Αποστολέας Θέμα: ΑΠΙΣΤΙΑ  (Αναγνώστηκε 10650 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sk

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Άντρας
  • είμαι αλλού!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
ΑΠΙΣΤΙΑ
« στις: 23/12/08, 01:02 »
γιατι υπαρχει αυτη η βλακεια στον εγκεφαλο που κανουμε πραγματα που δεν θελουμε?
ρε παιδια προχθες απατησα το πιο υπεροχο πλασμα που εχω....ημουν μεθυσμενος και εκανα την βλακεια να παω με αλλη γυναικα....
το θεμα ειναι πως ντρεπομαι να κοιταξω την κοπελια μου αισθανομαι τυψεις πολλες....δεν ξερω τι να κανω!!!!
Σας εχει τυχει ποτε και τι κανατε η πεστε μου τι να κανω και εγω.....
ειμαι πολυ χαλια
 :'(
ειμαι αλλου!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΠΙΣΤΙΑ
« Απάντηση #1 στις: 23/12/08, 01:41 »
Μην πεις τίποτα! Βασικό αυτό. Προσπάθησε μέχρι να ηρεμήσεις μια-δυό μέρες να μην συναντηθείς καθόλου με τη κοπέλλα σου.Μόλις ηρεμήσεις συνέχισε απλά τη ζωή σου...Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι αλλά αν είσαι μέχρι και 30, έλεος, σκέψου την ανάγκη σου να έχεις και κάποιες εμπειρίες...Εγώ το είχα κάνει στα 19 μου, με φάγανε οι τύψεις, το είπα και από εκείνη τη μέρα το γυαλί ράγισε ανεπανόρθωτα.Χώρισα σε μιά βδομάδα... Σκέψου λοιπόν τι είναι πιο σημαντικό. Αυτό που αισθάνεσαι για τη κοπέλλα σου ή οι τύψεις σου για τις οποίες όμως δεν φταίει τίποτε άλλο από την ηλικία σου και τις ορμές σου... Ψυχραιμία λοιπόν...
Και κάτι ακόμα. Μην κοροιδεύεις τον εαυτό σου ότι έκανες κάτι που δεν ήθελες ή ότι ήσουν μεθυσμένος...Όταν πίνουμε απλά κάνουμε ακριβώς εκείνα τα πράγματα που θέλουμε και που δεν θα είχαμε το θάρρος να κάνουμε αν ήμασταν νηφάλιοι. Ούτε κακός είσαι ούτε ανήθικος. Είχες μιά ανάγκη, έχασες τον έλεγχο και το έκανες...Δεν πρέπει να μάθει τίποτα, για το καλό και των δύο σας. Υπάρχει λόγος να την πληγώσεις;
« Τελευταία τροποποίηση: 23/12/08, 01:45 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος sk

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Άντρας
  • είμαι αλλού!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΙΣΤΙΑ
« Απάντηση #2 στις: 23/12/08, 01:48 »
Μην πεις τίποτα! Βασικό αυτό. Προσπάθησε μέχρι να ηρεμήσεις μια-δυό μέρες να μην συναντηθείς καθόλου με τη κοπέλλα σου.Μόλις ηρεμήσεις συνέχισε απλά τη ζωή σου...Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι αλλά αν είσαι μέχρι και 30, έλεος, σκέψου την ανάγκη σου να έχεις και κάποιες εμπειρίες...Εγώ το είχα κάνει στα 19 μου, με φάγανε οι τύψεις, το είπα και από εκείνη τη μέρα το γυαλί ράγισε ανεπανόρθωτα.Χώρισα σε μιά βδομάδα... Σκέψου λοιπόν τι είναι πιο σημαντικό. Αυτό που αισθάνεσαι για τη κοπέλλα σου ή οι τύψεις σου για τις οποίες όμως δεν φταίει τίποτε άλλο από την ηλικία σου και τις ορμές σου... Ψυχραιμία λοιπόν...



ειμαι 31 αλλα παμε για σοβαρα ρε γ**ωτο......θεωρω οτι ειναι ωρα να τακτοποιηθω...
τι ηρεμια.θα τρελλαθω ειναι πολυ καλη και οντως αν το πω standar θα με χωρισει.....αν ηταν καμια πεταχτουλα θα με συνχωρουσε
ειμαι αλλου!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΠΙΣΤΙΑ
« Απάντηση #3 στις: 23/12/08, 02:07 »
Αν αδιαφορούσε θα σε συγχωρούσε εύκολα...Όπως και νά' χει ισχύει το "δεν λες τίποτα". Όσο για τα άλλα περί ταχτοποίησης κλπ...αυτά μήπως πρέπει να τα ξανασκεφτείς; Δεν παντρευόμαστε για να τακτοποιηθούμε...Παντρευόμαστε γιατί δεν μπορούμε να σκεφτούμε τον εαυτό μας χωρίς έναν άνθρωπο και γιατί
μας φτιάχνει...και γιατί είναι ο καλύτερος σύντροφος που έχουμε και γιατί θέλουμε να κάνουμε παιδιά με αυτόν τον άνθρωπο. Αν κάτι λείπει από αυτά ή είναι σε μικρό βαθμό, δεν αρκεί το να είναι καλή κοπέλλα και το θα "τακτοποιηθώ" μαζί της. Γιατί αν σήμερα έκανες μιά απιστία και νοιώθεις άσχημα, μπορεί αύριο να γίνεις άπιστος "κατά συρροή" και να διαλύσεις και οικογένεια τότε...Μόλις ξεπεράσεις λίγο το σοκ της απιστίας σου, σκέψου τα και αυτά λιγάκι...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΙΣΤΙΑ
« Απάντηση #4 στις: 23/12/08, 09:29 »
Ολα γινονται για καποιο λογο... Ισως ειναι καλυτερα που εκανες κατι τετοιο τωρα που δεν εχετε ακομα παντρευτει κτλ γιατι αν ησασταν παντρεμενοι θα ταν ακομα χειροτερα. Προσπαθησε να το ξεχασεις, μην το μαθει κανεις (και εννοω κανεις... καλοθελητες υπαρχουν παντου) και φροντισε το λαθος που εκανες να εγινε και μαθημα ωστε να μην επαναληφθει. Αυτος θα ναι και ο καλυτερος τροπος για να δειξεις σε καποιον οτι τον αγαπας (αλλα και στον εαυτο σου οτι οντως αγαπας τον αλλον) και οτι απλα ηταν μια κακη στιγμη.
« Τελευταία τροποποίηση: 24/02/09, 21:15 από Johnie Darko »
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΙΣΤΙΑ
« Απάντηση #5 στις: 23/12/08, 10:17 »
Και κάτι ακόμα. Μην κοροιδεύεις τον εαυτό σου ότι έκανες κάτι που δεν ήθελες ή ότι ήσουν μεθυσμένος...Όταν πίνουμε απλά κάνουμε ακριβώς εκείνα τα πράγματα που θέλουμε και που δεν θα είχαμε το θάρρος να κάνουμε αν ήμασταν νηφάλιοι. Ούτε κακός είσαι ούτε ανήθικος.

+1
Το "μέθυσα και ξενοπήδηξα" είναι καραμέλα αλλά σε καμία περίπτωση ελαφρυντικό.
Αυτό που πρέπει να σκεφτείς είναι αν θεωρείς αυτό που έκανες λάθος ή όχι. Θα το ξανάκανες; Αν ναι τότε δεν έχει και πολύ μέλλον η σχέση. Αν όχι, τότε θεώρησέ το ένα σφάλμα, θάψε το βαθειά μέσα σου και συνέχισε τη ζωή σου σαν να μην έγινε τίποτε.

Όσον αφορά τα περί "τακτοποίησης" ο MAC έχει απόλυτο δίκιο. Ο άνθρωπος που θα έχεις δίπλα σου τα επόμενα χρόνια, πρέπει να καλύπτει πολλές ανάγκες (συντροφικότητα, κατανόηση, έρωτας, οικογένεια, κλπ.) και όχι μόνο την "προδιαγραφή" της "καλής κοπέλας".
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: ΑΠΙΣΤΙΑ
« Απάντηση #6 στις: 23/12/08, 10:32 »
Συμφωνώ απόλυτα με τον προλαλήσαντα. Άλλωστε τι πάει να πει "καλή κοπέλα", το θέμα είναι να σε καλύπτει γενικά (συναισθηματικά, σεξουαλικά κλπ).Άσε να περάσει λίγος χρόνος και δώσε στον εαυτό σου την άνεση να σκεφτεί υπεύθυνα το τι θες πραγματικά. Μη νομίζεις ότι το κουκούλωσες ,μέσα σου είναι ανοικτή πληγή και το ξέρεις. Όμως δεν ήρθε και η συντέλεια του κόσμου με μία (αλλά μόνο μία) απιστία, εφόσον μάλιστα δεν είστε ακόμα δεσμευμένοι.Φρόντισε από δω και πέρα να είσαι ξεκάθαρος πρώτα απένταντι στον εαυτό σου κι έπειτα απέναντι στην κοπέλα σου. ;)

Αποσυνδεδεμένος sk

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Άντρας
  • είμαι αλλού!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΙΣΤΙΑ
« Απάντηση #7 στις: 23/12/08, 10:41 »
παιδια εχετε απολυτο δικαιο, το τακτοποιηθω το ειπα και ακουστικε λιγο αλλιως.
η κοπελα μου ειναι η απολυτη γυναικα για οικογενεια ετσι θεωρω ετσι......
το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να τιν κοιταξω, νιωθω περιεργα σαν να την κοροιδευω.
δε λετε ευτυχως που δεν με ενοχλει η αλλη....να ειχαμε αλλα
παιδια καλυτερα μονος και να κανεις οτι θες παρα να εχεις σχεση και να νιωθεις τοσο ασχημα....
εγω παντως νιωθω φοβο (περιεργο) , και ντροπη , περιεργο συναισθημα δεν το εχει νιωσει κανεις?
ειμαι αλλου!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: ΑΠΙΣΤΙΑ
« Απάντηση #8 στις: 23/12/08, 10:44 »
Ξέρεις κάτι, αυτό που με προβληματίζει μαζί σου είναι που λες "καλύτερα μόνος σου να κάνεις ό,τι θες", παρά το ότι νιώθεις φόβο, τρόμο κλπ (απόλυτα φυσιολογικά επακόλουθα της πράξης σου). Αν εσύ νιώθεις ότι θέλεις να είσαι μόνος γιατί δεν το πράττεις ΤΩΡΑ να μην πάρεις στο λαιμό σου και κάποιες αθώες ψυχές;

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ΑΠΙΣΤΙΑ
« Απάντηση #9 στις: 23/12/08, 10:46 »
Νομιζω πως θα συμφωνησω με τους 2 παραπανω συνομιλητες.

Το θεμα βεβαια ειναι αρκετα βαθυτερο, διοτι υπαρχουν παραμετροι που εμεις σαν "τριτοι" δε γνωριζουμε, οποε κρινουμε εκ του ασφαλους.

Προσωπικα θα διαφωνησω με τον MACMISIAS οσον αφορα το ποτο και το κατα ποσο μας προωθει να σκεφτουμε να κανουμε πραγματα που δεν θα καναμε διαφορετικα. Ακομα κι επιστημονικα μιλωντας, ξερουμε πως το αλκοολ μειωνει τα κεντρα αντιδρασης του εγκεφαλου και κανουμε πραγματα τα οποια δεν ελεγχουμε. Εαν αφηναμε ομως στη καθημερινη μας ζωη τις υποσυνειδητες πραξεις μας, που πολλες φορες αποτελουν απλες σκεψεις, να μας κατακτουν, τοτε δεν θα ειχαμε πλεον ανθρωπινη κοινωνια αλλα θα φταναμε πισω στην εποχη που ο ανθρωπος ηταν ζωο με περιορισμενη χρηση της λογικης.

Δεν θα μπω σε πολυ προσωπικα μονοπατια της σχεσης σου, ομως καλο θα ηταν να σκεφτεις μεσα σου εαν εισαι διατεθειμενος να προχωρησεις με μια πληγη που μονο εσυ θα  ξερεις ή θα μοιραστεις τις σκεψεις σου με την κοπελα. Να ξερεις πως εαν σε αγαπαει κι εσυ εισαι μετανοιωμενος γι' αυτο που εκανες θα καταληξετε σε ενα ωριμο διαλογο που μπορει ειτε να οδηγησει σε ενδυναμωση της σχεσης σας, ειτε σε χωρισμο.

Να ξερεις πως γενικα ειμαστε υπευθυνοι των πραξεων μας. Καθε δραση μας, θα εχει και μια αντιδραση. Επομενως καλο θα ηταν να κανεις την αυτοκριτικη σου ( οχι προφανως σε δημοσιο forum ) οσο πιο αυστηρα μπορεις. Απο εκει και περα ειανι δικο σας θεμα το πως θα προχωρησει η σχεση σας.

Θεωρω πως εισαι αρκετα μεγαλος ομως για να τσιλιμπουρδιζεις πλεον sk. Ακουγεται σκληρο, ομως εαν οντως εννοεις πως θελεις να βαλεις τη ζωη σου σε μια πορεια, καλο θα ηταν να θυσιασεις την ελευθερια που ειχες στην επιλογη συντροφου και να προσηλωθεις στους στοχους που μας αναφερεις πιο πανω!


Και 2 τελευταια πραγματα:

1) Συγχωρουνε αυτοι που αγαπανε και πιστευουν σε καποιον ( και στις στιγμες αδυναμιας του ) κι οχι μονο οι...πεταχτουληδες!!! Ισα ισα που αυτοι ειναι πιο επιφοβοι σαν χαρακτηρες να σε αφησουν ( πριν προλαβεις κι εσυ να καταλαβεις τι εγινε )
2) Το forum και οι συμβουλες των μελων δεν ειναι συγχωροχαρτια ουτε θα σου δωσουν ανακουφιση. Πρεπει να μιλησεις με τον εαυτο σου και την κοπελα. Αλλιως δε θα βρεις ακρη ποτε
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Απ: ΑΠΙΣΤΙΑ
« Απάντηση #10 στις: 23/12/08, 11:02 »
Όλα τα πραγματα στη ζωή είναι απλά!!!
Ότι γίνεται, γίνεται για καποιο λόγο... και είμαι σίγουρος ότι όσο και να ήπιες (διότι για να σου έκανε κούκου, σίγουρα δεν είχες γίνει "φεστιβαλ καλών τεχνών"), πριν το κάνεις, σου πέρασε από το μυαλό η δικιά σου και όμως προχώρησες...

Ψάξε να βρεις γιατι το έκανες, και πράξε αναλόγως...

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΠΙΣΤΙΑ
« Απάντηση #11 στις: 23/12/08, 20:18 »
Με τον free δεν διαφωνούμε ουσιαστικά.Εγώ απλά λέω ότι το ποτό βγάζει έξω την "αλήθεια" μας.Μειώνει τις αναστολές και μας κάνει να λειτουργούμε εντελώς και μόνο συναισθηματικά.Εγώ επιμένω πάντως να μην πεις τίποτα και να είναι μιά αφορμή αυτή να αξιολογήσεις τη σχέση σου σε όλα τα επίπεδα. Να καταλάβεις δηλαδή γιατί το έκανες και τι σου λείπει από τη σχέση σου. Ίσως έτσι να προλαβαίνεις να αλλάξεις κάποια πράγματα προς το καλύτερο.Και κάτι τελευταίο.Πολλές φορές κάνουμε το λάθος να θεωρούμε δεδομένες κάποιες συμπεριφορές του παρτενέρ μας μετά από πολύχρονη σχέση.Γιατί; Ζητήσαμε και δεν μας δώθηκε ή δεν τολμήσαμε ποτέ να ζητήσουμε και φτιάξαμε μέσα μας μιά εικόνα για τον άλλον τέτοια που θα μπορούσε να μην είναι και η πραγματική; Εν ολίγοις (γιατί δεν μπορώ να μιλήσω και εντελώς ανοιχτά) μήπως η σχέση σου με την κοπέλλα σου έχει κάποιες ελλείψεις που μιά καλή κουβέντα με θάρρος θα μπορούσε να τις διορθώσει και να μην ξαναυπάρξει στο μέλλον ανάγκη για οποιαδήποτε περιπετειούλα;
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ΑΠΙΣΤΙΑ
« Απάντηση #12 στις: 23/12/08, 20:25 »
Με τετοια τοποθετηση συμφωνω! Απλως το πρωτο σου post ηταν το μισο σε σχεση με αυτο ( εννοω απο αποψη θεσεων ) ;)  Απλως δεν θεωρω δικαιολογια το ποτο για οποιαδηποτε αποφαση κανει καποιος! Μπορει να δωσω πολλα ελαφρυντικα εαν υπαρχουν ορισμενες συνθηκες, ομως το ποτο απο μονο του δεν ειναι η αιτια!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος sk

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Άντρας
  • είμαι αλλού!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΙΣΤΙΑ
« Απάντηση #13 στις: 16/02/09, 14:31 »
παιδια πριν αρκετο καιρο θοιμαστε που σας ειχα αναφερει τα παραπανω?
Παιδια παω να πεθανω χθες η κοπελα μου εμαθε για το σκηνικο που ειχε γινει τοτε και χωρισαμε....
Ειμαι χαλια την σκεφτομαι συνεχεια....τι να κανω απο χθες παω να τρελλαθω.
Τι θα κανατε στην θεση μου,καθομαι και σκεφτομαι γιατι να την χασω απο τετοια βλακεια.
την παιρνω τηλεφωνα και το μονο που μου λεει ειναι οτι την κοροιδευα....
τι να κανω?help :'( :'( :'( :-\
ειμαι αλλου!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος morpheas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 312
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΙΣΤΙΑ
« Απάντηση #14 στις: 16/02/09, 15:23 »
Για αρχή χαλάρωσε...
Τώρα στη συνέχεια.. προσπάθησε να την πήσεις να μιλήσετε απο κοντά.
Αν την αγαπάς, που απ' ότι κατάλαβα αυτό συμβένει.. δίξ' της το με όποιον
τρόπο νομίζεις εσύ καλύτερα.. απο ΚΟΝΤΑ!

αυτά για αρχή..

Αποσυνδεδεμένος analogio

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 348
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΙΣΤΙΑ
« Απάντηση #15 στις: 17/02/09, 01:29 »
Η μια αποψη ειναι η κωμικοτραγικη, προσπαθησε να εξηγησεις στην κοπελα την κατασταση σου ως εχει, ουτε παραπανω ουτε παρακατω, την εκτιμας και θελεις να συμπορευθης, ομως αυτο που εγινε δεν σβηνει, σου αρεσε και πηγες με καποια αλλη, δεν επραξες καλως, τωρα αισθανεσαι ντροπη για την πραξη σου αλλα σου αρεσε ενεκα αδυναμιας και δεν αποκλειεται υποτροπιασμος, αυτα ειναι τα τετελεσμενα γεγονοτα που εχεις μπροστα σου, περιττο να πω οτι η κοπελλα θα σου την κατσει μαλιστα οταν θα εισαι τελειως σιγουρος για το αντιθετο για να σε πληγωσει βαθυτερα απ' οτι την πληγωσες, η αλλη αποψη εχει σχεση με την αυτογνωσια, υπαρχει λογος και σκοπιμοτης στην πραξη σου που αγνοεις προς το παρον, αυτο που εγινε, εγινε για να μαθης κατι μεσα σου, χωρις αυτο που εγινε δεν θα μαθαινες ποτέ καλα, ο βαθυτερος λογος θα σου αποκαλυφθει στο μελλον, ισως σε ενα χρονο, ισως σε δεκα ή εικοσι, τοτε θα καταλαβης καλα γιατι εγινε αυτο και ποιο σκοπο εξυπηρετουσε, τουτέστιν ωφελιμο διδαγμα, οποτε μην βιαζεσαι καθολου, αργα τα ζωα μου.....

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΙΣΤΙΑ
« Απάντηση #16 στις: 17/02/09, 02:05 »
Τωρα ο,τι εγινε εγινε. Βρες μια που να γουσταρεις πραγματικα. Η ζωη δεν τελειωνει σε μια σχεση.

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΙΣΤΙΑ
« Απάντηση #17 στις: 17/02/09, 03:23 »
Το θέμα είναι: Αξίζει αυτή η κοπέλα? Αν αξίζει, κάτσε και ταπεινώσου (με την καλή έννοια, μη κάνεις καραγκιοζιλίκια) και δείξε της ουσιαστική μετάνοια (αν την νοιώθεις πάντα). Δείξε με κάθε τρόπο ότι μισείς τον εαυτό σου κι ότι είναι πολύ σημάντική για σένα.

Άμα δεν αξίζει.......(τα ευκόλως εννοούμενα...)





Ελπίζω να βοήθησα 8)
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος sk

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Άντρας
  • είμαι αλλού!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΙΣΤΙΑ
« Απάντηση #18 στις: 17/02/09, 10:38 »
Τωρα ο,τι εγινε εγινε. Βρες μια που να γουσταρεις πραγματικα. Η ζωη δεν τελειωνει σε μια σχεση.

τι λες ρε φιλε τι ειναι κουμπι που σταματαω τα αισθηματα μου?Γυναικες για ετσι απλα να γουσταρουμε πολλες φιλε!!!αλλα γυναικα πραγματικη με αισθηματα ,λογικη ,εξυπνη , ομορφη και σωστη δεν υπαρχει!Η δικια μου τα εχει ολα αυτα...
Ειναι δυνατον να βρεις τετοια γυναικα ετσι απλα για να γουσταρουμε?Και η ζωη ναι οταν βρεις σωστο ανθρωπο με σωστη αντιλιψη,με κατανοηση,με φιλοτιμο ναι φιλε μου τελειωνει σε μια σχεση, γιατι ανθρώπους να σε σεβονται δεν βρισκεις ευκολα πλεον.
συγνωμη αλλα ειμαι πολυ χαλια δεν ειμαι επιθετικος αλλα προσπαθω να κανω κατι και δεν τα καταφερνω...
καταλαβαινω εχει δικιο αλλα δεν με αφηνει και να την πλησιασω καν.
εκανα μια βλακεια και θα την πληρωσω πολυ ακριβα μαλλον.
τι αλλο να κανω?πρεπει να βρω τροπο να την προσεγγισω και να της πω τουλαχιστον αυτα που εχω να της πω.Ποναει φιλοι μου πολυ. :'( :'( :'(
Τι σας ζαλιζω και εγω με τα δικα μου... ???
« Τελευταία τροποποίηση: 17/02/09, 11:45 από sk »
ειμαι αλλου!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΙΣΤΙΑ
« Απάντηση #19 στις: 17/02/09, 14:01 »
Φιλε, ειναι λογικο να εισαι φορτισμενος, γιατι ειναι προσφατο, και ισως να μη τα βλεπεις ψυχραιμα, αλλα ο,τι γραφει δε ξεγραφει. Εσυ πως θα αντιδρουσες αν σε απατουσε εκεινη?.... Τωρα ειναι λιγο δυσκολο να αντιστραφει το κλιμα, κι αν αντιστραφει, δεν θα 'στε οπως παλια. Γιατι αντε και της εξηγεις τη κατασταση, και σε συγχωρει, παντα θα εχει μια καχυποψια απεναντι σου. Αρα καλυτερα να τραβηξεις ενα Χ τωρα, παρα να τα ξαναβρειτε και να γινει καμια στραβη ξανα. Τουλαχιστον, ετσι θα εκανα εγω.

Αποσυνδεδεμένος Blacksheepιος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 367
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΙΣΤΙΑ
« Απάντηση #20 στις: 17/02/09, 14:15 »
Παράθεση
θεωρω οτι ειναι ωρα να τακτοποιηθω...
Θα σε συμβουλευα να πεταξεις αυτο το 'κριτηριο' στον καλαθο.

Και απο την αλλη,σου προτεινω ειλικρινεια,οσο πιο γρηγορα γινεται..
Λεσπολιαρης αταλαντος κιθαροπαιχτικος αμνος.

Αποσυνδεδεμένος LILAKI

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Study silence to learn the music
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΙΣΤΙΑ
« Απάντηση #21 στις: 18/02/09, 11:48 »
Άποψή μου είναι να της αφήσεις χρόνο να σκεφτεί λογικά και ψύχραιμα για να πάρει τις αποφάσεις της.Άφησε της χώρο να αναπνεύσει και μην της τηλεφωνείς συνέχεια, είναι στεναχωρημένη και τη συγχίζεις περισσότερο!Πάντως τα έκανες...ασ τα να πάνε..αν τα ξαναφτιάξετε δεν πρόκειται να σε ξαναεμπιστευτεί ή ακόμα και αν το κάνει πάντα θα έχει αμφιβολίες.
« Τελευταία τροποποίηση: 18/02/09, 11:52 από LILAKI »
Στην ανάγκη και οι  θεοί πείθονται.Εδω ολόκληρο F-117 τεχνολογίας Stealth κατασκευάστηκε....

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΙΣΤΙΑ
« Απάντηση #22 στις: 18/02/09, 13:50 »
Άποψή μου...
άκου την LILAKI από πάνω...


πραγματικά...σε όλες τις περιπτώσεις χρειάζεται χρόνος...
και να έχεις στο μυαλό σου πως η κοπέλα πρέπει να σκεφτεί 5 πράγματα τώρα...
δν είστε μαζί πια...είναι μόνη της...
κουράγιο φίλε
« Τελευταία τροποποίηση: 18/02/09, 13:53 από hot_sauce »

Αποσυνδεδεμένος J.P. DiMaggio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Take us out to the Ball Game!
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΙΣΤΙΑ
« Απάντηση #23 στις: 18/02/09, 14:32 »
Εγώ λεω να το ξεπερασεις και να πας για αλλα, δε τελειώνουν οι γυναικες ποτέ!
Εκανες τη λαμογιά σου, τελειωσε, show some dignity now bro!  ;)
When the going gets weird, the weird turn pro.

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΙΣΤΙΑ
« Απάντηση #24 στις: 18/02/09, 20:07 »
Εγώ λεω να το ξεπερασεις και να πας για αλλα, δε τελειώνουν οι γυναικες ποτέ!
Εκανες τη λαμογιά σου, τελειωσε, show some dignity now bro!  )

Δε συμφωνώ..Εφόσον νιώθει πράγματα για την κοπέλα και είναι συνειδητοποιημένος σε αυτά που θέλει ,πρέπει να το παλέψει
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
18 Απαντήσεις
4707 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/12/10, 11:55
από mick77