Αποστολέας Θέμα: Practice amp..  (Αναγνώστηκε 37742 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Practice amp..
« Απάντηση #50 στις: 23/03/14, 18:38 »
H κανα μοντελλινγκ...Συνυπολογισε το κοστος των εφε: Τα εχουν ετοιμα ενισχυτες οπως yamaha THR10 spider IV peavey vypyr fender mustang...

Αν αθροισεις jet city 22 καμπινα τρια τεσσερα πεταλια απο εδω εκει και καλωδια μιλας για αλλο κοστολογια και παλι 22 watt που και στον 24ο να ζεις δε θα τα σκασεις!

Αποσυνδεδεμένος giorgos1990

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Practice amp..
« Απάντηση #51 στις: 23/03/14, 19:57 »
Καλα για τα πεταλια σκοτιστηκα δεν ειναι θεμα οποτε θελω τα παιρνω 100 ε υποθεση ειναι,ενισχυτη δεν παιρνεις καθε μερα και νομιζω η λαμπα αξιζει οι modeling δε μ αρεσουν μπορεις να κανεις πολλα πραματα μαζι και κανενα καλα ειναι σουπα με λιγο απ ολα ..
Αλλο πραμα οι λαμπατοι και να δωσω τα λεφτα να πιασουν και τοπο δε ξερω ετσι το σκεφτομαι ..

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Practice amp..
« Απάντηση #52 στις: 23/03/14, 20:45 »
Δεν ισχύει αυτό που λες για τα ΚΑΛΑ modelling μηχανήματα. Ούτε τα λεφτά σου πιάνουν τόπο επειδή παίρνεις λάμπα. Είχα πάρει το 6505+, πέρα από το μήνα του μέλιτος που δε με ένοιαζε και ΕΚΑΜ να μου έστελναν, αλλά και τις λίγες στιγμές που μπόρεσα να του δώσω να καταλάβει σε live κι επιλεγμένες πρόβες, κατέληξα να τον ανοίγω μια φορά το μήνα κι άμα, καθαρά από μεράκι. Όχι μόνο για τους γείτονες, δεν αντέχεται τέτοια ένταση σε σπίτι, δεν είναι οι χώροι ενός διαμερίσματος κατάλληλοι ακουστικά για τέτοια χρήση.

Έπαιζα σπίτι με Guitar Rig, γιατί το Peavey, που δίνει αρκετά ωραίο ήχο χαμηλά, αλλά όχι τα γκάζια για τα οποία είναι διάσημος και γκρεμίζουν όταν το τσιτώσεις, δεν μπορείς να το χαρείς με το master ΚΑΤΩ από το 1 (παραπάνω σε διαμέρισμα δε γίνεται απλά), πάει χαμένος. Άρα τα λεφτά μου δεν έπιασαν τόπο. Το πούλησα καλά τουλάχιστον.

Απλά θέλεις να πάρεις λάμπα για να σου φύγει η κάψα. Δεν είναι κακό, δεν είναι ανάγκη να τα μασάς δεξιά κι αριστερά για να μην το πεις. Πάρε ότι θέλεις, δε σημαίνει ότι αυτό που θέλεις είναι η καλύτερη επιλογή.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος giorgos1990

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Practice amp..
« Απάντηση #53 στις: 23/03/14, 21:26 »
Μα δε θελω ευελιξια στον ηχο.Θελω απλα ενα καλο gain καναλι με 2-3 πεταλια διαμορφωσης kai ειμαι καλυμμενος..
Γιατι να δωσω 250-300ε για εναν ενισχυτη που δεν χρειαζομαι και δεν θα παρω αυτο που θελω?
Θελω καλο λαμπατο gain ουτε πεταλι ουτε τιποτα που να εξομοιωνει τη παραμορφωση μεσα απο modelling.
Οκ καταλαβαινω το θεμα ενταση αλλα 2ο combo modelling δεν παιρνω παλι δεν ειναι αυτο που ζηταω.
Ελπιζω να καταλαβες τι ζηταω και γιατι εχω καταληξει εκει

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Practice amp..
« Απάντηση #54 στις: 23/03/14, 22:23 »
Αυτό που δεν καταλαβαίνεις είναι ότι ΔΕΝ υπάρχει καλό λαμπάτο gain ΧΩΡΙΣ υψηλή ένταση. Εκτός κι αν πάρεις 1 watt μηχάνημα. Όπου εκεί από ένταση θα είσαι ΟΚ, από gain, meh...

Modelling δεν είναι μόνο ενισχυτές, είναι και τα Pod HD/X3, είναι και το ElevenRack, είναι και το AxeFX. Δεν είναι όλα ίδια.

Πάρε ότι σου αρέσει, αλλά μην το πάρεις στα τυφλά. Θα απογοητευτείς.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος bozosd

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Practice amp..
« Απάντηση #55 στις: 24/03/14, 00:20 »
Για να πω και γω την γνώμη μου...
η αλήθεια είναι πως για να απολαύσεις ήχο (απο λαμπάτο τουλάχιστον),απαιτείται και η ανάλογη ένταση.
Ως κάτοχος του V22,μπορώ να πω πως κάνω πρακτική σπίτι χρησιμοποιώντας την μισή του ισχύ
και η ένταση του είναι υπερβολική.Αν και ζω σε μονοκατοικία,χρειάζεται η κατανόηση των "κολλητών γειτόνων"...

Φυσικά δεν μετάνιωσα στιγμή για την αγορά του.Απλά επιλέγω να τον εκμεταλλεύομαι ώρες επιτρεπόμενες.
Για τις ποιο ακατάλληλες,σκέφτομαι την αγορά ενός μικρού modelling
οπου θα μου δίνει την ευκολία φορητότητας  με την επιπλέον δυνατότητα της χρήσης ακουστικών.
Όσο ζεις,μαθαίνεις...

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Practice amp..
« Απάντηση #56 στις: 24/03/14, 08:26 »
Αυτό που λέει ο Mits@kos έχει πολύ βάση, στο σπίτι δεν θα τον ευχαριστηθείς τον λαμπάτο (ναι, ακόμα και τον 5w) εκτός μόνο στην περίπτωση που έχει ενσωματωμένο attenuator (ή που αγοράσεις έξτρα attenuator) όπως πχ τον VHT Special 6 ultra combo/head. Ή για να το πούμε καλύτερα, στο σπίτι θα ευχαριστηθείς πολύ περισσότερο το practice με ένα σύγχρονο μόντελινγκ μηχάνημα, όπως τις πεταλιέρες Pod HD ή τα Zoom G3x/G5 (που και φοβερό ήχο έχουν και είναι πιο πρακτικές στη χρήση). Άλλωστε μια καλή πεταλιέρα θα σου μείνει και για αργότερα σε περίπτωση που πάρεις ένα λαμπάτο για τα εφέ της. Ειδικά τα Zoom έχουν (εκτός των άλλων) και ενσωματωμένα drums με πολλούς έτοιμους ρυθμούς (για εξάσκηση είναι λουκούμι). Άκουσέ τα πριν αγοράσεις! ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 24/03/14, 08:56 από Kosthrash »
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Practice amp..
« Απάντηση #57 στις: 24/03/14, 11:16 »
εκτός μόνο στην περίπτωση που έχει ενσωματωμένο attenuator (ή που αγοράσεις έξτρα attenuator) όπως πχ τον VHT Special 6 ultra combo/head.


ή φτιάξεις attenuator
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Practice amp..
« Απάντηση #58 στις: 24/03/14, 11:49 »
Δεν εχω ακουσει οποιοδηποτε λαμπατο που να βγαζει οσο καλο high gain (αν το θες: σα το jet city που σου αρεσε στο βιντεο) σε χαμηλη ενταση βγαζω με το zoom g3.

Οσο περιεργο και αν σου φαινεται, με πεταλια, η καποιο digital πραγμα σαν προενισχυτη σε λαμπατο (η καλο γενικα τελικο) και καμπινα βγαζω τα πιο καλα ηχακια για το σπιτι.

Με τα ακουστικα αν γουσταρεις τετοιο παιξιμο το pc αποδιδει ακομη καλυτερα

Sad but true.

