Αποστολέας Θέμα: Fender spalted custom tele  (Αναγνώστηκε 9087 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Fender spalted custom tele
« στις: 29/03/09, 18:58 »
Επειδή θελω να αλλαξω λίγο παραστάσεις.......και πάντα γούσταρα μια ωραια tele....εψαχνα λίγο στο νετ καποια που να ξεφεύγει απο το κλασσικο στυλακι tele αλλα να συνδυαζει και καποια βασικα χαρακτηριστκα..(ο ανικανοποιητος άνθρωπος)....και έπεσε το μάτι μου πάνω σε αυτήν..

http://www.thomann.de/gr/fender_spalted_custom_telecaster.htm

έχει παίξει κανεις με δαύτην? καμια γνωμη? μπορω να την βρω καπου να την δοκιμασω...? σαλονικα μένω....η αληθεια ειναι πως και τα specs και το στυλακι της δεν με αφήνουν καθόλου αδιαφορο......ειναι ωραιο μωρό......


ααα..και κατι ακομα....ο sd που έχει στην γεφυρα τι λεει? δεν τον ξερω..... :-\
« Τελευταία τροποποίηση: 29/03/09, 19:01 από master of puppets »

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Fender spalted custom tele
« Απάντηση #1 στις: 29/03/09, 19:36 »
Aν είναι παρόμοια με την Fender Custom FMT Tele, τότε αξίζει. Απ ό,τι βλέπω έχει τους ίδιους μαγνήτες, μπράτσο, volume-tone controls (φαντάζομαι με coil tap) και hardtail γέφυρα. Το μόνο που αλλάζει είναι τα ξύλα του σώματος. Aν σε ενδιαφέρει πραγματικά, ψάξε την και σε Αγγλικά καταστήματα όπου σίγουρα θα τη βρεις σε χαμηλότερη τιμή.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Fender spalted custom tele
« Απάντηση #2 στις: 29/03/09, 19:43 »
Aν είναι παρόμοια με την Fender Custom FMT Tele, τότε αξίζει. Απ ό,τι βλέπω έχει τους ίδιους μαγνήτες, μπράτσο, volume-tone controls (φαντάζομαι με coil tap) και hardtail γέφυρα. Το μόνο που αλλάζει είναι τα ξύλα του σώματος. Aν σε ενδιαφέρει πραγματικά, ψάξε την και σε Αγγλικά καταστήματα όπου σίγουρα θα τη βρεις σε χαμηλότερη τιμή.


οντως με ενδιαφερει γιατι ειναι η ιδανικοτερη tele που έχω δει....τόσο εξωτερικα όσο και στα specs.....απλά ήθελα να την δοκιμάσω πριν παρω την απόφαση να την παραγγείλω....έστειλα ενα mail σε εναν μουσικο οίκο εδώ σαλονικα που ψωνιζω συχνά και με ξέρουν καλα....αλλα δεν ξερω τι μπορει να γίνει..... :-\

για τον pearly gates ξερεις τπτ? δεν είχα την ευκαιρια να τον ακούσω ποτέ.... :-\

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Fender spalted custom tele
« Απάντηση #3 στις: 29/03/09, 20:30 »
Ο Pearly Gates είναι ένας μάλλον vintage PAF-style μαγνήτης με Αlnico II μπάρα. Έχει ελάχιστα πιο υψηλό output και κάπως πιο πριμαριστό ήχο (επομένως όχι τόσο ζεστό και γλυκό) σε σχέση με τους κλασσικούς PAF όπως ο '59 πού έχει στη neck θέση η συγκεκριμένη κιθάρα ή ο Alnico II Pro. Νομίζω ότι λογικά θα κάνουν καλό ζευγάρι, ειδικά αν δεν θέλεις ιδιαίτερα high gain ήχους, αν και για μένα ο τέλειος ίσως συνδυασμός από Seymour Duncan humbuckers θα ήταν μάλλον ο Pearly Gates στη γέφυρα και ο Jazz στο λαιμό. Υπόψιν ότι σπλιτάρουν και οι δύο μαγνήτες, δίνοντάς σου ακόμα μεγαλύτερη γκάμα ήχων απ' ό,τι μια συνηθισμένη κιθάρα με δύο humbuckers.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Fender spalted custom tele
« Απάντηση #4 στις: 29/03/09, 20:35 »
Ο Pearly Gates είναι ένας μάλλον vintage PAF-style μαγνήτης με Αlnico II μπάρα. Έχει ελάχιστα πιο υψηλό output και κάπως πιο πριμαριστό ήχο (επομένως όχι τόσο ζεστό και γλυκό) σε σχέση με τους κλασσικούς PAF όπως ο '59 πού έχει στη neck θέση η συγκεκριμένη κιθάρα ή ο Alnico II Pro. Νομίζω ότι λογικά θα κάνουν καλό ζευγάρι, ειδικά αν δεν θέλεις ιδιαίτερα high gain ήχους, αν και για μένα ο τέλειος ίσως συνδυασμός από Seymour Duncan humbuckers θα ήταν μάλλον ο Pearly Gates στη γέφυρα και ο Jazz στο λαιμό. Υπόψιν ότι σπλιτάρουν και οι δύο μαγνήτες, δίνοντάς σου ακόμα μεγαλύτερη γκάμα ήχων απ' ό,τι μια συνηθισμένη κιθάρα με δύο humbuckers.

