Σελίδες:
  • #26 από flea στις 08 Nov 2005
  • Παράθεση
    Το προτιμώ τα rack-effects.. Αλλά πρέπει να τα σκάσεις χοντρά 

    Συμφωνω απολυτα!Αγγιζεις κορυφη ετσι!Οσο για τα zoom ακριβως γουστα ειναι!Σκεφτομαι να αναβαθμισω τον ηχο μου απο την αποψη πεταλιων και το σιγουρο ειναι οτι θα προτιμησω πεταλακια ξεχωριστα και οχι πολυεφε!Distortion,Flanger,Chorus,αντε και το bass synth της boss!Με αυτα ειμαι οκ πιστευω!Ετσι ο ηχος ειναι αρκετα πιο φυσικος!Για το περιβοητο πολυεφε ειπαμε για τα λεφτα του καλο ηταν!Και σε μαγαζια καταφενω και βγαζω αρκετα καλο ηχο μαυτο!Σιγουρα δεν ειναι πεταλι να επαναπαυτεις αλλα οχι και τοση υπερβολικη αρνηση.Ειμαι της αποψης ο καθενας να εκφραζει τη γνωμη του σεβομενος τη γνωμη του αλλου κρινοντας την και οχι κατακρινοτας την!Ο τροπος εκφρασης του bassmenou ειναι ο ορθοτερος!Ναι οκ δεν μαρεσει αλλα δεν κατακρινω τοσο εντονα!
  • #27 από bassmenos στις 08 Nov 2005
  • Παράθεση
    Εσυ τι χρησιμοποιεις?Ειμαι περιεργος...




    1)Marshall Jmp1
    2)Tc Electronics G-major
    3)Peavey JSX kefali (xrisimopoio mono ton teliko tis)
    4)Marshall 1936 2x12"
    5)Behringer FCB1010

    kai mia Gibson SG standard aristeroxeiri pou mou kostise 2000 euro



    Όταν κάποιος έχει κάποια πιστεύω και έχει γνώσεις πάνω σε ένα θέμα μπορεί να έχει αρνητική αντίδραση εντονότατη διότι δεν τον απασχολεί η εταιρία αυτή και μπορεί να ήταν βιαστική... γιατί όπως είδες έχει έναν αξιοσέβαστο εξοπλισμό και είναι από τους λίγους κιθαρίστες που έχω ακούσει να έχει τρομερό ήχο... επαγγελματικός ;D
    Με αυτή την αφορμή λέω ότι ξέρει πολύ καλά από ήχο απλά γιατί ψάχνεται γενικώς με τον ήχο των οργάνων.
    Άκου αν θες απλά να ακούσεις τον ήχο του σε ένα κομμάτι που έχουμε ηχογραφίσει
     http://s25.yousendit.com/d.aspx?id=3LP7G3HC9YLUM0IG0QCXLGEYGD 
  • #28 από bassmenos στις 08 Nov 2005
  • #29 από flea στις 09 Nov 2005
  • Δυστυχως δεν μπαινει ρε συ για να το ακουσω
  • #30 από YmiRLinG στις 09 Nov 2005
  • Ουτε εμενα
Σελίδες: