Αποστολέας Θέμα: Coffeeend  (Αναγνώστηκε 2121 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ashcroft

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Coffeeend
« στις: 13/12/06, 10:50 »
Αυτο ειναι το συγκροτημα μου παιζουμε εδω και καποιο διαστημα και τωρα ηχγραφουμε το πρωτο μας cd single,εδω εχουμε ανεβασει καποια τραγουδια μας (κυριως τισ demo μορφες τους οχι τισ τελικες) και ενα sample απο ενα τραγουδι μας live

www.myspace.com/coffeeend
Hate to say I told you so...

Αποσυνδεδεμένος Ommadawn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is Peter Stillman-This is not my real name
    • Προφίλ
    • My Soundcloud
Απ: Coffeeend
« Απάντηση #1 στις: 13/12/06, 12:17 »
Δεν ξέρω αν φταίνε τα σχετικά μεγάλα κενά ανάμεσα στους στίχους που αναγκάζουν τον τραγουδιστή να κρατάει κορωνίτσες με vibrato , πάντως εμένα με κούρασε λίγο το κουπλεδάκι με "I dance around down the disco [....] and I love you all..". Κάπου τα μεγάλα κενά με το vibrato σε αμφιλεγόμενα φωνήεντα που-δεν-έχω-την-προφορά-σίγουρη, κάπου ότι το νόημα είναι χιουμοριστικό άρα έπρεπε (αντίθετα) να είναι δωσμένο πολύ σοβαρά (φωνητικά) και να μην υπάρχουν τα φαλτσάκια (δεν ξέρω, μπορεί να τα λένε και στοναρίσματα οι ειδικοί - οι πιο ειδικοί που ακούνε και Franz Ferdinand θα με πούνε ίσως και απλά κολλημένο, πάντως αυτή τη μόδα με τα ημιτρελλα άλλα 'ντ' άλλων φωνητικά εγώ δεν την προσυπογράφω κι ας μου αρέσει το στυλ τους που και που) εγώ χαλάστηκα πάντως λίγο.

Αυτά όμως ήταν οι ηλίθιες εμμονές μου που αφορούν λεπτομέρειες όχι και τόσο σημαντικές. Απλά μου χάλασαν το "είστε τέλειοι".
Πολύ ολοκληρωμένη δουλειά, όμορφη δουλειά, ωραίο κομμάτι, ωραία διάθεση. Μπράβο σας! Να ακούσουμε κι άλλα!
« Τελευταία τροποποίηση: 13/12/06, 12:19 από Ommadawn »
soundcloud.com/conticucci

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Coffeeend
« Απάντηση #2 στις: 13/12/06, 20:55 »
Χαλι μαυρο,αισχος,προδοσια,φασισμος!Ολη η μουργα!
Ενταξει αστειευομαι..μου αρεσουν τα κομματια σας.Θα ρθω να σας ακουσω μεθαυριο στο lab 22,να δω αμα ειστε καλοι και live :P :P :P.
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος Ashcroft

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Coffeeend
« Απάντηση #3 στις: 14/12/06, 03:36 »
Hehe ευχαριστουμε guys για τα σχολια ;)¨ελπιζω να σε κανουμε να περασεις καλα μεθαυριο bassman αυτο ειναι το νοημα της μουσικης,να ας δημιουργει αισθηματα και να περναμε ολοι καλα...Τουλαχιστον εμεις γιαυτο κανουμε μουσικη 8)
Hate to say I told you so...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1676 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/09/06, 10:01
από Ashcroft