Αποστολέας Θέμα: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο  (Αναγνώστηκε 679495 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1825 στις: 08/12/08, 22:25 »
η κοινωνία είναι αυτή που φωνάζει "δεν πάει άλλο" δεν είναι οι κουκουλοφόροι.

Η κοινωνια που ηθελε να φωναξει "δεν παει αλλο" διασκορπιστηκε οταν οι κουκουλοφοροι πηραν τα ηνια της ειρηνικης διαδηλωσης! Η κοινωνια δεν θελει πλιατσικο οταν φωναζει "δεν παει αλλο". Θελει απλως να δειξει την αγανακτηση της!

προφανώς δεν ήσουν εκει.

όπως δεν ήσουν και σε πολλές άλλες πόλεις για να μιλάς για κουκουλοφόρους.
σε λίγο θα συμφωνήσουμε στο καρτέλ των κουκουλοφόρων που χρηματοδοτούνται απο την κυβέρνηση με μυστικά κονδύλια και δρουν πανελλαδικά αλλά και στο εξωτερικό και υπάγονται στο υπουργείο γεωργίας.

εθελοτυφλείς φίλε μου. βλέπεις το δέντρο και όχι το δάσος.  όπως οι περισσότεροι άλλωστε.

χωρίς καμία διάθεση προσβολής, απλά βαριέμαι να καλωπίσω και ευπρεπίσω τα λόγια μου.
τώρα τί είναι αυτό?
μάχη μεταξύ των μυαλών?
moster-mind versus free-mind
χεχε...
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1826 στις: 08/12/08, 22:26 »
Νομιζω πως το ειπα νωριτερα και χωρις να χρειαστει να το παιξεις εξυπνος.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος monstermind

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Άντρας
  • ταδε έφη το έρισμα
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1827 στις: 08/12/08, 22:26 »
Και σταματηστε αυτον τον ατυπο πολεμο περι ορθογραφιας. Εν βρασμω ψυχης πατας λαθος πληκτρα και ποσταρεις ανεξελεγκτα!

σου έχουν ξεφύγει μερικοί τόνοι... βασικά όλοι οι τόνοι...
 :P
όταν νομίζεις, το μόνο σίγουρο είναι οτι δεν ξέρεις.
όταν ξέρεις το μόνο σίγουρο είναι οτι είσαι υπερόπτης.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1828 στις: 08/12/08, 22:27 »
Giorgaras, επειδη ο monstermind εχει την ιδια καταληξη με μενα, δεν σημαινει πως πρεπει να αισθανομαι αντιπαλο δεος..Ισως να εχουμε και διαφορετικη καταληξη σαν μελη :)


Αρη, ειπες πως το περιμενες, ομως θα ηθελα να το καταδικασεις. Αυτο θα ηταν μια ικανοποιηση για τον "παππου" freemind.


Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1829 στις: 08/12/08, 22:32 »
Δεν μπορώ να καταλάβω τι προσθέτετε στην συζήτηση ,όταν 4-5 άτομα ανταλλάσουν επιθέσεις ο ένας στον άλλο .Η συζήτηση πολλές φορές ξεφεύγει σε όρια που δεν επιτρέπονται σε αυτό το χώρο.Θερμή παράκληση να ηρεμήσετε .

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1830 στις: 08/12/08, 22:33 »
Giorgaras, επειδη ο monstermind εχει την ιδια καταληξη με μενα, δεν σημαινει πως πρεπει να αισθανομαι αντιπαλο δεος..Ισως να εχουμε και διαφορετικη καταληξη σαν μελη :)


μπά απλά ηταν ένα κρύο αστείο για της καταλήξεις των ονομάτων σας,
αν ήταν κάθε φορά που θα υπήρχε λογομαχία και έντονη ανταλλαγή απόψεων σε αυτό το φόρουμ να λέω οτι ''όπ!τι έχουμε εδώ?πόλεμο?'',τότε θα είχα φτάσει τα 3342353 μηνύματα(posts)
Και σταματηστε αυτον τον ατυπο πολεμο περι ορθογραφιας. Εν βρασμω ψυχης πατας λαθος πληκτρα και ποσταρεις ανεξελεγκτα!