αυτό δεν το ήξερα......άλλο ενα + δηλαδη.....νομιζω πως είμαι ερωτευμενος..... ;D  ;D  :D

Σ'ευχαριστώ πολύ Απολλώνα....να σαι καλα.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Fender spalted custom tele
« Απάντηση #5 στις: 30/03/09, 00:26 »
Κανένα πρόβλημα. Πάντως κοίταξε και την FMT που σού έλεγα πιο πάνω. Ουσιαστικά είναι η ίδια κιθάρα και μπορεί να τη βρεις πιο φτηνά.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Fender spalted custom tele
« Απάντηση #6 στις: 30/03/09, 00:31 »
Κανένα πρόβλημα. Πάντως κοίταξε και την FMT που σού έλεγα πιο πάνω. Ουσιαστικά είναι η ίδια κιθάρα και μπορεί να τη βρεις πιο φτηνά.

δεν μ'αρεσε τόσο εξωτερικα.....είδα και τα άλλα χρώματα που βγαίνει....αλλα δεν με καλυψε...... :-\ θα το ψάξω γενικως ομως μεσα στην βδομάδα....

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Fender spalted custom tele
« Απάντηση #7 στις: 30/03/09, 18:19 »
Απ'ότι καταλαβαίνω πάντως η συγκεκριμένη ξεφεύγει αρκετά έως πολύ από τον κλασικό tele ήχο, έτσι δεν είναι; Με αυτά τα specs (πολύ καλά μεν, καθόλου "φεντερίσια" όμως  ;D) μου φαίνεται πως μόνο το σχήμα παραπέμπει σε tele...
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Fender spalted custom tele
« Απάντηση #8 στις: 30/03/09, 19:19 »
κοίτα...με διαφορά η πιο όμορφη τέλε που έχω δέι είναι μια αμερικάνικη, Ash vintage blonde, maple μπρατσο και απλο μαυρο guard. Κανονική γεφυρα της tele. Οχι μπασταρδη. όπου ειλικρινά σου μιλάω, με έναν λαμπατο κελαηδούσε και εννοώ κελαηδούσε. Γενικά δεν είμαι φαν αλλά η συγκεκριμένη απλώς με καθήλωσε. Διαφορετικά πας σε tele deluxe που ειναι απλά γκαζωμένη με διπλούς. http://www.thomann.de/gr/fender_am_dlx_ash_telecaster_mn_bb.htm
http://www.thomann.de/gr/fender_52vintage_telecaster.htm. Μην βαράς ιδέες ρίχνω, αλλά πριν πάρεις πρέπει να κανεις χάρη στον εαυτό σου και να την ακούσεις...και φυσικά να την δεις...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Fender spalted custom tele
« Απάντηση #9 στις: 30/03/09, 20:26 »
Απ'ότι καταλαβαίνω πάντως η συγκεκριμένη ξεφεύγει αρκετά έως πολύ από τον κλασικό tele ήχο, έτσι δεν είναι; Με αυτά τα specs (πολύ καλά μεν, καθόλου "φεντερίσια" όμως  ;D) μου φαίνεται πως μόνο το σχήμα παραπέμπει σε tele...


ξεφεύγει οντως τελειως.....με το μαόνι και τους δύο διπλους duncan περισσότερο "gibsonιζει" παρα "fenderίζει" και όντως μόνο το σχήμα παραπέμπει σε tele....αλλα γι'αυτό μ'αρέσει.....ειναι η ιδανική tele για μένα.... ;D ;D ;D

κοίτα...με διαφορά η πιο όμορφη τέλε που έχω δέι είναι μια αμερικάνικη, Ash vintage blonde, maple μπρατσο και απλο μαυρο guard. Κανονική γεφυρα της tele. Οχι μπασταρδη. όπου ειλικρινά σου μιλάω, με έναν λαμπατο κελαηδούσε και εννοώ κελαηδούσε. Γενικά δεν είμαι φαν αλλά η συγκεκριμένη απλώς με καθήλωσε. Διαφορετικά πας σε tele deluxe που ειναι απλά γκαζωμένη με διπλούς. http://www.thomann.de/gr/fender_am_dlx_ash_telecaster_mn_bb.htm
http://www.thomann.de/gr/fender_52vintage_telecaster.htm. Μην βαράς ιδέες ρίχνω, αλλά πριν πάρεις πρέπει να κανεις χάρη στον εαυτό σου και να την ακούσεις...και φυσικά να την δεις...


να σε πω....εσυ με ξέρεις πολύ καλα......ξέρεις τι σκατόκαφρος είμαι ;D για πιο vintage καταστασεις έχω την strat.....με τρεις μονους.....κανονική strat ρε παιδι μου....απλα το όλο μου πρόβλημα ήταν ότι ήθελα μια tele που να μην είναι tele..... ;D :P (να προσαρμόζεται δηλαδή σε μένα....) και αυτή η συγκεκριμένη ακριβώς επειδή ειναι μπάσταρδη....με κανει να θέλω να της δώσω ένα σπιτικό......θαλπωρή....φροντίδα...προδέρμ.... ;D ;D ;D

(μην βαρέσετε......αλλα μέχρι και emg σκέφτηκα να της περάσω...... :P)

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Fender spalted custom tele
« Απάντηση #10 στις: 30/03/09, 20:43 »
Διαφορετικά πας σε tele deluxe που ειναι απλά γκαζωμένη με διπλούς. http://www.thomann.de/gr/fender_am_dlx_ash_telecaster_mn_bb.htm


Κατ' αρχήν η Αmerican Deluxe Ash, όπως και η '52 Vintage που αναφέρεις, είναι πολύ πιο ακριβές από την κιθάρα για την οποία ενδιαφέρεται ο master of puppets. Μιλάμε για υπερδιπλάσια τιμή. Πέρα από αυτό, δεν κατάλαβα πού είδες τους διπλούς μαγνήτες... ή μήπως εννοούσες κάτι άλλο; ???

Πάντως πράγματι η συγκεκριμένη κιθάρα, λόγω του σώματος από μαόνι και των δύο humbuckers, Gibson-ίζει απίστευτα. Πάντως η επιλογή σπλιταρίσματος των μαγνητών σού δίνει και τους ήχους μονού μαγνήτη με τους οποίους είναι παραδοσιακά συνδεδεμένες οι Fender (έστω και αν δεν πρόκειται απαραίτητα κλασσικό ήχο tele).
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Fender spalted custom tele
« Απάντηση #11 στις: 30/03/09, 20:46 »
ναι..αλλά φοβάμαι ότι θα το μετανιώσεις μετα. σου λέω επειδή σε ξέρω. Άλλος ήχος η αμερικάνα η τελε. Αλήθεια σου λεω. Και επειδη με ξέρεις :D την ειδα και δεν το πίστευα. Το παλικάρι έβαλε strat μετα και προτιμούσα την tele. Και κοίτα και τις deluxe με τους διπλούς. Και για να τελειώνει. Αφού απλά ζηλέυω ρε χαμμένε! και αυτή που λες ειναι χάρμα οφθαλμών. Απλά σου λέω δοκίμασέ τες πριν πάρεις. Αλήθεια σου λέω....απλά ρίξε μια δοκιμή...και μετα κλασσικά πάρε αυτήν που πρότεινες...χαχαχαχαχαχα ! αντε και θα έρθω να παίξουμε...:D

Απόλλωνα όσο έχω ψάξει τις τέλε ( όχι πολύ να πω την αλήθεια ) απλά και απο μερικά άρθρα στο guitarist κτλ υπάρχουν deluxe με hums που εκέι νομίζω κάνουν την διαφορά.. Αν ( που ξέρεις ) κατι παραπάνω, πες να μαθαίνουμε.
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Fender spalted custom tele
« Απάντηση #12 στις: 30/03/09, 21:00 »
πατέρα....το θέμα είναι ότι έχω ήδη σκάσει χοντράαααα λεφτά σε κιθάρες...και το ξέρεις....(και αν έσκαγα ξανα πολλά θα το έκανα για μια καρακαστομ)...απλά ήθελα μια tele για την κ@υλα......και τι πιο κοντα σε μένα απο μια tele με δυο διπλους (που σπλιτάρουν...όλο το ξεχνάω ρε απόλλωνα...παλι καλα που μου το θυμιζεις..... ;))? το μονο που με προβληματίζει στην όλη υπόθεση είναι το made in korea....... :-\ γι'αυτο θα δοκιμασω πρωτα πριν κανω καμια κίνηση αποκτησης.....

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Fender spalted custom tele
« Απάντηση #13 στις: 30/03/09, 21:39 »
το μονο που με προβληματίζει στην όλη υπόθεση είναι το made in korea


Δεν νομίζω ότι πρέπει να σε προβληματίζει η Κορέα. Από την προσωπική μου εμπειρία, θα έλεγα ότι οι κιθάρες που είναι κατασκευασμένες στην Κορέα είναι στην πλειοψηφία τους ιδιαίτερα ποιοτικά όργανα, με πολύ καλή σχέση τιμής-απόδοσης. Και σίγουρα το συγκεκριμένο μοντέλο δεν έχει πολλά να ζηλέψει από τα Αμερικάνικα.

Symeon, η μόνη Deluxe tele με διπλούς μαγνήτες που ξέρω είναι η '72 Deluxe. Η Fender έβγαζε μέχρι πριν μερικά χρόνια μια Αμερικάνα Deluxe με humbuckers η οποία ήταν πολύ παρόμοια με την Κορεάτισσα, αν και είχε σώμα από alder και οι μαγνήτες δεν ήταν Seymour Duncan. Aυτή η κιθάρα όμως δεν κυκλοφορεί πλέον, και απ' ό,τι θυμάμαι ήταν επίσης αρκετά πιο ακριβή λόγω Αμερικάνικης κατασκευής...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Fender spalted custom tele
« Απάντηση #14 στις: 30/03/09, 21:48 »
κι εγω η washburn που έχω (η wi66) είναι made in korea και δεν ειχα κανενα πρόβλημα.....αλλα για fender ήξερα καλα λόγια για αμερικανες και μεξικάνες.....

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Fender spalted custom tele
« Απάντηση #15 στις: 11/04/09, 20:14 »
Φωτογραφίες λιαν συντόμως.... ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Fender spalted custom tele
« Απάντηση #16 στις: 11/04/09, 20:38 »
Φωτογραφίες λιαν συντόμως.... ;D ;D ;D

 :o ???

Tην αγόρασες κιόλας ρε θηρίο...;
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Fender spalted custom tele
« Απάντηση #17 στις: 11/04/09, 20:41 »
Φωτογραφίες λιαν συντόμως.... ;D ;D ;D

 :o ???

Tην αγόρασες κιόλας ρε θηρίο...;

εεεεε..... ;D ::) :P δεν μπορούσα να αντισταθω...... ;D

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Fender spalted custom tele
« Απάντηση #18 στις: 11/04/09, 20:44 »
Ωραίος! Με γειά και καλόπαιχτη. Έτσι γίνονται οι καλές δουλειές. Αποφασίζεις αργά και εκτελείς γρήγορα. ;)

Εννοείται ότι περιμένουμε εντυπώσεις, φωτογραφίες, καυτά video και ό,τι άλλο προκύψει... ;D
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Fender spalted custom tele
« Απάντηση #19 στις: 11/04/09, 20:54 »
Ωραίος! Με γειά και καλόπαιχτη. Έτσι γίνονται οι καλές δουλειές. Αποφασίζεις αργά και εκτελείς γρήγορα. ;)

Εννοείται ότι περιμένουμε εντυπώσεις, φωτογραφίες, καυτά video και ό,τι άλλο προκύψει... ;D

να σαι καλα....εννοειται πως θα υπάρξει αναλυτικο κειμενο με εντυπώσεις, φώτο κτλ κτλ κτλ

έχω και κάποιες μοντιφιές στο μυαλο μου.....θα γινει καπως masterocaster στο μακρινο μέλλον όταν θα ξαναυπάρξουν λεφτά και διάθεση..... ;D

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Fender spalted custom tele
« Απάντηση #20 στις: 11/04/09, 21:28 »
Μεγειά και καλόπαιχτη!  :)
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος Ammon Jerro

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 413
  • Φύλο: Άντρας
  • Chaotic Good
    • Προφίλ
Απ: Fender spalted custom tele
« Απάντηση #21 στις: 13/04/09, 22:48 »
μεγεια σου φιλε μου η κιθαρα αυτη ειναι πολυ ομορφη και αρκετα ευελικτη
καλοπαιχτη ευχομαι να ειναι
εγω δλδ θα την ελιωνα....
Boys believe nothing can hurt them. Grown men know better.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Fender spalted custom tele
« Απάντηση #22 στις: 14/04/09, 10:40 »
Σας ευχαριστώ πολύ παιδια.... :D

εγω δλδ θα την ελιωνα....

κι εγώ τέτοιους πονηρούς σκοπούς έχω... ;D αντε να ερθει με το καλο γιατι μας εχει φαει η αγωνία.... ;D

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Fender spalted custom tele
« Απάντηση #23 στις: 25/04/09, 00:43 »
Λοιπόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοον....σήμερα έφτασε το μωρό μου...μετα απο αρκετές μέρες στο περίμενε....άξιζε πιστεύω η αναμονή....δεν προλαβα να ασχοληθω πολυ μαζι της σήμερα λογω πολλών υποχρεώσεων...

Ένα σύντομο review:

1) Η κιθάρα είναι πούπουλο...πραγματικά πολύ ελαφρια...κατι που με ξάφνιασε ευχάριστα.....

2) εξωτερικά είναι πανεμορφη...όλες οι φωτογραφίες αδικουν το φοβερό της σώμα και τα καταπληκτικά inlays (πραγματικα απίστευτα)

στα πιο ουσιαστικά τώρα

3) απο ήχο έμεινα πολύ ικανοποιημενος.....αρκετό sustain....ο pearly gates δίνει ρεσιταλ γλυκύτητας....και όταν σπλιτάρει σου ρχεται να βγάλεις το γεννητικο σου μόριο και να το κοπανάς όπου βρεις.....ο 59άρης αρκετά κάλος..καλα μπάσα....δεν εκοψα όμως και φλέβα...όταν την δοκιμάσα έπαιξα απο μεταλλικα μέχρι eric clapton....και δεν χαλάστηκα καθολου.... ;D

4) ταστιέρα....χμμμ....επειδή είμαι ερωτευμενος με την ταστιέρα της strat μου θα γκρινιάξω λίγο....όχι ότι με ενοχλει....απλα θελω να τον συνηθίσω λίγο....πρέπει να αφιερώσω περισσότερο χρόνο....

Γενικότερα..για τα λεφτά της είναι πραγματικά πολύ καλη επιλογη.....και όντως απολλωνα...δεν εχει να ζηλέψει απολύτως τπτ απο τις αμερικάνες......

Φώτος εδω:  Απ: Φωτογραφιες  κιθαρων!!

Αποσυνδεδεμένος FatBatz

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 70
  • If it wasn't for bad luck, I'd have no luck at all
    • Προφίλ
Απ: Fender spalted custom tele
« Απάντηση #24 στις: 13/05/09, 12:56 »
Καλόπαιχτη master.
Οταν λες 'ταστιέρα χμμμ...' πες μας αν δεν σου κάνει κόπο λεπτομέρειες?

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
3085 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/03/08, 21:00
από sokob
21 Απαντήσεις
7574 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/03/08, 19:10
από Απόλλων
8 Απαντήσεις
3921 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/08, 18:46
από MechMech
16 Απαντήσεις
6401 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/06/08, 02:05
από Spell@lchemist!
0 Απαντήσεις
2060 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/03/09, 23:47
από zeromancer
17 Απαντήσεις
6053 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/05/09, 17:14
από JimiDS
21 Απαντήσεις
6917 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/10/09, 15:57
από groovymood
12 Απαντήσεις
4596 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/05/11, 18:35
από PapaRoach
33 Απαντήσεις
9835 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/11, 17:43
από zeoy
7 Απαντήσεις
3506 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/01/12, 23:14
από groovymood