Αποστολέας Θέμα: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο  (Αναγνώστηκε 680650 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2200 στις: 13/12/08, 15:21 »
Εχω μια ερωτηση για οποιον γνωριζει απο αυτα:
ισχυει οτι επειδη ο αστυνομικος ηταν σε ωρα υπηρεσιας οταν πυροβολησε το παιδι, την υπερασπιση του θα την πληρωσει η ΕΛ.ΑΣ. (αρα το κρατος, αρα με λεφτα δικα μας);

Και δευτερη ερωτηση: ακουγεται οτι απο τα χρηματα των αποζημιωσεων θα δοθουν καποια και στις τραπεζες.

Οποιος ξερει κατι ενημερωσει.

Επισης η αστυνομια ανακοινωσε οτι αυτες τις μερες εριξε 4 τονους χημικα στις διαφορες πορειες πανελλαδικα.....
« Τελευταία τροποποίηση: 13/12/08, 15:25 από George_JimMorrison »
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2201 στις: 13/12/08, 15:50 »
Ισχυει οτι θα πληρωσει την υπερασπιση η ΕΛ.ΑΣ.

Για της τραπεζες δεν ξερω αν και δεν νομιζω. Θα παρουν ηδη αρκετα απο τις ασφαλιστικες
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2202 στις: 13/12/08, 16:06 »
Roufous αυτο με την ΕΛΑΣ δεν ισχυει...δεν το λεει πουθενα αυτο,για παραδειγμα οταν κανουν μυνηση σε ενανν γιατρο για ιατρικο λαθος δνε πληρωνει το νοσοκομειο τα δικαστικα εξοδα και την υπερασπιση..το ιδιο ειναι...
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2203 στις: 13/12/08, 16:34 »
Η ΕΛΑΣ ειναι δημοσια υπηρεσια. Στο δικαστηριο δεν πηγαινει αποκλειστικα ο αστυνομικος για τον πυροβολισμο. Εμπλεκεται και η αστυνομια. Τουλαχιστον ετσι ξερω για τις περισσοτερες δημοσιες υπηρεσιες.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2204 στις: 14/12/08, 13:24 »
MACMISIAS, συμφωνούμε μόνο ως προς την ανωριμότητά μας. Διαφωνούμε ως προς τον τρόπο αντιμετώπισης.

Αναφέρεις ότι η αναδιάρθρωση του Πολιτεύματός μας είναι μία από τις λύσεις. Και λες ότι πρέπει να πείσουμε "τους πολιτικούς" να συνεργαστούνε. Μα έτσι που το θέτεις φίλε μου είναι σαν να αποδέχεσαι ότι οι πολιτικοί δεν είναι αιρετοί. Ότι είναι μόνιμοι, δια βίου και ελέω Θεού! Έτσι κι αλλιώς όμως κοινωνία και εξουσία στο Πολίτευμά μας είναι συγκοινωνούντα δοχεία. Αν συνεργαζόταν η βάση της κοινωνίας έχεις την εντύπωση ότι θα τολμούσαν να μην συνεργάζονταν μεταξύ τους οι πολιτικοί?

Λες επίσης ότι θα χρειαζόταν ένα θεσμοθετημένο όργανο για να ελέγχει την Βουλή. Πέρα από το ότι θα μπορούσε να σου αντιτείνει κανείς την ερώτηση: "ποιός θα ελεγξει τον ελεγκτή?" αυτό το όργανο υπάρχει ήδη. Στις Δημοκρατίες είναι ο Δήμος, η Κοινότητα. Αλλά πέρα από αυτό στην σύχρονη πραγματικότητά μας την Βουλή την ελέγχει η ΕΕ. Δεν έχουμε κατανοήσει βασικά θέματα, έχω την εντύπωση. Δεν έχεις παρατηρήσει ότι στα πρωταρχικά θέματα της Πολιτείας μας αντιτείνεται η πρόταση: "Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτε άλλο, πρέπει να συγκλίνουμε με την Ευρωπαϊκή Νομοθεσία..."?

Επίσης διαφωνώ ως προς τον ρόλο των παιδιών και των νέων στην κοινωνία και στις αλλαγές της. Από που θα περιμένει κανείς αλλαγές, από εμάς τους σάπιους? Περιμένει κανείς ότι οι αναξιοκρατικά κρατούντες θα απεμπολήσουν τα κεκτημένα τους? Ή ότι οι ανήθικοι θα γίνουν ηθικοί? Και ιστορικά αν το δει κανείς οι μορφές σύμβολα στις κοσμοϊστορικές μεταβολές της ανθρωπότητας είναι νέοι και παιδιά. Είναι άραγε τυχαίο?

