Αποστολέας Θέμα: θελω να LOOPαρω!!!!!  (Αναγνώστηκε 24491 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #25 στις: 10/10/09, 20:46 »
δλδ κανει αυτο που ρωτησα πιο πανω τον AtticanSky ε?καλα μιλαμε για διαφορετικη κατηγορια σε σχεση με το rc-20.Θα το χτυπησεις adr1anos???Μπα πιο πολυ για να το φτιαχνεις σε κοβω
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #26 στις: 10/10/09, 21:06 »
Θα το χτυπησεις adr1anos???Μπα πιο πολυ για να το φτιαχνεις σε κοβω

ΜΗ ΜΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΙΔΕΕΣ ..!!!!....!!..  LOL!!!
 %(  :run
..είπαμε, όχι και έτσι.!!...
 ;D
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #27 στις: 10/10/09, 21:27 »
αν παντως το παρεις ΕΤΟΙΜΟ :P θα ηταν χρησιμο ενα review οπως ξερεις να κανεις γιατι σκεφτομαι και εγω να το παρω σε κανα μηνακι
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #28 στις: 10/10/09, 22:56 »
αν παντως το παρεις ΕΤΟΙΜΟ :P θα ηταν χρησιμο ενα review οπως ξερεις να κανεις γιατι σκεφτομαι και εγω να το παρω σε κανα μηνακι

Με πρόλαβε ο zeromancer. Και σκεφτόμουν τι δώρο να μού κάνω για τα Χριστούγεννα...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #29 στις: 11/10/09, 00:04 »
ρε παιδια αν το παρουμε ολοι μας να μας το φερουν χονρικη..να τους πουμε δλδς πως θελουμε 5 κιλα απο jamman ολο και κατι θα κοψει :P :P
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος AtticanSky

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 276
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #30 στις: 11/10/09, 03:38 »
δλδ κανει αυτο που ρωτησα πιο πανω τον AtticanSky ε?καλα μιλαμε για διαφορετικη κατηγορια σε σχεση με το rc-20.
Με το FS, ασφαλώς!

Λοιπόν παιδιά, μετά από λίγο διάβασμα και έρευνα, έχω ενθουσιαστεί!!..
Πράγματι είναι έτσι και το FS είναι MUST!. ..διότι:
Αυτό είναι ακριβώς αυτό που θέλαμε, να μπορείς να αλλάζεις loops μέσα στο τραγούδι, on the fly!..
Ασφαλώς! Το χω κάνει χτίζοντας η/και αναπαράγοντας κομμάτια!

-και με τα λεφτά του Jamman και του FS μαζί, είμαστε ήδη περίπου στα 200 ευρώ κάτω από το BOSS RC-50.
Νομίζω θα το χτυπήσω άμεσα...
Νιώθω ότι το διάστημα που ακολουθεί οπωσδήποτε θα αποκτήσεις ένα είτε δανεικό είτε μτχ ή καινούριο! ::) (ίσως συνομωτήσει το σύμπαν) ;D ;D
no comments...  :roll 0:)

Θα το χτυπησεις adr1anos???Μπα πιο πολυ για να το φτιαχνεις σε κοβω
ΜΗ ΜΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΙΔΕΕΣ ..!!!!....!!..  LOL!!!
 %(  :run
..είπαμε, όχι και έτσι.!!... ;D
Όχι όχι, καλύτερα με τη μόντα του store στο πόδι! και θα στο φέρω τρέχοντας!!! και δώσε στο κόσμο ψωμί να ζήσει!!!  ;D ;D ;D ;D ;D
Στη ζωή, όπως και στο χορό, η χάρη γλιστράει πάνω σε πόδια με φουσκάλες...

Αποσυνδεδεμένος takissam

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #31 στις: 11/10/09, 13:12 »
Παιδιά σαν κάτοχος του jamman θα ήθελα να πω ότι όντως όσα έχετε αναφέρει είναι αλήθεια  :P.
Είναι πολύ καλό πετάλι και ένα θέμα που ειπώθηκε περί αξιοπιστίας, απλά θα ξεχαστεί από τη στιγμή που θα το πάρεις στα χέρια σου! Είναι σαν τάνξ και η αλήθεια είναι ότι είναι και λίγο υπέρβαρο! Με το switch δε πραγματικά ανοίγονται άπειροι άλλοι ορίζοντες. Επίσης για την εναλλαγή από loop σε loop, δεν είναι αναγκαίο να βρίσκονται σε κοντινές αποστάσεις. π.χ.  μπορείς να πάς από το κανάλι 1 στο 50 ;-)(αν βέβαια έχεις το χρονικό διάστημα διαθέσιμο). Οπότε καλό είναι ένα μικρό σκονάκι με το τι έχεις αποθηκευμένο σε κάθε κανάλι! ;D
Όσον αφορά τη σύγκριση με το RC-20 να αναφέρω και δύο πραγματάκια που δεν έχει το jamman. 1ο Το fade out στο stop (όπως πολύ σωστά γράφτηκε πριν) και 2ο δεν έχει το "εφετζίδικο" reverse mode που σου παίζει όλη τη λουπα ανάποδα ;). Επίσης για κάποιο latency στις λούπες που πολλοί λένε σε διάφορα forum προσωπικά δεν έχω διαπιστώσει κάτι τέτοιο! Μόλις το συνηθίσεις και το "έχεις" (πράγμα πολύ εύκολο) μετά όλα είναι απλά! Ακόμα και τα overdubs που είναι άψογα!

Επίσης. Κάτι τελευταίο. Η usb χρήση είναι λίγο περιορισμένη. Είναι κυρίως για να αποθηκεύεις τις λούπες σου και να τις ξαναφορτώνεις όποτε θέλεις. Δεν σου δίνει τη δυνατότητα να μετατρεψεις πχ ένα mp3 σε wav και να το φορτώσεις στο jamman. Αλλά απλά χρησιμοποιείς το line in και το γράφεις  ;).
Αυτά από εμένα. Οτιδήποτε άλλο ευχαρίστως να σας βοηθήσω!!
« Τελευταία τροποποίηση: 11/10/09, 13:15 από takissam »

Αποσυνδεδεμένος AtticanSky

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 276
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #32 στις: 11/10/09, 13:28 »
Επίσης. Κάτι τελευταίο. Η usb χρήση είναι λίγο περιορισμένη. Είναι κυρίως για να αποθηκεύεις τις λούπες σου και να τις ξαναφορτώνεις όποτε θέλεις. Δεν σου δίνει τη δυνατότητα να μετατρεψεις πχ ένα mp3 σε wav και να το φορτώσεις στο jamman. Αλλά απλά χρησιμοποιείς το line in και το γράφεις  ;).
Συμφωνώ, απολύτως!

takissam
πες για το store στο πόδι! Το βρίσκεις πολύ χρήσιμο να υπάρχει?
Να πιέσουμε τον andr1ano να μας το φτιάξει?  ::)
(Βάλε και συ ένα χεράκι) ;D ;D
Στη ζωή, όπως και στο χορό, η χάρη γλιστράει πάνω σε πόδια με φουσκάλες...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #33 στις: 11/10/09, 14:06 »
 takissam πολυ χρησιμο το review σου.οντως το αναποδο ειναι πολυ εφετζιδικο.επειδη εχω το delay της ehm και εχει μια μικρη λουπα που μπορεις να κανεις reverse τα αποτελεσματα ειναι πολυ εντυπωσιακα...εεεεεε ολο και ενα reverse ΘΑ ΜΑΣ ΦΤΙΑΞΕΙ Ο andr1anos!!τι λες AtticanSky ???
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος AtticanSky

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 276
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #34 στις: 11/10/09, 14:19 »
εεεεεε ολο και ενα reverse ΘΑ ΜΑΣ ΦΤΙΑΞΕΙ Ο andr1anos!!τι λες AtticanSky ???

χαχααχαχα με πειράζετε τώρα άλλα θα με θυμηθείτε!!!
Πάντως καθόλου κακή ιδέα δεν είναι! ;)
Στη ζωή, όπως και στο χορό, η χάρη γλιστράει πάνω σε πόδια με φουσκάλες...

Αποσυνδεδεμένος takissam

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #35 στις: 12/10/09, 00:01 »
Προσωπικά δεν θεωρώ απαραίτητο το να μπορείς να αποθηκεύσεις μια λούπα από το f.s. μιας και η χρήση που του κάνω είναι loop και overdubs on the fly καθώς και ορισμένα samples αποθηκευμένα σε κανάλια. Είναι καθαρά πως το χρησιμοποιείς. Επίσης... Έχω παρατηρήσει μια μικρή αλλαγή στον τόνο όταν το συνδέω στην αλυσίδα με τα πετάλια μου. Οπότε η λύση ήταν απλή με ένα true-bypass loop  ;) έτσι όταν δεν το χρησιμοποιώ πατάω το bypass και έτσι είναι σα να μην υπάρχει καν στην αλυσίδα. Loop στο looper λοιπόν!! 8)

P.s. έχω στα σκαριά ένα projectaki που θα λύσει και το θέμα του fade-out....αλλά περισσότερα εν καιρώ! :)
« Τελευταία τροποποίηση: 12/10/09, 00:50 από takissam »

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #36 στις: 12/10/09, 04:54 »

Eπίσης. Κάτι τελευταίο. Η usb χρήση είναι λίγο περιορισμένη. Είναι κυρίως για να αποθηκεύεις τις λούπες σου και να τις ξαναφορτώνεις όποτε θέλεις. Δεν σου δίνει τη δυνατότητα να μετατρεψεις πχ ένα mp3 σε wav και να το φορτώσεις στο jamman. Αλλά απλά χρησιμοποιείς το line in και το γράφεις  ;).
Αυτά από εμένα. Οτιδήποτε άλλο ευχαρίστως να σας βοηθήσω!!

Από τη στιγμή που ούτως η άλλως παίζει υπολογιστής, ανοίγεις το mp3 με το Cool Edit/Audacity κλπ το σώζεις σαν wav και τέλος...
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος takissam

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #37 στις: 12/10/09, 09:11 »
Από τη στιγμή που ούτως η άλλως παίζει υπολογιστής, ανοίγεις το mp3 με το Cool Edit/Audacity κλπ το σώζεις σαν wav και τέλος...
Αυτό εννοώ... ότι άμα ακολουθήσεις αυτή τη διαδικασία που αναφέρεις, μετά δεν μπορείς να το φορτώσεις στο jamman. (ή τουλάχιστον δεν το έχω καταφέρει ακόμα μετά από μια μικρή γρήγορη προσπάθεια). Anyways όμως το rec μέσω του line in δουλεύει άψογα οπότε ίσως είναι και περιττός κόπος οτιδήποτε άλλο  ;)

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #38 στις: 10/12/09, 13:25 »
παιδες σκεφτομαι να τσιμπισω αυτο.μου φαινεται safe και αρκετα φθηνο.τι λετε?
να ρωτησω κατι ακομα..δεν εχει τροφοδοσια.για να μην αγοραζω μπορω να οδηγησω με το τροφοδοτικο που εχω για το line6(η εστω να βαλω το Line 6 στην κανονικη του τροφοδοσια και να οδηγησω το jamman με το one spot)e?
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος AtticanSky

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 276
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #39 στις: 10/12/09, 13:36 »
τι να σου πω αγαπητέ zero.
δεν γνωρίζω τι mA χρειάζεται αλλα μπορώ να δω την τροφοδοσία του δικού μου και να σου πω αν σ ενδιαφέρει.
πάντως δε μπορεί να ναι ευκαταφρόνητη.
το 1spot δε, μάλλον το αποκλείουμε

αλλα, ας μιλήσουν και οι φίλοι συμφορουμίτες που το χουν ή που το απέκτησαν πρόσφατα.
Στη ζωή, όπως και στο χορό, η χάρη γλιστράει πάνω σε πόδια με φουσκάλες...

Αποσυνδεδεμένος takissam

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #40 στις: 10/12/09, 14:45 »
παιδες σκεφτομαι να τσιμπισω αυτο.μου φαινεται safe και αρκετα φθηνο.τι λετε?
να ρωτησω κατι ακομα..δεν εχει τροφοδοσια.για να μην αγοραζω μπορω να οδηγησω με το τροφοδοτικο που εχω για το line6(η εστω να βαλω το Line 6 στην κανονικη του τροφοδοσια και να οδηγησω το jamman με το one spot)e?

Το action δεν το αναφέρει, αλλά αν είναι πραγματικά όπως λέει "New-in-Box" τότε 100% συμπεριλαμβάνεται και το τροφοδοτικό του. Ρίξε ένα mail στο πωλητή να στο διευκρινήσει πριν κάνεις έρευνα για τροφοδοσία.  ;)

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #41 στις: 10/12/09, 15:44 »
AtticanSky εχω εγω το 1spot και ειναι στο οριο...δλδ οδηγω το  DM4 που χρειαζεται πολλα mA(1200)και ειναι οκ.νομιζω πως τοσα χρειαζεται και το jamman.
Θα κανω αυτο που λεει ο takissam.Θα στειλω στον πωλητη.Αααα τι πρεπει να προσεξω για το πεταλι...εννοω επειδη ειναι απο αμερικη ισχυει οτι και για τους ενισχυτες???
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος takissam

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #42 στις: 10/12/09, 16:41 »
AtticanSky εχω εγω το 1spot και ειναι στο οριο...δλδ οδηγω το  DM4 που χρειαζεται πολλα mA(1200)και ειναι οκ.νομιζω πως τοσα χρειαζεται και το jamman.
Θα κανω αυτο που λεει ο takissam.Θα στειλω στον πωλητη.Αααα τι πρεπει να προσεξω για το πεταλι...εννοω επειδη ειναι απο αμερικη ισχυει οτι και για τους ενισχυτες???

Ωχ τώρα το πρόσεξα ότι είναι από το αμέρικα... Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις κάποιο ευρωπαικό on-line store (dv247-thomann κλπ) μιας και πιθανά να έχεις να περάσει από τελωνείο και τέτοια και στην τελική να σου κοστίσει ακριβότερα.

http://www.dv247.com/studio-equipment/digitech-jam-man--30510 (δεν είναι άσχημη η τιμούλα  ;)
Ελπίζω να βοήθησα.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #43 στις: 10/12/09, 16:45 »
ρε συ βλαμμενο ειναι το dv.το πρωι το ειχε 247 :P :P.ειναι οντως καλη τιμη.πωπω ειχα ξεχασει την φαση με το τελωνειο και με χαλασε..ποσο παει το μαλλι ξερουμε?

αα ευχαριστω ρε συ τακιςςς
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #44 στις: 10/12/09, 18:20 »
Εγώ από εκεί το αγόρασα και το περιμένω όπου νάναι..
Δεν ήθελα να μπλέξω με τελωνεία και 110v μετασχηματιστές..
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #45 στις: 10/12/09, 18:48 »
καλα adr1anos εννοειται πως περιμενω εντυπωσεις..(αν μπορεις βεβαια :P :P)
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος takissam

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #46 στις: 11/12/09, 10:38 »
ρε συ βλαμμενο ειναι το dv.το πρωι το ειχε 247 :P :P.ειναι οντως καλη τιμη.πωπω ειχα ξεχασει την φαση με το τελωνειο και με χαλασε..ποσο παει το μαλλι ξερουμε?

αα ευχαριστω ρε συ τακιςςς

Καλημέρα και πάλι. Η αλήθεια είναι ότι με το dv η τιμούλα "παίζει" ελαφρά μέρα με τη μέρα και πάει ανάλογα με την αναλογία της λίρας ;)
Πάντως πιστεύω ότι δεν αξίζει καν να κάνεις το κόπο και να μπλέξεις με αμερική. DV is the way λοιπόν.
Όσο για τις εντυπώσεις δεν είναι άλλες παρά μόνο θετικές  :D (τουλάχιστον σε προσωπικό επίπεδο και για τη χρήση που του κάνω). Κοίτα και μερικά προηγούμενα posts έχουν αναφερθεί αρκετά χρήσιμα πραμγατάκια.
Και ένα update από το project που είχαι αναφέρει πιο παλιά.
ρίξτε μια ματιά...
Μόλις το ολοκλήρωσα το είναι SUPER!! μου κόστισε μόνο 6ε και είναι απίστευτα βολικό και χρήσιμο. (σημείωση το footswitch της digitech κοστίζει 45++)
Pix και τα σχετικά σύντομα  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 11/12/09, 10:41 από takissam »

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #47 στις: 11/12/09, 16:04 »
με βλεπω για DV.αντε να δουμε.την προηγουμενη φορα για το ebow ειχε περασει κανα 3βδομαδο για να το παρω στα χερια μου....νομιζαν οτι το ειχαν στειλει ενω ηταν στην αποθηκη.και ειλικρινα,ποιος καταλαβαινει τους αγγλους οταν μιλανε αγγλικα(η μαλλον τους ελληνες οταν μιλανε αγγλικα)
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #48 στις: 17/12/09, 13:14 »
Ρίξτε μια ματιά εδώ: http://www.normbowler.com/jamman/
Ο τύπος τα εξηγεί ποlύ καλά και έχει και διάφορες ενδιαφέρουσες ιδέες για την καλύτερη χρήση του Jamman.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος O_Menelaos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρευω τις ασπρες κιθαρες..!!
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #49 στις: 17/12/09, 14:44 »
Διαβασα το link που εδωσε ο Ανδριανος, ο τυπος τα λεει πολυ ωραια!!Με λιγη υπομονη δηλαδη μπορεις να κανεις παρα πολυ καλη και προσεγμενη δουλεια!!Αυτος τα κανει ολα σε ενα προγραμμα Sony Sound Forge το οποιο ποτε δεν ειχα ακουσει, φαινεται παρα πολυ απλο και θα το παρω (εεεμ θα το κατεβασω εννοω :P)!!Λεω αφου ειναι και τσαμπα ;Dνα κατεβασω το Sound Forge 10 pro!!Εκτος και αν γινεται πανικος εκει μεσα γιατι δεν εχω ιδεα απ'αυτα..

Παντως κακα τα ψεματα το JamMan δινει καποιες τρελες ευκολιες!!Μονο το Stereo του λειπει..που και παλι σε mono ενισχυτη δε θα κανει τη διαφορα.!!
O Sephiroth ειναι καλος..

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
2498 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/07, 11:56
από Μ.Π
2 Απαντήσεις
2921 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/07/08, 16:42
από Seth21
9 Απαντήσεις
3038 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/10/08, 11:44
από Μαργαρίτα Π.
4 Απαντήσεις
2678 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/10/08, 12:33
από bassman(4 String Suicide!)
24 Απαντήσεις
8656 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/12/08, 14:57
από RoyBatty
2 Απαντήσεις
2123 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/05/09, 19:22
από ilianthos-Kanlis
4 Απαντήσεις
2926 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/01/10, 16:02
από Jezus
22 Απαντήσεις
12555 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/06/10, 05:45
από TheVrachnoprofiter
0 Απαντήσεις
2248 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/07/10, 20:21
από gkou
0 Απαντήσεις
886 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/10/20, 15:16
από ΠΟΙΟΣ