Θα ηταν πολυ χρησιμο αν ειχες χρονο, να διαβασεις, αυτο:

http://peavey.com/support/technotes/hartley/Chapter_3.pdf

Ειναι απο τις αγαπημενες μου σελιδες, ο hartley peavey ειναι απιστευτος ανθρωπος σε κατι τετοια.

Λιγο πολυ εξηγει (ασχετα απο την τρανζιστορ εξομειωση) τι συμβαινει σε 4-5 σημεια κλειδια σε ενα λαμπατο "υπο πιεση" και γιατι ολα αυτα λειπουν σε χαμηλη ενταση, αλλα και απο τους τρανζιστορ ενισχυτες και ποσο κοντα θεωρει οτι μπορουν να φτασουν...λυνει πολλες αποριες. Καποια απο αυτα, δεν τα παιρνεις ουτε απο τρανζιστορ σε χαμηλη ενταση. Αλλα ειναι πιο ευελικτο.

Η λαμπα αν θελεις, εστω και σε χαμηλη ενταση ενα χρωματισμο θα σου δωσει. Απλα δεν θα εχεις αυτο

"καλο λαμπατο gain ουτε πεταλι ουτε τιποτα" πανω κατω οποιον ενισχυτη και να παρεις που λειτουργει με το συμβατικο τροπο.

Αληθεια τι modelling ειχες πριν?

Παντως μην αποκλειεις να σου αρεσουν καποιοι ηχοι και σε χαμηλη ενταση. Εχω πετυχει αρκετους που ανετα εγραφα με αυτους που λεει ο λογος.

Αλλα ολοι ειναι λιγο αδειοι, fizzy κτλ.

Οταν τσιτωνεις ενα μηχανημα εκει "που τα δινει" το περιγραφω ως "black sound" (αφηνω το brown sound στους EVH rock-ο μανεις γιατι δεν ειναι αυτος ο ηχος που μαρεσει). Ξερεις εκει που εχεις αρκετο compression απο τον ενισχυτη και αρκετα πριμα χωρις να ξυριζουν και ο ηχος απλως ξεπηδαει απο τον ενισχυτη? Αυτο...ειναι και τα αυτια σου στην τσιτα βεβαια.

Το πιο κοντινο ειναι στο amplitube παντως...


Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Practice amp..
« Απάντηση #59 στις: 24/03/14, 13:36 »
...Θελω καλο λαμπατο gain ουτε πεταλι ουτε τιποτα που να εξομοιωνει τη παραμορφωση μεσα απο modelling.


Μόλις τώρα θυμήθηκα και τα AMT SS-11B (μιλώντας για καλό λαμπάτο high-gain από αναλογικό preamp). Ρίχ'τους μια αυτιά ;)

http://www.thomann.de/gr/amt_ss11b.htm
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος giorgos1990

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Practice amp..
« Απάντηση #60 στις: 24/03/14, 16:56 »
Εκει που χα καταληξει παλι με μπερδεψατε  ;D
Αυτο το λαμπατο μικρο μαραφετι ειναι πολυ καλο ακουσα καποια demo και εχει και καλα καθαρα-πολυ ενδιαφερον
*Πριν ειχα ενα κλασσικο line6 15αρη με 6 εφφε πανω και μ αυτον ασχολουμουν..Απο τοτε που χαλασε μου κοπηκε η ορεξη και δεν επαιζα γενικα αλλα τελευταια λογω χρονου ασχολουμαι οποτε χρειαζομαι μια αναβαθμιση πιστευω  :-\
Yπαρχει και μια εναλλακτικη σε 5 watt αρκετα καλος μου ακουγεται ο blackstar ht-5 αλλα ανεβαινει σε κοστος..
« Τελευταία τροποποίηση: 24/03/14, 17:19 από giorgos1990 »

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: Practice amp..
« Απάντηση #61 στις: 24/03/14, 19:57 »
Line 6 spider η ντροπή των modelling! Αν έβγαλες συμπέρασμα μόνο από αυτόν ξέχνα το.! Η κακιά στιγμή που λένε.
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος giorgos1990

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Practice amp..
« Απάντηση #62 στις: 24/03/14, 20:27 »
Nai συμφωνω ειναι ο πατος των Modelling... :-\
Οχι δεν λεω υπαρχουν και καλα model μηχανηματα αλλα νομιζω δεν θελω να παω εκει με αυτα που διαθετω-βεβαια δεν αποκλειω τπτ καποιες προτασεις ειναι αρκετα δελεαστικες και οπως βλεπετε ειμαι ανοιχτος σε συζητηση

Αποσυνδεδεμένος giorgos1990

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Practice amp..
« Απάντηση #63 στις: 24/03/14, 23:43 »
Οσον αφορα την ενταση διαβασα οτι μπορεις να χρησιμοποιησεις ενα vol pedal στο fx loop και να το χρησιμοποιησεις καπως σαν attenuator..
To χει κανει καποιος ?

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Practice amp..
« Απάντηση #64 στις: 25/03/14, 00:26 »
Οσον αφορα την ενταση διαβασα οτι μπορεις να χρησιμοποιησεις ενα vol pedal στο fx loop και να το χρησιμοποιησεις καπως σαν attenuator..
To χει κανει καποιος ?
Για ποιον ενισχυτή θεωρείς πως θα έχεις πρόβλημα με την ένταση?

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Practice amp..
« Απάντηση #65 στις: 25/03/14, 00:30 »
Οσον αφορα την ενταση διαβασα οτι μπορεις να χρησιμοποιησεις ενα vol pedal στο fx loop και να το χρησιμοποιησεις καπως σαν attenuator..
To χει κανει καποιος ?
Ναι και όχι.. ναι ελέγχει το volume, όχι, δεν δουλεύει ως attenuator.

Και αυτό διότι το vol pedal στο effects loop μειώνει το volume που πάει στο τελικό στάδιο ενίσχυσης των λαμπάτων, άρα μειώνει και την παραμόρφωση που προκαλείται από αυτό, (δηλαδή ότι κάνει και το απλό master volume σου) ενώ το attenuator μειώνει το volume ΜΕΤΑ το τελικό στάδιο και πριν το μεγάφωνο, ουσιαστικά διατηρώντας την χροιά της παραμόρφωσης που προκαλείται από το τελικό στάδιο ενίσχυσης, αλλά σε χαμηλότερα επίπεδα έντασης.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος giorgos1990

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Practice amp..
« Απάντηση #66 στις: 25/03/14, 00:53 »
Για ποιον ενισχυτή θεωρείς πως θα έχεις πρόβλημα με την ένταση?

Aναφερομαι στον jetcity με τα 20 watt
« Τελευταία τροποποίηση: 25/03/14, 01:41 από Απόλλων »

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Practice amp..
« Απάντηση #67 στις: 25/03/14, 09:37 »
Όλα τα παιδιά έχουν κάνει πολύ σωστά σχόλια για αυτό που "χρειάζεσαι".. όμως δεν είναι αυτό που "θέλεις". Απλά έχεις κολλήσει με τον JC, όλα μια χαρά..

Επειδή η εμπειρία δεν μεταδίδεται παρά μόνον αποκτάται πρώτο χέρι, εγώ προτείνω να πάρης τον ενισχυτή που γουστάρεις και έχεις κολλήσει, και αργότερα έχεις χρόνο να πάρεις ότι άλλο προκύψει από την εμπειρία που θα αποκτήσεις από αυτόν.

Η μουσική είναι ταξίδι με πολλούς προορισμούς άλλωστε, άρα τι να πας εκεί πρώτα τι εδώ, κάποια στιγμή θα έχεις πάει παντού και θα τα έχεις δει όλα..
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Practice amp..
« Απάντηση #68 στις: 25/03/14, 09:51 »
Aναφερομαι στον jetcity με τα 20 watt
Χμ...δεν ξέρω πόσο ουρλιάζει ο συγκεκριμένος αλλά εγώ τον 30άρη Laney μου δε τον ανοίγω συχνά πάνω απ'το 5...
Βέβαια βρώμες παίρνω από πεταλιέρα και όχι απ'το κανάλι του ενισχυτή...

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Practice amp..
« Απάντηση #69 στις: 25/03/14, 11:53 »
Η μουσική είναι ταξίδι με πολλούς προορισμούς άλλωστε, άρα τι να πας εκεί πρώτα τι εδώ, κάποια στιγμή θα έχεις πάει παντού και θα τα έχεις δει όλα..

πολύ σωστη κουβεντα
θα την υιοθετήσω :)
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος metalman

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Άντρας
  • to be a rock and not to roll
    • Προφίλ
Απ: Practice amp..
« Απάντηση #70 στις: 25/03/14, 13:03 »
Πάντως επειδη και εγώ ήθελα λαμπάτο αλλα εχω το πρόβλημα του διαμερίσματος θα σου πρότεινα να τσεκάρεις και την σειρά της yamaha thr10. Έχει και για μεταλ εκδοση τον thr10x..εμενα προσωπικα με εντυπωσιασε ο ήχος "λάμπας" που έχει και στην αρχη τουλάχιστον δεν θα χρειαστείς πετάλια...πάντως ακομα και αυτον δεν τον βάζεις τερμα σε διαμέρισμα.

Αποσυνδεδεμένος giorgos1990

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Practice amp..
« Απάντηση #71 στις: 25/03/14, 14:01 »
Ναι τον εχω τσεκαρει εχει πολυ καλο ηχο και βασικα εφε να πεξεις

Αποσυνδεδεμένος atav (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι ολκής!
    • Προφίλ
Απ: Practice amp..
« Απάντηση #72 στις: 25/03/14, 14:35 »
Aναφερομαι στον jetcity με τα 20 watt
Χμ...δεν ξέρω πόσο ουρλιάζει ο συγκεκριμένος αλλά εγώ τον 30άρη Laney μου δε τον ανοίγω συχνά πάνω απ'το 5...
Βέβαια βρώμες παίρνω από πεταλιέρα και όχι απ'το κανάλι του ενισχυτή...
Στο σπίτι πάς 30w μέχρι το 5;;; Μετακόμισες στο κύτταρο; :D
Οὔτε τάματα οὔτε οἱ ἅγιοι ὠφελοῦν στὴν ἀρρώστια μου. Ἐγὼ εἶμαι παιδὶ τῆς θάλασσας. Μὲ κράζει καὶ θὰ πάω.
http://www.andor-sailing.gr

Αποσυνδεδεμένος giorgos1990

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Practice amp..
« Απάντηση #73 στις: 25/03/14, 15:28 »
Πιο πολυ με προβληματιζετε παρα βοηθατε αλλα καλο αυτο  :P

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Practice amp..
« Απάντηση #74 στις: 25/03/14, 16:08 »
Στο σπίτι πάς 30w μέχρι το 5;;; Μετακόμισες στο κύτταρο; :D
Ναι...η αλήθεια είναι πως το master volume της πεταλιέρας επηρρεάζει την τελική ένταση του σήματος....

Πιο πολυ με προβληματιζετε παρα βοηθατε αλλα καλο αυτο  :P
Το βασικό είναι πως όσο περισσότερο ρεύμα στέλνεις...τόσο περισσότερη βρώμα θα δίνει ο ενισχυτής.
Οπότε αν ΔΕΝ μπορείς να ανοίξεις τον ενισχυτή...δεν θα μπορείς να πάρεις ικανοποιητική βρώμα (εκτός αν πάρεις ενισχυτή με ξεχωριστά volume,gain ανά κανάλι ΚΑΙ συνολικό master,οπότε και θα έχει, ουσιαστικά, ένα ενσωματωμένο attenuator)...θέλει λίγο υπολογισμό στα watt αν βασίζεσαι στο βρώμικο κανάλι του ενισχυτή...

Επειδή δε θυμάμαι αν το χεις αναφέρει...μόνο για σπίτι τον θες?
« Τελευταία τροποποίηση: 25/03/14, 16:10 από hot_sauce »

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
12 Απαντήσεις
13851 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/06/09, 19:46
από hot_sauce (φλουτσ)
0 Απαντήσεις
2125 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/03/08, 13:52
από mehiko
13 Απαντήσεις
5233 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/01/09, 11:36
από if_it_is?
7 Απαντήσεις
13348 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/11/09, 13:40
από Garvin
24 Απαντήσεις
7709 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/03/11, 21:17
από tech21man
0 Απαντήσεις
7913 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/07/12, 12:49
από virusfovos
3 Απαντήσεις
3825 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/10/14, 00:23
από zeoy