Να θέσω κι ένα παράδειγμα προκειμένου να γίνω πιο κατανοητός: Γνωρίζεις καλύτερα από τον καθένα ότι οι δισκογραφικές εταιρείες έχουν διαλύσει και απαξιώσει την Ελληνική δισκογραφία. Τι θα πρέπει δηλ να κάνουν οι νέοι μουσικοί, να καθήσουν με σταυρωμένα τα χέρια ή να προσπαθήσουν να πείσουν τις εταιρείες να έχουν αξιοκρατικά και καλλιτεχνικά κριτήρια σ' αυτούς που προωθούν? Δεν είναι καλύτερο αυτό που κάνουν, που αλλάζουν δηλ το σύστημα προώθησης μέσω του διαδικτύου και άλλων εναλλακτικών μορφών δικτύωσης? Και ποιός το κατάφερε αυτό? Εμείς οι σάπιοι ή εσείς?
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2205 στις: 14/12/08, 13:38 »
Η ΕΛΑΣ ειναι δημοσια υπηρεσια. Στο δικαστηριο δεν πηγαινει αποκλειστικα ο αστυνομικος για τον πυροβολισμο. Εμπλεκεται και η αστυνομια. Τουλαχιστον ετσι ξερω για τις περισσοτερες δημοσιες υπηρεσιες.
και το νοσοκομειο μια δημοσια υπηρεσια μπορει να ειναι...
το ρωτησα  προχτες,τωρα ι να σου πω..δεν βαζω και το χερι μου στην φωτια... :-\
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2206 στις: 14/12/08, 13:51 »
Η ΕΛΑΣ ειναι δημοσια υπηρεσια. Στο δικαστηριο δεν πηγαινει αποκλειστικα ο αστυνομικος για τον πυροβολισμο. Εμπλεκεται και η αστυνομια. Τουλαχιστον ετσι ξερω για τις περισσοτερες δημοσιες υπηρεσιες.
και το νοσοκομειο μια δημοσια υπηρεσια μπορει να ειναι...
το ρωτησα  προχτες,τωρα ι να σου πω..δεν βαζω και το χερι μου στην φωτια... :-\
Μπα άμυλο μην το παιδεύεις με παρομοιώσεις... εμείς θα πληρώσουμε τον κούγια... γιατί ήταν σε ώρα υπηρεσίας...
Επίσης ακόμα πιο απλά αν το σκεφτείς, πως θα μπορούσε ενας απλός αστυνομικός με γυναικα και 3 παιδιά να μπορέσει να πληρώσει τον κουγια?
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2207 στις: 14/12/08, 13:57 »
Η ΕΛΑΣ ειναι δημοσια υπηρεσια. Στο δικαστηριο δεν πηγαινει αποκλειστικα ο αστυνομικος για τον πυροβολισμο. Εμπλεκεται και η αστυνομια. Τουλαχιστον ετσι ξερω για τις περισσοτερες δημοσιες υπηρεσιες.
και το νοσοκομειο μια δημοσια υπηρεσια μπορει να ειναι...
το ρωτησα  προχτες,τωρα ι να σου πω..δεν βαζω και το χερι μου στην φωτια... :-\
Μπα άμυλο μην το παιδεύεις με παρομοιώσεις... εμείς θα πληρώσουμε τον κούγια... γιατί ήταν σε ώρα υπηρεσίας...
Επίσης ακόμα πιο απλά αν το σκεφτείς, πως θα μπορούσε ενας απλός αστυνομικός με γυναικα και 3 παιδιά να μπορέσει να πληρώσει τον κουγια?

Απο τα νομικα δεν ξερω καθολου για να πω την αληθεια. Αλλα οντως, το τελευταιο επειχηρημα ισχυει. Αν καποιος ξερει απο αυτα ας ενημερωσει.
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2208 στις: 14/12/08, 14:10 »
Μπα άμυλο μην το παιδεύεις με παρομοιώσεις... εμείς θα πληρώσουμε τον κούγια... γιατί ήταν σε ώρα υπηρεσίας...
Επίσης ακόμα πιο απλά αν το σκεφτείς, πως θα μπορούσε ενας απλός αστυνομικός με γυναικα και 3 παιδιά να μπορέσει να πληρώσει τον κουγια?
δεν ξερεις την οικονομικη τους κατασταση... :-\
τι να σας πω παιδια..εμενα σας ειπα γτ δεν μου στεκει και απο την στιγμη που ρωτησα δικηγορο καθηγητη... :-\ :-\Ας μπει επιτελους ο bairn of mosul ο οποιος ειναι ο μονος που μπορει να μας διαφωτισει... 8)
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2209 στις: 14/12/08, 15:11 »
Τα "δικαστικα" εξοδα του φρουρου συμφωνα με το σωματειο των ειδικων φρουρων θα τα καταβαλλει ο ιδιος ο φρουρος.Το πως θα τα βρει δεν μας απασχολει..ο καθενας στην θεση του..πιστευω θα κινουσε γη και ουρανο προκειμενου να γλιτωσει τον εαυτο του απο αυτη την θεση.

Αυτα για να μην εχουμε παραπληροφορηση περι του θεματος.

Επισης μια κ το θεμα ειναι τετοιο...

"Εχθες απεβιωσε ενα νεο παλικαρακι,ενας πραγματικος ηρωας....ενα παιδι που και αυτο εκανε ονειρα κ καποιοι απλα αποφάσισαν οτι δεν θα πρεπει να τα υλοποιησει.ετσι απλα τυφλομενα απο την βια..τιποτα αλλο,βια...μπορειτε ολοι τωρα ολοι να χαρειτε ολοι εσεις που ψαχνετε εχθρους που δεν υπαρχουν και στεκεστε απεναντι τους...ποιος ειναι?ενας νεος αστυνομικος ο οποιος ειχε ξυλοκοπηθει πριν ενα χρονο....προτιμησε να μην πυροβολησει...ελαφρυ το χωμα"
(η πηγη ειναι απο το troktiko.blogspot.com αλλα τηρω καποια επιφυλαξη ως προς το αν εχει πεθανει οντως)

Ωστοσο..κανενας πολιτης δεν διαμαρτυρηθηκε για αυτο(ειτε εχει πεθανει ειτε σαν γεγονος οτι σακατεψαν εναν αθωο ανθρωπο)..γιατι αραγε..? ::)

Επισης διαβαστε αυτο..:
http://troktiko.blogspot.com/2008/12/blog-post_4858.html

Και αυτο...:

http://troktiko.blogspot.com/2008/12/blog-post_2767.html

Γιατι απλα πρεπει να κοιταμε και τις 2 οψεις του νομισματος αντι να κατηγορουμε απλα...

« Τελευταία τροποποίηση: 14/12/08, 15:32 από bassman 5χορδος wannabe! »
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος morpheas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 312
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2210 στις: 14/12/08, 17:20 »

http://troktiko.blogspot.com/2008/12/blog-post_2767.html

Γιατι απλα πρεπει να κοιταμε και τις 2 οψεις του νομισματος αντι να κατηγορουμε απλα...



 :up: :up: Μάνο σε αυτό το πράγμα είμαι μαζί σου!

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2211 στις: 14/12/08, 21:09 »
"Εχθες απεβιωσε ενα νεο παλικαρακι,ενας πραγματικος ηρωας....ενα παιδι που και αυτο εκανε ονειρα κ καποιοι απλα αποφάσισαν οτι δεν θα πρεπει να τα υλοποιησει.ετσι απλα τυφλομενα απο την βια..τιποτα αλλο,βια...μπορειτε ολοι τωρα ολοι να χαρειτε ολοι εσεις που ψαχνετε εχθρους που δεν υπαρχουν και στεκεστε απεναντι τους...ποιος ειναι?ενας νεος αστυνομικος ο οποιος ειχε ξυλοκοπηθει πριν ενα χρονο....προτιμησε να μην πυροβολησει...ελαφρυ το χωμα"
(η πηγη ειναι απο το troktiko.blogspot.com αλλα τηρω καποια επιφυλαξη ως προς το αν εχει πεθανει οντως)

Ωστοσο..κανενας πολιτης δεν διαμαρτυρηθηκε για αυτο(ειτε εχει πεθανει ειτε σαν γεγονος οτι σακατεψαν εναν αθωο ανθρωπο)..γιατι αραγε..? ::)

Και βέβαια λυπούμαστε και γι αυτόν ( το διάβασα και εγώ από άλλη πηγη ότι απεβίωσε ) και μάλιστα του αξίζουν τιμές εθνικού ήρωα!!!
Όμως δεν είναι λόγος αυτός για διαδηλώσεις και διαμαρτυρίες γιατί πολύ απλά ήταν σε ώρα καθήκοντος!!! Δεν συγκρίνονται οι περιπτώσεις...

Επίσης είναι θλιβερό αυτό που γίνεται με τα παιδιά των αστυνομικών και με τους ίδιους τους ατυνομικούς ( όχι τους μπατσους ) αλλά έχουνε και αυτοί οι ίδιοι κάποια ευθυνη γι αυτό γιατί βλέπουν τη σαπίλα που υπάρχει στο σώμα τους και δεν κάνουν τίποτα για να αλλάξει η κατάσταση...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2212 στις: 14/12/08, 21:31 »
Οι αστυνομικοί που σκοτώνονται πάνω στο καθήκον σκοτώνονται ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΑΘΗΚΟΝ!!! Γι αυτό πληρόνονται!!! Και βέβαια όλοι λυπούνται και γι αυτούς αλλά είναι ένα εντελώς άσχετο γεγονός με αυτά που συμβαίνουν αυτές τις μέρες...

