Αποστολέας Θέμα: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία  (Αναγνώστηκε 47853 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #125 στις: 27/11/06, 02:43 »
Η ελευθερία έκφρασης υπάρχει για όλους. Αυτό μας το εξασφαλίζει το σύνταγμα της κάθε "επίσημης, ευνομούμενης πολιτείας".  Αν ο παιδεραστής ή ο βιαστής μπει στη Βουλή, δεν θα μπει με ντου, θα τον έχει βάλει ο λαός. Αυτό είναι δημοκρατία. Αν λοιπόν κάτι τέτοιο συμβεί (που αποκλείεται), πάει να πει ότι η πλειοψηφία του λαού έχει πρόβλημα. Αν λοιπόν θεωρείς τον εαυτό σου υπέρμαχο της δημοκρατίας, κάτι τέτοιο θα έπρεπε να το δεχεσαι. Προσωπικά, δεν θεωρώ τον εαυτό μου υπέρμαχο της δημοκρατίας, αλλά σίγουρα είμαι υπέρμαχος της ελευθερίας έκφρασης.

Ναι, σεβόμενοι την ελευθερία του άλλου, συμφωνώ. Αν ο άλλος απλά βγει και πει διάφορα τρελλά, δεν καταπατάει την ελευθερία κανενός. Αν αρχίσει να κάνει διάφορα τρελλά, καταπατά την ελευθερία αυτού στον οποίο τα κάνει. Είναι πολύ απλός ο διαχωρισμός και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μπερδεύεστε.

Και εγώ θεωρώ τον παιδεραστή ή τον βιαστή ανήθικο. Σαφώς όμως η ηθική είναι κάτι το υποκειμενικό. Εγώ πχ θεωρώ ανήθικο και το κάψιμο της σημαίας (γιατί προσβάλλει τα ιερά κάποιων άλλων). Προφανώς όμως, το ότι η δική μου άποψη ονοματίζει την πράξη ανήθικη, δεν είναι και δε θα έπρεπε να είναι αρκετή από μόνη της να νομοθετεί. Ανήθικη θεωρώ και την φίμωση, σε ό,τι επίπεδο και σε όποιον βαθμό αυτή γίνεται. Από ό,τι βλεπεις η ηθική είναι όντως υποκειμενική, και σε αυτό το σημείο οι δικές μας διαφωνούν.

Θεωρώ ότι το να μην αφήνει κανείς μια άποψη να ακουστεί, δειχνει φόβο και τείνει να "ηρωποιήσει" τους φορείς της. Προσωπικά, με φοβίζει περισσότερο μια πιθανή ηρωποίηση των παιδεραστών, παρά η έκφραση των ιδεών τους - η οποία είναι σίγουρο και αρκετά εμφανές (αν κρίνουμε από τις αντιδράσεις) ότι θα γίνει δεκτή με αποστροφή και αγανάχτηση. Και σίγουρα δεν θεωρώ ότι ανήκω σε κάποια ηθική ελίτ που κινείται μέσα στο βούρκο της ανηθικότητας, συνεπώς δεν υπάρχει καμία αμφιβολία στο μυαλό μου ότι το κόμμα αυτό δεν επρόκειτο ποτέ, μα ποτέ να αποκτήσει την παραμικρή εξουσία. Απλά θα προτιμούσα να αφήναμε τους ψηφοφόρους να το δείξουν και έμπρακτα, παρά να σκεφτόμαστε γι' αυτούς πριν από αυτούς, λες και είναι ή παντελώς σάπιοι ή παντελώς ηλίθιοι.

Πιο ξεκάθαρη δεν μπορώ να κάνω τη θέση μου. Αν ακόμα δεν γίνεται κατανοητή, φοβάμαι ότι θα πρέπει απλά να συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε και να το αφήσουμε εκεί.
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #126 στις: 27/11/06, 13:09 »
Περαν του οτι θα γινει γνωστο ποιοι στηριζουν αυτο το θεμα τοοοοσο φωναχτα (αφου εκαναν και κομμα) θα φανει και τι ποσοστο θα τους ψηφισει...αρα παιρνει κανεις μια ιδεα για το ποσοι ειναι αυτοι οι ανθρωποι τελος παντων...
Ποσοι ειναι οι παιδεραστες? Η ποσοι ειναι υπερ των θεσεων του κομματος?

Μαλλον το δευτερο. Και μιλάμε μονο για την Ολλανδια. Λογικα για να ειναι καποιοι υπερ των θεσεων του κομματος δεν θα προκειται για παιδοφιλους?
there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #127 στις: 28/11/06, 00:32 »
"..Ποσοι ειναι οι παιδεραστες? Η ποσοι ειναι υπερ των θεσεων του κομματος?.."

Μαλλον το δευτερο. Και μιλάμε μονο για την Ολλανδια. Λογικα για να ειναι καποιοι υπερ των θεσεων του κομματος δεν θα προκειται για παιδοφιλους?
Ναι το πιο πιθανο ειναι αυτο. Οποτε το θεμα εκλεισε. Ναι μεν ειμαι συμφωνος να κανουν κομμα, αλλα ως εκει.
Οι θεσεις τους με βρισκουν αντιθετο. Και να γινει ενημερωση στα σχολεια, για να μαθουν τα παιδια τα δικαιωματα τους, τους κινδυνους που υπαρχουν, καθως επισης και σεξουαλικη διαπαιδαγωγηση, αν δε γινεται ηδη.

old_lion

  • Επισκέπτης
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #128 στις: 08/12/06, 01:05 »
"...Όσο για το αν ξέφυγα , να σε πληροφορήσω ότι όχι ακόμα...."

Κι όμως έχω την ίδια αίσθηση , ότι δηλαδή ξέφυγες ,
και μάλιστα τώρα ξέφυγες πάρα πολύ .
Όλες οι λέξεις σου ήταν εναντίον μου και μόνο για μένα
κι ούτε μια λέξη για την "ταμπακιέρα" βρε Πόπη ..

Πώς και σού προέκυψε βρε Πόπη μου ?
Πίστευα πως είσαι υπεράνω .
Ας είναι .

Τώρα , όσον αφορά τις μπηχτές σου περί παιδεραστίας
αυτές μήτε καν με αγγίζουν Πόπη .
Παλαβομάρες λες .



Το μόνο που είπα Πόπη και που σε αυτό δεν απαντάς
είναι το γιατί σκοτώνεστε για θέματα που είναι ήσσονος σημασίας
αλλά αδιαφορείτε γεμάτες-οι υποκρισία για ό,τι είναι μείζονος σημασίας .

Αυτό μόνο είπα , Πόπη και Βασίλη .





« Τελευταία τροποποίηση: 21/12/06, 23:48 από Βραζίλης »

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #129 στις: 08/12/06, 02:38 »
Το μόνο που είπα Πόπη και που σε αυτό δεν απαντάς
είναι το γιατί σκοτώνεστε για θέματα που είναι ήσσονος σημασίας
αλλά αδιαφορείτε γεμάτες-οι υποκρισία για ό,τι είναι μείζονος σημασίας .

Αυτό μόνο είπα , Πόπη και Βασίλη .
Σαφώς και δεν είπες μόνο αυτό. Αν είχες πει μόνο αυτό, απλά δεν θα σου απαντούσα καν. Μια και το επαναλαμβάνεις όμως, και αφού έχεις πει και όλα τα άλλα, να σου θυμίσω ότι το σημαντικό και το ασήμαντο είναι έννοιες υποκειμενικές, και για τον εαυτό μου τουλάχιστον, θα συνεχίσω να τις προσδιορίζω όπως επιθυμώ εγώ. Λυπάμαι αν δεν σου αρέσει, αλλά αυτά έχει η ζωή. Και δεν σε κατηγόρησα ούτε για παιδεραστία, ούτε για τίποτα συναφές. Να σου επαναλάβω μόνο ότι ακόμα όντως δεν έχω ξεφύγει, αλλά είμαι οριακά. Άλλη μία μομφή περί υποκρισίας από μέρους σου εναντίον μου ενδεχομένως να ειναι αρκετή. Γιαυτό σε παρακαλώ όχι βέβαια να ανακαλέσεις (άλλωστε λίγο με ενδιαφέρει η προσωπική άποψη του οποιουδήποτε για το πρόσωπό μου), αλλά να συγκρατήσεις το χεράκι σου την επόμενη φορά που θα αισθανθείς την ανάγκη να μου προσάψεις υποκρισία. Και καλό είναι πριν τεντώσουμε το δαχτυλάκι και κατηγορήσουμε διάφορους για διάφορα, να κοιτάμε πρώτα στον καθρέφτη μας.
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

old_lion

  • Επισκέπτης
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #130 στις: 08/12/06, 02:50 »
"..............."

Πόπη καλή μου , παραιτούμαι από όσα είπα .
Παραιτούμαι , μάτια μου .

Είμαι πολύ βαθιά κι εγώ , πολύ βαθιά μάτια μου ...


old_lion

  • Επισκέπτης
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #131 στις: 08/12/06, 03:54 »
"...όντας ο ίδιος αμοραλιστής (γιατί περί αμοραλισμού πρόκειται)...

Επειδή περί αμοραλισμού πρόκειται ...


Αποσυνδεδεμένος @Morpheus@

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 287
  • Φύλο: Άντρας
  • real eyes realize real lies
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #132 στις: 08/12/06, 04:22 »
Άποψή μου είναι ότι κανείς δεν μπορεί να εκφράζει επίσημα απόψεις, που δεν συμφωνούν με το Σύναγμα της κάθε πολιτείας
και κανείς δεν έχει δικαίωμα να προβάλλει αξίωση να μπει στη Βουλή, όντας ο ίδιος αμοραλιστής (γιατί περί αμοραλισμού πρόκειται), μη
σεβόμενος τους νόμους της Πολιτείας.
Απλως να σου κανω μια διευκρινηση!Σε αυτην την περιπτωση το ΚΚΕ και πολλα αλλα αριστερα εξωκοινοβουλευτικα κομματα δεν θα επρεπε να ειναι νομιμα.Απλα γιατι μιλανε για καταλυση του κρατους απο την εργατικη ταξη,και διαφορα αλλα, τα οποια ειναι αντισυνταγματικα απο οτι καταλαβαινεις.
θέμα Δίκης έγινε, το αν μου ανήκει η Ζωή μού,
...η απόφαση του δικαστηρίου αναμένεται...

Αποσυνδεδεμένος συννεφάκι

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Γυναίκα
  • * floating around*
    • Προφίλ
    • Tomb Raider GR
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #133 στις: 08/12/06, 21:01 »
Απλως να σου κανω μια διευκρινηση!Σε αυτην την περιπτωση το ΚΚΕ και πολλα αλλα αριστερα εξωκοινοβουλευτικα κομματα δεν θα επρεπε να ειναι νομιμα.Απλα γιατι μιλανε για καταλυση του κρατους απο την εργατικη ταξη,και διαφορα αλλα, τα οποια ειναι αντισυνταγματικα απο οτι καταλαβαινεις.
Τα αριστερά κόμματα έχουν μία πολιτική πρόταση,
που δεν έχει να κάνει με την ηθική και με παραδεδομένες αξίες,
δεν αντίκεινται στα ανθρώπινα δικαιώματα και δεν προσβάλλουν τον άνθρωπο
ως οντότητα.
(Ίσως να έπρεπε να το αναλύσω περισσότερο..)
Αναφέρθηκα στο Σύνταγμα, αλλά μάλλον εννούσα τους νόμους
αυτούς που προστατεύουν τον άνθρωπο απο άνθρωπο..
"I shut my eyes and all the world drops dead, I lift my lids and all is born again. I think I made you up inside my head.."
                           S.P.

Αποσυνδεδεμένος @Morpheus@

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 287
  • Φύλο: Άντρας
  • real eyes realize real lies
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #134 στις: 08/12/06, 21:39 »
ΟΚ!Αν ειναι ετσι χαιρομαι.Απλως το ανεφερα επειδη υπαρχουν κ ανθρωποι που το πιστευουν αυτο πραγμα! ::)

Αρα κλεινει η μικρη παρενθεση μου! :)

θέμα Δίκης έγινε, το αν μου ανήκει η Ζωή μού,
...η απόφαση του δικαστηρίου αναμένεται...

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #135 στις: 12/12/06, 00:42 »
Άποψή μου είναι ότι κανείς δεν μπορεί να εκφράζει επίσημα απόψεις, που δεν συμφωνούν με το Σύναγμα της κάθε πολιτείας
και κανείς δεν έχει δικαίωμα να προβάλλει αξίωση να μπει στη Βουλή, όντας ο ίδιος αμοραλιστής (γιατί περί αμοραλισμού πρόκειται), μη
σεβόμενος τους νόμους της Πολιτείας.
Απλως να σου κανω μια διευκρινηση!Σε αυτην την περιπτωση το ΚΚΕ και πολλα αλλα αριστερα εξωκοινοβουλευτικα κομματα δεν θα επρεπε να ειναι νομιμα.Απλα γιατι μιλανε για καταλυση του κρατους απο την εργατικη ταξη,και διαφορα αλλα, τα οποια ειναι αντισυνταγματικα απο οτι καταλαβαινεις.

'Εχω μια απορία: τι είναι, ακριβώς, εκείνο, που νομιμοποιεί τις σχετικές πλειονοψηφίες να κυβερνούν;
Γιατί, ας πούμε, να μην νομιμοποιούνται να κυβερνήσουν οι εξυπνότεροι, οι σοφότεροι, οι ομορφότεροι, οι ευγενέστεροι;
Δημοκρατία είναι να κυβερνά η σχετική πλειονοψηφία του δήμου, ή ο δήμος ως "όλον";

ΥΓ:Ο όρος "δικτατορία του προλεταριάτου" είναι, ομολογουμένως, παρωχημένος κι εξοχως παρεξηγημένος.
Το ορθότερο θα ήταν, μάλλον, να εννοούμε "ηγεμονία του προλεταριάτου".
ΥΓ2: Για να μην παρεξηγηθώ, το ερώτημα περί του τίτλου νομιμοποίησης εξουσίας των σχετικών πλειονοψηφιών είναι φιλοσοφικό.
Για τους διαβόητους..."δημοκράτες" παιδεραστές της Ολλανδίας (ε ρε, πού καταντήσαμε), αν θα μου έπεφτε λόγος, η λύση είναι απολύτως υλιστική: σκοινί και σαπούνι.
Για να ξεβρωμίζουμε σιγά σιγά.
« Τελευταία τροποποίηση: 12/12/06, 01:17 από Ιανός »
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος V for Vasilis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #136 στις: 12/12/06, 10:22 »
Εύγε συμπολεμιστή Τάσο (χαθήκαμε γ**ώτο!)
Αρκετά πια με την καραμέλα περί "δημοκρατίας".
Η "δημοκρατία" με τον "φασισμό της πλειοψηφίας" μάλλον απέχει ελάχιστα τελικά...
Σαπούνι και σκοινί λοιπόν για να ξεβρωμίζει ο τόπος σιγά σιγά...

Τα πράγματα που κατέχεις, τελικά σε κατέχουν...

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #137 στις: 12/12/06, 10:33 »
Εύγε συμπολεμιστή Τάσο (χαθήκαμε γ**ώτο!)
Αρκετά πια με την καραμέλα περί "δημοκρατίας".
Η "δημοκρατία" με τον "φασισμό της πλειοψηφίας" μάλλον απέχει ελάχιστα τελικά...
Σαπούνι και σκοινί λοιπόν για να ξεβρωμίζει ο τόπος σιγά σιγά...

Καλώς τον φίλο μου!
Πού είσαι ωρέ Βασίλη;
Ναι, ρε Βασίλη, έτσι είναι, νομίζω.
Να, κοίτα: πιάσανε προχθές αυτό το ρεμάλι, που βίαζε τα παιδάκια στο πάρκο.
Και τι είπε; "Κακοπέρασα στον στρατό", "έχω ψυχολογικά προβλήματα".
Ε, να τον πάρουνε τον αληταρά στην Ολλανδία και να τον κάνουνε επίτιμο πρόεδρο του κόμματος των ανώμαλων παιδεραστών.
Αλλά εδώ είναι Ελλάδα. Και τώρα θα βρεθεί κάποιο σαϊνι της "μαχόμενης δικηγορίας" και θα "ανακαλύψει" πώς, όταν αυτό το κάθαρμα ήταν μικρό, μιά φορά του είχε τραβήξει τ' αυτί ο δάσκαλος στο δημοτικό, επομένως του δημιούργησε ανυπέρβλητα ψυχολογικά προβλήματα. Και μετά θα τον δικάσουν ως ψυχασθένη και σε 5-6 χρόνια θα βγει στην κοινωνία "αναμορφωμένος"...
Ε αϊ σιχτιρ, στο κάτω - κάτω.
Αλλά πολύ φοβάμαι, ότι και πάλι θα "μιλήσει" η δικαιοσύνη των φυλακών. Οι υπόλοιποι κρατούμενοι θα αναλάβουν να αποδώσουν την δικαιοσύνη που δεν τολμά να αποδώσει η "προοδευτική" κοινωνία μας.
Και δεν θα στεναχωρηθώ καθόλου. Μα καθόλου σου λέω, αδερφέ!
« Τελευταία τροποποίηση: 12/12/06, 10:42 από Ιανός »
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #138 στις: 12/12/06, 14:25 »
Για τους διαβόητους..."δημοκράτες" παιδεραστές της Ολλανδίας (ε ρε, πού καταντήσαμε)...


Χμμ...
Νομίζω πως ο συνδυασμός δημοκρατίας και παιδερασμού δεν είναι κάτι καινούριο...
Άλλο το αν διαφωνώ κάθετα...
« Τελευταία τροποποίηση: 12/12/06, 14:38 από Alexander van Kuik »

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #139 στις: 12/12/06, 14:50 »
κι όχι η πιθανότητα δημιουργίας κόμματος παιδεραστών στην Ολλανδία .
Κι αν ακόμη γίνει τι με αυτό και σε τι μάς αφορά ?
Να σου πω τι με αφορά εμένα. Εγώ είμαι Ολλανδός και θέλω να ζήσω εκεί. Αν κάνω κόρη και μου τη βιάσει κανένας 50χρονος στα 12 της και του σπάσω τα μούτρα, γιατί να πάω εγώ φυλακή, κι αυτός να τη γλυτώσει? Τα παιδιά τα δοδεκάχρονα δεν έχουν ακόμα την οριμότητα ώστε να επιλέξουν σύντροφο, πόσο μάλλον να κάνουν σεξ. Οι ορμές σε τέτοια ηλικία είναι ακόμα σε ανάπτυξη, οπότε αν αυτός τη πηδήξει, θεωρείται βιασμός αυτομάτως.
« Τελευταία τροποποίηση: 12/12/06, 14:52 από Alexander van Kuik »

Αποσυνδεδεμένος Joe Santriani

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • ''Here i am on the road again''
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #140 στις: 12/12/06, 16:10 »
Εύγε συμπολεμιστή Τάσο (χαθήκαμε γ**ώτο!)
Αρκετά πια με την καραμέλα περί "δημοκρατίας".
Η "δημοκρατία" με τον "φασισμό της πλειοψηφίας" μάλλον απέχει ελάχιστα τελικά...
Σαπούνι και σκοινί λοιπόν για να ξεβρωμίζει ο τόπος σιγά σιγά...


πες τα πες τα γιατι η δημοκρατια μας μαρανε..............ποια ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥς ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΑΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΚΑΙ ΠΟΤΕ
ΠΕΡΗΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΦΕΡΘΟΥΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΑ?ΕΛΕΟΣ ΚΑΨΤΕ ΖΩΝΤΑΝΟΥς ΤΟΥΣ ΑΝΩΜΑΛΟΥς!!!!!!!!! >:( >:( >:( >:(
Metallica

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #141 στις: 12/12/06, 22:36 »
Να σου πω τι με αφορά εμένα. Εγώ είμαι Ολλανδός και θέλω να ζήσω εκεί. Αν κάνω κόρη και μου τη βιάσει κανένας 50χρονος στα 12 της και του σπάσω τα μούτρα, γιατί να πάω εγώ φυλακή, κι αυτός να τη γλυτώσει? Τα παιδιά τα δοδεκάχρονα δεν έχουν ακόμα την οριμότητα ώστε να επιλέξουν σύντροφο, πόσο μάλλον να κάνουν σεξ. Οι ορμές σε τέτοια ηλικία είναι ακόμα σε ανάπτυξη, οπότε αν αυτός τη πηδήξει, θεωρείται βιασμός αυτομάτως.

Έλα, ρε συ, γιατί είσαι συντηρητικούρας κι αντιδραστικός;
Αφού, μπορεί, το 12χρονο κορίτσι να "συναινέσει".  :P
Ή μπορεί να "τα θέλει ο απαυτός της"... >:(
Εμ, πώς θα πάμε μπροστά με τέτοια σκουριασμένα μυαλά, βρεεεεεε;
Εγώ, πάντως, άμα του περάσεις (λέμε τώρα και μακριά από μας) μιά θηλιά στο λαιμό, του "δημοκράτη" Ολλανδού παιδεραστή, ευχαρίστως να πάρω το πρώτο αεροπλάνο και να 'ρθω να ρίξω μια κλωτσιά στο σκαμνί!
Μπέσα.


Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #142 στις: 12/12/06, 22:46 »
Αν κάνω κόρη και μου τη βιάσει κανένας 50χρονος στα 12 της και του σπάσω τα μούτρα, γιατί να πάω εγώ φυλακή, κι αυτός να τη γλυτώσει?

Αν σου τη βιάσει, θα υποστεί τις νομικές συνέπειες, εκτός κι αν εκεί στην Ολλανδία δεν έχετε νομικό πλαίσιο που να αφορά τους βιασμούς...αμφιβάλλω όμως.

Αν του σπάσεις τα μούτρα θα υποστείς κι εσύ τις νομικές συνέπειες περί αυτοδικίας.

Απλά πράγματα!

Αποσυνδεδεμένος geosim

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • η ώρα είναι μία
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #143 στις: 13/12/06, 00:51 »
Αλλά πολύ φοβάμαι, ότι και πάλι θα "μιλήσει" η δικαιοσύνη των φυλακών. Οι υπόλοιποι κρατούμενοι θα αναλάβουν να αποδώσουν την δικαιοσύνη που δεν τολμά να αποδώσει η "προοδευτική" κοινωνία μας.
Ταινία του Δαλιανίδη ή βίντεο κλιπ του Σούλη, μου θυμίζει αυτή η εξιδανίκευση των φυλακών. Όπου ο άντρας ο μπεσαλής, ο ευθύς (ο χάρακας που θάλεγε και ο Φωτόπουλος), ο αδικημένος, φουμάρει μόνος στο κελί του (αυτή και αν δεν είναι σουρεαλιστική εικόνα σε μια στοιβαγμένη φυλακή), αναλογιζόμενος την ηθική κατάπτωση των συνανθρώπων του, σαν έτοιμος από καιρό, αναλαμβάνει "προοδευτικώ τω τρόπω" να αποδώσει "τα του χώσεως το χώσι".

Κάπου εδώ τελειώνει η ελεγεία στην δικαιοσύνη και εμφανίζεται ο Καμπουράκης όπου με ύφος καφενείου μας λέει "Λες και τα καλόπαιδα είχαν ανάγκη ηθικά στηρίγματα"

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #144 στις: 13/12/06, 01:34 »
Αλλά πολύ φοβάμαι, ότι και πάλι θα "μιλήσει" η δικαιοσύνη των φυλακών. Οι υπόλοιποι κρατούμενοι θα αναλάβουν να αποδώσουν την δικαιοσύνη που δεν τολμά να αποδώσει η "προοδευτική" κοινωνία μας.
Ταινία του Δαλιανίδη ή βίντεο κλιπ του Σούλη, μου θυμίζει αυτή η εξιδανίκευση των φυλακών. Όπου ο άντρας ο μπεσαλής, ο ευθύς (ο χάρακας που θάλεγε και ο Φωτόπουλος), ο αδικημένος, φουμάρει μόνος στο κελί του (αυτή και αν δεν είναι σουρεαλιστική εικόνα σε μια στοιβαγμένη φυλακή), αναλογιζόμενος την ηθική κατάπτωση των συνανθρώπων του, σαν έτοιμος από καιρό, αναλαμβάνει "προοδευτικώ τω τρόπω" να αποδώσει "τα του χώσεως το χώσι".

Κάπου εδώ τελειώνει η ελεγεία στην δικαιοσύνη και εμφανίζεται ο Καμπουράκης όπου με ύφος καφενείου μας λέει "Λες και τα καλόπαιδα είχαν ανάγκη ηθικά στηρίγματα"
;D
Καλό!
Αλλά, παρ' όλα αυτά, κάποια στιγμή, θα πρέπει να αναρωτηθούμε: το νομικό και ποινικό μας σύστημα ανταποκρίνεται και ικανοποιεί το,περίφημο, κοινό περί δικαίου αίσθημα;
Η δικαιοσύνη δεν είναι κάτι "εκεί έξω".
Φεριπείν, στην συγκεκριμένη περίπτωση, για την οποία συζητάμε, οι προβλεπόμενες ποινές είναι αστείες. Αυτό το "πράμα" θα καταδικασθεί, αν καταδικασθεί, σε μια δεκαετή ή δεκαπενταετή ποινή και με το ισχύον ποινικό σύστημα σε 7-10 χρόνια, το πολύ, θα είναι έξω. Σε ικανοποιεί εσένα αυτό; Εμένα, πάντως, όχι.
Παρεμπιπτόντως, όσο κι αν το χλευάζεις, ο κόσμος της φυλακής έχει, πράγματι, έναν δικό του "κώδικα".
Δεν ξέρω αν είναι ηθικός ή όχι, πάντως είναι ανελέητος σε περιπτώσεις παιδόφιλων και βιαστών ανηλίκων.
Και, αν και ξέρω πως δεν φαντάζει political correct, μέσα μου αυτή η αντιμετώπιση με ικανοποιεί. Θεωρώ, δηλαδή, πως αποδίδεται δικαιοσύνη.
 
« Τελευταία τροποποίηση: 13/12/06, 01:41 από Ιανός »
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος geosim

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • η ώρα είναι μία
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #145 στις: 13/12/06, 09:28 »
Μόνο που αυτός ο "κώδικας" δεν είναι προιόν συναίνεσης και αποδοχής από τους φορείς του, αλλά φόβου, καταναγκασμού και ζουγκλοποίησης όπου βασιλεύει ο ισχυρότερος. Αυτό το προιόν πρέπει να ζηλέψει η έξω κοινωνία?

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #146 στις: 13/12/06, 13:27 »
Αν κάνω κόρη και μου τη βιάσει κανένας 50χρονος στα 12 της και του σπάσω τα μούτρα, γιατί να πάω εγώ φυλακή, κι αυτός να τη γλυτώσει?

Αν σου τη βιάσει, θα υποστεί τις νομικές συνέπειες, εκτός κι αν εκεί στην Ολλανδία δεν έχετε νομικό πλαίσιο που να αφορά τους βιασμούς...αμφιβάλλω όμως.

Αν του σπάσεις τα μούτρα θα υποστείς κι εσύ τις νομικές συνέπειες περί αυτοδικίας.

Απλά πράγματα!
Κατ'αρχάς αν υποθέσουμε πως ψηφίζεται το κόμμα (που δε θα συμβεί, απλά λέω...), τότε η σεξουαλική επαφή με 12χρονα θα επιτρέπεται. Η όποια σεξουαλική επαφή όμως με ανήλικο, κατ'εμέ πρέπει να θεωρείται βιασμός. Δεν έχει κανένα δικαίωμα ο όποιος μαλ**ας να χώνει το πέος σε μικρά παιδιά. Βιασμός είναι. Έτσι λοιπόν άμα μου πήδαγε τη κόρη μου (λέω τώρα...), ενώ κανονικά υποτίθεται πως είναι βιασμός ανηλίκου, ακόμα κι αν είχε τη συναίνεσή της, θα θεωρείται νόμιμη πράξη από κει και πέρα, που σημαίνει πως δεν μπορώ να αποδείξω πως επρόκειτο για βιασμό μιας και μάλλον θα έχει βρει κάποιο τρόπο να πείσει την κόρη μου να μη μαρτυρήσει. Οπότε πια λύση μου μένει απ'την αυτοδικία τελικά?
Βέβαια όλα αυτά είναι υποθέσεις, μιας και πρώτων, δεν πρόκειται να ψηφιστούν, και δεύτερων, μέχρι να γίνω μπαμπάς... έχω καιρό.

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #147 στις: 13/12/06, 13:56 »
Μόνο που αυτός ο "κώδικας" δεν είναι προιόν συναίνεσης και αποδοχής από τους φορείς του, αλλά φόβου, καταναγκασμού και ζουγκλοποίησης όπου βασιλεύει ο ισχυρότερος. Αυτό το προιόν πρέπει να ζηλέψει η έξω κοινωνία?
Να το ζηλέψει;
Όχι, δεν είπα αυτό.
Είπα ότι ενδόμυχα, μα και πλλές φορές έξω από τα δόντια, κάποιοι, πολλοί, λένε: καλά του κάνανε του πού**η!
Θυμάμαι, φεριπείν, την περίπτωση Δουρή.
Βέβαια, στις "πολιτισμένες" τηλεοπτικές συζητήσεις, αυτή η αντιμετώπιση είναι αδιανόητη.
Αλλά στα καφενεία, και σε πολλές παρέες, ο κόσμος αποδέχεται αυτού του είδους την αυτοδικία.
Σου λέει: ποιά δικαιοσύνη ρε; Καλά του κάνανε και τον λυντσάρανε. Ένα καθίκι λιγότερο, να ξεβρωμίσουμε.
Και, αν και θα μπορούσαμε να κάνουμε εδώ αναλύσεις πόσο απαξιώνεται έτσι ο δικαιϊκός μας πολιτισμός, η ουσία παραμένει πως ο απλός, καθημερινός, κόσμος δεν αισθάνεται ικανοποιημένος από το νομικό και ποινικό μας σύστημα. Και διόλου δεν τον ενδιαφέρουν τον κόσμο οι πολιτικώς ορθές τοποθετήσεις κι οι εμβριθείς κοινωνιολογικές αναλύσεις.
Εκείνο που τον ενδιαφέρει είναι να αισθάνεται ασφαλής και δικαιωμένος.
Ζούγκλα λες; Μπορεί.
Αλλά, πάντως, οι πιό πολλοί, πιστεύω, έτσι αισθάνονται.
Λένε: ο νόμος και το σύστημα είναι με την πλευρά του θύτης; Ε, λοιπόν, θα αποδώσουμε τον δικό μας "νόμο" κι ας φερθεί, μετά, το δικαιϊκό σύστημα ευνοϊκά απέναντί μας.
Και για να εξηγηθώ: Δεν είμαι, επουδενί, υπέρ της αυτοδικίας, αρκεί το νομικό και ποινικό σύστημα να ικανοποιεί, μέσα στο λογικό πλαίσιο, το αίσθημα της δικαιοσύνης του κόσμου. Αυτό πρακτικά, για μένα, σημαίνει ότι, όταν λέμε ισόβια θα εννοούμε ισόβια (που έλεγε κι ο συγχωρεμένος), αλλά, επίσης, ότι σε κάποιες ιδιάζουσες και ιδιαίτερα απεχθείς περιπτώσεις (όπως, ας πούμε, σ' αυτό το "πράμα" που βιάζε τα παιδάκια) θα εφαρμόζεται η εσχάτη των ποινών.
« Τελευταία τροποποίηση: 13/12/06, 14:00 από Ιανός »
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος geosim

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • η ώρα είναι μία
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #148 στις: 13/12/06, 14:20 »
Ο απλός κόσμος, ο καθημερινός, ο κοσμάκης που λέμε, δεν είναι τόσο αθώος όσο θέλουν να τον εμφανίζουν διάφοροι επιτήδειοι, με όχημα τον λαϊκισμό. Πολλές φορές είναι υπεύθυνος για διάφορα «εγκλήματα» που γίνονται με την ανοχή και πολλές φορές προτροπή του. Δεν τον έχω εμπιστοσύνη.
Αυτό βέβαια είναι άλλη κουβέντα, αλλά κυρίως βιάζομαι τώρα. ;D

Αποσυνδεδεμένος geosim

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • η ώρα είναι μία
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #149 στις: 13/12/06, 14:26 »
Κατ'αρχάς αν υποθέσουμε πως ψηφίζεται το κόμμα (που δε θα συμβεί, απλά λέω...), τότε η σεξουαλική επαφή με 12χρονα θα επιτρέπεται.

Αναρωτιέμαι αν διαβάζετε τα προηγούμενα post. Αυτό θα σημάνει η έγκριση για την συγκρότηση πολιτικού κόματος??? Ήμαρτον :-\

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
4777 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/04, 17:36
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
16 Απαντήσεις
6024 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/04/05, 16:57
από Modmor
99 Απαντήσεις
31901 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/12/05, 23:53
από FSL
6 Απαντήσεις
4489 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/07/05, 12:37
από oldnavy
13 Απαντήσεις
7246 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/05, 19:52
από Ikaros
1 Απαντήσεις
1950 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/10/05, 13:11
από Σ.απ.φώΣ
36 Απαντήσεις
14310 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/10/02, 15:56
από Αδιάκριτος
0 Απαντήσεις
1478 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/02/06, 14:00
από Makis808
136 Απαντήσεις
30650 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/01/08, 22:09
από Neikos
6 Απαντήσεις
2931 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/03/09, 21:23
από Garvin