σου έχουν ξεφύγει μερικοί τόνοι... βασικά όλοι οι τόνοι...
 :P
ψυχάκια εσύ ξεκόλλα
(με κλασική καλή διάθεση! :D)
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1831 στις: 08/12/08, 22:34 »
Εχεις δρομο τοτε ;D ;) ( αντε να χαλαρωσουμε λιγο )
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1832 στις: 08/12/08, 22:38 »
Αρη εσύ νομίζω είπες ότι οι ίδιοι που τα σπανε και τα καίνε έσβηναν τη φωτιά να μην επεκταθεί.
Αυτή τη στιγμή που καίγεται όλο το κέντρο χωρίς υπερβολή (βλέπω αυτή τη στιγμή το κτηριο Σίνα και Ακαδημίας να φλέγεται ολόκληρο) που είναι οι πυροσβεστήρες?

Μια οικογένεια πήγε στο νοσκομείο με τα παιδιά της λόγω αναπνευστικών προβλημάτων.
Να δούμε πότε θα καεί κάποιος.

Και η αστυνομία με τα χίλια στραβα της αφοπλισμένη μην τυχόν και γίνει τίποτα άλλο.
Τι άλλο πια?
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1833 στις: 08/12/08, 22:39 »
Εδώ ο κόσμος καίγεται....και.....ο ένας κοιτάει την ορθογραφία, ο άλλος κοιτάει τις εκφράσεις, ο άλλος κοιτάει να δείξει τι ξέρει από τις πορείες (άσχετο αν έχει πάει σε 5 ή 105 πορείες, τα ξέρει όμως όλα!!!), οι περισσότεροι λένε την άποψή τους σαν βαρύγδουπη δήλωση χωρίς όμως να επιχειρηματολογήσουν....και πάει λέγοντας.....και κάθε 5 λεπτά βγαίνει και ένα post ακόμα....


Όποιος θέλει απαντάει στα παρακάτω...με όποιο τρόπο θέλει....

1. Σήμερα το πρωί γύρω στις 11:00 αν θυμάμαι καλά, γύρω στους 60 μαθητές ηλικίας από 12 μέχρι 15-16 μάξιμουμ (απ' όσο μπόρεσα να κρίνω) ανέβαιναν την οδό Φραγκιαδών στον Πειραιά....φώναζαν "Μπάτσοι-Γουρούνια-Δολοφόνοι" και κατευθύνονταν προς το Α.Τ. που βρίσκεται στην οδό Αφεντούλη. Εκεί, από ότι έμαθα, αφού ανάγκασαν τους αστυνομικούς να κλειδωθούν μέσα στο Α.Τ (μάλλον με την βοήθεια κι ενός Γυμνασίου-Λυκείου που βρίσκεται επί της οδού Αφεντούλη) κατέστρεψαν πολλά και διάφορα...περνώντας μετά από περίπου 3 ώρες από εκεί είδα περιπολικά κατεστραμμένα. Η ερώτηση είναι η εξής...και συγγνώμη για την έκφραση αλλά έτσι μου βγαίνει.....ΠΟΥ ΣΤΟΝ Π****Ο ΕΜΑΘΕ ΤΟ 12ΧΡΟΝΟ ΤΟ "ΜΠΑΤΣΟΙ-ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ-ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ";;;;; ΠΟΙΟΣ Μ*****Σ ΕΠΕΙΣΕ ΤΟ 12ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙ ΞΥΛΑ ΚΑΙ ΝΕΡΑΝΤΖΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΤΑΞΕΙ ΣΤΟ Α.Τ.;;;;;; (Ξαναζητάω συγγνώμη για τις εκφράσεις μου...δεν απευθύνονται σε ΚΑΝΕΝΑ μέλος)

2. Όλοι όσοι υποστηρίζετε το σπάσιμο...με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο (είτε δλδ ενεργητικά είτε παθητικά) έχετε σκεφτεί ότι ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ θα τα πληρώσουμε τα σπασμένα....κυριολεκτικά και μεταφορικά;;;; Και όσοι από εσάς δεν δουλεύετε ακόμα για να πληρώνετε φόρους όπως οι υπόλοιποι (και εννοώ ότι δεν δουλεύετε λόγω ηλικίας...όχι λόγω τεμπελιάς...δεν εννοών ΚΑΝΕΝΑ μέλος του forum τεμπέλη ή αργόσχολο ή....) δεν σκέφτεστε ότι οι γονείς σας θα πληρώσουν τα σπασμένα;;; Οι γονείς που μαζί με εμένα και τους υπόλοιπους μισθωτούς συνεισφέρουν το 68% των εισοδημάτων αυτής της χώρας;;;

3. Τελευταία ερώτηση....δηλαδή οι μόνες λύσεις που σκέφτεστε είναι ή ο "προβατισμός" (το ξέρω ότι δεν υπάρχει τέτοια λέξη...αλλά έχω δημιουργικό οίστρο τώρα) ή η βία και οι καταστροφές;;;;

Είχα υπ' όψιν μου να κάποιες προσωπικές ερωτήσεις σε κάποια μέλη...αλλά ας λύσουμε πρώτα το γενικό θέμα......;)



Υ.Γ.: Μην είστε και τόσο σίγουροι ότι θα πάει φυλακή ο Ειδικός Φρουρός....κι εγώ σίγουρος ήμουν, αλλά έμαθα μία ιστορία που διαδραματίστηκε πριν από 23 χρόνια...όπου ένας αστυνομικός πυροβόλησε στο ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΙΟΥ έναν διαδηλωτή...και αθωώθηκε....γιατί ο δικηγόρος του (Α. Λυκουρέζος) προφασίστηκε ότι έγινε εν βρασμώ ψυχής....


Υ.Γ.2: ΟΙ αντιεξουσιαστές συνεδριάζουν/συνεδρίαζαν μέσα στην Νομική; Δλδ, υπάρχει φοιτητική παράταξη; Ειλικρινής ερώτηση....δεν υπήρξα φοιτητής και δεν γνωρίζω....
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1834 στις: 08/12/08, 22:40 »
Giorgaras, επειδη ο monstermind εχει την ιδια καταληξη με μενα, δεν σημαινει πως πρεπει να αισθανομαι αντιπαλο δεος..Ισως να εχουμε και διαφορετικη καταληξη σαν μελη :)


Αρη, ειπες πως το περιμενες, ομως θα ηθελα να το καταδικασεις. Αυτο θα ηταν μια ικανοποιηση για τον "παππου" freemind.



Αδιαφορη μου ειναι η ικανοποιηση σου. Ειπα οτι με αυτο που γινεται δεν συμφωνω. Τελος.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1835 στις: 08/12/08, 22:40 »
Πριν πω οτιδήποτε ακόμα βλέπω ότι έσπασαν οπλοπωλείο στην ομόνοια και μικρά παιδιά κυκλοφορούν με σπαθιά άνω του ενός μέτρου και λεηλατούν το κατάστημα.
Τι να πω....
Και εξαιτιας αυτου, αποφασισανε οι ματαδες να κανουν ντου και σπασαν τρεις φορες την  πορεια με αποτελεσμα να λυποθυμανε ατομα...
εδω καψανε την εθνικη βιβλιοθηκη... :-\
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1836 στις: 08/12/08, 22:45 »
Πριν πω οτιδήποτε ακόμα βλέπω ότι έσπασαν οπλοπωλείο στην ομόνοια και μικρά παιδιά κυκλοφορούν με σπαθιά άνω του ενός μέτρου και λεηλατούν το κατάστημα.
Τι να πω....
Και εξαιτιας αυτου, αποφασισανε οι ματαδες να κανουν ντου και σπασαν τρεις φορες την  πορεια με αποτελεσμα να λυποθυμανε ατομα...
εδω καψανε την εθνικη βιβλιοθηκη... :-\

Την κάψανε?Είσαι σίγουρη?
Γιατί εγώ είδα ότι καίνε έξω στο δρόμο.

Αν κάψουν την Εθνική Βιβλιοθήκη τι να πω....αν τώρα θα πρέπει να ντρέπονται μια φορά τότε καλύτερα να πάνε να πηδήξουν από κανα γκρεμό.
ΈΛΕΟΣ δηλαδή πια.Πόσο θα τραβήξει αυτό?
Το πλιάτσικο είναι ένδειξη διαμαρτυρίας?
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1837 στις: 08/12/08, 22:46 »
PDL

1) Ημουν τον πρωι στο Πειραια ( αχ αυτο το σημα αυτοκινητου ) οταν ξεκινησε η πορεια, μεχρι τη στιγμη που αναποδογυρισε το πρωτο αμαξι. Δεν προσεξα αναμεσα στο πληθος των παιδιων κανενα μεγαλο ( περα απο τους εκπαιδευτικους ) που να θυμιζει υποκινητη! Τα ακουσα τα συνθηματα. Θυμαμαι κι εμενα οταν πηγαινα Γυμνασιο που το "Μπατσοι-Γουρουνια-Δολοφονοι" ηταν πιπιλα για την πλακα! Αρα νομιζω πως ειναι μια πιπιλα που συνεχιζεται απο τοτε!
Οταν αναποδοργυριζαν τα περιπολικα ειδα και πολλους μεγαλους που θυμιζαν...υποκινητες! Ομως δεν αποτελει μαρτυρια αυτο που λεω, διοτι πολλοι μαθητες Λυκειου ειναι με αυτη την εμφανιση :D

2) Συμφωνω, αλλα πιστευω πως καποιοι θα επιμεινουν στη βια.

3) Η απαντηση για μενα ειναι προφανης :)


Οσο για τις προσωπικες ερωτησεις, υπαρχουν και τα pm ;)


Αρη, σ'ευχαριστω! Μ'αρεσει να σε τσιγκλιζω κατα βαθος :D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1838 στις: 08/12/08, 22:50 »
Την κάψανε?Είσαι σίγουρη?
Γιατί εγώ είδα ότι καίνε έξω στο δρόμο.

Αν κάψουν την Εθνική Βιβλιοθήκη τι να πω....αν τώρα θα πρέπει να ντρέπονται μια φορά τότε καλύτερα να πάνε να πηδήξουν από κανα γκρεμό.
ΈΛΕΟΣ δηλαδή πια.Πόσο θα τραβήξει αυτό?
Το πλιάτσικο είναι ένδειξη διαμαρτυρίας?
οταν αρχισαμε την πορεια σπαγανε την γιουρομπανκ, ενα χρυσοχﴨιο και την γουιντ...δεν καψανε απο την αρχη την βιβλιοθηκη...μετα οταν γλυτωσαμε απο τα ασφυξιογονα ειδαμε να γαιγεται μεσα τα σταρμπαξ...
Φυσικα και το καψιμο της βιβλιοθηκης δειχνει οτι η παλη τους ειναι καλπικη...ανθρωπος που αγωνιζεται υποτιθεται για την ελευθερια, δεν καιει την πηγη της πνευματικης καλιεργειας..κανω λαθος;... ::)
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος monstermind

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Άντρας
  • ταδε έφη το έρισμα
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1839 στις: 08/12/08, 22:51 »
Εδώ ο κόσμος καίγεται....και.....ο ένας κοιτάει την ορθογραφία, ο άλλος κοιτάει τις εκφράσεις, ο άλλος κοιτάει να δείξει τι ξέρει από τις πορείες (άσχετο αν έχει πάει σε 5 ή 105 πορείες, τα ξέρει όμως όλα!!!), οι περισσότεροι λένε την άποψή τους σαν βαρύγδουπη δήλωση χωρίς όμως να επιχειρηματολογήσουν....και πάει λέγοντας.....και κάθε 5 λεπτά βγαίνει και ένα post ακόμα....


κοίτα.. ειδικα το θέμα της ορθογραφίας είναι πολύ σχετικό γιατι όλα αυτά είναι αποτέλεσμα έλλειψης παιδείας.

όταν νομίζεις, το μόνο σίγουρο είναι οτι δεν ξέρεις.
όταν ξέρεις το μόνο σίγουρο είναι οτι είσαι υπερόπτης.

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1840 στις: 08/12/08, 22:52 »
Την κάψανε?Είσαι σίγουρη?
Γιατί εγώ είδα ότι καίνε έξω στο δρόμο.

Αν κάψουν την Εθνική Βιβλιοθήκη τι να πω....αν τώρα θα πρέπει να ντρέπονται μια φορά τότε καλύτερα να πάνε να πηδήξουν από κανα γκρεμό.
ΈΛΕΟΣ δηλαδή πια.Πόσο θα τραβήξει αυτό?
Το πλιάτσικο είναι ένδειξη διαμαρτυρίας?
οταν αρχισαμε την πορεια σπαγανε την γιουρομπανκ, ενα χρυσοχﴨιο και την γουιντ...δεν καψανε απο την αρχη την βιβλιοθηκη...μετα οταν γλυτωσαμε απο τα ασφυξιογονα ειδαμε να γαιγεται μεσα τα σταρμπαξ...
Φυσικα και το καψιμο της βιβλιοθηκης δειχνει οτι η παλη τους ειναι καλπικη...ανθρωπος που αγωνιζεται υποτιθεται για την ελευθερια, δεν καιει την πηγη της πνευματικης καλιεργειας..κανω λαθος;... ::)

Όχι δεν κάνεις.
Αλλά ποιος ακριβώς αγωνίζεται για την ελευθερία?Αυτοί?

Θρηνήσαμε τα δάση μας τώρα θα θρηνήσουμε και τις πόλεις μας.
Βουρ στα βουνά γιατί εκεί μας αξίζει να πάμε.
Καίγονται λέει πολυκατοικίες στη συγγρού.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος monstermind

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Άντρας
  • ταδε έφη το έρισμα
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1841 στις: 08/12/08, 22:53 »
Φυσικα και το καψιμο της βιβλιοθηκης δειχνει οτι η παλη τους ειναι καλπικη...ανθρωπος που αγωνιζεται υποτιθεται για την ελευθερια, δεν καιει την πηγη της πνευματικης καλιεργειας..κανω λαθος;... ::)

ναι, κάνεις λάθος.
όταν νομίζεις, το μόνο σίγουρο είναι οτι δεν ξέρεις.
όταν ξέρεις το μόνο σίγουρο είναι οτι είσαι υπερόπτης.

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1842 στις: 08/12/08, 22:54 »
Και επειδή κατα βάθος είμαστε μουσικό φορουμ, τα κιτρινα ποδήλατα έγραψαν ένα καινούριο τραγούδι που θα κυκλοφορήσει μετα τα χριστούγεννα...
Ίσως να είναι προφητικό ίσως και να αποδεικνύει ότι ο αναβρασμός και η οργή υπήρχε και η αφορμή ήταν η δολοφονία... δείτε το
εδω
...

Και θα το ξαναγράψω... ΠΟΥ ΣΚΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ??
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1843 στις: 08/12/08, 22:54 »
αυτο υσσχιριζονται..
σου εχω πει σε μια αντιπαραθεση μας οτι εχω μια συγκεκριμενη αποψη γιαυτους και το ποιοι ειναι...
οι αναρχικοι ηταν τοσοι πολλοι γτ ηρθαν απο ολη την ελλαδα, λεγεται...
ναι, κάνεις λάθος.

δεν τεκμηριωνεις αν θες και την αποψη σου;!...
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1844 στις: 08/12/08, 22:54 »
Φυσικα και το καψιμο της βιβλιοθηκης δειχνει οτι η παλη τους ειναι καλπικη...ανθρωπος που αγωνιζεται υποτιθεται για την ελευθερια, δεν καιει την πηγη της πνευματικης καλιεργειας..κανω λαθος;... ::)

ναι, κάνεις λάθος.


Πες μου τώρα ότι υποστηρίζεις ότι δεν τρέχει τίποτα αν καεί η Βιβλιοθήκη.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1845 στις: 08/12/08, 22:55 »
Κύριοι, σήμερα αποδείξαμε γιατί είμαστε πίσω σαν χώρα.. Τίποτε άλλο...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1846 στις: 08/12/08, 22:56 »
Φυσικα και το καψιμο της βιβλιοθηκης δειχνει οτι η παλη τους ειναι καλπικη...ανθρωπος που αγωνιζεται υποτιθεται για την ελευθερια, δεν καιει την πηγη της πνευματικης καλιεργειας..κανω λαθος;... ::)
Πριν λιγο ειπες:



και μη μου λες οτι κάνω λάθος αν θες. δεν υπάρχει σωστό και λάθος σε αυτά τα πράματα.

Αποφασισε! Μονο εσυ μπορεις να επιλεγεις ποιος κανει λαθος και ποιος οχι?!


« Τελευταία τροποποίηση: 08/12/08, 22:58 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1847 στις: 08/12/08, 22:56 »
Έρχονται Ζωγράφου  :-\

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1848 στις: 08/12/08, 22:57 »
monstermind δεν έχω σκοπό να διαπληκτιστώ με κάποιον αλλά:

1. Έχουμε ήδη έναν νεκρό (και θεωρώ απλή τύχη ότι δεν υπάρχει ήδη άλλος)
2. Έναν άνθρωπο που ανεξάρτητα την δουλειά που κάνει, έμεινε κάτα "ανάπηρος" περίπου...(άσχετα με το αν κάποιοι τον χαρακτηρίσουν ήδη ανάπηρο λόγω της δουλειάς...και που ίσως συμφωνούσα)
3. Περιουσίες ανθρώπων που δεν τις βρήκαν όπως σπίτια, αμάξια και άλλα να καταστρέφονται....

....ε....λέω να ασχοληθούμε με την ορθογραφία των post σε καμιά βδομάδα....


Δλδ (και δεν θέλω να σε ειρωνευτώ, μία υποθετική ειλικρινής ερώτηση κάνω)....αν σε χαρακτηρίσω ειλήθιο...θα σε ενοχλήσει περίσσοτερο με το να σε χαρακτηρίσω ηλίθιο; Και αν ναι, πες μου σε παρακαλώ το γιατί....(χωρίς παρεξήγηση...ξαναλέω υποθετική ερώτηση ;))
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1849 στις: 08/12/08, 22:57 »
Δεν καψανε την βιβλιοθηκη. Εχω αμεση επικοινωνια με κοσμο που βρισκεται τωρα κατω.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry