Αποστολέας Θέμα: Επιβεβαιώθηκε η αναπαράσταση του Freddie Mercury με ολόγραμμ  (Αναγνώστηκε 3913 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος guitalele

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Είναι επίσημο σύμφωνα με τον κιθαρίστα των Queen Brian May ότι θα πραγματοποιηθεί η αναπαράσταση του Freddie Mercury σε συναυλία χρησιμοποιώνας ολόγραμμα.


Όπως αναφέρει είναι ατυχές το ότι χρησιμοποιήθηκε το ολόγραμμα του Tupac την στιγμή που αυτοί εδώ και καιρό σχεδιάζουν να το κάνουν.


Ο ντράμερ αναφέρει ότι δεν του είναι αρεστό να δει σε ολόγραμμα τον φίλο του Freddie Mercury ωστόσο δεν θα κάνει κάποια ένσταση για να το αποτρέψει.


Ποιά είναι η γνώμη σας γι αυτό; Θα θέλατε να δείτε τον θρυλικό Freddie Mercury ξανά στην σκηνή έστω και με αυτόν τον τρόπο;


Πηγή

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Ειμαι μεγαλος οπαδος των Queen.Η αληθεια ειναι οτι ακουγεται λιγο περιεργο.Ωστοσο θα ηθελα να το δω πρωτα με τα ματια μου προτου βγαλω συμπερασματα.Οποτε αν γινει ποτε εδω συναυλια στην Ελλαδα θα προσπαθησω να παω.
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος dejavu28

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
προσωπικα πιστευω ειναι η αρχη μιας σειρας απο τετοια show, σαν εμπειρια οκ, αλλα δε ξερω αν θα μπορουσα να χειροκροτησω ενα ολογραμμα και αυτο θα ηταν το χειροτερο για τοσο μεγαλους καλιτεχνες ???

Αποσυνδεδεμένος guitalele

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ειμαι μεγαλος οπαδος των Queen.Η αληθεια ειναι οτι ακουγεται λιγο περιεργο.Ωστοσο θα ηθελα να το δω πρωτα με τα ματια μου προτου βγαλω συμπερασματα.Οποτε αν γινει ποτε εδω συναυλια στην Ελλαδα θα προσπαθησω να παω.


Είναι όντως περίεργο. Δεν ξέρω πως να το εκλάβω ίσως πρέπει όπως λες και εσύ να το ζήσουμε για να δούμε αν μας αρέσει η ιδέα.


προσωπικα πιστευω ειναι η αρχη μιας σειρας απο τετοια show, σαν εμπειρια οκ, αλλα δε ξερω αν θα μπορουσα να χειροκροτησω ενα ολογραμμα και αυτο θα ηταν το χειροτερο για τοσο μεγαλους καλιτεχνες ???


Σίγουρα πιστεύω και εγώ ότι είναι η αρχή για ένα τέτοιο σκηνικό. Ίσως όμως αυτό να μας κρατάει πίσω. Η ανάγκη να αναπαραστήσουμε καλλιτέχνες του παρελθόντος δεν πιστεύω ότι μας τιμάει και πολύ. Είναι σαν να λέμε "ντάξει ένας ήταν και τελείωσε δεν θα βγει άλλος σαν και αυτόν ας τον επαναφέρουμε...". Ωστώσο δεν σου κρύβω ότι και γώ θα πέθαινα να δω μια φορά στην ζωή μου τους Queen "ολοκληρωμένους" live. Ωστώσο δεν ξέρω πως θα αισθανθώ με αυτόν τον τρόπο δυστηχώς όμως είναι ο μόνος!

Αποσυνδεδεμένος dejavu28

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ

Στην αλη μερια της γης τα πανε καλα με τα ολογραμματα.

 :o :o :o :o :o ??? ??? ??? ??? :P >:(

     
   
« Τελευταία τροποποίηση: 14/05/12, 15:13 από dejavu28 »

Αποσυνδεδεμένος guitalele

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Στην αλη μερια της γης τα πανε καλα με τα ολογραμματα.

 :o :o :o :o :o ??? ??? ??? ??? :P >:(

     
http://www.youtube.com/watch?v=DTXO7KGHtjI   



Πω αν και άνιμε ρελαιστικότατο...


Ενώ του Tupac άμα δεις έχει πολλές ατέλειες... Κουνιέται λάθος σε σχέση με τα βήματα που κάνει κλπ...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
εμένα του Tupac που είχα δει μου άρεσε

σαν ιδέα βέβαια...τώρα άμα είναι να κορεστεί και να το κάνουν όλοι χάνει την αξία του

(όπως λέει το άρθρο βέβαια, η ιδέα ήταν των Queen κι εκεί πάνε τα credits τελικά, αλλά τέλος πάντων)

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher


Επειδη αυτο που μετραει δεν ειναι η εμφανιση, αλλα η φωνη, θα ελεγα πως ειναι δωρο αδωρον να κανει καποιος κατι τετοιο.

Παρολαυτα, εαν μπορεσουν να μιμηθουν αυτη την ενεργεια που εβγαζε στη σκηνη ο Mercury, θα ειναι επιτευγμα!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Πραγματικά, θα φαίνεται ο σχωρεμένος και θα τραγουδάει ο Rogers ή θα είναι και η φωνή playback;;
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος fuZZed

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Γιατι δε το κανουν να ειναι ολοι ολογραμματα να μη κουραζονται κιολας??
slow the eggs - σιγα τ αυγα!!

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Γιατι δε το κανουν να ειναι ολοι ολογραμματα να μη κουραζονται κιολας??
Γιατί τότε θα στέιλουμε και εμείς ολογράμματα για θεατές και θα κάτσουμε σπίτι μας να το βλέπουμε τσάμπα!..
 :roll
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος guitalele

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πραγματικά, θα φαίνεται ο σχωρεμένος και θα τραγουδάει ο Rogers ή θα είναι και η φωνή playback;;


Πιστεύω ότι και η φωνή θα είναι playback του Freddie.. Δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει το αντίθετο...

Γιατι δε το κανουν να ειναι ολοι ολογραμματα να μη κουραζονται κιολας??
Γιατί τότε θα στέιλουμε και εμείς ολογράμματα για θεατές και θα κάτσουμε σπίτι μας να το βλέπουμε τσάμπα!..
 :roll


 :roll :roll :roll :roll :roll :roll :roll :roll :roll :roll :roll ;D

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
37 Απαντήσεις
10944 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/12/07, 15:09
από schizm