Αποστολέας Θέμα: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...  (Αναγνώστηκε 117672 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #300 στις: 26/08/07, 14:15 »
Ποια ανικανότητα και έλειψη οργάνωσης βρε παιδιά; Μη λέμε τα ίδια. Στην Ξάνθη ανάψανε 4 φωτιές ταυτόχρονα. Αυτές οι φωτιές σβήσανε γιατί απλά εκεί τα μέρη είναι πιο βατά και δεν είχε ανέμους. Στην Εύβοια που σε έπαιρνε ο άνεμος και στην Πελοπόννησο που είναι μέσα στα κατσάβραχα όταν σου ανάψουν 4 φωτιές που τις πηγαίνει ο αέρας όπου θέλει, πως να τις μαζέψεις; Όπως είπε κάποιος, κάθε δέντρο και δασοφύλακας. Και μην μπλέκεται τον στρατό. Ο στρατός δεν είναι για να σβήνει φωτιές. Δεν ξέρει να σβήνει φωτιές. Το πολύ πολύ να βοηθήσει στην απομάκρυνση των κατοίκων. Μην τα μπερδεύουμε τα πράγματα..


Δεν διαβαζεις τι γραφω μου φαινεται..Ανεφερα πουθενα κατασβεση απ το στρατο?Κ οπως ειπα η πολιτεια κ η πυροσβεστικη υπηρεσια ακολουθως επρεπε να ειχαν σκεφτει τα χειροτερα σεναρια..ΩΦΕΙΛΑΝ να το ειχαν κανει!!Κ δν εγινε...Κ καταληξαμε σ αυτο που ειδαμε..Στου 55 νεκρους ποσοι ειναι..
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #301 στις: 26/08/07, 14:21 »
Κ οπως ειπα η πολιτεια κ η πυροσβεστικη υπηρεσια ακολουθως επρεπε να ειχαν σκεφτει τα χειροτερα σεναρια..ΩΦΕΙΛΑΝ να το ειχαν κανει!!Κ δν εγινε...Κ καταληξαμε σ αυτο που ειδαμε..Στου 55 νεκρους ποσοι ειναι..

Αυτό προσπαθώ να πω τόση ώρα...! Κανονίζεις ανάλογα με το χειρότερο , όχι με το καλύτερο....! Δεν περιμένεις κ. πολιτικέ πότε θα ανάψει η μεγάλη η φωτιά για να μιλήσεις για ανικανότητα των πυροσβεστών, για όχι καλό σχέδιο πυρόσβεσης, για ελλειπή εξοπλισμό...!!! Εγώ ένα έχω καταάβει...Μας κοροϊδεύουν μπροστά στα μάτια μας...! Τους άκουγα το πρωί και έφριξα.....!!!

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #302 στις: 26/08/07, 14:24 »
Φίλε, αυτό που έγινε δεν μπορούσε κανείς να το φανταστεί. Ήταν οργανωμένο και δούλεψε ρολόι. Δεν υπήρχε περίπτωση να αποτύχει. Κάτσε και δες, ήταν όλα υπολογισμένα. Οι χρόνοι που ξέσπασαν οι πυρκαγιές, ο καιρός, προεκλογική περίοδος για να μπερδέψει ακόμα περισσότερα τα πράγματα. Τι συζητάμε τώρα; Μόνο ένας κατακλισμός μπορούσε να μας σώσει.
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #303 στις: 26/08/07, 14:27 »
Επετρεψε μου να εχω διαφορετικη αποψη για το αν μπορουσε η οχι να γινει κατι..Οπως επισης κ να εχω αμφιβολιες για το αν ηταν εξ ολοκληρου μελετημενο...
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #304 στις: 26/08/07, 14:31 »
Επετρεψε μου να εχω διαφορετικη αποψη για το αν μπορουσε η οχι να γινει κατι..Οπως επισης κ να εχω αμφιβολιες για το αν ηταν εξ ολοκληρου μελετημενο...

Μπορεί να μην ήταν εξ ολοκλήρου μελετημένο, αλλά όλα αυτά έχουν μια σχέση μεταξύ τους! Συν ότι ήθελαν να αναθεωρήσουν το άρθρο 24!
Επίσης για να κάνω μια ιστορική αναδρομή, πρίν από κάθε πραξικόπημα στην Ελλάδα υπήρχε μια περίοδος με συνεχείς πυρκαγιές καλή ώρα...Τότε γινόταν δικτατορία του φασισμού , τώρα τί θα γίνεί...? Μάλλον δικτατορία του καπιταλισμού....
Τα συμπεράσματα δικά σας...

