Αποστολέας Θέμα: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο  (Αναγνώστηκε 680400 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1600 στις: 03/06/08, 17:42 »
Kαλα ρε bassman την πιθανοτητα να την πεφτουν στους μπατσους πισω σου δεν την σκεφτηκες? Γιατι δηλαδη να την πεσουν σε σενα?
Τι διαφορά έχει το ένα με το άλλο; Το θέμα είναι ότι οι αστυνομικοί επέδειξαν μια ασυνήθιστη/συνηθισμένη (ο καθένας όπως το βλέπει) πράξη προστασίας προς τον πολίτη.. Αυτό νομίζω ήθελε να τονίσει ο Bassman..
Νταξει αν πιασουμε παντως τα παραδειγμα και περσυ στα φοιτητικα ειχαμε βγαλει εναν παππουλη μεσα απο τα δακρυγονα που πεταξαν εντελως αδικα εκεινη την φορα οι μπατσοι και παραλιγο να τον χασουμε τον παππου αν δεν τον πηγαιναμε μακρια. Γιατι δεν λεει κανενας οτι οι αναρχικοι επιδεικνυουν πραξεις προστασιας¨?
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1601 στις: 03/06/08, 17:48 »
Kαλα ρε bassman την πιθανοτητα να την πεφτουν στους μπατσους πισω σου δεν την σκεφτηκες? Γιατι δηλαδη να την πεσουν σε σενα?
Τι διαφορά έχει το ένα με το άλλο; Το θέμα είναι ότι οι αστυνομικοί επέδειξαν μια ασυνήθιστη/συνηθισμένη (ο καθένας όπως το βλέπει) πράξη προστασίας προς τον πολίτη.. Αυτό νομίζω ήθελε να τονίσει ο Bassman..
Νταξει αν πιασουμε παντως τα παραδειγμα και περσυ στα φοιτητικα ειχαμε βγαλει εναν παππουλη μεσα απο τα δακρυγονα που πεταξαν εντελως αδικα εκεινη την φορα οι μπατσοι και παραλιγο να τον χασουμε τον παππου αν δεν τον πηγαιναμε μακρια. Γιατι δεν λεει κανενας οτι οι αναρχικοι επιδεικνυουν πραξεις προστασιας¨?
Γι'αυτό ευτυχώς έχουμε πολλές φωνές στην Ελλάδα (όπως εσύ) για να τα λέμε όλα και όσοι ακούσουν.. Και για να μην φανώ μεροληπτικός, δεν μπορώ να ξεχάσω το ξύλο που έφαγαν οι συνταξιούχοι πριν καμιά 10αριά χρόνια από τους αστυνομικούς.. ::)

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1602 στις: 03/06/08, 17:50 »
Όχι φίλε μου Kiratzoharris. Είναι τραγικό να έχεις κάποιον πάνω από το κεφάλι σου και να σε ακολουθει ακόμα και στο χέσιμο. Δεν είναι το ίδιο όμως να ξεκινάς φασαρίες επειδή στον χώρο υπάρχουν αστυνομικές δυνάμείς που επιβλέπουν την κατάσταση. Αυτό δεν έχει λογική. Κι εμένα στο λεωφορείο μπορεί να κάθονται δίπλα μου 1002 που να μη μου αρέσει η φάτσα τους, είναι αυτός λόγος για να αρχίσω να κοπανάω κόσμο; Όπως και άλλοι 1002  που δεν τους αρέσει η φάτσα μου. Δλδ εσείς αυτό το λέτε πολιτισμό και επίπεδο; Γιατί η κάθε επανάσταση πρεσβεύει ένα επίπεδο, μια ιδέα και ψήγματα πολιτισμού. Στην Ελλάδα όλοι, αντιεξουσιαστές και μη απλά τα έχουν με τους αστυνομικούς. Σίγουρα και η αστυνομικοί πολλές φορές ακόμα και σε έναν τυπικό έλεγχο έχουν το υφάκι της εξουσίας αλλά αυτός δεν είναι λόγος για τέτοιο μίσος. Και στο κάτω κάτω δουλειά τους είναι μέσα σ' όλα να σου πουλήσουν και λίγη αγριάδα.  Δεν λέω ούτε να σε δείρει ούτε καν να σε βρίσει αλλά το να σε κοιτάξει με αυστηρό ύφος και να έχει και δυνατά τον τόνο της φωνής του δεν είναι και τίποτα τραγικό. Αλλά όπως προαναφέρθηκε, εδώ στην Ελλάδα όλοι θεωρούμε ότι είμαστε υπεράνω νόμων. Δε θέλω να δικαιολογήσω τους αστυνομικούς γιατί και αυτοί πολλές φορές κατά καιρούς έχουν κάνει μαλ***ες αλλά δεν μπορώ να καταλάβω προς τι τέτοιο μένος ενάντια στην παρουσία των αστυνομικών. Αλλά από την άλλη όταν θεωρείς φυσιολογικό και να κάψεις τράπεζα, αντιπροσωπεία αυτοκινήτων κτλ, γιατί να μη δείρεις και τον αστυνομικό. Μπράβο ρε παιδιά ! Πολύ ωραία!
« Τελευταία τροποποίηση: 03/06/08, 17:53 από pa... »
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1603 στις: 03/06/08, 17:59 »
Πως γινεται στις πορειες να υπαρχουν παντα ατομα με καδρονια και κρανη δε μπορω να το καταλαβω...Για περιφρουρηση??? Περαν του οτι ακουγεται γελοιο, αυτο ειναι οπλοφορια και απαγορευεται!! Συμφωνω οτι στυνομια και ΜΑΤ ειναι αρκετες φορες προκλητικοι ομως 95/100 φορες η φασαριες ξεκινανε απο κατι κοπριτες ψευτο-αναρχικους, ακροδεξιους, ακροαριστερους, ανηκουν σε πολλες κατηγοριες...αλλα την μ***κια στο κεφαλι την εχουν ολοι!!!

Αποσυνδεδεμένος .

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 143
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1604 στις: 03/06/08, 18:09 »
Πως γινεται στις πορειες να υπαρχουν παντα ατομα με καδρονια και κρανη δε μπορω να το καταλαβω...Για περιφρουρηση??? Περαν του οτι ακουγεται γελοιο, αυτο ειναι οπλοφορια και απαγορευεται!! Συμφωνω οτι στυνομια και ΜΑΤ ειναι αρκετες φορες προκλητικοι ομως 95/100 φορες η φασαριες ξεκινανε απο κατι κοπριτες ψευτο-αναρχικους, ακροδεξιους, ακροαριστερους, ανηκουν σε πολλες κατηγοριες...αλλα την μ***κια στο κεφαλι την εχουν ολοι!!!

Το γεγονος οτι μπαινουν στο ιδιο τσουβαλι (οχι μονο απο σενα) οι κινητοποιησεις και δρασεις αριστερων, αναρχικων κτλ με την δολοφονικη δραση των φασιστων η την δικαιολογημενη, για μερικους, αγριαδα των αστυνομων δειχνει τουλαχιστον αγνοια.
IN GRIND WE CRUST

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1605 στις: 03/06/08, 18:13 »
Αν θεωρεις κινητοποιηση το να ξεκινησεις επεισοδια τοτε κι εγω εχω αγνοια!

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1606 στις: 03/06/08, 18:15 »
Δεν είναι θέμα άγνοιας. Όταν χτυπάς κάποιον ή σπας κάτι το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Είτε έχεις ιδεολογία, είτε το κάνεις από επαγγέλματος είτε επειδή δεν είσαι καλά στα μυαλά σου.
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1607 στις: 03/06/08, 18:20 »
Πως γινεται στις πορειες να υπαρχουν παντα ατομα με καδρονια και κρανη δε μπορω να το καταλαβω...Για περιφρουρηση??? Περαν του οτι ακουγεται γελοιο, αυτο ειναι οπλοφορια και απαγορευεται!! Συμφωνω οτι στυνομια και ΜΑΤ ειναι αρκετες φορες προκλητικοι ομως 95/100 φορες η φασαριες ξεκινανε απο κατι κοπριτες ψευτο-αναρχικους, ακροδεξιους, ακροαριστερους, ανηκουν σε πολλες κατηγοριες...αλλα την μ***κια στο κεφαλι την εχουν ολοι!!!
Η λέξη περιφρούρηση μην σε παραξενεύει.. Κάθε οργανωτής μιας πορείας που σέβεται τον εαυτό του οφείλει να την περιφρουρεί έτσι ώστε να μην παρεισφρύουν ταραξίες.. Δεν χρειάζονται τα όπλα (και όπως είπες και εσύ σωστά, απαγορεύονται) αλλά μόνο προσοχή και κάποια εμπειρία.. Οι ομάδες των ταραξιών συνήθως είναι μικρές και μία μεγαλύτερη ομάδα περιφρουρητών μπορεί να τις απομακρύνει σχετικά εύκολα.. Βέβαια, δεν ζητάμε και το ακατόρθωτο.. Δεν θα πεθάνει και ο άλλος επειδή δεν μπορεί να συγκρατήσει τους γνωστούς άγνωστους με τα καδρόνια.. Γι' αυτό έχουμε και αυτές τις εικόνες σε ορισμένες πορείες..

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1608 στις: 03/06/08, 18:28 »
Ελπιζω να μαθατε ολοι οτι ειχαμε μια νεκρη γυναικα στην Κερκυρα και ενα παιδι που κινδυνευει να μεινει παραλυτω υστερα απο το αγριο ξυλο της αστυνομιας στην πορεια για την δημιουργια χωματερης διπλα σε οικισμο....
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1609 στις: 03/06/08, 18:28 »
Πως γινεται στις πορειες να υπαρχουν παντα ατομα με καδρονια και κρανη δε μπορω να το καταλαβω...Για περιφρουρηση??? Περαν του οτι ακουγεται γελοιο, αυτο ειναι οπλοφορια και απαγορευεται!! Συμφωνω οτι στυνομια και ΜΑΤ ειναι αρκετες φορες προκλητικοι ομως 95/100 φορες η φασαριες ξεκινανε απο κατι κοπριτες ψευτο-αναρχικους, ακροδεξιους, ακροαριστερους, ανηκουν σε πολλες κατηγοριες...αλλα την μ***κια στο κεφαλι την εχουν ολοι!!!
Η λέξη περιφρούρηση μην σε παραξενεύει.. Κάθε οργανωτής μιας πορείας που σέβεται τον εαυτό του οφείλει να την περιφρουρεί έτσι ώστε να μην παρεισφρύουν ταραξίες.. Δεν χρειάζονται τα όπλα (και όπως είπες και εσύ σωστά, απαγορεύονται) αλλά μόνο προσοχή και κάποια εμπειρία.. Οι ομάδες των ταραξιών συνήθως είναι μικρές και μία μεγαλύτερη ομάδα περιφρουρητών μπορεί να τις απομακρύνει σχετικά εύκολα.. Βέβαια, δεν ζητάμε και το ακατόρθωτο.. Δεν θα πεθάνει και ο άλλος επειδή δεν μπορεί να συγκρατήσει τους γνωστούς άγνωστους με τα καδρόνια.. Γι' αυτό έχουμε και αυτές τις εικόνες σε ορισμένες πορείες..

Συμφωνω, εννοειτε οτι πρεπει να περιφρουρεις την πορεια κ τη διαδηλωση, αλλα δε δεχομαι αυτο το γεγονος ως δικαιολογια για να κραταει καποιος ξυλα και λοστους...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1610 στις: 03/06/08, 18:37 »
Ελπιζω να μαθατε ολοι οτι ειχαμε μια νεκρη γυναικα στην Κερκυρα και ενα παιδι που κινδυνευει να μεινει παραλυτω υστερα απο το αγριο ξυλο της αστυνομιας στην πορεια για την δημιουργια χωματερης διπλα σε οικισμο....
Το έμαθα πριν καμιά εβδομάδα και πραγματικά είναι λυπηρό να χάνονται έτσι ανθρώπινες ζωές.. Κατά αντιστοιχία όμως θυμάμαι και τον άντρα των ΜΑΤ που λαμπάδιασε μπροστά στις κάμερες από μολότωφ.. Αν δεν τον είχε βοηθήσει ο διπλανός του σβήνοντας τη φωτιά με την ασπίδα του, τώρα θα ήτανε νεκρός.. Δεν χωράνε αντίποινα σε τέτοιες ιστορίες.. Όπως πολύ σωστά λέγανε οι U2 "two wrongs can't make one right"..

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1611 στις: 03/06/08, 18:40 »
Ελπιζω να μαθατε ολοι οτι ειχαμε μια νεκρη γυναικα στην Κερκυρα και ενα παιδι που κινδυνευει να μεινει παραλυτω υστερα απο το αγριο ξυλο της αστυνομιας στην πορεια για την δημιουργια χωματερης διπλα σε οικισμο....
Το έμαθα πριν καμιά εβδομάδα και πραγματικά είναι λυπηρό να χάνονται έτσι ανθρώπινες ζωές.. Κατά αντιστοιχία όμως θυμάμαι και τον άντρα των ΜΑΤ που λαμπάδιασε μπροστά στις κάμερες από μολότωφ.. Αν δεν τον είχε βοηθήσει ο διπλανός του σβήνοντας τη φωτιά με την ασπίδα του, τώρα θα ήτανε νεκρός.. Δεν χωράνε αντίποινα σε τέτοιες ιστορίες.. Όπως πολύ σωστά λέγανε οι U2 "two wrongs can't make one right"..
Δεν ειναι θεμα αντιποινων. Εχει να κανει και με την πραξη. Δηλαδη, ο μεν εκτελει διαταγες απο εναν ανωτερο με σκοπο να καταστειλει την αποψη και την αντιδραση του κοσμου για ενα ζητημα αδιαφορωντας για την αποψη που εχει ο καθε ανρθωπος για τον χωρο οπου ζει και προφανως χωρις να εχει τυψεις για αυτο που κανει. Ο αλλος προσπαθει να αντιδρασει σε αυτην την καταστολη που δεχεται, οπως και η νεκρη γυναικα και ο 16χρονος που ειναι ακομα στο νοσοκομειο.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1612 στις: 03/06/08, 18:45 »
Ελπιζω να μαθατε ολοι οτι ειχαμε μια νεκρη γυναικα στην Κερκυρα και ενα παιδι που κινδυνευει να μεινει παραλυτω υστερα απο το αγριο ξυλο της αστυνομιας στην πορεια για την δημιουργια χωματερης διπλα σε οικισμο....
Το έμαθα πριν καμιά εβδομάδα και πραγματικά είναι λυπηρό να χάνονται έτσι ανθρώπινες ζωές.. Κατά αντιστοιχία όμως θυμάμαι και τον άντρα των ΜΑΤ που λαμπάδιασε μπροστά στις κάμερες από μολότωφ.. Αν δεν τον είχε βοηθήσει ο διπλανός του σβήνοντας τη φωτιά με την ασπίδα του, τώρα θα ήτανε νεκρός.. Δεν χωράνε αντίποινα σε τέτοιες ιστορίες.. Όπως πολύ σωστά λέγανε οι U2 "two wrongs can't make one right"..
Δεν ειναι θεμα αντιποινων. Εχει να κανει και με την πραξη. Δηλαδη, ο μεν εκτελει διαταγες απο εναν ανωτερο με σκοπο να καταστειλει την αποψη και την αντιδραση του κοσμου για ενα ζητημα αδιαφορωντας για την αποψη που εχει ο καθε ανρθωπος για τον χωρο οπου ζει και προφανως χωρις να εχει τυψεις για αυτο που κανει. Ο αλλος προσπαθει να αντιδρασει σε αυτην την καταστολη που δεχεται, οπως και η νεκρη γυναικα και ο 16χρονος που ειναι ακομα στο νοσοκομειο.
Επίτρεψε μου να μην συμφωνήσω ότι ο σκοπός αγιάζει τα μέσα.. Δηλαδή ακόμα και αν τα κίνητρα σου είναι αγνά (θέλεις να μην ψηφιστεί νομοσχέδιο για την δημιουργία εργοστασίου λιγνίτη --> το οποίο είναι καταστροφικό για το περιβάλλον) δεν δικαιολογεί μια ακραία κίνηση όπως το να σηκώσεις μια πέτρα και να την πετάξεις απέναντι σε κάποιον αστυνομικό που δεν μπορείς να γνωρίζεις αν την καταστολή την κάνει με την καρδιά του ή επειδή το παιδί του περιμένει στο σπίτι το γάλα που θα του αγοράσει από το σ/μ τελειώνοντας από την υπηρεσία του..

Αποσυνδεδεμένος .

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 143
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1613 στις: 03/06/08, 18:59 »
Επίτρεψε μου να μην συμφωνήσω ότι ο σκοπός αγιάζει τα μέσα.. Δηλαδή ακόμα και αν τα κίνητρα σου είναι αγνά (θέλεις να μην ψηφιστεί νομοσχέδιο για την δημιουργία εργοστασίου λιγνίτη --> το οποίο είναι καταστροφικό για το περιβάλλον) δεν δικαιολογεί μια ακραία κίνηση όπως το να σηκώσεις μια πέτρα και να την πετάξεις απέναντι σε κάποιον αστυνομικό που δεν μπορείς να γνωρίζεις αν την καταστολή την κάνει με την καρδιά του ή επειδή το παιδί του περιμένει στο σπίτι το γάλα που θα του αγοράσει από το σ/μ τελειώνοντας από την υπηρεσία του..
Δυστυχως ομως πολυ απο αυτους που εχουν φαει ξυλο απο αστυνομικους σε πορειες ουτε αυτο το γαλα δεν μπορουν να εξασφαλισουν. 
IN GRIND WE CRUST

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1614 στις: 03/06/08, 19:04 »
Επίτρεψε μου να μην συμφωνήσω ότι ο σκοπός αγιάζει τα μέσα.. Δηλαδή ακόμα και αν τα κίνητρα σου είναι αγνά (θέλεις να μην ψηφιστεί νομοσχέδιο για την δημιουργία εργοστασίου λιγνίτη --> το οποίο είναι καταστροφικό για το περιβάλλον) δεν δικαιολογεί μια ακραία κίνηση όπως το να σηκώσεις μια πέτρα και να την πετάξεις απέναντι σε κάποιον αστυνομικό που δεν μπορείς να γνωρίζεις αν την καταστολή την κάνει με την καρδιά του ή επειδή το παιδί του περιμένει στο σπίτι το γάλα που θα του αγοράσει από το σ/μ τελειώνοντας από την υπηρεσία του..
Δυστυχως ομως πολυ απο αυτους που εχουν φαει ξυλο απο αστυνομικους σε πορειες ουτε αυτο το γαλα δεν μπορουν να εξασφαλισουν. 
Έχω την εντύπωση ότι και οι απλοί αστυνομικοί (εκείνοι που κατεβαίνουν στους δρόμους, όχι οι γραφειάτοι) δεν αμοίβονται περισσότερο από αυτούς που "συναντούν" στο δρόμο.. Εν πάσει περιπτώσει δεν είναι αυτό το θέμα μας.. Εγώ απλά ήθελα να πω ότι όσο μπορούμε να κρατάμε μια ισορροπία στα λεγόμενα/γραφόμενα μας (ιδιαίτερα όταν μιλάμε σε δημόσια μέσα).. Δεν νομίζω να έδωσα την εντύπωση του μεροληπτικού γιατί και οι 2 πλευρές έχουν παρουσιάσει ακραίες συμπεριφορές.. Αν όμως κατά λάθος την έδωσα, σπεύδω να διευκρινίσω.. Δεν έχω καμία διάθεση να υπερασπιστώ τους αστυνομικούς..

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1615 στις: 03/06/08, 19:06 »
Ελπιζω να μαθατε ολοι οτι ειχαμε μια νεκρη γυναικα στην Κερκυρα και ενα παιδι που κινδυνευει να μεινει παραλυτω υστερα απο το αγριο ξυλο της αστυνομιας στην πορεια για την δημιουργια χωματερης διπλα σε οικισμο....
Το έμαθα πριν καμιά εβδομάδα και πραγματικά είναι λυπηρό να χάνονται έτσι ανθρώπινες ζωές.. Κατά αντιστοιχία όμως θυμάμαι και τον άντρα των ΜΑΤ που λαμπάδιασε μπροστά στις κάμερες από μολότωφ.. Αν δεν τον είχε βοηθήσει ο διπλανός του σβήνοντας τη φωτιά με την ασπίδα του, τώρα θα ήτανε νεκρός.. Δεν χωράνε αντίποινα σε τέτοιες ιστορίες.. Όπως πολύ σωστά λέγανε οι U2 "two wrongs can't make one right"..
Δεν ειναι θεμα αντιποινων. Εχει να κανει και με την πραξη. Δηλαδη, ο μεν εκτελει διαταγες απο εναν ανωτερο με σκοπο να καταστειλει την αποψη και την αντιδραση του κοσμου για ενα ζητημα αδιαφορωντας για την αποψη που εχει ο καθε ανρθωπος για τον χωρο οπου ζει και προφανως χωρις να εχει τυψεις για αυτο που κανει. Ο αλλος προσπαθει να αντιδρασει σε αυτην την καταστολη που δεχεται, οπως και η νεκρη γυναικα και ο 16χρονος που ειναι ακομα στο νοσοκομειο.
Επίτρεψε μου να μην συμφωνήσω ότι ο σκοπός αγιάζει τα μέσα.. Δηλαδή ακόμα και αν τα κίνητρα σου είναι αγνά (θέλεις να μην ψηφιστεί νομοσχέδιο για την δημιουργία εργοστασίου λιγνίτη --> το οποίο είναι καταστροφικό για το περιβάλλον) δεν δικαιολογεί μια ακραία κίνηση όπως το να σηκώσεις μια πέτρα και να την πετάξεις απέναντι σε κάποιον αστυνομικό που δεν μπορείς να γνωρίζεις αν την καταστολή την κάνει με την καρδιά του ή επειδή το παιδί του περιμένει στο σπίτι το γάλα που θα του αγοράσει από το σ/μ τελειώνοντας από την υπηρεσία του..
Κατα κυριο λογο για να καταταχθεις στα ΜΑΤ πρεπει να το θελεις. Δεν ειναι οτι απλα πας και δηλωνεις στην αστυνομια οτι θες να εργαστεις και σε βαζουν τυχαια στα ΜΑΤ. Οποτε οι περισσοτεροι αν οχι ολοι εχουν απολυτη συνειδηση του τι κανουν. Και αυτο το αποδυκνυει η συμπλραξη με τους φασιστες, οι παμπολλες φωτογραφιες που εχουν βγει με ματατζηδες να γραφουν στις τσαντες τους ελλας η τεφρα ή ο τολμων νικα και διαφορα αλλα γνωστα συνθηματα της χρυσης αυγης, το μπινελικωμα που εχω ακουσει και εγω προσωπικα αλλα και πολλοι συντροφοι μου απο μπατσους σε φασης οπου η πορεια ειναι απολυτως ηρεμη, απολυτως αδικες επιθεσεις σε ασχετους ανθρωπους και χιλια δυο αλλα παραδειγματα μπορω να φερω τοσο γενικα οσο και απο προσωπικα βιωματα.

Και σε τελικη αναλυση θαμ πορουσε να ειναι ενας απο τους ανθρωπους που απαλλιτρίωσαν τον σκλαβενιτη των εξαρχειων και μοιρασαν τα τροφιμα στους ανρθωπους και οχι να καταστελει τους πολιτες που σε τελικη αναλυση δεν ζητανε τιποτα αδικο η παραλογο.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1616 στις: 03/06/08, 19:22 »
Συγγνώμη βρε Roufus, αλλά αν κάποιος έχει μια αποτυχία στις Πανελλήνιες εξετάσεις του και βγάλει χαμηλό βαθμό, δεν έχει και πολλές επιλογές καριέρας, έτσι; Σε μια χώρα με χαμηλά επίπεδα μόρφωσης το ποσοστό των νέων που "αναγκάζονται" να καταταχθούν στην ΕΛ.ΑΣ. είναι υψηλό.. Δεν είναι τα πάντα στη ζωή θέμα επιλογής.. Αν και στη ζωή μου παλεύω για να κάνω κάθε στιγμή αυτό που θέλω και όχι αυτό που πρέπει, ομολογώ ότι πάντα δεν το επιτυγχάνω.. Έτσι και πολλοί νέοι δεν σπουδάζουν αυτό που θέλουν πάντοτε.. Νομίζω ότι αυτό είναι αυτονόητο..

Off-topic: Όσο για την απαλλοτρίωση του Σκλαβενίτη των Εξαρχείων, χώρια που ο στόχος ήταν ο λιγότερο πετυχημένος (ο Σκλαβενίτης εδώ και πολλά χρόνια έχει τις καλύτερες τιμές από όλα τα άλλα σ/μ -- δεν κάνω διαφήμιση απλά είναι κάτι το αποδεδειγμένο), ελπίζω ότι είχε παραδειγματικό χαρακτήρα και όχι να υιοθετηθεί από όλους μας γιατί το λιγότερο που έχει να γίνει εδώ είναι να καταντήσουμε σαν την Ρουάντα με τα δεκάδες πλιάτσικα καθημερινά.. Πρέπει να χτυπήσουμε τους μεσάζοντες και όχι τόσο τους τελικούς πωλητές.. Και αυτό βέβαια είναι δουλειά της εκάστοτε κυβέρνησης που για ακόμα μια φορά δείχνει απούσα..

Αποσυνδεδεμένος 7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1617 στις: 03/06/08, 21:13 »
Φιλε faser,επιτρεψε μου μια παρεμβαση για το γεγονος της παρεμβασης στον Σκλαβενιτη.
Ο στοχος ηταν απολυτα επιτυχημενος μιας και το χτυπημα ειχε σκοπο παραδειγματισμου και κακως το χαρακτηριζεις ως πλιατσικο.
Πλιατσικο ειναι να γινονται μπαχαλα,να σπαστει καμια βιτρινα και να την πεσουν 2-3 και να παιρνουν οτι βρουνε για παρτη τους.Το γεγονος τωρα οτι ο Σκλαβενιτης εχει καλυτερες τιμες απο τα αλλα σουπερ μαρκετ,σημαινει οτι αντι να βγαλει 500% κερδος βγαζει 300%.
Ειδικα στα σουπερ μαρκετ τα οποια αγοραζουν πολυ μεγαλες ποσοτητες αγαθων πρωτης αναγκης και αρα εχουν την δυνατοτητα της χαμηλοτερης διαθεσης τους στους καταναλωτες σε σχεση με τη λαικη ή καποιο μπακαλικο,δεν νομιζω οτι ειναι τοσο εγκυρο να μιλαμε για μεσαζοντες,μιας και πουλανε μεγαλες ποσοτητες για λιγοτερα λεφτα.
Βγαζουν τα ιδια δηλαδη με το να πουλησουν μικροτερες ποσοτητες με μεγαλυτερο κερδος απο ενα μικροτερο μαγαζι.

Τωρα πανω στο θεμα,κανεις δεν αναγκαζει εναν νεο ανθρωπο να "καταταχθει" στην αστυνομια-επιλογη του ειναι.Οταν εισαι ανεργος και εχεις αναγκη μπορεις να κανεις 500 αλλες δουλειες αν δεν βαριεσαι και δεν εχεις το ονειρο του δημοσιου βολεματος και της εξουσιας.Ετσι κι αλλοιως ομως και ετσι οπως το λες να ειναι,η αλοτροιωση του χαρακτηρα σου ειναι δεδομενη ειτε καταταγεις στο στρατο ως μονιμας-ποσο μαλλον στην αστυνομια.

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1618 στις: 03/06/08, 21:14 »
Kαλα ρε bassman την πιθανοτητα να την πεφτουν στους μπατσους πισω σου δεν την σκεφτηκες? Γιατι δηλαδη να την πεσουν σε σενα?

Tην ωρα που περπατουσα δεν ειδα γυρω μου αστυνομια.Φοραγα ομως μια μπλουζα του Τσε Γκεβαρα..συμβολο το οποιο θεωρειται απο μερικους προκλητικο υποθετω.Δεν ξερω μηπως ηταν καμια Διμοιρια μεσα σε κανα στενο κ δεν τους ειχα δει εγω.


Υ.Γ.:Χαλαρωστε και λιγο ρε παιδια..δλδ τι φανατισμος ειναι αυτος..?Ελεος...
« Τελευταία τροποποίηση: 03/06/08, 21:15 από bassman(1 Hour Be4 The Trip!) »
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος 7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1619 στις: 03/06/08, 21:16 »
Συμφωνα με τη γνωμη καποιων δεν θα ηταν κακο να εχουμε ενα ΜΑΤατζη να μας ακολουθει συνεχεια απο τη στιγμη που δεν μας βαραει..Προσθετη ασφαλεια..τραγικοτητες...
1984.
Να ψαχνουμε γωνια να κρυφτουμε για να μεινουμε για λιγο μονοι με τις σκεψεις μας.
Προσθετη ασφαλεια I disagree!

Αυτο το i disagree ενοειται οτι δεν το εγραψα εγω.Προσθετη ασφαλεια μαι αςς εγραψα,αλλα προφανως η κωδικοποιηση του φορουμ το μετετρεψε σε κατι πιο ευπρεπες.Τες πα.
« Τελευταία τροποποίηση: 03/06/08, 21:22 από 7 »

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1620 στις: 03/06/08, 21:30 »
Ελπιζω να μαθατε ολοι οτι ειχαμε μια νεκρη γυναικα στην Κερκυρα και ενα παιδι που κινδυνευει να μεινει παραλυτω υστερα απο το αγριο ξυλο της αστυνομιας στην πορεια για την δημιουργια χωματερης διπλα σε οικισμο....
Το έμαθα πριν καμιά εβδομάδα και πραγματικά είναι λυπηρό να χάνονται έτσι ανθρώπινες ζωές.. Κατά αντιστοιχία όμως θυμάμαι και τον άντρα των ΜΑΤ που λαμπάδιασε μπροστά στις κάμερες από μολότωφ.. Αν δεν τον είχε βοηθήσει ο διπλανός του σβήνοντας τη φωτιά με την ασπίδα του, τώρα θα ήτανε νεκρός.. Δεν χωράνε αντίποινα σε τέτοιες ιστορίες.. Όπως πολύ σωστά λέγανε οι U2 "two wrongs can't make one right"..
Δεν ειναι θεμα αντιποινων. Εχει να κανει και με την πραξη. Δηλαδη, ο μεν εκτελει διαταγες απο εναν ανωτερο με σκοπο να καταστειλει την αποψη και την αντιδραση του κοσμου για ενα ζητημα αδιαφορωντας για την αποψη που εχει ο καθε ανρθωπος για τον χωρο οπου ζει και προφανως χωρις να εχει τυψεις για αυτο που κανει. Ο αλλος προσπαθει να αντιδρασει σε αυτην την καταστολη που δεχεται, οπως και η νεκρη γυναικα και ο 16χρονος που ειναι ακομα στο νοσοκομειο.
Επίτρεψε μου να μην συμφωνήσω ότι ο σκοπός αγιάζει τα μέσα.. Δηλαδή ακόμα και αν τα κίνητρα σου είναι αγνά (θέλεις να μην ψηφιστεί νομοσχέδιο για την δημιουργία εργοστασίου λιγνίτη --> το οποίο είναι καταστροφικό για το περιβάλλον) δεν δικαιολογεί μια ακραία κίνηση όπως το να σηκώσεις μια πέτρα και να την πετάξεις απέναντι σε κάποιον αστυνομικό που δεν μπορείς να γνωρίζεις αν την καταστολή την κάνει με την καρδιά του ή επειδή το παιδί του περιμένει στο σπίτι το γάλα που θα του αγοράσει από το σ/μ τελειώνοντας από την υπηρεσία του..
Κατα κυριο λογο για να καταταχθεις στα ΜΑΤ πρεπει να το θελεις. Δεν ειναι οτι απλα πας και δηλωνεις στην αστυνομια οτι θες να εργαστεις και σε βαζουν τυχαια στα ΜΑΤ. Οποτε οι περισσοτεροι αν οχι ολοι εχουν απολυτη συνειδηση του τι κανουν. Και αυτο το αποδυκνυει η συμπλραξη με τους φασιστες, οι παμπολλες φωτογραφιες που εχουν βγει με ματατζηδες να γραφουν στις τσαντες τους ελλας η τεφρα ή ο τολμων νικα και διαφορα αλλα γνωστα συνθηματα της χρυσης αυγης, το μπινελικωμα που εχω ακουσει και εγω προσωπικα αλλα και πολλοι συντροφοι μου απο μπατσους σε φασης οπου η πορεια ειναι απολυτως ηρεμη, απολυτως αδικες επιθεσεις σε ασχετους ανθρωπους και χιλια δυο αλλα παραδειγματα μπορω να φερω τοσο γενικα οσο και απο προσωπικα βιωματα.

Και σε τελικη αναλυση θαμ πορουσε να ειναι ενας απο τους ανθρωπους που απαλλιτρίωσαν τον σκλαβενιτη των εξαρχειων και μοιρασαν τα τροφιμα στους ανρθωπους και οχι να καταστελει τους πολιτες που σε τελικη αναλυση δεν ζητανε τιποτα αδικο η παραλογο.


Πολυ ωραια ολα αυτα Αρη μου.Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι εισαι τοσο φανατισμενος.ΑΠαξιωνεις οτι λεμε και λες τα δικα σου.Στην τελικη ομως..αμα θες να τα βαλουμε ολα κατω..οταν εγω πηγαινα σε πορειες πριν 10 χρονια και κ βαλε εσυ δεν ηξερες καν τι παει να πει πορεια.Εχω δει πολλα πραγματα..ισως και πολυ περισσοτερο απο σενα.Εγω ομως δεν το ισοπεδωνω.Αναγνωριζω και αυτα που λες.Και ειμαι σιγουρος οτι εχουν γινει τετοια πραματα και αλλα τοσα.Χαλαρωσε και λιγο..δεν ειναι ολα μια συνωμοσια!Και δεν εισαι σε θεση καν να το ξερεις.Απλα ειναι η φυση σου να εισαι πεισματαρης και να μην παραδεχεσαι τπτ.

Εδω ομως ειναι κ η διαφορα!Δεν βαζουμε στο ιδιο καζανι ολους τους ανθρωπους.Με αυτο το σκεπτικο μπορω κ γω να πω οτι ο οποιοσδηποτε μενει σε καλη περιοχη και εχει οικονομικη ανεση..και δεν εχει ματωσει τα χερια του στην δουλεια οτι δεν ειναι καν αριστερος.Δεν ειναι ομως ετσι...και θα ταν αδικο αμα το ελεγα κ το εννοουσα και σαν κανονα.

Ας σκεφτομαστε καλα τι λεμε..πως το λεμε..και πολυ σημαντικο..τι ειμαστε εμεις που το λεμε και τι εχουμε κανει..
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1621 στις: 03/06/08, 21:43 »
Ελπιζω να μαθατε ολοι οτι ειχαμε μια νεκρη γυναικα στην Κερκυρα και ενα παιδι που κινδυνευει να μεινει παραλυτω υστερα απο το αγριο ξυλο της αστυνομιας στην πορεια για την δημιουργια χωματερης διπλα σε οικισμο....
Ιδέα μου, ή η νεκρή γυναίκα στη Κέρκυρα είναι αποτέλεσμα ενός άκυρου μαλ**α που πήρε μια μηχανή και άρχισε να τρέχει αριστερά-δεξιά?

Αυτο το i disagree ενοειται οτι δεν το εγραψα εγω.Προσθετη ασφαλεια μαι αςς εγραψα,αλλα προφανως η κωδικοποιηση του φορουμ το μετετρεψε σε κατι πιο ευπρεπες.Τες πα.
Τές πα, έχει και κανόνες το φόρουμ. Ουπς, Ελληνικό φόρουμ (το έγραψα και με κεφαλαίο, ποιός με σώζει...)

Δηλαδη, ο μεν εκτελει διαταγες απο εναν ανωτερο με σκοπο να καταστειλει την αποψη και την αντιδραση του κοσμου για ενα ζητημα αδιαφορωντας για την αποψη που εχει ο καθε ανρθωπος για τον χωρο οπου ζει και προφανως χωρις να εχει τυψεις για αυτο που κανει. Ο αλλος προσπαθει να αντιδρασει σε αυτην την καταστολη που δεχεται, οπως και η νεκρη γυναικα και ο 16χρονος που ειναι ακομα στο νοσοκομειο.
Αν και πάλι κατάφερες τις λογοτεχνικές σου ακροβασίες και υπερβολές, θα ξεπεράσω την οποιαδήποτε έλλειψη αντικειμενικότητας του κειμένου σου και θα σε ρωτήσω το εξής: Ποιός το ξεκινάει κάθε φορά? Γιατι κατ'εσέ, ο καθένας ενεργεί ως αντίδραση στην ενέργεια του άλλου..
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Σοφία

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1622 στις: 03/06/08, 21:43 »
Και αυτος ο μαλακας γιατι ετρεχε αριστερα δεξια? μηπως ς καποιοι αλλοι μαλακες τον κυνηγουσαν και τον οδηγησαν εκει?
..αν οι καρχαρίες ήταν άνθρωποι θα διοργάνωναν πού και πού μεγάλες γιορτές στο νερό γιατί τα χαρούμενα ψαράκια έχουν καλύτερη γεύση απο τα μελαγχολικά..

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1623 στις: 03/06/08, 21:44 »
Φίλε 7,

Καταρχάς χαρακτήρισα το συμβάν του Σκλαβενίτη ως απαλλοτρίωση και γενίκευσα χαρακτηρίζοντας το γενονός ως πλιάτσικο αν συμβαίνει σε μεγάλο βαθμό και με μεγάλη συχνότητα.. Αυτά για τον χαρακτηρισμό..

Όσον αφορά τώρα την ουσία, επίτρεψε μου να ξεκαθαρίσω ορισμένους μύθους.. Πουθενά στο εμπόριο δεν υπάρχει γενικευμένο περιθώριου κέρδους (margin) 300% και 500%.. Μπορεί σε ένα προϊόν όντως να παρατηρεί κάποιος απίστευτες αποκλίσεις (της τάξεως του 100% - 150%) αλλά σαν γενικό σύνολο το margin δεν ξεπερνάει το 40% (στην καλύτερη των περιπτώσεων).. Και για να μιλήσουμε και λίγο με στοιχεία, παραθέτω υπολογισμό margin για τον Σκλαβενίτη για το 2006 (τελευταίος ισολογισμός διαθέσιμος)..

Πωλήσεις: € 837,1 εκατ.
Κόστος Πωληθέντων: € 643,5 εκατ.
Margin: 1.3 (ή 30%) --> προκύπτει από την διαίρεση των άνω κονδυλίων --> Πόσο του κόστισαν (Κόστος Πωληθέντων), Πόσο τα πούλησε (Πωλήσεις)

Επίσης στα σ/μ φυσικά και δεν υπάρχουν μεσάζοντες.. Το σ/μ παραγγέλνει από τις εταιρίες τα προϊόντα οι οποίες τα φέρνουν στο ράφι του.. Αν υπάρχει κάποιος μεσάζοντας τότε αυτός είναι το κράτος το οποίο επιβάλει κάποιους δασμούς στα εισαγωγικά προϊόντα..
Το πρόβλημα δεν είναι στα σ/μ.. Αυτά είναι ο τελευταίος τροχός της αμάξης.. Το πρόβλημα είναι στους μεσάζοντες των παραγωγών, στους βενζινοπώλεις, στη μαύρη αγορά και σε πολλά άλλα.. Εκεί θα μου άρεσε να διοχετεύσουν την ενέργεια τους οι απαλλοτριωτές και όχι στα σ/μ.. Φυσικά και δεν είναι η δουλειά τους, αλλά επειδή επέλεξαν να αναβιώσουν τον μύθο του Ρομπέν των Δασών, ας το κάνουν με κάποιο σχέδιο τουλάχιστον και στοχευμένα..

Εν πάσει περιπτώσει, δεν μπορώ να μπαίνω στο μυαλό του καθενός αστυνομικού για να ξέρω αν επέλεξε το επάγγελμα του εν πεποιθήσει ή από απλή έλλειψη έτερων επιλογών.. Όπως και να έχει δεν νομίζω ότι σε όλους τους αρέσει να το παίζουν καουμπόηδες και νταήδες.. Προσωπικά μερικοί αστυνομικοί και τροχονόμοι μου έχουν μιλήσει όμορφα, στον πληθυντικό, με σεβασμό και μερικοί άλλοι μου έχουν μιλήσει λες και μιλάνε στον ξάδερφο τους όταν τσακώνονται για το ποδόσφαιρο.. Αυτό που ζήτησα (και το λέω για ακόμα μια φορά) είναι να μην τσουβαλιάζουμε επαγγέλματα και θεσμούς.. Only this and nothing more..

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1624 στις: 03/06/08, 22:02 »
Και αυτος ο μαλ**ας γιατι ετρεχε αριστερα δεξια? μηπως ς καποιοι αλλοι μαλ**ες τον κυνηγουσαν και τον οδηγησαν εκει?

Α, τους βρωμιάρηδες, του έβαλαν και πινακίδες να πέσει πάνω στη γυναίκα. ΝΤΡΟΠΗ!!!!

Δυστυχώς οι διάφορες αναφορές που βρήκα στο ιντερνετ διαφωνούν ως προς το τί έγινε. Σε όλα τα σενάρια πάντως μοτοσυκλετιστής (που πιθανολογείται να είναι ο πιτσιρικάς που οδηγούσε τη μηχανή) χτύπησε 2 γυναίκες. Τώρα θα μου πεις αμα χτυμήσεις μια φυσικά και θα αρχίσεις να τρέχεις.Στατιστικά και μόνο αποκλείεται να πετύχεια και άλλη.Ουπς. Και μετα ένα σενάριο λέει οτι έπεσε εξαιτίας ξύλου απο αστυνομικούς. Και ρωτάω ο αδαείς μαλ**ας: Υστερα απο όλη αυτη τη κούρσα, ήταν ακόμα μέσα σε αστυνομικούς?Τί έκανε εκει μέσα με μηχανή τρέχοντας?
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...