Αποστολέας Θέμα: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο  (Αναγνώστηκε 680584 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2050 στις: 09/12/08, 23:04 »
Έτσι όπως γίναμε, τί ..Λωζάνη τί Κοζάνη (τι Κωστάκης, τι Γιωργάκης)

Αποσυνδεδεμένος analogio

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 348
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2051 στις: 09/12/08, 23:25 »
Εκρηξις πολιτισμου, ανερραγησαν αι κακιαι.

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2052 στις: 09/12/08, 23:52 »
Στην Πατρα ακροδεξιοι ενωθηκαν με τα ΜΑΤ και μαχαιρωσαν ενα παιδι. Μιλησα με κοσμο απο την Πατρα.....Η κατασταση ξεφευγει αγρια
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2053 στις: 09/12/08, 23:56 »
Κι αυτο το ειχε ο "παππους" freemind... :o
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2054 στις: 10/12/08, 00:04 »
Κι αυτο το ειχε ο "παππους" freemind... :o

Ηταν αναμενομενο καποια στιγμη ρε. Συνηθως αυτοι κανουν αυτα που δεν κανει η αστυνομια. Επισης επιτηθεντε και σε μεταναστες μαθαινω.
Μακαρι να μην ειναι σωστες οι πληροφοριες μου....
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2055 στις: 10/12/08, 00:06 »
Δεν ξερω ποιες πληροφοριες ή οχι ειναι σωστες, ομως εδω και 25 χρονια που ζω εμαθα πως οταν η αστυνομια δεν μπορει να επιβληθει με νομιμο τρπο ( ακομα και το ξυλο της εχει καποια νομιμα πλαισια ) αμολιουνται κατι ομορφοπαιδα για να λυσουν την κατασταση! Κλασσικη μεθοδος!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2056 στις: 10/12/08, 00:07 »
Αυτο ισχυει. Μακαρι να μην εχει παθει τιποτα το παιδι και να μην γινει κατι αλλο.
Οσο για αυριο στην Πατρα... ουτε να το σκεφτομαι
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2057 στις: 10/12/08, 00:34 »
Δυστυχώς αυτά τα γεγονότα δεν συμβαίνουν μόνο στην Πάτρα που μέλη της Χρυσής Αυγής και των Κενταύρων βγαίνουν στους δρόμους κτυπούν και μαχαίρωσαν απειλούν αλλοδαπούς κ.λ.π ,αλλά παρόμοια γεγονότα έγιναν και στην Αθήνα .Βερανζέρου και Πατησίων μαχαίρωσαν μία κοπέλα 19 χρονών που μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο.Τα καλά παιδιά του ΛΑΟΣ βγήκαν να βοηθήσουν το κράτος.Τα κανάλια βέβαια μιλάνε όπως πάντα για κουκουλοφόρους .Δυστυχώς απο την τιβι μόνο παραπληροφόρηση μπορείς να πάρεις και στημένα πλάνα...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2058 στις: 10/12/08, 00:58 »
τωρα ειδα τις δηλωσεις των πολιτκων αρχηγων..τις ειχα ακουσει αλλα δεν τις ειχα δει..ειλικρινα και συγνωμη για την εκφραση μου ειναι τραγικα ΜΑΛΑΚΕΣ..ας σκασουν μια φορα ας ζητησουν και συγνωμη ρε παιδια...ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ.μαζευουν ψηφους κατα την διαρκεια τετοιων γεγονοτων??Ειναι ρεζιλι να μαζευεις ψηφους με βαση ενα τετοιο γεγονος ποσο μαλλον κατα την διαρκεια του...
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2059 στις: 10/12/08, 01:08 »
Μισο λεπτο ρε παιδια...δεν ειμαι κομματοποιημενη αλλα λυστε μου εσεις που βριζεται τους πολιτικους μια απορια..ειπαν στις δηλωσεις τους την φραση "ψηφηστε μας";..πως βγαζεται το συμπερασμα οτι ψηφοθηρουν;....γτ εγω δεν ειδα τπτ αλλο απο πολιτικους αρχηγους ειτε να καταγγελουν την κυβερνηση ειτε αλλους πολιτικους αρχηγους (και αυτο οχι ολοι)....α ειδα και βουλευτες να βριζουν πολιτικους αρχηγους... :P
« Τελευταία τροποποίηση: 10/12/08, 01:10 από Amylo »
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2060 στις: 10/12/08, 01:09 »
Στην Πατρα ακροδεξιοι ενωθηκαν με τα ΜΑΤ και μαχαιρωσαν ενα παιδι. Μιλησα με κοσμο απο την Πατρα.....Η κατασταση ξεφευγει αγρια
HMOYN EKEI...απο το απογευμα στο παραρτημα μεχρι στα επεισοδια!!!
μιλησαν για αγανακτισμενους πολιτες...
Ε ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΕΙ ΗΜΟΥΝ..ΗΤΑΝ ΑΣΦΑΛΙΤΕΣ ΝΤΥΜΕΝΟΙ ΣΑΝ ΛΕΤΣΟΙ,ΜΕ ΤΟΝ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΣΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΠΕΤΑΓΑΝ ΠΕΤΡΕΣ...
ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΕΣ..
ΟΙ ΜΑΓΑΖΑΤΟΡΕΣ ΚΑΘΟΝΤΑΝ ΜΑΖΙ ΜΑΣ,ΝΑΙ,ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΠΕΦΤΕ ΞΥΛΟ..ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΤΙΠΟΤΑ..ΚΑΘΟΝΤΟΥΣΑΝ ΜΑΖΙ ΜΑΣ...
ΛΕΝΕ ΨΕΜΜΑΤΑ ΤΑ ΖΩΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ..
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2061 στις: 10/12/08, 01:13 »
Μισο λεπτο ρε παιδια...δεν ειμαι κομματοποιημενη αλλα λυστε μου εσεις που βριζεται τους πολιτικους μια απορια..ειπαν στις δηλωσεις τους την φραση "ψηφηστε μας";..πως βγαζεται το συμπερασμα οτι ψηφοθηρουν;....γτ εγω δεν ειδα τπτ αλλο απο πολιτικους αρχηγους ειτε να καταγγελουν την κυβερνηση ειτε αλλους πολιτικους αρχηγους (και αυτο οχι ολοι)....α ειδα και βουλευτες να βριζουν πολιτικους αρχηγους... :P

