Σελίδες:
  • #26 από aristomenis_a στις 02 May 2006
  • Εξαιρετικο και το remix. Οπως ηδη εχουν σχολιασει και οι υπολοιποι. ειναι μια version που σε χαλαρωνει. Μου αρεσε και αυτη η version και σε συγχαιρω και παλι.
  • #27 από anthoula_loi στις 02 May 2006
  • Φανταστικό και το remix. Και στο δικό μου playlist και τα δύο. Μπράβο ξανά.  8)
  • #28 από King Lui στις 03 May 2006
  • Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ.

     :)
  • #29 από Arg0 στις 06 May 2006
  • Καταπληκτικο το remix...

    Μη σου πω οτι μου αρεσε περισσοτερο απο το κανονικο. Βασικα η φωνη δενει πολυ περισσοτερο οταν ριξεις την παραμορφωση. Βλεπεις η ενσταση μου στην αρχικη version ειναι οτι θεωρουσα οτι η φωνη ηταν πολυ alternative για το κομματι. Τωρα ομως με την νεα εκδοση δενει πολυ περισσοτερο!

    Συγχαρητηρια!
  • #30 από dionysia p στις 06 May 2006
  • Το κομμάτι το κατέβασα και το άκουσα χτες ως επισκέπτρια. Για τους στίχους έχω γράψει στην αντίστοιχη ενότητα. Για τη σύνθεση και την ερμηνεία, συγχαρητήρια! Εξαιρετική δουλειά!
    Τώρα θα κατεβάσω και το remix να το ακούσω και επανέρχομαι.
  • #31 από FSL στις 06 May 2006
  • Μόλις άκουσα και το remix και τολμώ να πω πως μ αρεσε πάρα μα πάρα πολύ.
    Μπράβο!
  • #32 από dionysia p στις 06 May 2006
  •  Μόλις τώρα άκουσα και το remix. Εκπληκτικό! Συγχαρητήρια ξανά! Εξαιρετική δουλειά και τα δύο που άκουσα!
  • #33 από Σιδηρόπουλος στις 06 May 2006
  •  Τ Ε Λ Ε Ι Ο 
  • #34 από King Lui στις 08 May 2006
  • Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ όλους.  :)

    Ιάσονα ίσως να έχεις δίκιο για τη φωνή. Την παραμόρφωση στο original την έβαλα για να γεμίσει λίγο το κομμάτι αφού ακουγόταν λίγο άδειο (ίσως και λόγω της τονικότητας αλλά και το ύφος του κομματιού, ο τραγουδιστής αναγκάστηκε να τραγουδήσει χαμηλά. Στα τελευταία ρεφραίν που τραγουδάει μία οκτάβα πάνω έχει πολύ καλύτερες δυναμικές)
  • #35 από Ruby στις 12 Apr 2007
  • Ουφ, το βρήκα, αλλά πολύ με μπερδεύεις με τα λινκ, ή βάζεις πολλά ή είναι άκυρα, και στα δύο που έχεις εδώ μου λέει file not found. Τεσπά το έχω ακούσει από το προφίλ σου, ιστότοπος King Lui. Έχω απαντήσει και στους στίχους, απαντάω κι εδώ αφού το βρήκα ότι μου άρεσε πάρα πολύ το τραγούδι σας. Μπράβο!
  • #36 από Αλκιβιάδης στις 15 Apr 2007
  • Καλό θα ήταν να ανανεώσεις το link του rapidshare King Lui γιατί προηγουμένως που θέλησα να ακούσω πάλι και το original και το remix στη σελίδα σου, μου έκανε διακοπές, δεν ξέρω τι φταίει, δες το λίγο. Τη γνώμη μου ήδη σου την έχω πει από την πρώτη φορά που άκουσα και τις δύο εκδοχές, είναι πάρα πολύ όμορφο το τραγούδι σας και θα χαρώ πολύ ν' ακούσω κι άλλα.
  • #37 από Sandman1_1 στις 17 Apr 2007
  • Μετά από καμιά δεκαριά φορές που το άκουσα...και βάλε...
    Εντυπωσιάστικα...!!!τι να πώ πρώτα?
    Για τους στοίχους? Ένα μεγάλο μπράβο στην Μαργαρίτα....!!!
    Για την ενορχήστρωση?
    Την μελοποίηση?
    Τα κιθαριστικά μέρη?
    Την παραγωγή?
    Άλλο ένα μεγάλο μπράβο σε όσους συνέβαλαν σε αυτήν την προσπάθεια για την εκτέλεση του κομματιού...
  • #38 από King Lui στις 18 Apr 2007
  • Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ!!

    Θα προσπαθήσω να ανανεώσω τα link κάποια στιγμή που θα έχω λίγο χρόνο.
  • #39 από King Lui στις 13 Feb 2011
  • Οι ρυθμικές κιθάρες ξαναηχογραφήθηκαν και καινούρια μίξη:


    Save Your Best Songs For Me (2011)
  • #40 από vangelis στις 16 Feb 2011
  • κομματάρα, εξαιρετικό...ακόμα, από τοτε, το ακούω σε τακτικά χρονικά διαστήματα...
  • #41 από Βραζίλης στις 16 Feb 2011
  • Φανταστικό τραγούδι! Με πωρώνει κάθε φορά από την πρώτη φορά που το άκουσα πριν χρόοονια... Τώρα το ξαναάκουσα ξαναηχογραφημένο και ανατρίχιασα (με την καλή έννοια).

    Που είναι αυτή η ηρεμη έκδοση που είχες αναφέρει παλιά; το λινκ στο rapidshare δεν λειτουργεί.
  • #42 από King Lui στις 17 Feb 2011
  • Βαγγέλη, Βραζίλη σας ευχαριστώ πολύ!!
     
    Βραζίλη, το λινκ για την ήρεμη έκδοση (από το music.kithara.gr)
     
    Save Your Best Songs For Me (remix)
  • #43 από laura67 στις 25 Feb 2011
  • Ο,τι κ αν σημαινουν τα Χριστούγεννα κ για όσους αυτη η Απόλυτα μοναδική στιγμη ελπίδας δεν τους λέει κάτι θάθελα κάτι να φωτίσει , κάτι να λάμψει!
    Για όσους δυσκολεύονται γιατι ακόμα δεν εχουν ή γιατι γενικά δεν εχουν προυποθεσεις για μεγάλη αλλαγή θάθελα το φως της Γεννησης να τους βοηθήσει να αγκαλιάσουν, εστω για λίγο, το σκοτάδι τους κ να "ξεχαστούν" εκεί!
  • #44 από King Lui στις 07 Mar 2011
  • Ο Κώστας ξαναέγραψε τα φωνητικά:


    Save Your Best Songs For Me (new vocals)


    Πλέον το τραγούδι συμμετέχει και στο διαγωνισμό για το support group των Bon Jovi:


    http://www.jumpingfish.gr/KingLui
  • #45 από vangelis στις 04 Apr 2024
  • τι ανακαλυπτει κανεις...το κομματι ειναι σαν το καλο κρασι..
  • #46 από Βραζίλης στις 12 Apr 2024
  • τι ανακαλυπτει κανεις...το κομματι ειναι σαν το καλο κρασι..
    Πολύ καλά έκανες Βαγγέλη και μας το θύμισες, να θυμηθούμε τα παλιά... :)
Σελίδες: