Αποστολέας Θέμα: Kithara summer live meeting 2015  (Αναγνώστηκε 71532 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος teotok

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Kithara summer live meeting 2015
« Απάντηση #150 στις: 08/06/15, 10:22 »
Πραγματικά περάσαμε πάρα πολύ ωραία και σίγουρα ήταν πολύ καλύτερα από πέρσι . Ευχαριστούμε όλους τούς διοργανωτές και τούς συμμετέχοντες. Ανδριανέ ως PTA  προτείνω να βρεθούμε κάπου να το πάρω με  ένα σκληρό και να το μοιράσω με την σειρά μου στη μπάντα μου.
 


Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10406
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Kithara summer live meeting 2015
« Απάντηση #151 στις: 08/06/15, 10:23 »
Πράγματι, πολύ ωραία βραδιά. Απόλαυσα όλα τα συγκροτήματα, που έπαιξαν πολύ καλά. Μπράβο και στον ηχολήπτη που έφτιαξε καλό ήχο σε όλους.

Ευχαριστούμε τον Καθόδιος και όποιους άλλους ασχολήθηκαν για την οργάνωση του φεστιβάλ.

Παρακαλώ όσους έχουν φωτογραφίες και βίντεο να επικοινωνήσουν μαζί μου. Θα φτιάξω ένα φωτοάλμπουμ στον server μας με φωτογραφίες από όλους τους φωτογράφους.

adr1anos,
Αρχικά κόψε τα βίντεο σε κομμάτια ανά τραγούδι. Θα πρέπει να ανεβούν στο κανάλι μας στο youtube, αυτούσια ή συμπιεσμένα πρώτα. Οπότε, μου τα δίνεις χέρι με χέρι για να τα ανεβάσω, ή τα ανεβάζεις εσύ σιγά σιγά αφότου σου δώσω πρόσβαση.

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4478
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Kithara summer live meeting 2015
« Απάντηση #152 στις: 08/06/15, 10:45 »
Παιδιά επειδή δεν έχω χρόνο για οποιουδήποτε είδους editing, προτείνω το εξής:

Την Πέμπτη, 6-9μμ, έχουμε μία (σχετικά χαλαρή) πρόβα στο Prova Studio. Θα φέρω έναν σκληρό δίσκο μαζί μου με όλο το υλικό, όποιος θέλει μπορεί να έρθει με αντίστοιχα δικό του σκληρό, και τα παιδιά στο γκισέ θα του το κάνουν copy. Έτσι θα έχετε όλο το υλικό και όλες τις δικές μας φωτογραφίες, να τις χρησιμοποιήσετε κατά το δοκούν.

Αν δεν μπορέσετε την Πέμπτη αυτή, επόμενη ευκαιρία είναι η άλλη Τρίτη.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος teotok

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Kithara summer live meeting 2015
« Απάντηση #153 στις: 08/06/15, 10:59 »
ok για πέμπτη.


Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4478
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Kithara summer live meeting 2015
« Απάντηση #154 στις: 08/06/15, 11:48 »
Επί της αρχής, προς αποφυγήν παρεξηγήσεων και αστοχιών, διευκρινίζω ότι το βίντεο που πάρθηκε, για λογαριασμό κάθε μπάντας, είναι πάγια θέση μου ότι αποτελεί ιδιοκτησία των μελών της και αφορά αυτούς πως θα διαχειριστούν το υλικό τους και τι θα επιλέξουν να δημοσιεύσουν, σε ποιό μέσο και με ποιό τρόπο.

Κατ επέκτασιν, θα κόψω το συνολικό βίντεο ανά γκρουπ και θα παραδόσω το υλικό πρώτα και αποκλειστικά στους band leaders/members που θα μου υποδειξετε. Το υλικό σας κατόπιν θα το διαγράψω. Εσείς μετά θα το διαχειριστήτε/διανείμετε όπως κρίνετε καλύτερα.

Οι φωτο που πάρθηκαν είναι γενικού περιεχομένου, υπάρχουν όλοι μέσα, σε όλες τις φάσεις, θα μπορούσαν να ανέβουν κάπου και να τις πάρουν όλοι, αν δεν έχετε αντίρηση από κάποιο γρουπ, αλλιώς ενημερώστε με.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1574
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: Kithara summer live meeting 2015
« Απάντηση #155 στις: 08/06/15, 12:23 »
Εδώ ζόμπι, καλημέρα σας!

Όντως ήταν πολύ καλά χθες.
Το λαϊβ ξεκίνησε με μόλις μία ώρα καθυστέρηση αν λάβουμε υπόψιν οτι 1η νότα στο τσεκ ακούστηκε μετά τις 6:30 άρα όλα ρολόι.

Στις 9 ακριβώς ανέβηκαν στη σκηνή οι Σάτυροι, τους οποίους όμως δεν είδα γιατί έπαιζα με τα straplocks και τα καλώδια!

Ακολούθησαν οι EOD. Τα παιδιά έχουν ανέβει πολλά επίπεδα πάνω από την τελευταία φορά που τους/σας είχα δει! Ο νέος κιθαρίστας κελαηδάει, ο δέ Σωκράτης στα τύμπανα σωστό μηχανάκι! Ο mr Ριχάρδος με στρατ πλέον άψογος, ενώ ο Χρήστος απλά έχει ξεφύγει και παίζει μπάλα σε άλλο πλανήτη! Τα συγχαρητήριά μου για το πρώτο σας πόνημα, περιμένουμε κι αλλά!

Στον ίδιο πληνήτη θα συναντήσουμε και τα αγαπητά ΟΥΦΟ! Από εμφάνιση σε εμφάνιση υπάρχει πολύ μεγάλη εξέλιξη.
Ο εν Χριστώ αδελφός Νικόλαος έδωσε για ακόμα μία φορά σεμινάριο τόνου αφήνοντάς μας κάπως μουδιασμένους με λίγο στραβό στόμα και πολλά άλλα κλινικά ευρήματα στο τελευταίο σόλο του σετ. Συμβασιούχος Σήφης και συμβασιούχους teotok εξαίσιοι, νιούφης συμβασιούχους Γιώργος με νομίζω να ργήσει να δέσει.
Ένα πουλάκι μου είπε οτι τώρα ετοιμάζουν πρωτότυπο υλικό το οποίο ελπίζω να ακούσουμε σύντομα!

Νεανικός ενθουσιασμός, κέφι, μπρίο και τα ρέστα παγωτά για τους Summer Camp. Απ όσο γνωρίζω το σχήμα είναι νεοσύστατο. Συνεχίστε τη δουλειά σε όλα τα επίπεδα για να δέσετε ακόμα περισσότερο.

Ουάου θα πώ μόνο για το σχήμα του Αδριανού. Εκτελέσεις carbon, ωραίες φωνές (γειά σου Μαρία), πολλή ενέργεια και ένας κιθαρίστας μπασίστας για να μειωθούν οι αυτοκτονίες κορασίδων!

Χάρηκα που γνώρισα καινούρια άτομα (Αδριανό, Σοφία Σωκράτη, Κυριάκο...) και που τα ξαναπάνε με τα λοιπά ρεμάλια του φόρουμ (Θανάση, Βασίλη, Άγγελο...).

Ενίσταμαι διότι το muppet dizzy δίδυμο δεν έκανε κράτηση γαλαρία και γι αυτό χρωστάω stage diving!

Να ευχαριστήσω, τον Α.ε.Χ. για τον  ενισχυτή και την ταρίφα. Χρωστάω μπύρες!

Τέλος να αναφερθώ στην άψογη φιλοξενία του Holywood, στην καλή δουλειά των ηχοληφτώνανε και το παλαβό πλήν playlist του διζέη!

Πάω να πάρω κολοκυθάκια, λέω να κάνω μπριάμ!
Πέμπτη prova λοιπόν...
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος bathan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • *** Μπάμπης ***
    • Προφίλ
Απ: Kithara summer live meeting 2015
« Απάντηση #156 στις: 08/06/15, 12:41 »
Καλησπέρα σε όλη την παρέα
Δυστυχώς δεν τα κατάφερα να έρθω αν και τα είχα κανονίσει όλα, ακόμη κα το μάθημα είχα ακυρώσει μέχρι που μου έσκασε δουλειά και γειά σας .....  :(
Ελπίζω στο επόμενο event να έρθω να γνωριστούμε
Too old to Rock 'n' Roll to young to retire

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1345
    • Προφίλ
Απ: Kithara summer live meeting 2015
« Απάντηση #157 στις: 08/06/15, 12:42 »
Το μόνο πρόβλημα είναι ότι ότι άναψε ένα λαμπάκι ενδεικτικό στον Blackstar και όταν κοίταξα το manual έγραφε "Partouza", λέτε να εννοεί ότι τον πήραμε όλοι παρτούζα!?..


Τι λε ρε φίλε; Εγώ είμαι να αλλάζω το logo στο VHT και να το κάνω "Slut" ;D


(εμπειρίαι, κριτικαί, σχολιασμοί και κουτσομπολιά μόλις κατακάτσουν οι ρακές που κέρναγε ο Αντώνης ο Αμοργιανός) %(

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4478
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Kithara summer live meeting 2015
« Απάντηση #158 στις: 08/06/15, 14:20 »
Για όσους το έζησαν, απολαύστε το ακόμα λίγο, για όσους το έχασαν, πάρτε μία μικρή γεύση και την επόμενη φορά μην το χάσετε!..:
https://files.secureserver.net/0sLtZcQyIUGlcU
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος atav (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι ολκής!
    • Προφίλ
Απ: Kithara summer live meeting 2015
« Απάντηση #159 στις: 08/06/15, 15:10 »
@Καθόδιος (φλουτσ)
Το δίδυμο muppet dizzy είχε μια χαρά τη γαλαρία του.. Κατέβηκε κάτω ακριβώς επειδή υποσχέθηκες stage diving! Αλλά εσύ τίποτα.. Ούτε το Θανάση που έπινε και ξαναέπινε για να μην κεντράρει σωστά και να πέσεις δεν υπολόγισες... Μόνο με τις ζώνες και τα παλιοκαλώδιά σου ασχολήθηκες! Ντροπή σου κύριε!
Οὔτε τάματα οὔτε οἱ ἅγιοι ὠφελοῦν στὴν ἀρρώστια μου. Ἐγὼ εἶμαι παιδὶ τῆς θάλασσας. Μὲ κράζει καὶ θὰ πάω.
http://www.andor-sailing.gr

Αποσυνδεδεμένος AnimaPura

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 556
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Παναγιώτη
    • Προφίλ
    • YouTube
Απ: Kithara summer live meeting 2015
« Απάντηση #160 στις: 08/06/15, 15:14 »
Λόγω εξεταστικής δεν μπόρεσα να περάσω. Αν κανονιστεί καμια μάζωξη τώρα το καλοκαίρι θα χαρώ να παρευρεθώ!
Excuse me while I kiss the sky!

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1345
    • Προφίλ
Απ: Kithara summer live meeting 2015
« Απάντηση #161 στις: 08/06/15, 15:27 »
Για όσους το έζησαν, απολαύστε το ακόμα λίγο, για όσους το έχασαν, πάρτε μία μικρή γεύση και την επόμενη φορά μην το χάσετε!..:
https://files.secureserver.net/0sLtZcQyIUGlcU


Α, μόνο 667 MBs το ραράκι  ;D

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4478
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Kithara summer live meeting 2015
« Απάντηση #162 στις: 08/06/15, 15:34 »
Α, μόνο 667 MBs το ραράκι  ;D
..και είναι μόνο οι φωτο..
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1345
    • Προφίλ
Απ: Kithara summer live meeting 2015
« Απάντηση #163 στις: 08/06/15, 15:47 »
Α, μόνο 667 MBs το ραράκι  ;D
..και είναι μόνο οι φωτο..


Θα πάρουν φωτιά οι δίσκοι :)

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1345
    • Προφίλ
Απ: Kithara summer live meeting 2015
« Απάντηση #164 στις: 08/06/15, 18:23 »
Λοιπόν, να συνοψίσω κι εγώ τις εντυπώσεις μου:


τα πράγματα πήγαν πραγματικά περίφημα από οργανωτικής απόψεως και επαγγελματισμού των group και των ηχοληπτών. 5 μπάντες, αρκετά διαφορετικές μεταξύ τους, κατάφεραν να κάνουν sound check ξεκινώντας στις 6μισυ περίπου, στις 9 και κάτι να ξεκινήσουμε και γύρω στις 12μισυ με 1 παρά να τελειώσουμε και μάλιστα με όλο τον κόσμο εκεί. Συγχαρητήρια και πάλι σε όλους.


Κάμερες, φωτογραφικές απ'ο,τι καταλαβαίνετε δούλεψαν στο full και πολύ καλά μάλιστα (είχαμε λίγο πριν τα πρώτα δείγματα από Αδριανό).


Στα group τώρα:


Σάτυροι: έχω δηλώσει fan για τις ιδιαίτερες και περίτεχνες συνθέσεις-ενορχηστρώσεις και την πολύ καλή δουλειά στο στίχο/μελοποίηση. Άλλη μια φορά έδωσαν φοβερό performance. Το memory boy του δικού μας Κώστα-Καθόδιου ήταν το κερασάκι στην τούρτα για τους gearheads. Α, την άλλη φορά να τσοντάρουμε κάτι να πάρει και strap locks ;D


EOD: Είχα διακρίνει το δυναμικό της μπάντας αλλά αυτό που άκουσα με ξεπέρασε. Σφιχτό rhythm section, ότι έπρεπε για το rock blues ύφος τους, ο lead κένταγε και η φωνή ήταν δε σχολιάζω άλλο. Είχαμε μείνει με αυτό που ακούγαμε. Ειλικρινά σκεφτόμασταν πράγματα του στυλ "που πας ρε Καραμήτρο" με την ιδέα ότι είμασταν οι επόμενοι


Summer camp: ίσως η πιο κεφάτη μπάντα της βραδιάς που κούνησε όλο το μαγαζί.


OUAW: εντάξει, μιλάμε για επαγγελματισμό με τα όλα τους τα παιδιά, από τους ήχους, τα θέματα στις κιθάρες, τις φωνές, τα τύμπανα τα πάντα όλα. Πολύ καλές επιλογές και στα τραγούδια που διάλεξαν (παίξανε muse και το έπαιξαν πάρα πολύ καλά, νομίζω αυτό τα λέει όλα)


Εμείς (οι part-time astronauts) το φχαριστηθήκαμε και είχαμε και την πρώτη εμφάνιση του Γιώργου στα τύμπανα. Ελπίζουμε να άρεσε και στους υπόλοιπους.


Αρνητικά για τη βραδιά, ειλικρινά δεν έχω να πω. Χάρηκα που ξαναείδα παλιούς γνώριμους και που συνδύασα κάποια nicknames με φάτσες.


Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Κώστα-Καθόδιο και το Βασίλη για την όλη διοργάνωση, το δικό μας το Σήφη για την αφίσα, όλα τα παιδιά από τις μπάντες και φυσικά στο προσωπικό του Holywood για τη φιλοξενία, τον ήχο (καταπλητκτική δουλειά από το ηχοληπτικό δίδυμο) και τις ρακές (να'ναι καλά ο Αντώνης).


Άντε και στην επόμενη  ;)

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 833
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: Kithara summer live meeting 2015
« Απάντηση #165 στις: 08/06/15, 19:10 »
Να πω και γω με τη σειρά μου ότι η βραδιά ήταν σούπερ! Φοβερά παιξίματα, ενθουσιώδης ατμόσφαιρα, ζεστός χώρος.

Δυο λόγια για τα γκρουπ:

Οι Σάτυροι έδωσαν το εναρκτήριο λάκτισμα και μας ταρακούνησαν με το καλημέρα! Κάθε φορά που τους βλέπω είναι ακόμα πιο δεμένοι με το δικό τους μοναδικό χαρακτήρα. Η μίξη των μουσικών ειδών που επιχειρούν, το εκτενές τους ρεπερτόριο και οι ψαγμένες ενορχηστρώσεις είχαν και πάλι την τιμητική τους! Respect!

Τους Part Time Astronauts τους έβλεπα για πρώτη φορά και ομολογώ ότι εν μέρει εντυπωσιάστηκα (βέβαια έχοντας ακούσει τον παιχταρά Zeoy σχηματίζεις μια ιδέα για το πόσο καλό είναι το επίπεδο). Άριστο performance, μας ταξίδεψαν πραγματικά με τις ατμοσφαιρικές prog μελωδίες τους. Στο τελευταίο σόλο-έπος δε, μάζευα το σαγόνι από το πάτωμα! Μικρή συμβουλή, ο ντράμερ σας ανεβάζει πολύ, μονιμοποιήστε τον και περιμένουμε ακόμα καλύτερα πράγματα.

Ακολούθησαν οι Summercamp. Φρεσκάδα, Κέφι και τα μυαλά στα κάγκελα! Με το ανεβαστικό ρεπερτόριο και τον ενθουσιασμό τους μας ξεσήκωσαν! Με την απαραίτητη τριβή θα τα πάνε ακόμα καλύτερα.

Τη βραδιά έκλεισαν οι Once Upon a Week που προσωπικά με ανάγκασαν να πω OUAW! Εμπειρία, ενέργεια, ωραίο ρεπερτόριο, ΗΧΑΡΑ, και μια frontwoman που οκ, το stage κυριολεκτικά της άνηκε!

Εμείς από την πλευρά μας σαν End of Discussion ευχαριστηθήκαμε απίστευτα το σετ μας και την όλη φάση και θέλω να ευχαριστήσω ειλικρινά όλους τους συμμετέχοντες για τη συνεργασία και τα καλά τους λόγια. Ο επαγγελματισμός και η πειθαρχία από όλες τις μπάντες περίσσευε, κάνοντας την όλη οργάνωση να ρέει ομαλότατα. Special thanks σε Zeoy και Ανδριανό που μας παραχώρησαν τους ενισχυτές τους για να παίξουμε (Τύφλα να 'χουν οι λάμπες με τον Blackstar!  ;D ) και εύχομαι πάντα τέτοια, η κιθαρομάζωξη τείνει να γίνει θεσμός και βελτιώνεται συνεχώς!

Αποσυνδεδεμένος Gold_Top

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kithara summer live meeting 2015
« Απάντηση #166 στις: 08/06/15, 20:30 »
Καλησπέρα και από μένα
Φαντάζομαι καταλάβατε ποιός είμαι ...


Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια και βεβαίως ανταποδίδουμε.
Νομίζω η δουλειά και ο κόπος του καθενός ατομικά και ομαδικά χθες δικαιώθηκε και αυτό ήταν ολοφάνερο. Πέντε μπάντες, πέντε διαφορετικές προσεγγίσεις της μουσικής που αγαπάμε να ακούμε και κυρίως να παίζουμε.


Προσωπικά το καταευχαριστήθηκα. Με κουρδίσατε καλά από τις 9 για να μην πω από το sound check και έτσι κατά τις 12 και που βγήκαμε απλώς δεν κρατιόμουν  ;D . Έχει και μερικά καλά να παίζεις τελευταίος.


Συγχαρητήρια σε όλους και πάντα τέτοια!!!


και για να γωνριστούμε
Ιπποκράτης

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4478
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Kithara summer live meeting 2015
« Απάντηση #167 στις: 08/06/15, 21:19 »
Για όσους το έζησαν, απολαύστε το ακόμα λίγο, για όσους το έχασαν, πάρτε μία μικρή γεύση και την επόμενη φορά μην το χάσετε!..:
https://files.secureserver.net/0sLtZcQyIUGlcU
Παρά το μέγεθος, μετράμε ήδη 40 downloads και ανεβαίνουμε!..
Βλέπω μεγάλη λαχτάρα, έτσι τα βίντεο όλο και ακριβαίνουν!!..  :roll

Πως τα βλέπετε με τις φωτό?.. Νομίζω είναι όλοι και όλα μέσα!..
Φαίνεται ότι το κάψαμε?..
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1345
    • Προφίλ
Απ: Kithara summer live meeting 2015
« Απάντηση #168 στις: 09/06/15, 11:05 »
@ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος: Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια. Ο drummer υπογράφει σύμβαση από βδομάδα (ημιαπασχόληση πάντα ;D )
@Gold_Top: χαρήκαμε κι εμείς που ακούσαμε τους περίφημους OUAW live. Συγχαρητήρια και για το πολύ ωραίο παίξιμο, τον ήχο σου και φυσικά το γούστο σου σε κιθάρες ;)
@adr1anos: πολύ ωραίο το φωτορεπορτάζ. Τις ευχαριστίες μας στους φωτορεπόρτερς. Αναμένουμε εναγωνίως και το video.

Αποσυνδεδεμένος sof1a

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • https://www.facebook.com/SummerCampTheBand/
Απ: Kithara summer live meeting 2015
« Απάντηση #169 στις: 09/06/15, 13:57 »
Παιδιά κι εμείς σας ευχαριστούμε πάρα πολύ για την παρουσία σας, την στήριξη(ψυχολογική και οικονομική μιας και βλέπω θα βγάλουμε χρήμα τελικά απο την βιντεοσκόπηση!!!  :o  )  ;D  και φυσικά για τα καλά σας λόγια!!  :)


Θεωρώ ότι η μεγαλύτερη επιτυχία της βραδιάς, που δεν την περίμενα ομολογώ, ήταν ότι 5 διαφορετικές μπάντες είχαμε 5 διαφορετικά στυλ μουσικής!! Απόλαυσα όλα τα γκρουπ ένα ένα με τη διαφορετικότητά του το καθένα!! :clap


Περιμένουμε νέες προσκλήσεις από όλους για να σας απολαύσουμε ακόμα περισσότερο!!


Εγώ να ευχαριστήσω ακόμα πιο "ειδικά" τον Κώστα @Καθόδιος (φλουτσ)
[/size]Για το λιθαράκι του στην αντιμετώπιση του προσωπικού μου πανικού με την τόσο απλή αλλά ουσιαστική κοινή του λογική!!  :up


Καλή Συνέχεια Σε Όλους παιδιά και ΚΑΛΕΣ ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΒΡΑΔΙΕΣ!!!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4478
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Kithara summer live meeting 2015
« Απάντηση #170 στις: 09/06/15, 18:12 »
Παιδιά καλησπέρα σε όλους, τα βίντεο σας κόπηκαν και ετοιμάστηκαν, όποιος μας έρθει την Πέμπτη θα το παραλάβει. Η λίστα είναι ως εξής:



Οπότε μπορείτε να έρθετε και με ένα στικάκι, αρκεί να είναι από 8Gb και πάνω.

Τα βίντεο είναι Full HD 1080p 30fps και έχουν ήχο Surround 5.1.
Σαφώς θα το μετατρέψετε σε Stereo για να αναρτηθεί, αλλά αν έχετε πλατφόρμα που να το ακούσετε σε 5.1, πιστέψτε με, αξίζει.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1574
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: Kithara summer live meeting 2015
« Απάντηση #171 στις: 09/06/15, 19:14 »
Εγγλεζάκια όλοι στη διάρκεια του σετ!
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4478
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Kithara summer live meeting 2015
« Απάντηση #172 στις: 10/06/15, 12:39 »
Λίγες πρόσθετες πληροφορίες για τα βίντεο.

Προς αποφυγή παρέμβασης και στοχεύοντας στην διατήρηση της αρχικής ποιότητας, δεν έκανα τίποτα στο αρχικό format (AVCHD 25Mbps) παρά να συρράψω την συναυλία και να κόψω να 5 μέρη των γρουπ, παραλείποντας τα setup, χρησιμοποιώντας το Solveig Video Splitter.

Ως αποτέλεσμα, θα χρειαστήτε μετατροπέα για να μειώσετε τον όγκο (και την ανάλυση) σε Mp4 ή όποιο άλλο format προτιμάτε/χρησιμοποιείτε. Παρέθεσα μία ανάλυση των χαρακτηριστικών των αρχείων σε ένα txt file για να σας διευκολύνει σε αυτή την διαδικασία.

Αν θέλετε να απολαύσετε σε καλή τηλεόραση/μονιτορ to mts αρχείο που είναι και το original προτείνω το δωρεάν και απίθανο DVD Fab Media Player, που υποστηρίζει AVCHD και full 5.1 surround.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1345
    • Προφίλ
Απ: Kithara summer live meeting 2015
« Απάντηση #173 στις: 10/06/15, 13:05 »
Εγγλεζάκια όλοι στη διάρκεια του σετ!


Εμείς ξεφύγαμε λιγάκι αλλά το extra 5λεπτο ήταν όσο και το τελευταίο σόλο μάλλον οπότε συγχωρνάτε με αλλά παρασύρθηκα 0:)

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1345
    • Προφίλ
Απ: Kithara summer live meeting 2015
« Απάντηση #174 στις: 10/06/15, 13:07 »
Λίγες πρόσθετες πληροφορίες για τα βίντεο.

Προς αποφυγή παρέμβασης και στοχεύοντας στην διατήρηση της αρχικής ποιότητας, δεν έκανα τίποτα στο αρχικό format (AVCHD 25Mbps) παρά να συρράψω την συναυλία και να κόψω να 5 μέρη των γρουπ, παραλείποντας τα setup, χρησιμοποιώντας το Solveig Video Splitter.

Ως αποτέλεσμα, θα χρειαστήτε μετατροπέα για να μειώσετε τον όγκο (και την ανάλυση) σε Mp4 ή όποιο άλλο format προτιμάτε/χρησιμοποιείτε. Παρέθεσα μία ανάλυση των χαρακτηριστικών των αρχείων σε ένα txt file για να σας διευκολύνει σε αυτή την διαδικασία.

Αν θέλετε να απολαύσετε σε καλή τηλεόραση/μονιτορ to mts αρχείο που είναι και το original προτείνω το δωρεάν και απίθανο DVD Fab Media Player, που υποστηρίζει AVCHD και full 5.1 surround.



"Μ'αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι" που έλεγε κι ένα παλιό ανέκδοτο με τον Τοτό.
Χωρίς πλάκα, το να έχουμε ο καθένας τη full πληροφορία και μετά να κάνουμε ό,τι θέλουμε ή χρειάζεται είναι η καλύτερη προσέγγιση.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
179 Απαντήσεις
81074 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/10/13, 08:48
από Korgy
155 Απαντήσεις
70683 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/14, 22:45
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
3632 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/12/14, 16:58
από KSpyros98
0 Απαντήσεις
4679 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/15, 13:00
από ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος
0 Απαντήσεις
5280 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/03/15, 07:51
από Eyemaster
5 Απαντήσεις
7054 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/15, 13:07
από vagtanplan
0 Απαντήσεις
2646 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/07/15, 05:32
από ConstantineKyr
1 Απαντήσεις
4602 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/10/15, 04:37
από RYTHF
39 Απαντήσεις
34844 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/12/15, 19:48
από sfanfan
24 Απαντήσεις
28017 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/08/16, 16:39
από adr1anos