Αποστολέας Θέμα: Αν μπορουσατε να με βοηθησετε...  (Αναγνώστηκε 2131 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kotas

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Λοιπον,ειμαι 15 ,του χρονου παω λύκειο ,από,τι έχω παρατηρήσει ,είμαι καλός στην φωτογραφία και στην μουσική ...Δηλαδή θάθελα να σπουδάσω σε κατι που ναχει να κανει με την φωτογραφια η τη μουσικη...Ομως οι σχολες είναι πολυ χαμηλών μορίων και εγω είμαι μαθητής του 17-18...Οπότε τι να κάνω να παω σε μουσική σχολή που μαρεσει η μουσικη ,αλλα η σχολη δεν ειναι καλη?να παω φωτογραφια και να χαλαλησω τα μόρια μου,ή να πάω σε ΑΕΙ σε κανα φυσικο η αλλο τελοσπαντων (που μου αρεσει και η φυσική)?Ειλικρινά είμαι πολυ μπερδεμενος,θαθελα να ακούσω συμβουλές...

Αποσυνδεδεμένος dhmhtrhs_xm

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
  • silenceeeeee i'll kill you
    • Προφίλ
Απ: Αν μπορουσατε να με βοηθησετε...
« Απάντηση #1 στις: 09/06/08, 17:16 »
Φιλε κωστα Σου εύχομαι να τα πας πολύ καλά στις πανελλήνιες αλλά πληροφοριακά το λύκειο και οι πανελλήνιες ουδέ μια σχέση έχουν με το γυμνάσιο…γι αυτό κάτσε να φτάσεις τρίτη κ βλέπεις…μην λες από τώρα για σπατάλη μορίων…
birth is pain,life is pain,death is pain.it's all the same

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αν μπορουσατε να με βοηθησετε...
« Απάντηση #2 στις: 09/06/08, 17:21 »
καλό θα ήταν να έχεις ένα πτυχίο μιας καλής σχολής όπως το φυσικό γιατί όπως λένε...ποτέ δεν ξέρεις...η ζωή είναι απρόβλεπτη
όμως ό,τι κι αν αποφασίσεις να κάνεις σε θέμα σχολής κ επαγγελματικής αποκατάστασης, μην παραμέλήσεις τα χόμπυ σου κ αυτά που γουστάρεις...
γράψου σε ένα ωδείο ή σε μία σχολή φωτογραφίας....
(μάλλον όταν θα έχεις κ τα 2 πτυχία (φυσικό κ μουσικής π.χ.) θα επιλέξεις να ασχοληθείς με το δεύτερο αλλά...ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΈΡΕΙΣ....)
είναι καλύτερα να είσαι καλυμμένος...
btw...με μουσική κ φωτογραφία ασχολούμαι κι εγώ πάρα πολύ τον τελευταίο καιρό...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Αν μπορουσατε να με βοηθησετε...
« Απάντηση #3 στις: 24/06/08, 10:31 »
Και τι έγινε που το Φυσικό είναι υψηλών μορίων; Είναι αυτός ικανός και επαρκής λόγος για να το επιλέξει κανείς; Θα βρει κανείς σχετική δουλειά μόλις αποφοιτήσει από ένα τέτοιο Τμήμα ή θα τυλίγει πίτα γύρο;

Αν είσαι ένας μουσικός ή φωτογράφος που πραγματικά αγαπάει τη δουλειά του, έχεις περισσότερες πιθανότητες να πετύχεις επαγγελματικά.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
5870 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/09/14, 22:20
από Μητσάκος
0 Απαντήσεις
6967 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/10/15, 13:05
από orestisguitar