Μόλις γυρίσω Αθήνα, θα μιλήσω εκτενέστερα, αλλα η φράση "για αυτό πληρώνονται" ήταν απο τις πιο σάπιες που έχω διαβάσει.
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2213 στις: 14/12/08, 21:59 »
Οι αστυνομικοί που σκοτώνονται πάνω στο καθήκον σκοτώνονται ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΑΘΗΚΟΝ!!! Γι αυτό πληρόνονται!!! Και βέβαια όλοι λυπούνται και γι αυτούς αλλά είναι ένα εντελώς άσχετο γεγονός με αυτά που συμβαίνουν αυτές τις μέρες...

Μόλις γυρίσω Αθήνα, θα μιλήσω εκτενέστερα, αλλα η φράση "για αυτό πληρώνονται" ήταν απο τις πιο σάπιες που έχω διαβάσει.


Συμφωνώ...μη πηδάμε από άκρο σε άκρο...;)

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2214 στις: 14/12/08, 22:11 »
Όταν λέω γι αυτό πληρώνονται εννοώ για να εκτελούν το καθήκον τους όχι ότι πληρώνονται για να τους σκοτώνουν στο ξύλο... έλεος, διαβάστε καλύτερα...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2215 στις: 14/12/08, 22:44 »
Όταν λέω γι αυτό πληρώνονται εννοώ για να εκτελούν το καθήκον τους όχι ότι πληρώνονται για να τους σκοτώνουν στο ξύλο... έλεος, διαβάστε καλύτερα...

Μονος σου λες πως δεν εγραψες αυτο που θελεις να πεις ακριβως..αρα δεν φταιει το τι διαβαζουμε :) Φιλικά ;) Αν είναι ετσι πάω πάσο εγώ...
« Τελευταία τροποποίηση: 14/12/08, 22:46 από BluesMe »

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2216 στις: 14/12/08, 23:15 »
"Εχθες απεβιωσε ενα νεο παλικαρακι,ενας πραγματικος ηρωας....ενα παιδι που και αυτο εκανε ονειρα κ καποιοι απλα αποφάσισαν οτι δεν θα πρεπει να τα υλοποιησει.ετσι απλα τυφλομενα απο την βια..τιποτα αλλο,βια...μπορειτε ολοι τωρα ολοι να χαρειτε ολοι εσεις που ψαχνετε εχθρους που δεν υπαρχουν και στεκεστε απεναντι τους...ποιος ειναι?ενας νεος αστυνομικος ο οποιος ειχε ξυλοκοπηθει πριν ενα χρονο....προτιμησε να μην πυροβολησει...ελαφρυ το χωμα"
(η πηγη ειναι απο το troktiko.blogspot.com αλλα τηρω καποια επιφυλαξη ως προς το αν εχει πεθανει οντως)

Ωστοσο..κανενας πολιτης δεν διαμαρτυρηθηκε για αυτο(ειτε εχει πεθανει ειτε σαν γεγονος οτι σακατεψαν εναν αθωο ανθρωπο)..γιατι αραγε..? ::)

Και βέβαια λυπούμαστε και γι αυτόν ( το διάβασα και εγώ από άλλη πηγη ότι απεβίωσε ) και μάλιστα του αξίζουν τιμές εθνικού ήρωα!!!
Όμως δεν είναι λόγος αυτός για διαδηλώσεις και διαμαρτυρίες γιατί πολύ απλά ήταν σε ώρα καθήκοντος!!! Δεν συγκρίνονται οι περιπτώσεις...

Επίσης είναι θλιβερό αυτό που γίνεται με τα παιδιά των αστυνομικών και με τους ίδιους τους ατυνομικούς ( όχι τους μπατσους ) αλλά έχουνε και αυτοί οι ίδιοι κάποια ευθυνη γι αυτό γιατί βλέπουν τη σαπίλα που υπάρχει στο σώμα τους και δεν κάνουν τίποτα για να αλλάξει η κατάσταση...

Φιλε μου ολοι εχουμε καποια ευθυνη για την μιζερια μας.Γενικοτερα πιστευω στην αποψη που λεει οτι επιλεγουμε την ζωη που κανουμε.Ακομα και αυτη την κατασταση που εχει συμβει την επιτρεψαμε θεωρητικα με το να μην αντιδρουμε τοσο καιρο σαν λαος.Ομως..θεωρω οτι ενας απλος ανθρωπος ατομικα ειτε πολιτης ειτε αστυνομικος ειναι δυσκολο να αλλαξει το συστημα μονος του.Κατι που επισης θεωρω πολυ σωστο..και θα μπορουσε να ισχυει και για τον καθεναν μας ειναι το εξης:οτι αμα θελουμε να αλλαξουμε τον κοσμο ας ξεκινησουμε απο τον εαυτο μας.
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2217 στις: 15/12/08, 16:05 »
Αν αληθεύουν πολλά από αυτά:

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=966723&lngDtrID=244

μου θυμίζουν τις προσπάθειες των πολιτικών να εκμεταλλευτούν το θάνατο του παιδιού για πολιτικές σκοπιμότητες. Τώρα θυμήθηκαν πάλι οι φοιτητές το νόμο πλαίσιο? Που σκοτώθηκε το παιδί και που (όλως τυχαίως) πλησιάζουν και Χριστούγεννα? Μήπως το κουράσε λίγο το "συντονιστικό" των μαθητών? Εντάξει, την οργή την καταλαβαίνουμε και συμφωνούμε όλοι. Αλλά τι παραπάνω θα καταλάβουμε αν κάθε τρεις μέρες κάνουν και από μια συγκέντρωση? Μήπως και αυτοί (οι μαθητές) είδαν ότι πλησιάζουν Χριστούγεννα και είπαν ας χάσουμε και καμιά ώρα παραπάνω?


http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=967695&lngDtrID=244

Και την άλλη βδομάδα που έρχονται τα Χριστούγεννα θα σταματήσουν ως δια μαγείας...
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος monstermind

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Άντρας
  • ταδε έφη το έρισμα
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2218 στις: 15/12/08, 16:14 »
Γράμμα ενός νοικοκύρη

Αγαπητέ Κώστα

Μου είπε η γυναίκα μου πως πήρες τηλέφωνο. Το αυτοκίνητο που κάηκε δεν ήταν το δικό μας, το έχουμε στο συνεργείο. Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Μα αλήθεια, τίποτε άλλο δε σκέφτηκες όταν τα είδες όλα αυτά; Ή μήπως πήρες να ρωτήσεις για το Γιαννάκη; Είναι κάπου στο δρόμο, είναι καλά. Αν φοβάμαι; Ναι. Αλλά ο δικός σου που είναι; Εσύ, τι να κάνεις τώρα που σου γράφω; Σε φαντάζομαι κολλημένο στην τηλεόραση να κλαις την περιουσία των άλλων σα να ήταν δικιά σου. Μα, πέθανε ένας άνθρωπος ρε Κώστα.

Τα χέρια μου τρέμουν, δεν μπορώ να κρατήσω τα δάκρυά μου. Κλαίμε και μεις ρε Κώστα, συνήθως για τους λάθος λόγους όμως. Όχι τώρα. Άκουσα τον υπουργό εσωτερικών να λέει ότι πρόκειται για μεμονωμένο περιστατικό. Μεμονωμένο περιστατικό ήταν και η Χιροσίμα, έτσι; Στατιστικά μιλώντας. Μα που το είδαν αυτοί το μεμονωμένο περιστατικό; Τι είναι μεμονωμένο στην περίπτωση ενός ατόμου που ασκήθηκε στις ειδικές δυνάμεις του στρατού μας, που γαλουχήθηκε με τα ιδανικά της αστυνομίας μας, που μπόρεσε να πυροβολήσει ένα μικρό παιδί; Ένα  κράτος που οπλίζει ένα ψυχικά ανάπηρο άτομο και το πείθει ότι επιτελεί κοινωνικό έργο, τι είναι, Κώστα; Μήπως είναι και αυτό μεμονωμένο περιστατικό; Και όλα τα υπόλοιπα; Το ξύλο και τα χημικά που φάγανε οι φοιτητές επί Γιαννάκου; Η ζαρντινιέρα; Τα πράσινα παπούτσια; Οι πραίτωρες; Ποιος τους έφτιαξε όλους αυτούς;

Εμείς Κώστα τους πλάσαμε. Με τον ηλίθιο θαυμασμό μας στους καταδρομείς, στο στρατό, στα εθνικά μας ιδανικά. Με την αυτιστική μας προσήλωση στο μαγαζάκι μας, στην περιουσία μας. Εμείς φωνάζαμε Κώστα να έρθουν περισσότεροι αστυνομικοί, εμείς βγαίναμε στα παράθυρα των ειδήσεων και των εκπομπών να ζητήσουμε ένοπλους φρουρούς να μας φυλάξουν από τους Αλβανούς, από τους Μαύρους, εμείς τα κάναμε όλα αυτά. Γιατί είμαστε σίγουροι πως ποτέ δεν θα πιάσουν εμάς, πάντα για τους άλλους φωνάζαμε. Όμως είναι και τα παιδιά μας ρε Κώστα, αυτά  γυρνάνε τη νύχτα και τι να κάνεις, να τα κλείσεις μέσα; Είναι τα παιδιά μας μεμονωμένα περιστατικά; Η μήπως θα γίνουν κάποτε;

Πρέπει επιτέλους να αποφασίσουμε ποια είναι η υπέρτατη αξία της δημοκρατίας μας. Είναι η ζωή, ή είναι η περιουσία; Άκουσα τον πρωθυπουργό να καθησυχάζει εμάς, τους νοικοκύρηδες. Είπε περισσότερα για τις καταστροφές και τις αποζημιώσεις από όσα είχε να πει για το φόνο. Και μάλιστα, μίλαγε για όλους αυτούς που βγήκανε και τα σπάσανε σα να μίλαγε για το δολοφόνο. Είπε ότι κινήθηκαν ενάντια σε ολόκληρη την κοινωνία. Αν αυτοί κινήθηκαν ενάντια σε ολόκληρη την κοινωνία, τότε ο δολοφόνος τι έκανε; Θα μπορούσαν να ήταν τα παιδιά μας  αυτά, Κώστα, να κλαίγαμε τα παιδιά μας, το καταλαβαίνεις;

Και οι ζημιές; Θα μου πεις. Άμα μου καίγανε εμένα το μαγαζί, τα ίδια θα έλεγα; Δεν ξέρω ρε Κώστα τι θα έλεγα, πάντως δεν θα μίλαγα και πολύ. Το μαγαζί μου είναι χρεωμένο μέχρι τα μπούνια, δεν ανάβω λάμπες για να μην καίω ρεύμα. Κάθε μήνα πάω στην τράπεζα και το δάνειο δεν κατεβαίνει το διαβολεμένο. Απόλυσα όλους τους υπαλλήλους, όχι πως τους πλήρωνα και αυτούς δηλαδή, ακόμα τους χρωστάω. Ευτυχώς που δε με καρφώσανε και για τα ένσημα δηλαδή. Χτύπησε και η κρίση, λένε. Τι κρίση ρε Κώστα είναι αυτή που ρίχνει τους τόκους των καταθέσεων  και αυξάνει τους τόκους των δανείων; Που πάνε όλα αυτά τα λεφτά ρε; Ποιοι είναι αυτοί που κυκλοφοράνε με τις τζιπάρες ακόμα; Μας δουλεύουνε ρε παλιόφιλε, ψιλό γαζί, και να σου πω και κάτι, εγώ χαιρόμουν όταν έβλεπα τις τράπεζες να καίγονται. Ναι, έλεγε η γυναίκα μου, έγινε ένας φόνος, αλλά αυτό δεν είναι δικαιολογία για να βγουν και να τα κάψουν. Δεν είναι δικαιολογία; Γιατί ψάχνετε μια δικαιολογία πίσω από όλα αυτά; Να σου πω γιατί Κώστα; Γιατί αν μου ορκιστείς ότι ούτε μια φορά στη ζωή σου δεν σου  πέρασε η ιδέα να βγείς και να τα  κάνεις όλα λαμπόγυαλο, τότε δε σε ξέρω καθόλου. Δικαιολογία ψάχνουμε όλοι, γιατί ξέρουμε τι ευχαρίστηση είναι να ξεσπάς πάνω σε όλα αυτά που σε περιορίζουν. Πάνω στο κωλάμαξό σου που το χρυσοπληρώνεις ακόμα και στα παίρνουνε σε κάθε σέρβις. Πάνω στην κωλοτηλεόραση που σε θεωρεί ηλίθιο. Πάνω στα κωλομάγαζα της συμφοράς στα οποία είσαι υποχρεωμένος να τα σκας για να φας, να ντυθείς, να διασκεδάσεις. Την περασμένη εβδομάδα είχαμε επέτειο με τη γυναίκα μου, και έψαχνα για ώρες τι να της πάρω, ξέρεις γιατί; Γιατί δεν ήξερα τι να της  πω. Έτσι καταντήσαμε ρε Κώστα, και καμιά φορά μου ‘ρχεται να τα σπάσω όλα μα δεν έχω το κουράγιο. Βγήκαν αυτοί οι νεαροί και τα σπάσαν; Γιατί άραγε; Μήπως αισθάνονται το ίδιο με μας; Απλώς αυτοί έχουν λίγη παραπάνω λύσσα και λίγο λιγότερο φόβο. Έχουνε και μια φυζίκ δικέ μου, εμείς με τα κοψίδια και τα κρασά δες πως καταντήσαμε, με το ασανσέρ στον πρώτο και αν.

Πως καταντήσαμε έτσι ε; Πουλήσαμε και λίγο πολυτεχνείο, π**άρια, από έξω περάσαμε και πιάσαμε μια ματιά για να λέμε στα παιδιά μας και να κοκορευόμαστε. Θυμάσαι, και τότε κάτι τέτοιο δεν έγινε; Μας λέγανε να πάμε σπίτια μας και ότι κάποιοι ταραξίες βγήκαν και κουνιούνται. Και μεις φτάσαμε με τα πόδια ως την Πατησίων, παρόλο που μισοπιστεύαμε αυτά που μας τσαμπουνάγανε. Κατά τύχη γίναμε η γενιά του Πολυτεχνείου και είχαμε γνώμη για τα πάντα. Ποιος μας έκανε έτσι ρε Κώστα; Εμείς οι ίδιοι. Το μαγαζάκι μας, η γυναικούλα μας,  κουτουκάκι, Θεοδωράκης, εφορία και άγιος ο Θεός. Ψήφισα Νέα Δημοκρατία εγώ, είχα βαρεθεί το ΠΑΣΟΚ. Εσύ; Άσε, τα ίδια έ;

Ξέρεις κάτι ρε Κώστα; Εδώ και κάποια χρόνια αισθάνομαι σα να μην υπάρχω. Δεν σε κοροϊδεύω, το νιώθω. Σαν όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μου να μη συμβαίνουν καθόλου. Ανώτατοι υπάλληλοι πέφτουν στο κενό, και όλοι ασχολούνται με το ντιβιντί, ποιος το πήρε, ποιος το έδωσε, αν ήταν αληθινό κλπ. Κοτζάμ υπουργοί βρίσκονται μπλεγμένοι με μίζες και δεν ξέρω τι και ο πρωθυπουργός ασχολείται με το πώς θα «αλλάξει το κλίμα». Το κλίμα, το καταλαβαίνεις; Αισθάνομαι ότι κανείς δεν ασχολείται με την πραγματικότητα, όλοι έχουν καβαλήσει το καλάμι  τους και πάνε όπου τους πάει αυτό. Ότι τίποτα πια δεν έχει να κάνει με την αλήθεια ή το ψέμα, αξίες με τις οποίες μεγαλώσαμε. Όλα έχουν να κάνουν με μια προσποίηση, εμείς πρέπει να προσποιούμαστε ότι όλα πάνε καλά, αυτοί να προσποιούνται ότι όλα πάνε καλά και να είμαστε μια ευτυχισμένη οικογένεια. Άσχετα από όλα όσα συμβαίνουν γύρω μας. Άσχετα από την ψευτιά, την υποκρισία, την απάτη που μας την πετάνε στα μούτρα. Δε βλέπω πια ειδήσεις, συγχίζομαι και μου το απαγόρεψε ο γιατρός. Συγχίζομαι γιατί αισθάνομαι ότι δεν υπάρχω για  κανέναν. Ότι κανένας δεν υπάρχει γύρω μου, ότι πρέπει να σκύβω το κεφάλι και να βγαίνω για ψώνια για να με βλέπουν οι άλλοι και να λένε: να ένας ευτυχισμένος και φιλήσυχος πολίτης. Και τι να πω εγώ ρε Κώστα; Σάμπως δεν έχω κλέψει και εγώ; Δεν κλέβω συστηματικά την εφορία, τους υπαλλήλους μου, την πολεοδομία, τους πελάτες. Μικροπράγματα θα μου πεις, για την επιβίωση. Ναι, αλλά ο αναμάρτητος, πρώτος τον λίθον, έτσι δεν είναι;

Εμείς φταίμε ρε Κώστα, τα κάναμε σαν τα μούτρα μας, μην το αρνείσαι. Ψάχνουμε να βρούμε πού θα τα φορτώσουμε για να βγούμε και μεις καθαροί και να επιστρέψουμε στην ομαλότητα. Πλησιάζουν και οι γιορτές ε; να πάμε να ψωνίσουμε με την ησυχία μας.

Τι να σου πω, ρε Κώστα, τι να σου πω. Σε βαρέθηκα και σένα. Μπούχτισα να μιλάω και να μη με ακούει κανείς. Ό, τι είπαμε είπαμε. Βαρέθηκα και τις εξυπνάδες της τηλεόρασης. Βαρέθηκα αυτή τη σκατένια γεύση στο στόμα. Ξέρεις τι λέω; Θα πάρω τηλέφωνο το γιό μου και θα πάω να τον βρω. Και να πάτε να πνιγείτε όλοι σας. Έχω αίμα στα χέρια μου. Σήμερα σκότωσαν ένα παιδί.
όταν νομίζεις, το μόνο σίγουρο είναι οτι δεν ξέρεις.
όταν ξέρεις το μόνο σίγουρο είναι οτι είσαι υπερόπτης.

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2219 στις: 15/12/08, 16:17 »
@ King Lui

Δε μπορώ να πιστεψω οτι αυτές οι καταλήψεις γίνονται για να χαθούν μαθήματα. ολος ο κόσμος είναι στο δρόμο. Άν ήθελαν να χάσουν μάθημα θα κάθονταν αμπαρωμένοι στα σχολεία και θα έπαιζαν μακρυά γαϊδούρα. Αντιθέτως βγαίνουν στο δρόμο και γεμίζουν τα πνευμόνια τους με χημικά και τα σώματά τους με μελανιές. Κάθε μέρα! Σίγουρα κάποιοι εκμεταλλεύονται καταστάσεις για να ψαρέψουν ψήφους αλλα ας μή τα ισοπεδόνουμε όλα.
« Τελευταία τροποποίηση: 15/12/08, 16:24 από kathodios »
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2220 στις: 15/12/08, 18:55 »
kathodios, μην μου το χαλάς! Τώρα που βρήκα κάποιον να μου κάνει παρέα στην "τάση αντιγνωμίας προς την πλειοψηφία μόνο και μόνο για την προσωπική διάκριση".... ;D

Ας δείξουμε ότι είμεθα υπεράνω. Ας σεβαστούμε την υποκειμενική γνώμη του King Lui, παρόλο που έρχεται σε αντίθεση με την γνώμη του 60% των συμπολιτών μας...

http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_politics_100028_14/12/2008_296064
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2221 στις: 15/12/08, 21:48 »
Ενα βίντεο από την καθιστική διαμαρτυρία των μουσικών στο κέντρο της Αθήνας.

http://www.tvxs.gr/v1761
http://www.tvxs.gr/v1765
« Τελευταία τροποποίηση: 15/12/08, 21:59 από Nickmanak »
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2222 στις: 16/12/08, 02:09 »
Οι επιθεσεις κατα αστυνομικων συνεχιζονται.Σημερα ενας αστυνομικος της αμεσης δρασης δεχτηκε επιθεση σε σταθμο του μετρο γυρνωντας σπιτι του απο αγνωστους δραστες.Επισης στον αγωνα ΠΑΟ-Ανορθωσης 2 αστυνομικοι δεχτηκαν επιθεση.Τον εναν μαλιστα δεν τον ξυλοκοπησαν απλα..ειχαν αναψει και καπνογονο και τον εκαιγαν σαν βασανιστηριο!Ομως..αυτα δεν βγαινει η τηλεοραση να τα πει..γιατι ετσι δεν μπορει να ενισχυσει οσο θελει το αρνητικο κλιμα κατα της αστυνομιας.

Οσον αφορα αυτους που επιτεθονται γενικως και ανεξαιρετως σε οποιον αστυνομικο βρουν οι φημες μιλανε περι αναρχικων που περιφερονται σε μετρο και ανεβαινουν και μεχρι σε λεωφορεια ψαχνοντας για αστυνομικους.Υποθετω οτι στο αμυαλο κεφαλι τους πιστευουν οτι ετσι συντελουν στην βελτιωση της αστυνομιας.



Ενα σχετικο αρθρο οσον αφορα την αντιμετωπιση των αστυνομικων απο εναν πολιτη

http://troktiko.blogspot.com/2008/12/blog-post_5249.html

Επισης για να λυθουν παρεξηγησεις σχετικα με μια φωτο ενος ματατζη στην Πατρα που κραταγε οπλο μπροστα στο πληθος

http://troktiko.blogspot.com/2008/12/blog-post_1769.html

Να κανω και μια διορθωση στο θεμα του αστυνομικου που δεχθηκε επιθεση περσι το καλοκαιρι.Απο οτι φαινεται οι πληροφοριες ηταν ψευδεις και ο αστυνομικος ειναι εν ζωη.Περαιτερω πληροφοριες δεν διαθετω.
« Τελευταία τροποποίηση: 16/12/08, 02:19 από bassman 5χορδος wannabe! »
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2223 στις: 16/12/08, 03:02 »
Bassman δυστυχώς βρέθηκε το εξιλαστήριο θύμα για όλα όσα συμβαίνουν τα τελευταία χρόνια στη χώρα και είναι ο Έλληνας αστυνομικός. Έχει καταντήσει πια κουραστικό το να λέμε συνέχεια ότι σε κάθε "κλάδο υπάρχουν καλοί και κακοί" ή "ότι δεν είναι όλοι ίδιοι". Μπροστά στην οργή και το φανατισμό όλοι γίνονται ίδιοι. Αυτό που έχω να πω στα "καλόπαιδα" που έκαιγαν τον αστυνομικό στον αγώνα του ΠΑΟ , είναι και το μόνο που θα τους πειράξει. ΕΙΣΤΕ ΜΠΑΤΣΟΙ. Ναι καλά μου παιδιά, εσείς που βασανίζεται τον συνάνθρωπό σας δεν έχετε καμμιά διαφορά στα μάτια μας. Είστε ίδιοι με αυτούς που κατηγορείτε...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2224 στις: 16/12/08, 03:59 »


Επισης για να λυθουν παρεξηγησεις σχετικα με μια φωτο ενος ματατζη στην Πατρα που κραταγε οπλο μπροστα στο πληθος

http://troktiko.blogspot.com/2008/12/blog-post_1769.html

Επειδη δεν καταλαβα. Αν μιλας για την φωτογραφια που ανεβασα εγω (αρκετες) σελιδες πριν δεν ηταν απο πορεια στην πατρα... Ηταν απο την πορεια στην Αλεξανδρας την κυριακη 7/12
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry