Αποστολέας Θέμα: Πρόταση για μικρό λαμπάτο...  (Αναγνώστηκε 12277 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος JimiDS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
    • Προφίλ
Πρόταση για μικρό λαμπάτο...
« στις: 22/12/08, 18:09 »
Γειά παιδιά...χρειάζομαι τις προτάσεις σας για ένα μικρό λαμπάτο για πρόβες και "στενά" live...είχα κολλήσει με τον blackheart little giant όμως δεν έχει loop οπότε απορρίπτεται...επίσης άκουσα πολύ καλά λόγια για τον pevey windsor studio όμως ούτε λόγος για να βρώ να δοκιμάσω...τι λέει? αν έχετε κάποια πρόταση εσείς...

Αποσυνδεδεμένος JimiDS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
    • Προφίλ
Απ: Πρόταση για μικρό λαμπάτο...
« Απάντηση #1 στις: 23/12/08, 21:47 »
κανένας ρε παιδιά.............?  :-X

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Πρόταση για μικρό λαμπάτο...
« Απάντηση #2 στις: 24/12/08, 11:59 »
κανένας ρε παιδιά.............?  :-X

Γράψε σε τι λεφτά κυμαίνεσαι και περίπου τι παίζεις, ώστε να σε βοηθήσουν οι φίλοι.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Πρόταση για μικρό λαμπάτο...
« Απάντηση #3 στις: 24/12/08, 22:50 »
οι πιο πολλοι μικροι στα λιγα χρηματα δεν εχουν λουπ.
θα πρεπει να ανεβεις πολυυυυυ για να βρεις εναν και δεν ξερω ποσο αξιζει... ισως θα μπορουσες να δεις σε κατι διαφορετικο.
μεχρι ποσα προτιθεσαι να διαθεσεις?
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος JimiDS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
    • Προφίλ
Απ: Πρόταση για μικρό λαμπάτο...
« Απάντηση #4 στις: 25/12/08, 02:25 »
λοιπόν παίζω ελληνικό rock, classic rock, hard rock και ίσως μια προδιάθεση metal....θα μπορούσα να δώσω με πολύ ζόρι μέχρι 800-900 ευρώ...

P.S. MERRY CHRISTMAS GUYS!

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Πρόταση για μικρό λαμπάτο...
« Απάντηση #6 στις: 25/12/08, 12:48 »
Θα ελεγα οχι τον VC30, αλλα τον LC30 για hard rock και λιγο μεταλ, καθως οι VC εχουν λιγο πιο βιντατζιαρικο χαρακτηρα ;)

Αποσυνδεδεμένος JimiDS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
    • Προφίλ
Απ: Πρόταση για μικρό λαμπάτο...
« Απάντηση #7 στις: 25/12/08, 13:14 »
χμ...δεν θέλω να είμαι ιδιότροπος αλλά αυτοί δεν είναι πολύ δυνατοί??? έτσι κ' αλλιώς θα περνά από μικρόφωνο...οπότε ο ρόλος του περιορίζεται σε monitor...
Επίσης ακούστε tone αυτός ο μικρός!



Αποσυνδεδεμένος JimiDS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
    • Προφίλ
Απ: Πρόταση για μικρό λαμπάτο...
« Απάντηση #8 στις: 27/12/08, 02:10 »
τελικά αποφάσισα να πάρω την blackstar ΗΤ-5 κεφαλή...και τώρα...αναζήτηση για cabinet! ;D οποιοσδήποτε με όρεξη για εισηγήσεις...

Αποσυνδεδεμένος a7xjoey

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
    • Προφίλ
Απ: Πρόταση για μικρό λαμπάτο...
« Απάντηση #9 στις: 27/12/08, 17:25 »
 σκεφτικα να μην ανοιξω θεμα μονο για αυτην την ερωτηση...ετσι θα θελα να ρωτησω μιας και απο ενισχιτες δεν σκαμπαζω

http://www.thomann.de/gr/line6_spider_iii_120210.htm <---modelling
http://www.thomann.de/gr/marshall_mg100dfx.htm<--- tranzistoratos
http://www.thomann.de/gr/peavey_valve_king_212.htm <----lampatos

pia eianai ta arnitika kai ta 8etika auton?poi stixia tous diaxorizoun?
pios 8a einai pio ebeliktos enisxiths ?dld sto na exei pollous ixous?
genika poia einai kaluterh ependish gia enisxiti pou 8a krati8ei gia arketa xronakia dedomenou oti isos xriastei kai gia Proves me sigrotima?
« Τελευταία τροποποίηση: 27/12/08, 17:29 από a7xjoey »

