Αποστολέας Θέμα: δήλειμμα παιδια βοηθεια  (Αναγνώστηκε 3910 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος black sabbath

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
δήλειμμα παιδια βοηθεια
« στις: 31/01/12, 23:20 »
ειμαι αναμεσα σε 2 κιθαρες και δεν μπορω να αποφασισω .Παιζω μεταλ και κλασσικο ροκ το αγαπημενο μου συγκροτημα ειναι οι sabbath και εχω σκατα ενισχυτη αλλα θα αλλαξω οποτε δε μετραει


επιλογη 1[size=78%]http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Epiphone-Prophecy-Futura-EX-BC-Black-Cherry/art-GIT0013927-000[/size]


επιλογη 2[size=78%]http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Epiphone-SG-G-400-Tony-Iommi-EB-Ebony/art-GIT0004876-000[/size]


υ.γ. γραφω γρηγορα και ειναι χαλια το ποστ ισωσ κανς εντιτ οταν βρω χρονο


υ.γ. 2 αν καποιος ξερει, ποια απο αυτες τις κιθαρες θα επεζε καλυτερα stoner doom metal? και ποια εχει καλυτερα clean

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: δήλειμμα παιδια βοηθεια
« Απάντηση #1 στις: 01/02/12, 00:40 »
Συγγνώμη για το άσχετο post, αλλά μήπως κατά τύχη είναι σήμερα η Παγκόσμια Ημέρα Ανορθογραφίας; Μού έχουν φύγει τα μάτια με αυτά που διαβάζω στο forum...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: δήλειμμα παιδια βοηθεια
« Απάντηση #2 στις: 01/02/12, 02:53 »
Καθόλου άσχετο. Όχι μόνο σήμερα, γενικά, τα μαργαριτάρια στο forum δίνουν και παίρνουν. Στην τελική, κυκλοφορούν addons αυτόματης διόρθωσης...

On topic τώρα, οι EMG είναι πολύ "βάρβαροι" για κλασσικό rock. Τους άλλους δεν τους έχω ακούσει ποτέ. Τα καθαρά του EMG 85 είναι ωραία πάντως.

Εγώ θα έπαιρνα τη Futura πάντως.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος fstat

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: δήλειμμα παιδια βοηθεια
« Απάντηση #3 στις: 01/02/12, 09:26 »
Μάλλον καμμία από τις δύο. Υπάρχουν σαφώς καλύτερα και πιο ευέλικτα όργανα σε αυτά τα χρήματα.
Π.χ. η σειρά Classic Rocker της Cort θα σου βγάλει τον rock ήχο που θες και με έναν ενισχυτή της προκοπής μπορείς να παίξεις άνετα και metal.
Βέβαια αν είσαι για κάποιο λόγο ανάμεσα στις 2 θα έπαιρνα αυτή με τους EMG, αν και το σχήμα της είναι κάπως (για τα γούστα μου).


Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: δήλειμμα παιδια βοηθεια
« Απάντηση #4 στις: 01/02/12, 10:14 »
Συγγνώμη για το άσχετο post, αλλά μήπως κατά τύχη είναι σήμερα η Παγκόσμια Ημέρα Ανορθογραφίας; Μού έχουν φύγει τα μάτια με αυτά που διαβάζω στο forum...
+++
..τσούζουν τα μάτια μου!..
..αυτό το έρημο το "τε" που πρέπει να είναι "ται" όπως "πωλείτε πεταλιέρα" ή "αναζητείτε xyz πετάλι" νομίζω ότι είναι θέμα 1 στους 10 να το πετυχαίνει.. που πήγε η παιδεία μας? ορθογραφία κάνουμε στο Δημοτικό!.. δεν νομίζω ότι κανένας δεν πήγε από όλους όσους γράφουν εδώ..
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος black sabbath

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: δήλειμμα παιδια βοηθεια
« Απάντηση #5 στις: 01/02/12, 14:51 »
i informed you that i was in a real hurry so don't criticise my spelling , grammar nazis !!

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: δήλειμμα παιδια βοηθεια
« Απάντηση #6 στις: 01/02/12, 15:45 »
Στα αγγλικά η ορθογραφία τέλεια πάντως... ::)

Αποσυνδεδεμένος black sabbath

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: δήλειμμα παιδια βοηθεια
« Απάντηση #7 στις: 01/02/12, 15:52 »
Το να αλλαξεις απο ελληνικα σε αγγλικα ειναι πολυ βαρετο ακομα κι αν πατας μονο 2 κουμπια (το ιντερνετ με greeklish το γνωρισαμε τωρα θα αλλαξουμε ?) πειτε και καμια γνωμη ακομα




υ.γ. μην αρχισετε τις μ@λ@κιες για τα greeklish ξερω πως το να γραφω στο σαιτ ειναι προνομιο οχι δικαιωμα και γραφω ελληνικα
« Τελευταία τροποποίηση: 01/02/12, 15:55 από black sabbath »

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: δήλειμμα παιδια βοηθεια
« Απάντηση #8 στις: 01/02/12, 17:16 »
Το να αλλαξεις απο ελληνικα σε αγγλικα ειναι πολυ βαρετο ακομα κι αν πατας μονο 2 κουμπια (το ιντερνετ με greeklish το γνωρισαμε τωρα θα αλλαξουμε ?) πειτε και καμια γνωμη ακομα




υ.γ. μην αρχισετε τις μ@λ@κιες για τα greeklish ξερω πως το να γραφω στο σαιτ ειναι προνομιο οχι δικαιωμα και γραφω ελληνικα

Tι μας λες βρε παιδί μου... Βαρετό ε; Τι να πουν και οι οδοκαθαριστές δηλαδή, με μια σκούπα πέρα δώθε όλη μέρα...
Προφανώς έχεις 4 διδακτορικά στα σκαριά και "βαριέσαι". Έχεις δίκιο.

Ριχάρδε λυπάμαι αλλά το "I" στα αγγλικά το γράφουμε αποκλειστικά και μόνο σε upper case οπότε κι εκεί ανορθόγραφος.

Μόλις χαλαρώσεις λίγο και προσπεράσεις τις αγενέστατες "μ@λ@κίες" μας, πες αν έχεις κάποιο λόγο να θέλεις να μείνεις σε epiphone.

Έχοντας μια explorer μπορώ να σου πω ότι για τα λεφτά τους υπάρχουν καλύτερες επιλογές. Από την άλλη με ο,τι ταυράκι έχω παίξει ανεξαρτήτως τιμής (από 199 μέχρι 1000 ευρώ βασικά, αυτά έχω δοκιμάσει)
έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένος. Πολύ άνετα μπράτσα (για τα δικά μου χέρια), πανάλαφρα και λεπτό σώμα.

Θα κοιτούσα στη θέση σου και σε Cort και σε Ibanez.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: δήλειμμα παιδια βοηθεια
« Απάντηση #9 στις: 01/02/12, 20:14 »
i informed you that i was in a real hurry so don't criticise my spelling , grammar nazis !!

Actually... Tρίτη και Παρασκευή είμαι spelling nazi. Δευτέρα και Πέμπτη είναι οι μέρες της γραμματικής.

Today is my day off, so...

(door closing)
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος black sabbath

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: δήλειμμα παιδια βοηθεια
« Απάντηση #10 στις: 01/02/12, 22:36 »
Το να αλλαξεις απο ελληνικα σε αγγλικα ειναι πολυ βαρετο ακομα κι αν πατας μονο 2 κουμπια (το ιντερνετ με greeklish το γνωρισαμε τωρα θα αλλαξουμε ?) πειτε και καμια γνωμη ακομα




υ.γ. μην αρχισετε τις μ@λ@κιες για τα greeklish ξερω πως το να γραφω στο σαιτ ειναι προνομιο οχι δικαιωμα και γραφω ελληνικα

Tι μας λες βρε παιδί μου... Βαρετό ε; Τι να πουν και οι οδοκαθαριστές δηλαδή, με μια σκούπα πέρα δώθε όλη μέρα...
Προφανώς έχεις 4 διδακτορικά στα σκαριά και "βαριέσαι". Έχεις δίκιο.

Ριχάρδε λυπάμαι αλλά το "I" στα αγγλικά το γράφουμε αποκλειστικά και μόνο σε upper case οπότε κι εκεί ανορθόγραφος.

Μόλις χαλαρώσεις λίγο και προσπεράσεις τις αγενέστατες "μ@λ@κίες" μας, πες αν έχεις κάποιο λόγο να θέλεις να μείνεις σε epiphone.

Έχοντας μια explorer μπορώ να σου πω ότι για τα λεφτά τους υπάρχουν καλύτερες επιλογές. Από την άλλη με ο,τι ταυράκι έχω παίξει ανεξαρτήτως τιμής (από 199 μέχρι 1000 ευρώ βασικά, αυτά έχω δοκιμάσει)
έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένος. Πολύ άνετα μπράτσα (για τα δικά μου χέρια), πανάλαφρα και λεπτό σώμα.

Θα κοιτούσα στη θέση σου και σε Cort και σε Ibanez.
u mad bro ? admins close this i got my answers thnx

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: δήλειμμα παιδια βοηθεια
« Απάντηση #11 στις: 02/02/12, 12:19 »
Βασικά χέστηκα bro. Συνέχισε την εκπληκτική σου πορεία στο 9gag.

i informed you that i was in a real hurry so don't criticise my spelling , grammar nazis !!

Actually... Tρίτη και Παρασκευή είμαι spelling nazi. Δευτέρα και Πέμπτη είναι οι μέρες της γραμματικής.

Today is my day off, so...

(door closing)

Ωραίος, ακόμη γελάω..! ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος guitalele

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: δήλειμμα παιδια βοηθεια
« Απάντηση #12 στις: 02/02/12, 16:01 »
Αυτό το 9gag έχει κάψει μυαλά πια. Δεν λέω και εγώ μπαίνω καμιά φορά έχει μερικά ωραία αστειάκια αλλά εδώ το 'χουνε κάνει τρόπο ζωής στην καθημερινότητα τους. Τι να πω.  ???

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
89 Απαντήσεις
52943 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/12/09, 00:07
από Jezus
9 Απαντήσεις
5138 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/07/08, 20:55
από Giorgos K.
0 Απαντήσεις
2167 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/11/08, 20:38
από pyrgos123
11 Απαντήσεις
4473 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/10/09, 09:27
από indie-anos laternative
35 Απαντήσεις
9598 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/10, 02:10
από Dr Bluz (G.K.)
15 Απαντήσεις
4360 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/07/10, 20:37
από zeromancer
9 Απαντήσεις
3865 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/10/10, 22:03
από Ntik
2 Απαντήσεις
27937 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/01/11, 16:21
από kostas6568
15 Απαντήσεις
5703 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/11, 13:11
από georkost
2 Απαντήσεις
9171 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/06/13, 09:09
από yannis27gr