Φανταζομαι κανεις πλακα ετσι??ειναι αναγκη να με πει καποιος χαζο ή μπορω να το καταλαβω με αυτα που αφηνει στον αερα πισω πισω απο τις λεξεις του...Οταν ο γιωργακης λεει την φραση και "και αυριο εμεις σαν κυβερνηση" και η π**αριγα καλει να ενωθουν οι συντροφοι τι λες να σημαινει??
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2062 στις: 10/12/08, 01:25 »
Φανταζομαι κανεις πλακα ετσι??ειναι αναγκη να με πει καποιος χαζο ή μπορω να το καταλαβω με αυτα που αφηνει στον αερα πισω πισω απο τις λεξεις του...Οταν ο γιωργακης λεει την φραση και "και αυριο εμεις σαν κυβερνηση" και η π**αριγα καλει να ενωθουν οι συντροφοι τι λες να σημαινει??
Ναι σε αυττος εχεις δικιο..αλλα δεν το πα μονο για σενα..ακουω γενικα να μου λενε οι πολιτικοι κανουν ψηφοθηρια στην πλατη των γεγονοτων..αλλα δεν βγαινουν ολοι οι πολιτικοι και κανουν ψηφοθηρια...αυτο...
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2063 στις: 10/12/08, 04:08 »
Δυστυχώς σήμερα στη δουλειά, βάρεσα πρακτικά διπλοβάρδια σχεδόν, οπότε Μου πήρε γύρω στη μια ώρα να διαβάσω οτι μπορούσα. Απο την άλλη ευτυχώς που στο χώρο που δούλευα είχε τηλεόραση με ειδήσεις.

Και μια μικρή επισκόπηση της σημερινής ημέρας:

Α) Παρόλο που στο Π.Φάληρο έγινε της κακομοίρας, πιστεύω οτι ο κόσμος που ήταν εκεί γα τη κηδεία, έδωσε το δικό του μήνυμα.Ασχέτως αν αυτό αμαυρώθηκε.

Β)Σπάω το κεφάλι μου, να καταλάβω το εξής: Στο πλάνο των πυροβολισμών στο Π.Φάληρο, όπου ο "κάμεραμαν" είναι πίσω απο τον αστυνομικό, και όχι απο το πλάι, δείχνει τις ράγες του τράμ, και στο βάθος πολυκατοικία.Σπάω το κεφάλι μου, αλλα δεν μπορώ να θυμηθλω αν πουθενα οι ράγες του τράμ οδηγούν κάθετα σε πολυκατοικία...Ο νοών νοείτω...

Γ) Καλός μου φίλος, επιστρέφει σήμερα στο Ηράκλειο Κρήτης όπου και σπουδάζει. Δεν μπορώ να ξέρω αν είναι αερολογίες των ΜΜΕ, ή η σκληρή πραγματικότητα, αλλα επικρατεί χάος και πλιάτσικο.

Δ)Τα όρνεα των κομμάτων, έχουν πλέον ξεφύγει... Είδα διάφορες δηλώσεις, οι οποίες είναι απλά άκυρες. Φίλε μου? Δεν υπάρχεις. Δεν υπάρχεις. Απλά. Εχεις ακούσει το "Σκέφτομαι άρα υπάρχω"? Ε, το επιβεβαιώνεις με τις μαλ***ες που ξεστομίζεις. Γιατι αυτά τα πράγματα δεν είναι προϊόν σκέψης, Είναι ψηφοθηρία, στηριγμένη σε πρωτόγονα ένστικτα. Η κουφαία κουβέντα, ειπώθηκε απο τον υπουργό Μακεδονίας-Θράκης: "Να σας θυμίσω, οτι ο ειδικός φρουρός, προσλήφθηκε επι εποχές ΠΑ.ΣΟ.Κ., και το ΠΑ.ΣΟ.Κ, μας τον παρέδωσε"... Ναι λοιπόν. Πλέον το γλοιώδης, απέκτησε νέο νόημα για μένα.


Αν κάτι μου δίνει ελπίδες για το μέλλον, είναι...
είναι...
Η λογοκρισία που έφαγε η παπαρίγα απο το πρόγραμμα του kithara.gr
[...] και η π**αριγα [...]
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2064 στις: 10/12/08, 04:18 »
καλα είναι πολυ γελοιο που σε όλα τα φόρουμ γίνονται οι ίδιες συζητήσεις για το ίδιο θέμα. ακούγονται οι ίδιες απόψεις, τα ίδια λινκς και οι ιδιες φωτογραφιες. και στο τέλος δεν καταλήγουν φυσικά πουθενα

οι μεν βγαίνουν ακροδεξιοί που υποστηρίζουν τους μπάτσους, οι δε βγένουν αναρχικοι που δεν σέβονται τίποτα
και καθομαστε και τρωγόμαστε μεταξύ μας μεσω pc αντι να κανουμε κατι ολοι μαζι

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2065 στις: 10/12/08, 04:35 »
Το πρόβλημα είναι οτι αναλωνόμαστε στο να "τη πούμε" ο ένας στον άλλο, και απο κεί καταλήγουμε σε ακρότητες.

Αν πείς οτι οι αστυνομικοί είχαν δίκιο? Εγινες φασίστας
Αν πείς οτι είχαν δίκιο οι άλλοι? Εγινες αναρχικός.

γ**ω ΤΙΣ ΤΑΜΠΕΛΕΣ ΜΟΥ!!!

Η αλήθεια οπως πιστεύω πάντα, βρίσκεται κάπου στη μεση. Δυστυχώς ειρηνική πορεία δεν κάνει κάτι.Ούτε όμως αυτό που συμβαίνει τώρα θα έχει επιθυμητα αποτελέσματα.

Όπως έγραψα παλιότερα, γυρνώντας Δευτέρα απο τη δουλειά (καλά, όχι τόσο παλιότερα) κάτι πιτσιρικάδες είχαν κλείσει τους δρόμους, με αναμένους κάδους. Στη αρχή σκέφτηκα οτι είναι μαλακισμένα, και οτι προσπαθούν να μιμηθούν τους μεγαλύτερούς τους, αλλα παραείναι χέστηδες για να το κάνουν. Μετα συνειδητοποίησα οτι πέτυχαν τη χρυσή τομη.
Κίνησαν τη περιέργεια, προκάλεσαν μια ταραχή, αλλα δεν έκαναν μόνιμη καταστροφή. Και αυτό είναι ποτ προσωπικα πιστεύω οτι χρειάζεται. Ενας τρόπος να δείξουμε οτι διαφωνουμε, οτι "Ξέρεις κάτι φίλε μου? Σήμερα θέλω, και θα σου γ**ήσω τη μέρα.Δε πα να φωνάξεις την αστυνομία, θα κάνω κάτι που θα φοβάσαι να με πλησιάσεις και θα το κρατήσω όσο θέλω ΕΓΩ.Αλλα δε θα σου κάψω τη δουλειά, ούτε το σπίτι"

ΔΕ ξέρω μπορεί να είναι και η ώρα τέτοια που να σκέφτομαι ασυναρτησίες, ή απλά να μην εκφράζομαι σωστα.Αλλα θα επιμείνω σε αυτό που είπα παραπάνω: Η αλήθεια, βρίσκεται κάπου στη μέση...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2066 στις: 10/12/08, 05:18 »
]Επισης μια φωτογραφια απο την πορεια της κυριακης




Ευχαριστούμε για την εικόνα απο το indymedia. Κάνε τώρα ένα βαρβάτο ζουμ στο μπράτσο με μανίκι που δε παίζει να είναι απο ΜΑΤατζή, και δες τα πίξελ απο το εργαλείο του Photoshop...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2067 στις: 10/12/08, 08:37 »
Ευχαριστούμε για την εικόνα απο το indymedia. Κάνε τώρα ένα βαρβάτο ζουμ στο μπράτσο με μανίκι που δε παίζει να είναι απο ΜΑΤατζή, και δες τα πίξελ απο το εργαλείο του Photoshop...

Κατάφερες εσύ να καταλάβεις ότι είναι fake σε συμπιεσμένο jpeg τόσο μικρής ανάλυσης ε?... Μάλιστα... εγώ πάντως που το έχω ανοιχτό αυτή τη στιγμή στο photoshop μια χαρά για μανίκι ΜΑΤατζή μου φαίνεται.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2068 στις: 10/12/08, 10:21 »
Isnogood επειδη ημουν ακριβως στην Παναγιτσα Π.Φαληρου οταν επεσαν οι πυροβολισμοι, μπορω να σου επιβεβαιωσω πως το γεγονος συνεβη και μαλιστα σε μια στιγμη οπου δεν ηταν κουκουλοφοροι γυρω, αλλα απλοι πολιτες.

Οι γραμμες του τραμ μπαινουν καθετα στην πλατεια Παναγιτσας, οποτε το πλανο ηταν απολυτα φυσιολογικο!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Vasiliki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2069 στις: 10/12/08, 10:56 »









Από Πάτρα αυτά!

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2070 στις: 10/12/08, 11:13 »
Ευχαριστούμε για την εικόνα απο το indymedia. Κάνε τώρα ένα βαρβάτο ζουμ στο μπράτσο με μανίκι που δε παίζει να είναι απο ΜΑΤατζή, και δες τα πίξελ απο το εργαλείο του Photoshop...

Κατάφερες εσύ να καταλάβεις ότι είναι fake σε συμπιεσμένο jpeg τόσο μικρής ανάλυσης ε?... Μάλιστα... εγώ πάντως που το έχω ανοιχτό αυτή τη στιγμή στο photoshop μια χαρά για μανίκι ΜΑΤατζή μου φαίνεται.
Κάνε ζούμ.Γύρω στο 600%, έχει περίεργα πίξελ γύρω απο το μανίκι. Επίσης, όποιο άλλο αστυνομικό μπουφάν έω δεί, είτε είναι πιο εφαρμοστό, είτε έχει λάστιχο στο μανίκι.

Isnogood επειδη ημουν ακριβως στην Παναγιτσα Π.Φαληρου οταν επεσαν οι πυροβολισμοι, μπορω να σου επιβεβαιωσω πως το γεγονος συνεβη και μαλιστα σε μια στιγμη οπου δεν ηταν κουκουλοφοροι γυρω, αλλα απλοι πολιτες.
Σίγουρα συνέβει. Χθές στη Παναγίτσα. Ελα μου ντε που η φωτογραφία είναι απο τη Κυριακή.... (Απόκοσμος ήχος διαστημικού phaser...)

Οι γραμμες του τραμ μπαινουν καθετα στην πλατεια Παναγιτσας, οποτε το πλανο ηταν απολυτα φυσιολογικο!
Μόνο που θυμάμαι οτι σε αυτό το σημείο έχει φάτσα-κάρτα την εκκλησία, και όχι πολυκατοικίες...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2071 στις: 10/12/08, 11:46 »
Ειμαι κατοικος Π.Φαληρου πανω απο 20 χρονια κι ασε με να ξερω τι ακουσα. Το ξερεις πολυ καλα πως τοσο καιρο δεν εχω πει καμια βλακεια ή δεν εχω σκοπο να παραπληροφορησω κοσμο. ;)

Δεν αναφερομαι στο υλικο που κυκλοφορησε στα καναλια, μιας και δεν μ'ενδιαφερει. Εγω ξερω πως ακουσα πανω απο 5 πυροβολισμους κι ετρεξα προς την Λ.Αμφιθεας..Απο πισω μου ηταν μια γριουλα που καταριοταν τους αστυνομικους γιατι ειχαν κανει επιθεση σε μερος οπου ηταν μονο γεροι. Συγχρονως, κατεβαιναν καθετα τη Αλκυονης πολιτες που πηγαιναν αγανακτισμενοι προς το Α.Τ. Π.Φαληρου!

Οταν κοιτας απο την εξοδο της Μουσων προς Ποσειδωνος, φαινεται σαν οι γραμμες να μπαινουν στις πολυκατοικιες..
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2072 στις: 10/12/08, 11:46 »
Κάνε ζούμ. Γύρω στο 600%, έχει περίεργα πίξελ γύρω απο το μανίκι.

Όταν η εικόνα είναι σε format που συμπιέζει (βλέπε jpg) είναι φυσικό να υπάρχει παραμόρφωση. Δε μπορείς να το κρίνεις τόσο εύκολα.

Επίσης, όποιο άλλο αστυνομικό μπουφάν έω δεί, είτε είναι πιο εφαρμοστό, είτε έχει λάστιχο στο μανίκι.

Τώρα εδώ δε ξέρω, τι να σου πω.

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2073 στις: 10/12/08, 12:02 »
Τώρα εδώ δε ξέρω, τι να σου πω.


Ούτε εγώ ξέρω.Απο άλλα μπουφαν που είδα, κανένα δεν έχει χαλαρό μανίκι, αφετέρου, αυτά τα πράγματα τα προσέχουν, καθώς ένα τέτοιο μανίκι είναι επικίνδυνο.
Όσο για τη παραμόρφωση. Αν ζουμάρεις περισσότερο στο όπλο, θα δείς οτι ενω κάποιες λεπτομέρειες υπάρχουν, στα όρια του χεριού χάνονται.

Ειμαι κατοικος Π.Φαληρου πανω απο 20 χρονια κι ασε με να ξερω τι ακουσα. Το ξερεις πολυ καλα πως τοσο καιρο δεν εχω πει καμια βλακεια ή δεν εχω σκοπο να παραπληροφορησω κοσμο. ;)

Δεν αναφερομαι στο υλικο που κυκλοφορησε στα καναλια, μιας και δεν μ'ενδιαφερει. Εγω ξερω πως ακουσα πανω απο 5 πυροβολισμους κι ετρεξα προς την Λ.Αμφιθεας..Απο πισω μου ηταν μια γριουλα που καταριοταν τους αστυνομικους γιατι ειχαν κανει επιθεση σε μερος οπου ηταν μονο γεροι. Συγχρονως, κατεβαιναν καθετα τη Αλκυονης πολιτες που πηγαιναν αγανακτισμενοι προς το Α.Τ. Π.Φαληρου!

Οταν κοιτας απο την εξοδο της Μουσων προς Ποσειδωνος, φαινεται σαν οι γραμμες να μπαινουν στις πολυκατοικιες..


Δεν είπα οτι πας να παραπληροφορήσεις, ή οτι δεν έπεσαν πυροβολισμοί. Αυτό που λέω είναι οτι η συγκεκριμένη φωτό υποτίθεται οτι αφορά τη Κυριακή.
Επισης μια φωτογραφια απο την πορεια της κυριακης



Αυτό τουλάγχιστον είπε ο Roufus... ::) ::)Προσωπικά η φωτό μου φαίνεται ψιλομούφα...


Όσο για την έξοδο της Μουσών, ξέρεις καλύτερα...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2074 στις: 10/12/08, 12:10 »
Νομιζω πως ο Αρης δεν την εβαλε για να μας πει για το χθεσινο περιστατικο, αλλα για την πορεια της Κυριακης! ;) Ασχετα εαν μεσα στο πανικο των μηνυματων καποιοι το μετεφεραν 2 μερες μετα!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher