέδια κλπ ,αλλά μόνο για γράμματα που αφορούν την περιγραφή των ρυθμιστικών.


Χρειάζεσαι water slide decals που να είναι διαφανή..
http://www.craftycomputerpaper.co.uk/.Laser-Water-Slide-Decal-Paper_155.htm
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος delus

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 194
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • YouTube channel
Ούτε εγώ έχω laser εκτυπωτή. Δεν είναι απαραίτητο. Και ο inkjet κάνει δουλειά. Απλά έχει το μειονέκτημα ότι το μελάνι πάνω σε αυτό που θα εκτυπώσεις δεν στεγνώνει αμέσως και μπορεί να μουτζουρώσει αν δεν προσέξεις και να σου χαλάσει την εικόνα που τύπωσες. Εγώ οτιδήποτε τυπώσω για να χρησιμοποιήσω σαν ετικέτα, το περνάω αμέσως με ένα πολύ ελαφρύ ψέκασμα βερνικιού, για να προστατεύει το μελάνι.
« Τελευταία τροποποίηση: 16/08/11, 22:55 από delus »

Αποσυνδεδεμένος billonious

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Άντρας
  • billy
    • Προφίλ
...υπάρχουν κάποια tips?
Πχ είδος χρωμάτων
Βερνίκι μετά το βάψιμο?

Φίλε, όπως είπε ο Delus, σαν τελευταίο φινίρισμα, πέρασε το κουτί με ένα χέρι διαφανές ακρυλικό σπρέυ. Σκληραίνει και προστατεύει τις ετικέτες και τα χρώματα. Το βρίσκεις και στα συνηθισμένα χρωματοπωλεία και στα μαγαζιά με χρώματα αυτοκινήτων, ίσως και σε supermarket. Κάνει περίπου 3-5€ και γράφει απέξω "ακρυλικό". Άπλωσε ένα φύλλο εφημερίδας για να μην λερώσεις το δάπεδο αφού το σπρέυ ψεκάζει σε ευρεία γωνία και στερέωσε το κουτί σε οδοντογλυφίδες για να μην κολλήσει με τις εφημερίδες.

Αποσυνδεδεμένος NoiseHundler

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    Καλησπέρα και από  εμένα!
 
Αρχικά να πω πως είναι  μακράν το κατατοπιστικότερο θέμα που μπόρεσα να βρω, με απλή και κατανοητή δομή.  Συγχαρητήρια για την άριστη δουλειά που κάνετε όλοι!!!
 
Πρώτο μου post, αν και το ψάχνω για diy πεταλάκι σχεδόν ένα χρόνο.
 
Λοιπόν είμαι  σχεδόν έτοιμος να βάλω την πρώτη μου παραγγελία στο Banzai, και ήθελα να ρωτήσω αν στο μεταλλικό κουτάκι (αυτό  το κλασικό που αναφέρεται και σε προηγούμενες σελίδες) έχει βάλει κανείς την  πλαστική θήκη για την 9V  μπαταρία (θεωρώ πως το κουτί έχει βιδωτό καπάκι από κάτω… ε;) συγκεκριμένα σκέπτομαι  για αυτό.
 
Ευχαριστώ εκ των  προτέρων για την βοήθεια!
 
Δεν σταματάμε να παίζουμε επειδή γερνάμε , γερνάμε επειδή σταματάμε να παίζουμε.

Φιλικά πάντα, Νίκος!

Αποσυνδεδεμένος ibanezbass

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Τασος
    • Προφίλ
Γεια χαρα...
μπορεις να το κανεις αυτο...Αλλα...θελει να ανοιξεις τρυπα που σε μεταλλικο κουτι ειναι αρκετα δυσκολη ως σχημα και ως μεγεθος....
Προσωπικα δεν βρισκω τον λογο να κανεις κατι τετοιο...παιρνει περιπου 10 δευτερα να ανοιξεις το κουτι και να αλλαξεις την μπαταρια!
Καλη σκεψη παντως! ;)

Αποσυνδεδεμένος NoiseHundler

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Έχεις δίκαιο στο ότι θέλει 10 δεύτερα για να ανοίξεις και να αλλάξεις την μπαταρία, απλά το λέω για την ευχρηστία του θέματος.

Χώρια που την έχω πατήσει και έψαχνα να βρω 9V μπαταρίες στις 10 το βράδυ. Πολύ καζούρα από τους φίλους στο γκρουπάκι. Φαντάσου να έπρεπε να ξεβιδώνω και να ανοίγω και πετάλια. ;D

Πάντως, αλλιώς είναι να πρέπει να κουβαλάς μαζί κατσαβίδι στο στούντιο και αλλιώς απλά να ξεκουμπώνεις ένα καπάκι. Δίνει και πιο επαγγελματική εικόνα στο πεταλάκι.

Όπως και να έχει είναι εφικτό, απ’ ότι καταλαβαίνω, προσοχή θέλει μόνο και χειρουργικές κινήσεις και θα γίνει ωραίο.
Μόλις το φτιάξω θα ανεβάσω φωτογραφίες.
Δεν σταματάμε να παίζουμε επειδή γερνάμε , γερνάμε επειδή σταματάμε να παίζουμε.

Φιλικά πάντα, Νίκος!

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Και εγώ πιστεύω ότι είναι καλή σαν ιδέα, αλλά δεδομένης της κατασκευαστικής φασαρίας δεν αξίζει τον κόπο..
Δεν θα έχεις το κουράγιο να το κάνεις σε κάθε πετάλι, ενώ θα δείς από την πράξη ότι στο τέλος όλα τα πετάλια καταλήγουν σε ένα pedalboard με τροφοδοσία, ακριβώς επειδή δεν πάμε ποτέ σε σοβαρό live με μπαταρίες..
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
θα δείς από την πράξη ότι στο τέλος όλα τα πετάλια καταλήγουν σε ένα pedalboard με τροφοδοσία, ακριβώς επειδή δεν πάμε ποτέ σε σοβαρό live με μπαταρίες..
+1 η μπαταρία είναι λύση ανάγκης ;)

Αποσυνδεδεμένος ibanezbass

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Τασος
    • Προφίλ
Και κατι αλλο που μου ηρθε...Αυτη η θηκη θα καταλαμβανει αρκετο χωρο μεσα στο πεταλι και θα χρειαστεις αρκετα καλο προγραμματισμο για να μην τσουγκρισει με κανα jack ή διακοπτη...
Επισης εαν το ξεκινησεις δες αν σε παιρνει στο υψος! ;D
Καλη τυχη με την κατασκευη σου!

Αποσυνδεδεμένος ibanezbass

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Τασος
    • Προφίλ
Καλησπερα παιδια...
πριν περιπου 1μηνα ενα site με ονομα tayda elctronics (απο το οποιο εχω παραγγειλει αρκετες φορες) εφερε εξοπλισμο για πεταλοφτιαχτες...θελησα να το μοιραστω μαζι σας καθως ειναι ευκολος και γρηγορος τροπος να παραγγειλεις τα απαραιτητα για την κατασκευη ενος πεταλιου...Βεβαια δεν φτανει η παραγγελια σε 1βδομαδα αλλα λιγη υπομονη δεν εβλαψε ποτε! ;D
http://www.taydaelectronics.com/servlet/StoreFront
Ενα πληρες σετ για ενα πεταλι βγαινει περιπου 15ευρω μαζι με μεταφορικα...
Στο μονο που ειμαι επιφυλακτικος ειναι οι διακοπτες τους...περιμενω μερικους αυτες τις μερες...

Αποσυνδεδεμένος NoiseHundler

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Η αλήθεια είναι ότι αυτή την στιγμή στο pedal board μου δεν χωράει τροφοδοτικό. Είναι πάντως μέσα άμεσα πλάνα μου να κατασκευάσω ένα μεγαλύτερο.
Οπότε αναγκαστικά χρησιμοποιώ μπαταρίες (σε πεντάδα μέχρι στιγμής).

‘Όπως και να έχει, έστειλα την παραγγελία μου και περιμένω όταν έρθει η ώρα θα δω πως χωράει μέσα η θήκη και θα σας πω.
Ίσως με καμία πατέντα βγει ωραίο. Ίδωμεν. ;)


Τώρα θα περιμένω και θα διαβάζω το υπέροχο αυτό θέμα!
Δεν σταματάμε να παίζουμε επειδή γερνάμε , γερνάμε επειδή σταματάμε να παίζουμε.

Φιλικά πάντα, Νίκος!

Αποσυνδεδεμένος Vasmar

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Καλησπέρα και πάλι!
Λοιπόν,μετά από καιρό είπα να λύσω το πρόβλημα που έχω με το booster,τελικά όμως δεν είναι όσο απλό νόμιζα.Η κατάσταση έχει ως εξής:
Το πετάλι δουλεύει ΤΕΛΕΙΑ με μπαταρία.Όταν όμως παίζει με ρεύμα ,όταν ανοίγω το πετάλι λειτουργεί κανονικά σαν booster αλλά παράλληλα ακούγεται ένας ενοχλητικός ήχος.Παραθέτω κλιπ για να καταλάβετε.Τονίζω πως με μπαταρία αυτό ΔΕΝ συμβαίνει!
http://soundcloud.com/vasmar07/noise-17/s-fC0Ny

Θα εκτιμούσα την όποια βοήθεια :)

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Mήπως ο ήχος προέρχεται από το τροφοδοτικό που χρησιμοποιείς; Μόνο έτσι μπορώ να εξηγήσω το γεγονός ότι με μπαταρία λειτουργεί κανονικά και χωρίς θόρυβο.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Vasmar

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Mήπως ο ήχος προέρχεται από το τροφοδοτικό που χρησιμοποιείς; Μόνο έτσι μπορώ να εξηγήσω το γεγονός ότι με μπαταρία λειτουργεί κανονικά και χωρίς θόρυβο.

Όχι,αφού όλα τα υπόλοιπα πετάλια μου δουλεύουν μια χαρά με αυτό το τροφοδοτικό :)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
9 Απαντήσεις
5803 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/05, 18:32
από metalouda
3 Απαντήσεις
4526 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/01/06, 19:54
από D@ve Murray
24 Απαντήσεις
11090 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/06/06, 20:01
από ariz
6 Απαντήσεις
4594 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/03/07, 21:15
από amfenster
3 Απαντήσεις
3688 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/06/09, 08:09
από Μιχάλης13
18 Απαντήσεις
12261 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/12, 16:46
από let me know 796
5 Απαντήσεις
3982 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/12, 11:38
από JOBAK
4 Απαντήσεις
4027 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/04/12, 10:01
από armagedon
2 Απαντήσεις
3762 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/12/13, 15:11
από David1
14 Απαντήσεις
11474 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/06/18, 00:15
από hot_sauce (φλουτσ)