Αποστολέας Θέμα: Μεταχειρισμενη Vox tonelab ή...?  (Αναγνώστηκε 6739 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος p0k0

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Μεταχειρισμενη Vox tonelab ή...?
« στις: 03/03/11, 20:29 »
 ??? :D Συμφορουμητες ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ!!
 
Λοιπον θελω τα φωτα σας και η κατασταση εχει ως εξης:
Ειχα παρατησει την κιθαρα μου για μερικα χρονακια,αλλα τωρα εχω αρχισει παλι να την ψιλογρατζουναω.Ε και αφου ψιθηκα και της εκανα ενα σενιαρισμα αποφασισα να παρω και ενα λαμπατο ενισχυτη με 2-3 αντε 4-5 σε βαθος χρονου πεταλακια.Ετσι για να πεζω σπιτι και το πολυ πολυ με κανα 2 φιλους σε κανα προβαδικο ,αλλα σπανια αυτο.Κανοντας ομως μια βολτα στα μαγαζια της πολης μου καταλαβα οτι με εξαιρεση τον Νακα πρεπει να παρω γουρουνι στο σακι(μιλαμε για απελπιστικη κατασταση).Σε ενα ομως μαγαζι εχουν και μια Vox Tonelab ελαφρως μεταχειρισμενη με 250Ε.
Εγω μαλλον παω για ενα laney cub 12r και to mxr 115 mazi me to small clone chorus.
Εχω μια στρατ αμερικαν στανταρτ ενα marshall valvestate 30.
Τωρα αναρωτιεμαι μηπως η Τοουνλαμπ θα ηταν μια καλη λυση στο να πλησιασω στον λαμπατο ηχο αλλα επισης με προβληματιζει οτι εχει πραγματα πανω που μαλλον δεν θα χρειαστω ποτε.Επισης η λαμπα που εχει ειναι στην προενισχυση αρα ειναι κατι σαν να εχεις ενα ενισχητη σολιντ στειτ με λαμπα στην προενισχυση(valvetate 30).Αυριο μαλιστα θα παω με την κιθαρα μου να την δοκιμασω.Η τιμη στα 250 Ε ειναι καλη?Μηπως παραειναι καλη και πεζει κατι που μπορει και να μην το παρω χαμπαρι καθως πεταλιερες μονο απο μακρια βλεπω μεχρι σημερα.
 
Τελος πεζω πολυ ροκ απο 90΄ αντε και κανα πινκ φλοιντ και κανα ψιλομεταλ.Πολυ λιγο ομως (το μεταλ ζοουν που εχω εχει παει στην ακρη)
 
SOMEBODY HEPL ME PLZZZZZ!! ??? :D ??? ???

Α ξεχασα να πω οτι τους Laney που με ενδιαφερουν ο Νακας θα τους εχει μετα απο τουλαχισον ενα μηνα.
« Τελευταία τροποποίηση: 03/03/11, 20:44 από Απόλλων »

Αποσυνδεδεμένος Rockdude

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 256
    • Προφίλ
Απ: Μεταχειρισμενη Vox tonelab ή...?
« Απάντηση #1 στις: 03/03/11, 20:37 »
Για τα είδη μουσικής που θέλεις κάνει μια χαρά την δουλειά της η tonelab! Την έχω και εγώ (την SE) και εχω μείνει κατα-ενθουσιασμένος.  Δοκίμασε την και πειραματίσου λίγο πάνω της (είναι και πανεύκολη στον χειρισμό). By the way...η τιμή της είναι μιά χαρά!  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 03/03/11, 20:40 από Rockdude (ex-musashi) »
Alone and again, or...

Αποσυνδεδεμένος p0k0

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Μεταχειρισμενη Vox tonelab ή...?
« Απάντηση #2 στις: 03/03/11, 20:42 »
Για τα είδη μουσικής που θέλεις κάνει μια χαρά την δουλειά της η tonelab! Την έχω και εγώ (την SE) και εχω μείνει κατα-ενθουσιασμένος.  Δοκίμασε την και πειραματίσου λίγο πάνω της (και ειναι πανεύκολη στον χειρισμό). Η τιμή είναι μιά χαρά!  ;)
Το θεμα ειναι οτι τσιμπαει πολυ απο το badget μου και εγω ως προταρχικο στοχο εχω τον λαμπατο ηχο.Ακουσα την κιθαρα μου με τον ενισχυτη του μαστορα που εκανε το σερβις ΚΑΙ ΤΑ ΕΠΕΚΣΑ(ενα ΒΟΞ ac-30 νομιζω)Δεν το πιστευα οτι ακουγοταν ετσι η κιθαρουλα μου.Ειδικα οταν πηγε στην θεση 4 middle-neck και κατεβασα και λιγο το τοουν νομιζα οτι επεζα σε αλλη κιθαρα.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Μεταχειρισμενη Vox tonelab ή...?
« Απάντηση #3 στις: 03/03/11, 20:44 »
Δεν διευκρινίζεις για ποιά Tonelab μιλάς. Την LE, την ST ή την EX; Λογικά θα πρέπει να πρόκειται για την LE...



γιατί η ST δεν κοστίζει τόσο ούτε καινούργια, ενώ η EX είναι πολύ καινούργιο (φετινό) μοντέλο και είναι μάλλον απίθανο να την βρήκες μεταχειρισμένη. Υπάρχουν και άλλα μοντέλα, αλλά είναι πολύ παλιά και δεν νομίζω ότι κυκλοφορούν πλέον.

Αν λοιπόν όντως πρόκειται για την LE, τότε η τιμή δεν είναι άσχημη, αν φυσικά είναι σε καλή κατάσταση. Σϊγουρα έχει πάνω της πράγματα που δεν θα χρησιμοποιήσεις ποτέ, αλλά αυτό ισχύει για κάθε πεταλιέρα. Αν πάλι έχεις αποφασίσει ότι για αυτά που θέλεις να παίζεις σε καλύπτει ένας ενισχυτής όπως ο Laney Cub 15R (o oποίος έχει και reverb) μαζί με 1-2 πετάλια και θέλεις πραγματικό λαμπάτο ήχο, εγώ θα σε συμβούλευα να κινηθείς προς αυτή τη λύση. Η πεταλιέρα είναι προτιμότερη αν παίζεις πολλά και διαφορετικά είδη (άρα θέλεις πολλούς διαφορετικούς ήχους χωρίς να κουβαλάς μια ντουζίνα πετάλια), αν σού αρέσει να πειραματίζεσαι με προσομοιώσεις, εφφέ, κλπ, ή αν θέλεις να έχεις την ευκολία κάποιων preset (μνήμες στις οποίες θα σώσεις τους αγαπημένους σου ήχους ώστε να τούς έχεις προσβάσιμους με το πάτημα ενός διακόπτη).
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος p0k0

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Μεταχειρισμενη Vox tonelab ή...?
« Απάντηση #4 στις: 03/03/11, 20:56 »
Δεν διευκρινίζεις για ποιά Tonelab μιλάς. Την LE, την ST ή την EX; Λογικά θα πρέπει να πρόκειται για την LE...



γιατί η ST δεν κοστίζει τόσο ούτε καινούργια, ενώ η EX είναι πολύ καινούργιο (φετινό) μοντέλο και είναι μάλλον απίθανο να την βρήκες μεταχειρισμένη. Υπάρχουν και άλλα μοντέλα, αλλά είναι πολύ παλιά και δεν νομίζω ότι κυκλοφορούν πλέον.

Αν λοιπόν όντως πρόκειται για την LE, τότε η τιμή δεν είναι άσχημη, αν φυσικά είναι σε καλή κατάσταση. Σϊγουρα έχει πάνω της πράγματα που δεν θα χρησιμοποιήσεις ποτέ, αλλά αυτό ισχύει για κάθε πεταλιέρα. Αν πάλι έχεις αποφασίσει ότι για αυτά που θέλεις να παίζεις σε καλύπτει ένας ενισχυτής όπως ο Laney Cub 15R (o oποίος έχει και reverb) μαζί με 1-2 πετάλια και θέλεις πραγματικό λαμπάτο ήχο, εγώ θα σε συμβούλευα να κινηθείς προς αυτή τη λύση. Η πεταλιέρα είναι προτιμότερη αν παίζεις πολλά και διαφορετικά είδη (άρα θέλεις πολλούς διαφορετικούς ήχους χωρίς να κουβαλάς μια ντουζίνα πετάλια), αν σού αρέσει να πειραματίζεσαι με προσομοιώσεις, εφφέ, κλπ, ή αν θέλεις να έχεις την ευκολία κάποιων preset (μνήμες στις οποίες θα σώσεις τους αγαπημένους σου ήχους ώστε να τούς έχεις προσβάσιμους με το πάτημα ενός διακόπτη).

Δεν ξερω πια απο ολες ειναι,παντως δεν ειναι αυτη στην φοτο.Επισης αυτη ηταν 2 κοματια και ειχε 2 expretion petals.Και ειχε βαλει και τιμη ΠΡΟ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ 900Ε,αυτο πεζει και να μην στεκει καθως μου ειπε οτι ειναι ελαφρως μεταχειρισμενη.Επισης τι μπωρω να ελενξω οταν θα την τσεκαρω?Οπως ειπα ειμαι ασχετος απο πεταλιερες.Υπαρχει περιπτωση να εχει "πεσει" η λαμπα?Το θεμα πortabillity δεν υπαρχει για μενα.Τους Laney θα μπορω να τους δοκιμασω ισως και σε 2 μηνες καθως ο νακας εχει εληψη.Δεν ειμαι σιγουρος οτι αυτο θελω απο utube τους εχω ακουσει καθως και οτι αλλο με ενδιαφερει και αν η πεταλιερα πραγματικα αξιζει μπορει να παω σε μια εβδομαδα και να την εχουν παρει.
« Τελευταία τροποποίηση: 03/03/11, 20:58 από p0k0 »

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Μεταχειρισμενη Vox tonelab ή...?
« Απάντηση #5 στις: 03/03/11, 22:32 »
Aν αυτή που είδες είχε δύο πετάλια, μάλλον ήταν η SE, δηλαδή αυτή:



και δεν ξέρω πόσο την είχε ο Νάκας, αλλά δεν νομίζω ότι κόστιζε ποτέ 900 Ευρώ... ::)

Όσο για το τι να ελέγξεις, δεν είμαι σίγουρος τι να σου πώ. Προσωπικά όταν δοκιμάζω μια πεταλιέρα, ξεκινάω από τις προσομοιώσεις (η συγκεκριμένη έχει 16 αν θυμάμαι καλά). Συνήθως βρίσκω αυτές που μού αρέσουν περισσότερο, και μετά πειραματίζομαι λίγο με αυτές, αυξομοιώνοντας το gain, παίζοντας με τα EQ και προσθέτοντάς τους τα εφφέ που συνηθίζω να χρησιμοποιώ. Για μένα είναι σημαντικό πλεονέκτημα η ευκολία χρήσης, αν δηλαδή μπορώ σχετικά γρήγορα και χωρίς να κοιτάξω το manual να βγάλω έναν καλό ήχο. Δεν θα κάτσω π.χ. να κοιτάξω εφφέ όπως flanger, octaver κλπ, τα οποία δεν χρησιμοποιώ ποτέ. Αντίθετα θα με ενδιέφερε να ψάξω τα 11 διαφορετικά reverb, καθώς είναι ένα από τα εφφέ που χρησιμοποιώ κατά κόρον, τα delay και το chorus. Το λέω αυτό γιατί είναι εύκολο να χαθείς ψάχνοντας μια πεταλιέρα αρκετά πολύπλοκη και να μην επικεντρωθείς σε αυτά που πραγματικά σε ενδιαφέρουν στην πράξη. Όλα βέβαια εξαρτώνται από τον χρόνο που έχεις. Αν θέλεις να κάνεις μια γρήγορη δοκιμή σε 10-15 λεπτά, μάλλον θα περιοριστείς στα παραπάνω, ενώ αν έχεις π.χ. μια ώρα, μπορείς να ψάξεις τα μενού πιο αναλυτικά ή να εξερευνήσεις και άλλες λειτουργίες.

Πάντως αν δεν έχεις ιδιαίτερη εμπειρία από πεταλιέρες, ούτε έχεις τρελές απαιτήσεις από το μηχάνημα που θα αγοράσεις, ίσως θα ήταν καλύτερα να ξεκινήσεις με μια πιο μικρή και απλή πεταλιέρα. Η Tonelab ST που ανέφερε ο Rockdude (ή η πιο καινούργια EX) είναι ένα καλό παράδειγμα. Επίσης θα σου έλεγα να κοιτάξεις κάτι όπως τη σειρά RP της Digitech και ειδικά την RP-255, την Boss ΜΕ-25, το Zoom G2.1Nu ή γενικά κάτι σε αυτή την κατηγορία από πλευράς μεγέθους, τιμής και δυνατοτήτων.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος p0k0

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Μεταχειρισμενη Vox tonelab ή...?
« Απάντηση #6 στις: 03/03/11, 23:12 »
Aν αυτή που είδες είχε δύο πετάλια, μάλλον ήταν η SE, δηλαδή αυτή:



και δεν ξέρω πόσο την είχε ο Νάκας, αλλά δεν νομίζω ότι κόστιζε ποτέ 900 Ευρώ... ::)

Όσο για το τι να ελέγξεις, δεν είμαι σίγουρος τι να σου πώ. Προσωπικά όταν δοκιμάζω μια πεταλιέρα, ξεκινάω από τις προσομοιώσεις (η συγκεκριμένη έχει 16 αν θυμάμαι καλά). Συνήθως βρίσκω αυτές που μού αρέσουν περισσότερο, και μετά πειραματίζομαι λίγο με αυτές, αυξομοιώνοντας το gain, παίζοντας με τα EQ και προσθέτοντάς τους τα εφφέ που συνηθίζω να χρησιμοποιώ. Για μένα είναι σημαντικό πλεονέκτημα η ευκολία χρήσης, αν δηλαδή μπορώ σχετικά γρήγορα και χωρίς να κοιτάξω το manual να βγάλω έναν καλό ήχο. Δεν θα κάτσω π.χ. να κοιτάξω εφφέ όπως flanger, octaver κλπ, τα οποία δεν χρησιμοποιώ ποτέ. Αντίθετα θα με ενδιέφερε να ψάξω τα 11 διαφορετικά reverb, καθώς είναι ένα από τα εφφέ που χρησιμοποιώ κατά κόρον, τα delay και το chorus. Το λέω αυτό γιατί είναι εύκολο να χαθείς ψάχνοντας μια πεταλιέρα αρκετά πολύπλοκη και να μην επικεντρωθείς σε αυτά που πραγματικά σε ενδιαφέρουν στην πράξη. Όλα βέβαια εξαρτώνται από τον χρόνο που έχεις. Αν θέλεις να κάνεις μια γρήγορη δοκιμή σε 10-15 λεπτά, μάλλον θα περιοριστείς στα παραπάνω, ενώ αν έχεις π.χ. μια ώρα, μπορείς να ψάξεις τα μενού πιο αναλυτικά ή να εξερευνήσεις και άλλες λειτουργίες.

Πάντως αν δεν έχεις ιδιαίτερη εμπειρία από πεταλιέρες, ούτε έχεις τρελές απαιτήσεις από το μηχάνημα που θα αγοράσεις, ίσως θα ήταν καλύτερα να ξεκινήσεις με μια πιο μικρή και απλή πεταλιέρα. Η Tonelab ST που ανέφερε ο Rockdude (ή η πιο καινούργια EX) είναι ένα καλό παράδειγμα. Επίσης θα σου έλεγα να κοιτάξεις κάτι όπως τη σειρά RP της Digitech και ειδικά την RP-255, την Boss ΜΕ-25, το Zoom G2.1Nu ή γενικά κάτι σε αυτή την κατηγορία από πλευράς μεγέθους, τιμής και δυνατοτήτων.

 
 
Κοιτα οσο το σκεφτομαι, τοσο η ιδεα μιας πεταλιερας βγαινει απο το μυαλο μου.Εγω ψαχνομαι για ενα καλο ντιστορσιον και ενα κορους(μαλλον στο σμαλ κλοουν εχω καταληξει).Το κορους το εχω βρει στα 75 και απο τα ντιστορτιον που σκεφτομαι ολα γυρω στα 100 πεζουν.Αυτα βλεπω οτι χρειαζομαι προς το παρον.Αρα με 170Ε ειμαι καλυμενος απο εφε.Γιατι λοιπον να δωσω 250 σε κατι που δεν ξερω και σε τι κατασταση ειναι αλλα και τι προβληματα μπορει να μου βγαλει?Απλα σκεφτηκα μηπως πετυχα απιστευτη ευκαιρια που δεν πρεπει να παει χαμενη και οτι το μηχανημα αυτο ειναι ενα πολυ ακριβο και εξεζητημενο εργαλειο που δεν θα το βρω σε αυτα τα λεφτα.Πως σου φαινεαι η τιμη των 250 Ε?Πεζει να την παζαρεψω την τιμη?
 
Παντως εισαι master φιλε,η πεταλιερα αυτη στην φοτο πρεπει να ειναι, απλα ηταν 2 κοματια.
Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Μεταχειρισμενη Vox tonelab ή...?
« Απάντηση #7 στις: 04/03/11, 00:15 »
Κανενα πρόβλημα.

Πάντως, όπως σού είπα και στην αρχή, για αυτά που αναφέρεις και για λαμπάτο ήχο ένας καλός μικρός ενισχυτής όπως ο Cub με 1-2 πετάλια θα σε βγάλει άνετα. Αν το ξανασκεφτείς για πεταλιέρα, πήγαινε για κάτι πιο απλό και φτηνό όπως αυτές που σού παρέθεσα στο προηγούμενο μήνυμα. H Tonelab SE είναι καλό μηχάνημα και σίγουρα είναι ευκαιρία στα 250 Ευρώ, αλλά μάλλον είναι υπερβολικά πολύπλοκη σε σχέση με αυτό που ψάχνεις.

Σχετικά με το chorus, αν συνολικά δεν θέλεις να ξοδέψεις πολλά χρήματα, υπάρχουν φτηνότερες επιλογές που είναι πολύ καλές. Ένα chorus που μού είχε κάνει εντύπωση ήταν το Danelectro Cool Cat CC1. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι τα ρυθμιστικά του είναι λίγο άβολα, από ήχο όμως το βρήκα εξαιρετικό, ειδικά αν λάβουμε υπόψη την τιμή του. Επίσης αν σού αρέσει το Small Clone, υπάρχει και το Nano Clone το οποίο επίσης είναι αρκετά φτηνότερο.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος p0k0

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Μεταχειρισμενη Vox tonelab ή...?
« Απάντηση #8 στις: 04/03/11, 00:44 »
Ναι μωρε και γω για ενισχυτη και κανα 2 πεταλακια το βλεπω αλλα θα παω και αυριο να του ριξω μια ματια.Το οτι ειναι πολυπλοκο και δυσκολο μηχανημα που θελει αρκετη μελετη του μανουαλ το ξερω.Βασικα δεν θα με χαλασει και καθολου να ασχοληθω για να το μαθω.Το θεμα ειναι οτι τα μεταχειρισμενα δεν τα εμπιστευομαι και πολυ αλλα και οτι εχει πανω πραγματα που δεν με κοβω να τα "χοραω στον ηχο μου"(wah,flanger,delay).Oσο για το ριβερμπ, και ο ενισχυτης που εχω αλλα και αυτος που σκεφτομαι να παρω εχουν ενα απλο reverb που εμενα με φτανει?Less is better ;) .Εκτος αν εχει ενα καλο λουπερ που θα με κανει να αρχισω να το σκεφτομαι πιο σοβαρα και αν καταλαβα και καλα, απο το μανουαλ που βρηκα, μπορω αν θελω να συνδεσω οτι αναλογικα πεταλακια εχω πανω στην πεταλιερα.

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Μεταχειρισμενη Vox tonelab ή...?
« Απάντηση #9 στις: 04/03/11, 04:22 »
Τί εννοείς όταν λές 2 κομμάτια??  ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος p0k0

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Μεταχειρισμενη Vox tonelab ή...?
« Απάντηση #10 στις: 04/03/11, 08:38 »
Τί εννοείς όταν λές 2 κομμάτια??  ::) ::)
H πεταλιερα ειναι 2 ξεχωριστα κομματια.Τα εξπρεσιον πεταλς ειναι ειναι αλλο κομματι.

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Μεταχειρισμενη Vox tonelab ή...?
« Απάντηση #11 στις: 04/03/11, 09:53 »
Άρα δεν ήταν η SE.
Είσαι σίγουρος ότι ήταν Tonelab?
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Απ: Μεταχειρισμενη Vox tonelab ή...?
« Απάντηση #12 στις: 04/03/11, 10:11 »
Μάλλον αυτή λέει:

Αποσυνδεδεμένος p0k0

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Μεταχειρισμενη Vox tonelab ή...?
« Απάντηση #13 στις: 04/03/11, 10:33 »
Η πεταλιερα μου μοιαζει με την se οπως την βλεπω στην φωτογραφια.Εχει το ιδιο χρωμα,στην ιδια θεση την λαμπα, 2 πεταλς εξπρεσιον, ειναι της Βοξ, απλα ειναι σε 2 ξεχωριστα κομματια και απο οσο θυμαμαι μου ειπε οτι ειναι τοουν λαμπ.

Αποσυνδεδεμένος p0k0

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Μεταχειρισμενη Vox tonelab ή...?
« Απάντηση #14 στις: 04/03/11, 10:35 »
Μάλλον αυτή λέει:


Elrich δεν ηταν τοσο μικρη και ειχε 2 expression pedals.

Αποσυνδεδεμένος p0k0

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Μεταχειρισμενη Vox tonelab ή...?
« Απάντηση #15 στις: 04/03/11, 19:42 »
Πηγα σημερα τελικα και την ειδα αλλα ο κοπανιδης δεν ειχε τον καταλληλο τροφοδοτικο για να την βαλουμε να πεξει. >:( Μαλλον με δουλευε και πεζει κατι αλλο.
Η πεταλιερα λεει σκετο tonelab και ειναι 2 κομματια.Το ενα ειναι αυτο στην φωτογραφια που αναρτησε ο Elrich και το αλλο ειναι οι ποδοδιακοπτες και τα πενταλς.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Μεταχειρισμενη Vox tonelab ή...?
« Απάντηση #16 στις: 04/03/11, 20:45 »
Άρα πρόκειται για την πρώτη Tonelab με ξεχωριστά expression pedals. Mάλλον έχουν κάνει κάποια πατέντα στο κατάστημα, γιατί κανονικά η πεταλιέρα αυτή δεν είχε πετάλια. Πάντως, δεδομένου ότι με 200 Ευρώ βρίσκεις την μεταχειρισμένη την Tonelab LE από το ebay, εγώ τουλάχιστον δεν θα έδινα 250 για αυτήν.

Και συμφωνώ μαζί σου, ακούγεται ύποπτο το ότι δεν έχει τροφοδοτικό για να τη δοκιμάσεις...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Rockdude

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 256
    • Προφίλ
Απ: Μεταχειρισμενη Vox tonelab ή...?
« Απάντηση #17 στις: 04/03/11, 22:45 »
Άρα πρόκειται για την πρώτη Tonelab με ξεχωριστά expression pedals. Mάλλον έχουν κάνει κάποια πατέντα στο κατάστημα, γιατί κανονικά η πεταλιέρα αυτή δεν είχε πετάλια. Πάντως, δεδομένου ότι με 200 Ευρώ βρίσκεις την μεταχειρισμένη την Tonelab LE από το ebay, εγώ τουλάχιστον δεν θα έδινα 250 για αυτήν.

Και συμφωνώ μαζί σου, ακούγεται ύποπτο το ότι δεν έχει τροφοδοτικό για να τη δοκιμάσεις...

Say what? Tί είναι ετούτο πάλι; Bρές μία κανονική. Παίζουν και στις αγγελίες ανα διαστήματα.
Alone and again, or...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
10064 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/11/07, 12:59
από StageMaster
26 Απαντήσεις
11444 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/08, 01:50
από Captain Theo
7 Απαντήσεις
3692 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/06/08, 15:39
από teo_gp
TONELAB SE Help!!!!

Ξεκίνησε από Lightstringer Εφέ

1 Απαντήσεις
2203 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/08, 10:46
από Lightstringer
VOX TONELAB

Ξεκίνησε από Warrel Εφέ

14 Απαντήσεις
6038 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/01/12, 15:12
από hot_sauce (φλουτσ)
2 Απαντήσεις
2711 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/11/08, 20:30
από Alex_Under
tonelab st

Ξεκίνησε από Snowy « 1 2 » Εφέ

30 Απαντήσεις
10772 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/01/13, 10:47
από giorgosL
4 Απαντήσεις
6344 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/11, 15:40
από alexbts
5 Απαντήσεις
3747 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/03/11, 10:18
από adr1anos
VOX TONELAB EX

Ξεκίνησε από Nikos7 Εφέ

8 Απαντήσεις
5243 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/04/13, 14:31
από Απόλλων