Αποστολέας Θέμα: Που μπορώ να βρω Epiphone Slash "Appetite" Les Paul?  (Αναγνώστηκε 13992 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος AlteredMind

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 193
    • Προφίλ
Απ: Που μπορώ να βρω Epiphone Slash "Appetite" Les Paul?
« Απάντηση #50 στις: 27/06/13, 11:47 »
Ανδριανέ δεν διαφωνώ καθόλου για την προκειμένη περίπτωση. Γι αυτό και στην συνέχεια συζητάω το θέμα λέγοντας από εδώ και πέρα on topic, γιατί θεωρώ τα παραπάνω από αυτό ως γενική διαπίστωση- άποψη. Προφανώς συμφωνώ ότι ειδικά όταν είσαι νέος και άπειρος πρέπει να ακούς αλλά όπως λες και εσύ στο τέλος, ίσως η έσχατη λύση είναι να μάθεις να ακούς μέσω ενός δύσκολου "μαθήματος".


Όσο για τη συγκεκριμένη συζήτηση, νομίζω ότι οι αγορές από χώρες τύπου Μαλαισία είναι τελείως επίφοβες ειδικά αν δεν ξέρεις. Έχω δουλέψει για πρακτική σε μία εταιρεία εισαγωγών στο Βέλγιο στο λογιστικό τμήμα, και ακόμη και εδώ που η γραφειοκρατία και οι μίζες είναι μειωμένα και σπάνια φαινόμενα, το κόστος εισαγωγής ενός αντικειμένου από τέτοιες χώρες κοστίζει: τιμή αντικειμένου Χ 2,5!!! Δεν έχω καμία γνώση για το πως είναι στην Ελλάδα, αλλά φαντάζομαι ότι κάπως έτσι λειτουργεί.


Επιπλέον θεωρώ ότι η V100 που προτείνεται είναι (κατά τα δικά μου μάτια πάντα) ΙΔΙΑ με την appetite... Τουλάχιστον όταν την δοκίμασα πέρυσι έτσι μου είχε φανεί. Θεωρώ ότι για τα χρήματά της, ο ήχος της είναι καλύτερος από epiphone.


Τέλος, αν και αρχάριος ακόμα για να δίνω συμβουλές (ακόμα γελάει ο κόσμος για το joyo πεταλάκι  ;D ;D ;D ;D [size=78%]), νομίζω ότι ο Vasilismagg θα πρέπει να δει πρώτον τα χρήματα του και να πάει να δει τις κιθάρες από κοντά. Γιατί άλλο η συλλεκτική Epiphone Appetite και άλλο η Granite των 180 ευρώ.[/size]


(Μπορεί επίσης να είναι τελείως άκυρα αυτά που λέω και πάλι είναι καθαρά η προσωπική άποψη ενός ημί-αρχάριου)
Πάρε απο το πρέπει το Ι και γδάρε το ίσα με το Π.

Οδυσσέας Ελύτης

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Που μπορώ να βρω Epiphone Slash "Appetite" Les Paul?
« Απάντηση #51 στις: 27/06/13, 11:52 »
θα συμφωνήσω με τον AlteredMind....

ΌΣΑ και να σου πουν...ΌΣΟ και να παν να σε αποτρέψουν για κάτι...ο καλύτερος τρόπος να μάθεις είναι να πάθεις.....
το καλύτερο θα ταν το κάθε νέο μέλος να είχε τυφλή εμπιστοσύνη στα λεγόμενα των παλιών και να εκτελούσε πιστά τις συμβουλές του....αλλά πέρα από άσκοπα ξοδεμένα χρήματα δε θα χε κερδίσει καθόλου εμπειρία απ'τη διαδικασία....
και όλο αυτό περιγράφεται όμορφα μ'αυτή τη φράση:
Παράθεση
Αν για παράδειγμα δεν παίξεις ή δεν ακούσεις ένα μούφα ενισχυτή stagg 10w που κάνει 50-60 ευρώ, πώς θα εκτιμήσεις τον roland cube που κάνει 20 ευρώ παραπάνω
ανατρέχοντας στη σχέση μου με το μουσικό εξοπλισμό...οι λάθος επιλογές είναι αυτές που μου χουν μείνει...πονάνε...και θα με αποτρέψουν από την επανάληψη του λάθους μελλοντικά... ;D

κατά τ'άλλα συμφωνώ για τα περί ορθογραφίας...

και η άποψή μου για το θέμα παραμένει ο vasilismagg να πάρει μια όσο πιο value for money γίνεται κοντά στα specs που θέλει και να αρχίσει ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ κάποτε!!!! ;D

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
Απ: Που μπορώ να βρω Epiphone Slash "Appetite" Les Paul?
« Απάντηση #52 στις: 27/06/13, 11:57 »
Πάντως η αγγελια της snakepit αν είναι σε καλή κατάσταση είναι σκότωμα. Η κιθάρα είναι σούπερ και το μόνο που θέλει είναι ένα σετ μαγνήτες και απογειώθηκε!

Αποσυνδεδεμένος bigfoot

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Που μπορώ να βρω Epiphone Slash "Appetite" Les Paul?
« Απάντηση #53 στις: 27/06/13, 12:34 »
Αυτή εδώ πως σας φαίνεται:

 http://www.thomann.de/gr/esp_ltd_ec_256_fm_csb.htm

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Που μπορώ να βρω Epiphone Slash "Appetite" Les Paul?
« Απάντηση #54 στις: 27/06/13, 12:41 »
Πολύ ωραία είναι, αλλά με μπερδεύεις... ;D

Πώς μπορεί να πήγες από την προσκόλληση στην Εpi AFD ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ, στο σχήμα της Eclipse, προσπερνώντας τελείως όλες τις άλλες LP, ακόμα και τη Vintage AFD!? Τέσπα, περί ορέξεως!
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος civilbill

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 115
  • Φύλο: Άντρας
  • επιστροφή!
    • Προφίλ
    • MSKAT Civil Works
Απ: Που μπορώ να βρω Epiphone Slash "Appetite" Les Paul?
« Απάντηση #55 στις: 27/06/13, 13:55 »
Αυτή εδώ πως σας φαίνεται:

 http://www.thomann.de/gr/esp_ltd_ec_256_fm_csb.htm


 
Εγώ έχω το μεγαλύτερο αδερφάκι της (την EC-1000 με τους Duncan) και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Πάρα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και γενικά όργανο με ψηλό value for money.
Δεν έχω δοκιμάσει τη συγκεκριμένη που πόσταρες, γενικά όμως οι LTD ειδικά από μια κατηγορία και πάνω είναι σοβαρά και αξιόπιστα όργανα, με καλή μεταπωλητική αξία τολμώ να πω.
 
Ειδικά το neck (για τα οποία φημίζεται η ESP) είναι ξεκούραστο και "γρήγορο", αλλά αυτό πρέπει να το δεις στο χέρι σου.
 
Είναι καλό που άρχισες να το ψάχνεις, γιατί θα βρείς αρκετές επιλογές πέρα από epiphone (π.χ. vintage όπως σου προτάθηκε, cort, ibanez art, charvel, hagstrom, michael kelly κλπ....).
 
Καλή αναζήτηση και κιθαρότσαρκα, πίστεψέ με είναι πολύ ευχάριστη περίοδος..
« Τελευταία τροποποίηση: 27/06/13, 13:57 από civilbill »

Αποσυνδεδεμένος bigfoot

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Που μπορώ να βρω Epiphone Slash "Appetite" Les Paul?
« Απάντηση #56 στις: 27/06/13, 14:07 »
Να σας ρωτήσω κάτι, ας πουμε πως στο δεξί μου χέρι κρατάω μια epiphone appetite made in U.S.A και στο αριστερό μια epiphone appetite made in CHINA (μαϊμού) ποιες είναι οι βασικές διάφορες μεταξύ τους, η μια έχει χειρότερους μαγνήτες ή φθηνότερα ξύλα??? Ή απλά είναι φθηνή επειδή η χώρα προέλευσης είναι από την Κίνα???

Αποσυνδεδεμένος Spyros Delta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1117
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • SpyrosDeltaVideos
Απ: Που μπορώ να βρω Epiphone Slash "Appetite" Les Paul?
« Απάντηση #57 στις: 27/06/13, 14:20 »
Να σας ρωτήσω κάτι, ας πουμε πως στο δεξί μου χέρι κρατάω μια epiphone appetite made in U.S.A και στο αριστερό μια epiphone appetite made in CHINA (μαϊμού) ποιες είναι οι βασικές διάφορες μεταξύ τους, η μια έχει χειρότερους μαγνήτες ή φθηνότερα ξύλα??? Ή απλά είναι φθηνή επειδή η χώρα προέλευσης είναι από την Κίνα???
[spam mode on]
Η διαφορα θα ειναι οτι σε αυτη που κρατας στο αριστερο θα παζεις τις νοτες και σε αυτη που κρατας στο δεξι θα παιζεις το ρυθμο (εκτος αν εισαι αριστεροχειρας οποτε θα συμβει το αντιθετο)
[/spam mode of]
 ;D

Αποσυνδεδεμένος civilbill

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 115
  • Φύλο: Άντρας
  • επιστροφή!
    • Προφίλ
    • MSKAT Civil Works
Απ: Που μπορώ να βρω Epiphone Slash "Appetite" Les Paul?
« Απάντηση #58 στις: 27/06/13, 14:31 »
Να σας ρωτήσω κάτι, ας πουμε πως στο δεξί μου χέρι κρατάω μια epiphone appetite made in U.S.A και στο αριστερό μια epiphone appetite made in CHINA (μαϊμού) ποιες είναι οι βασικές διάφορες μεταξύ τους, η μια έχει χειρότερους μαγνήτες ή φθηνότερα ξύλα??? Ή απλά είναι φθηνή επειδή η χώρα προέλευσης είναι από την Κίνα???

Και εγώ θεώρησα ότι ξεκόλλησες από την Slash, αλλά φεύ....
 
Καταρχήν το ότι ένα όργανο είναι από την Κίνα δεν σημαίνει ότι είναι μαϊμού!
Όλες ή σχεδόν όλες οι μεγάλες εταιρείες μουσικών οργάνων, έχουν εργοστάσια στην ανατολή για να ρίχνουν το κόστος κατασκευής, ώστε εσύ, εγώ και οι υπόλοιποι εδώ μέσα να μπορούμε να παίζουμε με κάτι που να φέρνει σε les paul, να είναι ποιοτικό και να μην κοστίζει το λιγότερο 2000 €...
 
 
 
 
« Τελευταία τροποποίηση: 27/06/13, 15:11 από civilbill »

Αποσυνδεδεμένος bigfoot

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Που μπορώ να βρω Epiphone Slash "Appetite" Les Paul?
« Απάντηση #59 στις: 27/06/13, 14:41 »
Από τον slash έχω ξεκολλήσει (κοντεύω) αλλά μου φαινόταν περίεργο ότι στο λινκ που έδωσα για την appetite και είχε μόνο 448$ ενώ άκουσα ότι κανονικά έχει (απ' ότι μου είπαν) 1.300$ και έτσι σκέφτηκα μήπως αυτή με τα 448$ είναι μαϊμού, αλλά γιατί τόσο φθηνά άραγε???

Αποσυνδεδεμένος Sandman1_1

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 463
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Που μπορώ να βρω Epiphone Slash "Appetite" Les Paul?
« Απάντηση #60 στις: 27/06/13, 16:05 »
 Δεν προτείνω λύση στην ερώτηση του φίλου, απλά θέλω να θίξω ένα ζήτημα που ειπώθηκε παραπάνω...και θα αιτιολογηθώ για αυτό...
Δηλαδή πάλι off Topic... ;D
 
Το φόρουμ πράγματι έχει πολλά μέλη ,τα οποία έχουν ''πραγματικές''γνώσεις σε διαφορα θέματα πάνω σε όλο το φάσμα της μουσικής. Είναι λοιπόν άξια σεβασμού.
Δεν γνωρίζω καποιο μέλος προσωπικα, αλλά παρακολουθώ το φορουμ κοντα μια δεκαετία τώρα,είτε σαν ενεργός χρήστης είτε σαν ''περαστικος''.
 
Ταυτόχρονα δίνουν απλόχερα όλες αυτες τις εμπειρίες σε κάθε χρήστη που θα ζητήσει την βοήθειά τους...και καλό θα ήταν  όλα τα μέλη να πέρνουν αυτές τις απόψεις στα σοβαρά και όχι απλά να τις προσπερνανε κοιτώντας πάλι το δικό τους απωθημένο....
 
Τι γίνεται όμως όταν ένα νεο μέλος έρχεται να ρωτήσει?
 
Μη γνωρίζοντας τίποτα και για κανενα?
Ένα μερίδιο ευθυνης είναι δικό του μιας και ίσως δεν έχει κάνει καν το κόπο να διαβάσει λίγα από τα πολλά θέματα που έχουν δημιουργηθεί, να σχηματίσει κάποια άποψη για το θέμα άλλα και για τους υπόλοιπους χρήστες.
 
Από την άλλη μεριά πάλι, μη έχοντας κάνει αυτο τον κόπο,ρωτώντας κάτι,έρχετε μια ''φουρνιά'' απαντήσεων η οποία ναι μεν αποτελεί γνώμες και εμπειρίες, αλλά τον διχάζει.(οι γνώμες μπορεί να είναι πολλές και διαφορετικές).
Εδώ έρχεται η ερώτηση του....
Είναι πράγματι όλες αυτές οι απαντήσεις σωστές με την έννοια ότι αποτελούν δοκιμασμένες λύσεις μέσα από την εμπειρία κάποιου ατόμου ή μπορεί να είναι κάποιες ''εικονικές'' προτάσεις ενθουσιασμού παρακολουθώντας π.χ. το youtube?
 
Για αυτό το λόγο λοιπόν και βάζω πρώτα τον εαυτό μου δεν δίνω απάντηση σε κάποιο θέμα,εαν δεν μπορώ να δώσω λύση η οποία θα πηγάζει από την εμπειρία και την δοκιμή.
 
Έτσι λοιπόν καταλήγοντας πρεπει να τονίσω ότι υπαρχει μεγάλη επιείκεια στο φόρουμ και έτσι θα πρέπει να μείνει διότι όπως και σε αυτό το θρέντ οι 10 π.χ. κιθάρες που προτάθηκαν στο φίλο ίσως είναι όλες άγνωστες(ίσως όχι) και δεν γνωρίζει καν ποιον να εμπιστευτεί.
 
Υ.Γ. Την τελική απόφαση για αγορά βέβαια θα την πάρει ο ενδιαφερόμενος,και όπως πολύ σωστά πάντα λέγεται στο φόρουμ μετά από δοκιμή.
 

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
Απ: Που μπορώ να βρω Epiphone Slash "Appetite" Les Paul?
« Απάντηση #61 στις: 27/06/13, 17:03 »
Από τον slash έχω ξεκολλήσει (κοντεύω) αλλά μου φαινόταν περίεργο ότι στο λινκ που έδωσα για την appetite και είχε μόνο 448$ ενώ άκουσα ότι κανονικά έχει (απ' ότι μου είπαν) 1.300$ και έτσι σκέφτηκα μήπως αυτή με τα 448$ είναι μαϊμού, αλλά γιατί τόσο φθηνά άραγε???

για να μην υπαρχει αυτη η συνχηση με την τιμη....


η Gibson στο Site της την κοστολογει 1525$ [size=78%]http://www2.gibson.com/Products/Electric-Guitars/Les-Paul/Epiphone/Slash-Appetite-Les-Paul-Standard.aspx[/size]


ειναι πολυ πιθανο να την βρεις σε καποιο μαγαζι ποιο φθηνα (αν τη βρεις φυσικα) αλλα σε λογικα πλαισια (μην περιμενεις κατω απο 1000euro). Μιας και ειναι signature περιορισμενης παραγωγης και discontinued λογικα θα κραταει τιμη και σαν μτχ σε καλη κατασταση (αν υπαρχει ζητηση πιθανοτατα και μεγαλυτερη τιμη απο οτι αγοραστικε καινουρια). Επισης αν και δεν βρηκα ποια ειναι η χωρα παραγωγης (λογικα κινα) σιγουρα ειναι ασιατισα και οχι USA.
 Συμφωνα με τα προηγουμενα λοιπον οι κιθαρες που εχεις βρει με 300-500$ κατι στραβο εχουν. λογικα ειναι κοποιες (μαϊμού) η μτχ πολυ κακοποιημένες....


Αν η Snakepit που σου προταθηκε πραπανω ειναι σε καλη κατασταση, εχει αριστη τιμη (τζαμπα) και θα την επαιρνα χωρις σκεψη. Ειναι ενα αριστο οργανο και θα σου καλυψει και την εμονη σου με τον slash...

Αποσυνδεδεμένος bigfoot

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Που μπορώ να βρω Epiphone Slash "Appetite" Les Paul?
« Απάντηση #62 στις: 27/06/13, 17:31 »
Αν επερνα μια μαϊμού (λέμε τώρα) και της άλλαζα απλά μαγνήτες καλα δεν θα ήταν???
Όσο για την snakepit δεν θα την επέλεγα γιατί δεν έχω τόσα λεφτά, και είναι και πολύ ακριβή, εγώ για κιθάρα θα έδινα το πολύ 600€. Οι υπόλοιπες όσο καλές και να 'ναι παραμένουν πολύ ακριβές για μένα...
« Τελευταία τροποποίηση: 27/06/13, 17:45 από vasilismagg »

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
Απ: Που μπορώ να βρω Epiphone Slash "Appetite" Les Paul?
« Απάντηση #63 στις: 27/06/13, 18:28 »
πιθανότατα η μαϊμού θα ειναι αρκετα χειρότερη απο αυτη που εχεις....ΜΗΝ παρεις τετοιο ρισκο....

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Που μπορώ να βρω Epiphone Slash "Appetite" Les Paul?
« Απάντηση #64 στις: 27/06/13, 20:11 »
Αυτή είναι μία πολύ καλή κιθάρα για τα λεφτά της, είναι στο στυλ που θέλεις, είναι στα λεφτά σου άνετα, δεν έχει pickguard και λέγεται και Paradise!!.. http://www.thomann.de/gr/vintage_v100afd_paradise.htm

Edit: ..και με ελάχιστα περισσότερα έρχεται και με hard case:
http://www.thomann.de/gr/vintage_v100afd_paradise_bundle_2.htm
« Τελευταία τροποποίηση: 27/06/13, 20:16 από adr1anos »
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος harrisxr650

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 251
  • Φύλο: Άντρας
  • The souls of heaven...Are stars at night..
    • Προφίλ
Απ: Που μπορώ να βρω Epiphone Slash "Appetite" Les Paul?
« Απάντηση #65 στις: 27/06/13, 21:40 »
Εάν σε ψήνει τοσο να πάρεις slash signature έχει ο Κοσμάς στο Μαρούσι μια goldtop slash στα 800 ευρα καινούργια. Εάν θες την γνώμη μου στα 600 ευρουλια που διαθετεις μάζεψέ αλλά 100-150 και πάρε μια  Michael Kelly patriot supreme που είναι εκπληκτικό όργανο και σαν ήχος και σαν ποιότητά κατασκευης-hardware...πολύ πιο πάνω από epiphone που προσωπικά τα θεωρώ αξιοπρεπη όργανά...αλλά 1300 για epi ...μόνο αν ήταν elitist θα τ έδινα.
« Τελευταία τροποποίηση: 27/06/13, 21:43 από harrisxr650 »
the souls of heaven...Are stars at night...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Που μπορώ να βρω Epiphone Slash "Appetite" Les Paul?
« Απάντηση #66 στις: 27/06/13, 23:15 »
Αυτή είναι μία πολύ καλή κιθάρα για τα λεφτά της, είναι στο στυλ που θέλεις, είναι στα λεφτά σου άνετα, δεν έχει pickguard και λέγεται και Paradise!!.. http://www.thomann.de/gr/vintage_v100afd_paradise.htm[/url]

... η οποία τα έχει όλα και συμφέρει. Είναι φυσικά εμπνευσμένη από την κιθάρα του Slash (AFD = Appetite For Destruction), είναι ποιοτική και στα Βρετανικά καταστήματα μπορείς να τη βρεις ακόμα φτηνότερα απ' ό,τι στον Thomann...

http://www.djmmusic.com/p-5024-vintage-paradise-series-electric-guitar.aspx

http://www.guitarbitz.com/guitars-c48/electric-guitars-c57/vintage-v100-electric-guitar-paradise-p1252

http://www.gak.co.uk/en/vintage-v100afd-paradise-flamed-amber/53965

http://www.gear4music.com/Guitar-and-Bass/Vintage-V100AFD-Slash-Inspired-Electric-Guitar-Flamed-Amber-Paradise/EXX

http://www.reidys.com/pr/electric-guitars/vintage-v100afd-paradise-11935

Kκαι πληροφοριακά, εδώ είναι μια φωτογραφία πιο αντιπροσωπευτική για το πραγματικό χρώμα αυτού του μοντέλου:

http://images.guitarbitz.com/images/products/zoom/1320400795-64376000.jpg

Κάποια στιγμή στο μέλλον μπορείς να τής βάλεις και ένα ζευγάρι καλύτερους μαγνήτες και θα έχεις ένα εξαιρετικό όργανο με τα μισά λεφτά από όσο θα σού στίχοιζε η Epiphone.
« Τελευταία τροποποίηση: 28/06/13, 12:09 από Απόλλων »
Διψάς και δεν το ξέρεις...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
17 Απαντήσεις
12322 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/11, 12:56
από Alex_Under
15 Απαντήσεις
11048 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/06, 00:59
από zoltan
3 Απαντήσεις
2840 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/08, 01:01
από cyclo
12 Απαντήσεις
7252 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/07/09, 02:02
από Aganippi
1 Απαντήσεις
2053 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/10, 08:03
από Rockdude
2 Απαντήσεις
5223 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/10, 14:41
από themos
6 Απαντήσεις
2937 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/07/10, 04:50
από zefs
5 Απαντήσεις
4245 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/09/10, 19:56
από Dr Bluz (G.K.)
14 Απαντήσεις
6444 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/02/12, 19:11
από metalmike
0 Απαντήσεις
3016 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/13, 18:09
από Spyros Delta