Αποσυνδεδεμένος Inuitarcher

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόταση για μικρό λαμπάτο...
« Απάντηση #10 στις: 27/12/08, 20:30 »
Προτείνω:
ENGL SCREAMER 50 COMBO
VOX AC30
LANEY VC30
MARSHALL DSL401



Μπορεις σε παρακαλω να δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για vox ac30 και laney vc30212 (καθαρα-βρομικα-επιπεδα gain κτλ)
Ευχαριστω
This is Scorpions,
    Where you really feel the Sting!!!

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Πρόταση για μικρό λαμπάτο...
« Απάντηση #11 στις: 28/12/08, 14:59 »
τελικά αποφάσισα να πάρω την blackstar ΗΤ-5 κεφαλή...και τώρα...αναζήτηση για cabinet! ;D οποιοσδήποτε με όρεξη για εισηγήσεις...
Αν μπορεσεις να μας δωσεις και ενα review απο τον ενισχυτη θα ειναι πολυ ενδιαφερον....
Ξερεις αν υπαρχουν Ελλαδα και αν γινεται να τους ακουσουμε καπου???

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: Πρόταση για μικρό λαμπάτο...
« Απάντηση #12 στις: 28/12/08, 15:19 »
Εγω θα σου πρότεινα και μια ριζοσπαστική πρόταση (μην αρχίστε τώρα όλοι τις αντιδράσεις), για τον Fender Blues Junior, μονοκάναλος, 15w και 5 λάμπες. Με μια καλή πεταλιέρα θα τον μεταμορφώσεις σε οτιδήποτε.

http://www.dv247.com/invt/34790/


Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος JimiDS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
    • Προφίλ
Απ: Πρόταση για μικρό λαμπάτο...
« Απάντηση #13 στις: 28/12/08, 16:09 »
Αν μπορεσεις να μας δωσεις και ενα review απο τον ενισχυτη θα ειναι πολυ ενδιαφερον....
Ξερεις αν υπαρχουν Ελλαδα και αν γινεται να τους ακουσουμε καπου???

Εγώ είμαι από Κύπρο οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω...όσο για το review θα πρέπει να περιμένουμε ομαδικά γιατί στο Thomann έιναι Out of stock και επόμενο φορτίο έρχεται στις 23/1...

Εγω θα σου πρότεινα και μια ριζοσπαστική πρόταση (μην αρχίστε τώρα όλοι τις αντιδράσεις), για τον Fender Blues Junior, μονοκάναλος, 15w και 5 λάμπες. Με μια καλή πεταλιέρα θα τον μεταμορφώσεις σε οτιδήποτε.

1: Γιατί θεωρείται ριζοσπαστική λύση αυτό??
2: Δεν έχει effect loop.... :-\

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: Πρόταση για μικρό λαμπάτο...
« Απάντηση #14 στις: 28/12/08, 17:07 »
O ενισχυτής που ανέφερα στοχεύει σε άλλου είδους μουσικές , με περισσότερο clean και crunchy ηχους. Δεν σχεδιαστηκε δηλ. για τον μεταλλά ή τον hard rocka. Αλλά αν τον δεις ως εναν λαμπατο ενισχυτη σε προσιτή τιμή , ίσως είναι συμφέρουσα αγορά.
Η έλλειψη effects loop είναι σιγουρα σημαντική αλλά δεν ξέρω κατα πόσο χρησιμοποιείται από τους κιθαρίστες (ερασιτέχνες και μή).
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Πρόταση για μικρό λαμπάτο...
« Απάντηση #15 στις: 28/12/08, 17:10 »
ο μπλακσταρ νομιζω δεν ειναι καθαρα λαμπατος, αλλα χρησιμοποιει μια υβριδικη πατεντα.
νομιζω οτι θελεις τον ενισχυτη που δινω στις αγγελιες   :D

http://forum.kithara.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=6039
« Τελευταία τροποποίηση: 28/12/08, 17:13 από Jezus »
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος JimiDS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
    • Προφίλ
Απ: Πρόταση για μικρό λαμπάτο...
« Απάντηση #16 στις: 28/12/08, 19:18 »
ο μπλακσταρ νομιζω δεν ειναι καθαρα λαμπατος, αλλα χρησιμοποιει μια υβριδικη πατεντα.
νομιζω οτι θελεις τον ενισχυτη που δινω στις αγγελιες   :D

http://forum.kithara.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=6039


heh...έχεις δίκαιο αλλά αν πάρω αυτόν που έχεις εσύ δεν θα μείνει τίποτα για κιθάρα ;) γιαυτό έχουμε μείωση προϋπολογισμού!
« Τελευταία τροποποίηση: 28/12/08, 19:23 από JimiDS »

Αποσυνδεδεμένος deedee

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Πρόταση για μικρό λαμπάτο...
« Απάντηση #17 στις: 29/12/08, 17:08 »
ο μπλακσταρ νομιζω δεν ειναι καθαρα λαμπατος, αλλα χρησιμοποιει μια υβριδικη πατεντα.

Είναι σίγουρο ότι δεν είναι καθαρά λαμπάτος; Εγώ είχα την εντύπωση ότι είναι λαμπάτος τύπου Α/Β.
Αν ξέρει κανείς σίγουρα ας ενημερώσει γιατί έχω ψηθεί και εγώ για την συγκεκριμένη κεφαλή, αλλα δεν κάνω κίνηση αν δεν είναι 100% λάμπα...



Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Πρόταση για μικρό λαμπάτο...
« Απάντηση #18 στις: 29/12/08, 17:20 »
Ρε συ Κωστα δες κι εσυ που ξερεις περισσοτερα στο σαιτ του κατασκευαστη, παντως απο οτι διαβασα δεν νομιζω να ειναι υβριδικος κατι λεει για καποιο συστημα μονο το οποιο αλλαζει τη χροια....

Αποσυνδεδεμένος JimiDS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
    • Προφίλ
Απ: Πρόταση για μικρό λαμπάτο...
« Απάντηση #19 στις: 29/12/08, 21:01 »
ο μπλακσταρ νομιζω δεν ειναι καθαρα λαμπατος, αλλα χρησιμοποιει μια υβριδικη πατεντα.

Είναι σίγουρο ότι δεν είναι καθαρά λαμπάτος; Εγώ είχα την εντύπωση ότι είναι λαμπάτος τύπου Α/Β.
Αν ξέρει κανείς σίγουρα ας ενημερώσει γιατί έχω ψηθεί και εγώ για την συγκεκριμένη κεφαλή, αλλα δεν κάνω κίνηση αν δεν είναι 100% λάμπα...
χμ...κάπου είχα διαβάσει ότι είναι full tube αλλά δε νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο...σίγουρα δεν είναι υβριδικός όμως...τουλάχιστον δεν αναφέρει πουθενά οτιδήποτε για υβρίδιο.... :P

με το δικό μου το θέμα τι γίνεται?? με το καμπινέτο εννοώ...ένα 4x12 γυρεύω...για σπίτι έχω ένα 10" και βολεύομαι και χρειάζομαι κάτι για lives...να πω την αμαρτία μου δελεάζομαι με τη vintage harley benton... :-\ λέει τίποτα...?

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Πρόταση για μικρό λαμπάτο...
« Απάντηση #20 στις: 30/12/08, 13:21 »
δειτε τι λαμπες εχει μεσα ο μπλακσταρ, 1xECC83 and 1x12BH7 valves λεει, που ειναι προενισχυτριες, οχι τελικες, και αν χρησιμοποιηθουν ως τετοιες το πολυ να βγαλουν 1-2 βατ. Με λιγα λογια ΔΕΝ εχει τις τυπικες λαμπες που χρησιμοποιουν οι λαμπατοι στον power amp, αλλα εχει μια πατεντα σαν αυτη που εχουν οι VOX VT κτλ πιστευω, οπου χρησιμοποιουν μια λαμπα προενισχυσης στον τελικο, μαζι με αλλα κυκλωματα για να βγαλουν τα 5 βατ.
Οποτε αυτο τον κανει αυτοματα υβριδικο, και οι δυο λαμπες προενισχυσης, η μια στον τελικο, μονο φουλ λαμπα δεν τον κανουν.

Οσο αφορα την καμπινα, θα προτεινα 2χ12. Ειναι πιο ελαφρια, χωραει στο αυτοκινητο, θα παιξει πιο καλα με τα 5 βατ.
4χ12 δεν ειναι η καλυτερη επιλογη, εκτος αν εχει πολυ κουραγιο. Εξαλου πολοι χωροι ηδη εχουν απο μια μαρσαλ κτλ 4χ12.
Οσο αφορα την μπεντον, να σημειωσω οτι την ειχα και δεν επαιζε καλα με τιποτα. Τελικα την εδωσα σε εναν κολλητο που επαιζε καλα με τον Marshall Valvestate που εχει. Εχει τα κινεζικα βινταζ30 μεσα, που εχουν την μιση τιμη και καμια σχεση στον ηχο. θα ελεγα να δωσεις το ιδιο ποσο (και λιγο παραπανω ισως) και να παρεις μια καλη 2χ12, η να παρεις 5 βατ κομπο με 12αρι μεγαφωνο και να βαζεις μικροφωνο, πολυ καλυτερη λυση.
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Πρόταση για μικρό λαμπάτο...
« Απάντηση #21 στις: 30/12/08, 16:32 »
δειτε τι λαμπες εχει μεσα ο μπλακσταρ, 1xECC83 and 1x12BH7 valves λεει, που ειναι προενισχυτριες, οχι τελικες, και αν χρησιμοποιηθουν ως τετοιες το πολυ να βγαλουν 1-2 βατ. Με λιγα λογια ΔΕΝ εχει τις τυπικες λαμπες που χρησιμοποιουν οι λαμπατοι στον power amp, αλλα εχει μια πατεντα σαν αυτη που εχουν οι VOX VT κτλ πιστευω, οπου χρησιμοποιουν μια λαμπα προενισχυσης στον τελικο, μαζι με αλλα κυκλωματα για να βγαλουν τα 5 βατ.
Οποτε αυτο τον κανει αυτοματα υβριδικο, και οι δυο λαμπες προενισχυσης, η μια στον τελικο, μονο φουλ λαμπα δεν τον κανουν.
Thanks που το κοιταξες,
Και που εγραψες ολα αυτα με κατατοπισες πληρως... :up :up

Αποσυνδεδεμένος JimiDS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
    • Προφίλ
Απ: Πρόταση για μικρό λαμπάτο...
« Απάντηση #22 στις: 30/12/08, 18:29 »
δειτε τι λαμπες εχει μεσα ο μπλακσταρ, 1xECC83 and 1x12BH7 valves λεει, που ειναι προενισχυτριες, οχι τελικες, και αν χρησιμοποιηθουν ως τετοιες το πολυ να βγαλουν 1-2 βατ. Με λιγα λογια ΔΕΝ εχει τις τυπικες λαμπες που χρησιμοποιουν οι λαμπατοι στον power amp, αλλα εχει μια πατεντα σαν αυτη που εχουν οι VOX VT κτλ πιστευω, οπου χρησιμοποιουν μια λαμπα προενισχυσης στον τελικο, μαζι με αλλα κυκλωματα για να βγαλουν τα 5 βατ.
Οποτε αυτο τον κανει αυτοματα υβριδικο, και οι δυο λαμπες προενισχυσης, η μια στον τελικο, μονο φουλ λαμπα δεν τον κανουν.

Οσο αφορα την καμπινα, θα προτεινα 2χ12. Ειναι πιο ελαφρια, χωραει στο αυτοκινητο, θα παιξει πιο καλα με τα 5 βατ.
4χ12 δεν ειναι η καλυτερη επιλογη, εκτος αν εχει πολυ κουραγιο. Εξαλου πολοι χωροι ηδη εχουν απο μια μαρσαλ κτλ 4χ12.
Οσο αφορα την μπεντον, να σημειωσω οτι την ειχα και δεν επαιζε καλα με τιποτα. Τελικα την εδωσα σε εναν κολλητο που επαιζε καλα με τον Marshall Valvestate που εχει. Εχει τα κινεζικα βινταζ30 μεσα, που εχουν την μιση τιμη και καμια σχεση στον ηχο. θα ελεγα να δωσεις το ιδιο ποσο (και λιγο παραπανω ισως) και να παρεις μια καλη 2χ12, η να παρεις 5 βατ κομπο με 12αρι μεγαφωνο και να βαζεις μικροφωνο, πολυ καλυτερη λυση.

οκ! είναι υβριδικός! :D δεν πτοούμαι πάντως έχει υπέροχο ήχο....τώρα για καμπίνα....μετά από λίγη μελέτη αγάπησα(!) τα vintage 30 celestion...ίσως πάρω μια 2x12 με αυτά! thnx for the advice guys!!

btw κοίταξε και εδώ....
Blackheart
για το ποστ #31 μιλάω με τις φωτο από το εσωτερικό αυτής της κεφαλής.....ίσως μπορέσεις να καταλάβεις περισσότερα...
« Τελευταία τροποποίηση: 30/12/08, 18:44 από JimiDS »

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Πρόταση για μικρό λαμπάτο...
« Απάντηση #23 στις: 30/12/08, 20:01 »
Δεν ειπαμε οτι ειναι κακο που ειναι υβριδικος, τα παντα καλα ειναι αρκει να σου αρεσουν, απλα στο πρωτο μυνημα ζητουσες αποκλειστικα μικρο λαμπατο και επρεπε να το διευκρινησω  :D
Οι λαμπατοι 5 βατ παιζουν και πολυ πιο δυνατα, οποτε αυτος ισως να σε βολεψει.
Στις φοτο φαινονται καποια πραγματα απο το κυκλωμα, και ναι ειναι υβριδικος.
Καλοπαιχτος λοιπον! Και επειδη ειναι υβριδικος δεν θα λιωσει οπως ο λανει που αναφερετε σε ενα αλλο θεμα οτι ελιωσε η πλακετα του  ;D
Τωρα οσο αφορα την καμπινα, ειναι πολυ σημαντικο για τον ηχο σου το τι καμπινα θα παρεις.
Δωσε κατι παραπανω και παρε κατι καλο που θα ακουγεται σωστα και θα κρατησει μια ζωη!
Μιας και θα παρεις μικρο και ελαφρυ ενισχυτη, μπορεις ακομα και να τον παρεις μια βολτα στα μαγαζια και να δοκιμασεις καμπινες μαζι του  :D
Επισης, σημαντικο ρολο παιζει το καλωδιο απο την κεφαλη στην καμπινα, δωσε 30-40 ευρω και παρε ενα απο τα καλυτερα, εγω ειδα ΜΕΓΑΛΗ διαφορα με καλο καλωδιο.
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος JimiDS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
    • Προφίλ
Απ: Πρόταση για μικρό λαμπάτο...
« Απάντηση #24 στις: 31/12/08, 03:06 »
Δεν ειπαμε οτι ειναι κακο που ειναι υβριδικος, τα παντα καλα ειναι αρκει να σου αρεσουν, απλα στο πρωτο μυνημα ζητουσες αποκλειστικα μικρο λαμπατο και επρεπε να το διευκρινησω  :D
Οι λαμπατοι 5 βατ παιζουν και πολυ πιο δυνατα, οποτε αυτος ισως να σε βολεψει.
Στις φοτο φαινονται καποια πραγματα απο το κυκλωμα, και ναι ειναι υβριδικος.
Καλοπαιχτος λοιπον! Και επειδη ειναι υβριδικος δεν θα λιωσει οπως ο λανει που αναφερετε σε ενα αλλο θεμα οτι ελιωσε η πλακετα του  ;D
Τωρα οσο αφορα την καμπινα, ειναι πολυ σημαντικο για τον ηχο σου το τι καμπινα θα παρεις.
Δωσε κατι παραπανω και παρε κατι καλο που θα ακουγεται σωστα και θα κρατησει μια ζωη!
Μιας και θα παρεις μικρο και ελαφρυ ενισχυτη, μπορεις ακομα και να τον παρεις μια βολτα στα μαγαζια και να δοκιμασεις καμπινες μαζι του  :D
Επισης, σημαντικο ρολο παιζει το καλωδιο απο την κεφαλη στην καμπινα, δωσε 30-40 ευρω και παρε ενα απο τα καλυτερα, εγω ειδα ΜΕΓΑΛΗ διαφορα με καλο καλωδιο.
thnx man! :) θα ακολουθήσω τη συμβουλή...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
9 Απαντήσεις
11505 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/08/06, 15:14
από slashas
60 Απαντήσεις
20521 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/08, 09:54
από Johnie Darko
31 Απαντήσεις
11627 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/09, 03:15
από Jezus
11 Απαντήσεις
6299 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/09/08, 21:46
από thanasis b
19 Απαντήσεις
7709 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/01/09, 13:10
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
9 Απαντήσεις
5916 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/02/09, 15:29
από woodaki
3 Απαντήσεις
2709 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/04/09, 10:20
από zebric
233 Απαντήσεις
201501 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/09/16, 13:46
από adr1anos
5 Απαντήσεις
5899 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/10, 23:01
από delus
12 Απαντήσεις
5420 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/11/11, 21:47
από kopaniamento