Αποστολέας Θέμα: Επιλογή Ενισχυτή Στάδιο 2  (Αναγνώστηκε 5221 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Thomasp

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Επιλογή Ενισχυτή Στάδιο 2
« στις: 24/11/13, 19:12 »
Καταρχάς γεια σας και καλώς ήρθα στην παρέα σας! Όπως λέει ο τίτλος του θέματος σκοπεύω να αγοράσω ενισχυτή και θέλω την βοήθειά σας. Παίζω ηλεκτρική κιθάρα γύρω στα 3 χρόνια τώρα όμως τους τελευταίους μήνες ξεκίνησα μαθήματα. Οπότε αγόρασα μια κιθάρα της προκοπής (είχα το πακέτο Vtone της Behringer), μια Ibanez RG370FMZ που είναι και πιο κοντά στα γούστα μου ηχητικά. Άρα τώρα πάω για το δεύτερο μέρος της αναβάθμισης του εξοπλισμού: Ενισχυτής!


Πρώτα ψάχνουμε για combo ενισχυτή.
Η μουσική που παίζω είναι κυρίως προς το rock και το metal, αλλά θέλω και καλό ήχο για blues, εξάσκηση πάνω σε αυτά κάνω κυρίως  :P [size=78%] . [/size]
Πεταλάκια ή πεταλιέρα δεν έχω, κάποια στιγμή στο μέλλον και ανάλογα με τις ανάγκες μου σκοπεύω να αποκτήσω όμως.
Τώρα για Watt δεν είμαι και σίγουρος, ο ενισχυτής προορίζεται για χρήση μέσα στο σπίτι και πρόβες κυρίως οπότε φαντάζομαι όχι κάτι το ιδιαίτερο.
Από θέμα ήχου μάλλον πιο κοντά στον βρετανικό είμαι (πχ Marshall), αλλά αν δεν πάρω λαμπάτο μάλλον δεν παίζει και μεγάλο ρόλο ε?
Τα εφέ ευπρόσδεκτα είναι, αλλά για κάτι καλό κάνω και υποχώρηση.  ;D
Και εκεί έρχεται το μεγάλο ερώτημα: Να πάρω λαμπάτο ή όχι? Δεν ξέρω, χωρίς να έχω μεγάλη εμπειρία νομίζω πως ο ήχος του λαμπάτου μου αρέσει περισσότερο, αλλά δεν ξέρω από θέμα ανθεκτικότητας και στα χρήματα που δίνω αν με συμφέρει.


Τιμή γύρω στα 200, με κάποια απόκλιση φυσικά προς τα πάνω ή προς τα κάτω για κάτι καλό.
Α, και για μεταχειρισμένο δεν έχω κανένα θέμα, αν είναι κάτι σε καλή κατάσταση πολύ ευχαρίστως!
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Ενισχυτή Στάδιο 2
« Απάντηση #1 στις: 24/11/13, 19:34 »
Όταν λες πρόβες; Είσαι σε μπάντα; Αν ναι, εφόσον προβάρετε σε στούντιο δεν υπάρχει λόγος να κουβαλάς το μικρό practice combo εκεί, σχεδόν πάντα ο εξοπλισμός είναι καλύτερος. Αν πάλι έχετε δικό σας χώρο, τότε θες 30+ watt για να τα βγάλεις πέρα με ντράμερ.

Για το σπίτι νομίζω το καλύτερο ενισχυτάκι που μπορείς να πάρεις με αυτά τα χρήματα είναι ο νέος μικρός Vypyr, ο VIP 1.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Ενισχυτή Στάδιο 2
« Απάντηση #2 στις: 24/11/13, 20:09 »
Στα 200 Ευρώ υπάρχουν μερικοί καλοί λαμπάτοι για χρήση στο σπίτι, λόγω μικρής ισχύος όμως θα είναι δύσκολο να βγάλεις πρόβα με έναν από αυτούς. Oπότε έχεις δύο επιλογές. Ανεβάζεις τον προϋπολογισμό σου κατά τουλάχιστον 100 Ευρώ και παίρνεις έναν λαμπάτο όπως ο Jet City 2112, που ίσως είναι ο καταλληλότερος για αυτό που ψάχνεις, ή καταφεύγεις στη λύση ενός modelling ενισχυτή όπως ο Vypyr που πρότεινε ο mits@kos ή ο Vox VT20+.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Thomasp

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Ενισχυτή Στάδιο 2
« Απάντηση #3 στις: 24/11/13, 21:18 »
Συγκρότημα προς το παρόν δεν έχω, για πρόβες αναφερόμουν κυρίως στο να μαζευόμαστε με φίλους καμία φορά και να παίζουμε. Οπότε μάλλον αποκλείεται η περίπτωση του λαμπατου γιατί 100 ευρώ παραπάνω δύσκολα.
Τώρα τους modelling δεν τους έχω σε μεγάλη εκτίμηση, κυρίως επειδή ότι line6 έχω ακούσει μου φαίνεται απίστευτα ψηφιακή η παραμόρφωση, πολύ χάλια. Βέβαια για τον vypyr και τον vox διαβάζω καλά λόγια στο ίντερνετ, ίσως να πρέπει ναι τους δώσω μια ευκαιρία και να τους δοκιμάσω. Μήπως ξέρει κανείς πού έχουν τέτοιους στην Αθήνα σε κατάστημα;

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Ενισχυτή Στάδιο 2
« Απάντηση #4 στις: 24/11/13, 23:53 »
Συγκρότημα προς το παρόν δεν έχω, για πρόβες αναφερόμουν κυρίως στο να μαζευόμαστε με φίλους καμία φορά και να παίζουμε. Οπότε μάλλον αποκλείεται η περίπτωση του λαμπατου γιατί 100 ευρώ παραπάνω δύσκολα.

Όπως σού είπα, μπορείς να βρεις αρκετούς καλούς λαμπάτους με λιγότερο από 200 Ευρώ. Σού πρότεινα τον συγκεκριμένο που είναι πιο ακριβός μόνο και μόνο γιατί έκανες λόγο για πρόβα. Aυτό παραπέμπει σε συγκρότημα με drummer που παίζει σε studio η κάτι τέτοιο και όχι σε παρεΐστικη κατάσταση στο σπίτι για χαβαλέ. Από τη στιγμή που δεν υφίσταται κάτι τέτοιο, τα δεδομένα αλλάζουν.

Κοίτα λοιπόν τους παρακάτω:

Bugera V5

Blackstar HT-1

Ampeg GTV-110

Laney Cub

Oι δύο τελευταίοι ίσως να μην έχουν ακριβώς τον ήχο που ψάχνεις, προσφέρουν όμως καλή παραμόρφωση για rock και blues. Για ένα μικρό λαμπάτο σε αυτά τα λεφτά, οι δικές μου προτιμήσεις θα ήταν ο Bugera και ο Ampeg.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Επιλογή Ενισχυτή Στάδιο 2
« Απάντηση #5 στις: 25/11/13, 12:20 »
Στα 200€ για λαμπάτο θα κάνεις σημαντικές υποχωρήσει σε πολλαπλούς τομείς. 2 λάμπες ίσα ίσα, μικρά μεγάφωνα, λίγες λειτουργίες, ένα κανάλι, λίγα ρυθμιστικά, κλπ.

Είναι κρίμα, από την στιγμή που λες ότι ακούς την ψηφιακή παραμόρφωση να μην περιμένεις να ανέβεις μέχρι τα 300€ και να πάρεις κάποιον αξιοπρεπή λαμπάτο με όλα τα απαραίτητα όπως αυτός που σου προτάθηκε:
..Ανεβάζεις τον προϋπολογισμό σου κατά τουλάχιστον 100 Ευρώ και παίρνεις έναν λαμπάτο όπως ο Jet City 2112, που ίσως είναι ο καταλληλότερος για αυτό που ψάχνεις..

Αν από την άλλη θέλεις κάτι άμεσα και μόνο μέχρι 200€, εγώ συστήνω να μην πάρεις λαμπάτο αλλά να πάρεις έναν:
Για το σπίτι νομίζω το καλύτερο ενισχυτάκι που μπορείς να πάρεις με αυτά τα χρήματα είναι ο νέος μικρός Vypyr, ο VIP 1.
..που είναι πολύ πιο ολοκληρωμένος σε λειτουργίες από έναν λαμπάτο κάτω των 200€.
« Τελευταία τροποποίηση: 25/11/13, 12:22 από adr1anos »
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Ενισχυτή Στάδιο 2
« Απάντηση #6 στις: 25/11/13, 12:36 »
+1 σε όλα τα αποπάνω  ;D

Επίσης, εκτός του πολύ καλού Peavey VIP1, υπάρχει και ο Vox VT 40+ στα 216 ευρώ περίπου (επίσης modeling) αλλά με 10' ηχείο και περισσότερα Watts (όχι πως θα τα χρειαστείς άμεσα, αλλά καλό είναι να υπάρχουν  ;) )

http://www.dv247.com/guitars/vox-valvetronixplus--vt40plus--guitar-amplifier-combo--78473
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Ενισχυτή Στάδιο 2
« Απάντηση #7 στις: 25/11/13, 12:58 »
για μεταχειρισμένο σε λάμπα κοίτα και αυτόν εδώ
με 12άρι μεγάφωνο κ 5 watt τα οποία είναι υπεραρκετά για χρήση στο σπίτι.
τον είχα για κάμποσο καιρό , είναι πολύ ωραίο ενισχυτάκι , vintage ήχος, built like a tank , επιλογή 3 και 5 watts και παίρνει πολύ καλά τα πετάλια.
καινούριο δεν τον βρίσκεις εύκολα διότι έχει σταματήσει η παραγωγή του.

σημείωση: δεν έχω καμία σχέση με τον πωλητή.

Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος Thomasp

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Ενισχυτή Στάδιο 2
« Απάντηση #8 στις: 25/11/13, 13:42 »
@Απόλλων: Όταν μιλούσα για σπίτι με φίλους εννοούσα πλήρες lineup, και ντράμερ και μπάσο και απ'όλα. Επομένως όσο και να μου αρέσει η ιδέα του λαμπάτου (και λαμβάνοντας υπόψιν ότι όπως αναφέρει και ο φίλος adr1anos θα πρέπει να κάνω σημαντικούς συμβιβασμούς, κυρίως αυτός του ενός καναλιού) μάλλον θα πάω για κάτι άλλο.



Αυτό με την ψηφιακή παραμόρφωση πάντως στον line6 το έχω ακούσει μόνο, τους άλλους δεν τους έχω ακούσει οπότε φαντάζομαι πως μπορεί να έχουν διαφορά, που να μην χτυπάει τουλάχιστον άσχημα στο αυτί. Πάντως αν πάω σε modelling μάλλον προς Peavey ή Vox θα κινηθώ.


Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας πάντως!  :)

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Επιλογή Ενισχυτή Στάδιο 2
« Απάντηση #9 στις: 25/11/13, 14:26 »
Βλέπεις, δεν κολλάμε από ιδέες ή προτάσεις, κολλάμε από..
 :guitar ..τα λεφτά.. τα λεφτά.. τα μπικικίνια..  :sing
 :roll
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Thomasp

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Ενισχυτή Στάδιο 2
« Απάντηση #10 στις: 25/11/13, 15:32 »
Είμαι σίγουρος πως από προτάσεις άλλο τίποτα, δεν νομίζω να υπάρχει τέτοιο θέμα.  :P
Είχα την εντύπωση πάντως πως περίπου 200Ε είναι αρκετά για κάτι αρκετά αξιοπρεπές...  :eee

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Ενισχυτή Στάδιο 2
« Απάντηση #11 στις: 25/11/13, 21:53 »
Για 200 ευρω...δεν θα πηγαινα σε καινουριο μαλλον ουτε σε λαμπα.

Περαν του peavey XXX δεν εχω βρει λαμπατο που να ακουγεται εστω αποδεκτα σε χαμηλες εντασεις σπιτιου και ειναι εκνευριστικο. Και βασικα και αποδεκτο, δεν θα επαιρνα ουτε καν 5 watt ο για σπιτι εκτος και αν το δαμαζα με attenuator αλλα μετα για προβες κτλ...οχι.

Για μενα η λυση ειναι "καλο" τρανζιστορ και ειναι peavey bandit (80-100 watt) η marshall valvestate 100. Θα βρεις και αλλους αλλα αυτοι οι δυο παιζουν μια χαρα χαμηλα (επιβεβαιωμενα) και ριχνουν αρκετο ξυλο στους περισσοτερους λαμπατους στην αγορα ειδικα στους φτηνους σε αρκετη ενταση και δεν στερουνται χαρακτηριστικων (καναλια, σοβαρες λουπες, αποδεκτες-καλες καμπινες 12ρια μεγαφωνα) και δεν ειναι και modelling. Και επιβεβαιωμενα βγαζουν αρκετα καλο ηχο για rock (τον 100ρη vs100 τον ειχα επι καιρο, μια χαρα ειναι!) παιρνουν πεταλια τελεια και στο metal σε σοβαρη ενταση πρεπει να ανεβεις σε λαμπατο η modelling σε μπατζετ για να παρεις παρομοιο αποτελεσμα και ουτε καν σωζονται (οι φτηνοι λαμπατοι) με πεταλια.


Πολυ απο σποντα, ισως βρεις μεταχειρισμενο λαμπατο valveking 112, ενδιαφερον ενισχυτης, παιζει αποδεκτα χαμηλα καλος ηχος γενικα


Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Ενισχυτή Στάδιο 2
« Απάντηση #12 στις: 25/11/13, 22:41 »
Για μενα η λυση ειναι "καλο" τρανζιστορ και ειναι peavey bandit (80-100 watt) η marshall valvestate 100. Θα βρεις και αλλους αλλα αυτοι οι δυο παιζουν μια χαρα χαμηλα (επιβεβαιωμενα) και ριχνουν αρκετο ξυλο στους περισσοτερους λαμπατους στην αγορα ειδικα στους φτηνους σε αρκετη ενταση και δεν στερουνται χαρακτηριστικων (καναλια, σοβαρες λουπες, αποδεκτες-καλες καμπινες 12ρια μεγαφωνα) και δεν ειναι και modelling. Και επιβεβαιωμενα βγαζουν αρκετα καλο ηχο για rock (τον 100ρη vs100 τον ειχα επι καιρο, μια χαρα ειναι!) παιρνουν πεταλια τελεια και στο metal σε σοβαρη ενταση πρεπει να ανεβεις σε λαμπατο η modelling σε μπατζετ για να παρεις παρομοιο αποτελεσμα και ουτε καν σωζονται (οι φτηνοι λαμπατοι) με πεταλια.

Σωστός ο tech όσον αφορά τον Peavey Bandit. Είχα στο παρελθόν και τον Bandit και τον Envoy και είναι πράγματι πολύ καλοί για solid state ενισχυτές σε αυτά τα λεφτά. Και εκτός από όσα αναφέρθηκαν, προσφέρουν αρκετή ευελιξία χωρίς να είναι modelling λόγω διαφορετικών επιλογών σε κάθε κανάλι, οπότε σίγουρα δεν πρόκειται για μονοδιάστατα μηχανήματα. Kαι δεν αποκλείεται να τους βρεις μεταχειρισμένους σε καλύτερη τιμή.

Για τις δικές μου ανάγκες πάντως ο Bandit αποδείχθηκε υπερβολικά ογκώδης και δυνατός, ενώ ο Envoy ήταν πιο κοντά σε αυτό που ήθελα. Το αναφέρω σε περίπτωση που σκοπεύεις να τον κουβαλάς όποτε θέλεις να τζαμάρεις με τους φίλους σου. Για κάτι τέτοιο ο Envoy είναι πολύ πιο βολικός και προσφέρει επαρκείς εντάσεις. Λογικά μπορείς να τον βρεις καινούργιο γύρω στα 200 Ευρώ ή λίγο παραπάνω, ενώ ο Bandit είναι αρκετά πιο ακριβός.
« Τελευταία τροποποίηση: 25/11/13, 22:43 από Απόλλων »
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Ενισχυτή Στάδιο 2
« Απάντηση #13 στις: 26/11/13, 10:40 »
Ακριβως απολλων, αν και υπαρχει και η ενδιαμεση λυση πιο κοντα στον bandit σε βαρος που ειναι ο studio pro 112 στα 65 watt με 12ρι ηχειο. Για jamαρισματα μαλλον θα επαιρνα 12ρι μεγαφωνο σε ενισχυτη, ειδικα για rock-metal που λεει το παληκαρι. Του envoy τα καθαρα μου αρεσαν πολυ καλυτερα απο του bandit ειδικα το classic mode με τρελλανε. Νομιζω οτι ακουγεται και αποκρινεται ακομη καλυτερα απο το οριτζιναλ classic! (και το 30ρι και το 50ρι) τουλαχιστο σε χαμηλη ενταση που εχει ανασες και αποθεματα ο ενισχυτης.

Παρεμπιπτοντως με συμβατικους μη modelling ενισχυτες πιστευω υπαρχει και καλυτερη συμβατοτητα στα καθαρα με τα πεταλια.

Αν εισαι τυπος που θα παιρνεις καθαρα την παραμορφωση απο πεταλι, τοτε μπορεις ανετα να παρεις οποιο λαμπατο γουσταρεις πραγματικα αν δεν νοιαζεσαι καθολου για τη βρωμια του ειτε σε χαμηλη ειτε σε υψηλη ενταση. Αν εχει και V30 (celestion vintage 30!) ακομη καλυτερα (για μενα).

Αυτη τη στιγμη αν ψαξεις σε αγγελιες εχει διαφορα ομορφα πραγματα. Εχει και ενα υποτιμημενο fender DSP212 100 watt που ειναι 2 σε 1. Ενα καθαρο καναλι, κανονικο και ενα με 13 modelling ηχους και effects. Το modelling αυτο της fender ειναι πολυ καλο και χρησιμοποιηθηκε μετεπειτα και στο super champ XD και στο mustang. Νομιζω 140 ευρω απο βεροια. Ζυγιζει 19,5 κιλα οχι λιγα αλλα λιγα για τον ογκο του. Εχει 30ρηδες λαμπατους με 1 μεγαφωνο που ζυγιζουν παραπανω.
« Τελευταία τροποποίηση: 28/11/13, 02:13 από Απόλλων »

Αποσυνδεδεμένος Thomasp

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Ενισχυτή Στάδιο 2
« Απάντηση #14 στις: 27/11/13, 14:22 »
Ωραία... Πολύ καλές και επεξηγηματικές όλες οι απαντήσεις σας, αλλά μπερδεύτηκα κάπως με τόσες επιλογές και μοντέλα :P
Θα πάω σε μαγαζιά να δοκιμάσω ότι μπορέσω από αυτά που προτείνατε και θα καταλήξω έτσι μου φαίνεται, ευχαριστώ πολύ πάντως!  ;D

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Επιλογή Ενισχυτή Στάδιο 2
« Απάντηση #15 στις: 27/11/13, 14:28 »
.. μπερδεύτηκα κάπως με τόσες επιλογές και μοντέλα :P
Για να σου συνοψίζω τι -σωστά- ειπώθηκε από τα παιδιά, με δεδομένο ότι δεν θα πάρεις λαμπάτο:
1. Εάν θέλεις να φιάξεις ήχο με τα effects από τον ενισχυτή πάρε modelling
2. Εάν θέλεις να φτιάξεις ήχο με effects από πετάλια πάρε απλό τρανζιστοράτο
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Ενισχυτή Στάδιο 2
« Απάντηση #16 στις: 28/11/13, 02:16 »
αν και υπαρχει και η ενδιαμεση λυση πιο κοντα στον bandit σε βαρος που ειναι ο studio pro 112 στα 65 watt με 12ρι ηχειο.

Έχω την εντύπωση ότι ο Studio Pro δεν κυκλοφορεί πλέον, εκτός αν μιλάμε για μεταχειρισμένο. O Bandit και ο Envoy υπάρχουν σε πιο καινούργιες εκδόσεις, αν και η γενική άποψη είναι ότι δεν είναι τόσο καλοί όσο τα παλιότερα μοντέλα.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Thomasp

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή Ενισχυτή Στάδιο 2
« Απάντηση #17 στις: 01/12/13, 19:29 »
Σε περίπτωση που απορεί κάποιος, να πω πως τελικά κατέληξα στον Peavey Valveking 112 μεταχειρισμένο (όσο και να το προσπάθησα, τελικά επικράτησε η επιθυμία μου για λάμπα  :P  ). Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις, με βοήθησαν πολύ μπορώ να πω!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
25 Απαντήσεις
23126 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/06/07, 13:15
από ScullShot
14 Απαντήσεις
5617 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/06/09, 21:32
από Απόλλων
19 Απαντήσεις
7067 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/12/09, 00:19
από Jezus
76 Απαντήσεις
25100 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/07/10, 19:30
από Μητσάκος
9 Απαντήσεις
4153 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/10, 00:47
από Jezus
11 Απαντήσεις
4962 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/04/10, 01:42
από Jezus
7 Απαντήσεις
2792 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/12, 11:10
από michalis1983
26 Απαντήσεις
9068 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/07/13, 22:11
από AlteredMind
14 Απαντήσεις
5987 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/05/13, 01:29
από zeoy
8 Απαντήσεις
4417 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/06/13, 10:18
από Cyberdemon87