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #305 στις: 26/08/07, 14:39 »
Ρε μικακι αν ειναι δυνατον...Εδω πεθαινει κοσμος κ εσυ λες για δικτατοριες του καπιταλισμου?Ουτε ιερο ουτε οσιο?Κ μετα λες για ψηφοθηριες κομματων πιο πανω ενω εσυ βρισκεις ευκαιρια κ λες τα δικα σου..!!
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #306 στις: 26/08/07, 14:49 »
ΡΕ!! Άντε να κάνετε καμιά βουτιά σε καμιά παραλία γιατί έχουν καεί κεφάλια εδώ μέσα και ελάτε το απογευματάκι να συνεχίσουμε την κουβέντα..
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #307 στις: 26/08/07, 14:49 »
Ρε μικακι αν ειναι δυνατον...Εδω πεθαινει κοσμος κ εσυ λες για δικτατοριες του καπιταλισμου?Ουτε ιερο ουτε οσιο?Κ μετα λες για ψηφοθηριες κομματων πιο πανω ενω εσυ βρισκεις ευκαιρια κ λες τα δικα σου..!!

Αμάν ρε παιδιά μια διαπίστωση έκανα!!! Και τόσες σελίδες ρε Lunafreak γιατί λέμε???? Λες να μην στενοχωριέμαι για όλα όσα έγιναν και γίνονται!! Και στο κάτω κάτω η Αρεόπολή ειναι και το χωριό μου και κάηκε και το σπίτι που είχαμε εκεί, δηλαδή των θείων μου για την ακρίβεια!!!!!! Αλλά ακριβώς γι'αυτό τον λόγο και βαρέθηκα να ακούω αναμασήματα  και υπισχέσεις γενικώς!!!! Το θέμα είναι επιτέλους να σταματήσουν οι πυρκαγιές και να δούμε τί θα κάνουμε!!! Να αναδημιουργηθεί αυτό που καταστράφηκε!!!!!  Μη μου λες σε παρακαλώ ότι δεν έχω ούτε ιερό ούτε όσιο, γιατί και η δική μου οικογένεια αυτή την στιγμή πληρώνει την ασυδοσία, τον ωχαδερφισμό και τον αριβισμό που μας δέρνει!!!

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #308 στις: 26/08/07, 14:56 »
Λυπαμαι πραγματικα για το σπιτι σου..
Pa.. εδω ο κοσμος καιγεται.......
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #309 στις: 26/08/07, 15:01 »
Το θεμα ειναι εξοχως ανθρωπινο και οικολογικο. Αφορα την ανθρωπινη ματαιοδοξια, την οικολογικη συνειδηση και ειναι το πρωτο που θα πρεπει να συζητειται. Αλλιως δεν προκειται να διορθωθει τιποτα σε αυτον τον τοπο.


πες τα... πες τα γμτ γιατι κατηγορουμαι και για φασισμο....

κι εμενα μου φαινεται αδιανοητο να ειναι ΟΛΕΣ αυτες οι πυρκαγες σχεδιο οικοπεδοφαγων... Δεν ειναι δυνατον...
Και οπως ειπε και καποιος ποιο πανω ( η Ιωαννα νομιζω), ποιος θα παρει οικοπεδο/σπιτι μες στις σταχτες;...

Εναν.. δε μπορουν να πιασουν εναν;....
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #310 στις: 26/08/07, 15:02 »
Κριμα που μερικοι βλεπουν την Ελλαδα στα χαρτια και οχι στη γεωγραφια...Γι'αυτο δεν πηγε πουθενα μπροστα αυτη η χωρα..
Μπραβο, αντε..πειτε ποιοι νομοι ειναι κακοι, ποιοι κακοι πολιτικοι τους ενεκριναν, βγαλτε το αχτι σας εκει στην προεκλογικη εκστρατεια και στα κομματα, και αφηστε τη γη να καιγεται..Ετσι μαθατε τοσα χρονια, τωρα θα ξεσυνηθισετε?

fairy συμφωνω απολυτα για τις βαθμιδες προληψης και αποκαταστασης που ανεφερες.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #311 στις: 26/08/07, 15:04 »
Και οπως ειπε και καποιος ποιο πανω ( η Ιωαννα νομιζω), ποιος θα παρει οικοπεδο/σπιτι μες στις σταχτες;...
Να είσαι σίγουρη οτι πάνω στη Πάρνηθα, πάνω στη Πεντέλη, και πάνω στον Υμμητό θα θέλουν παααααάρα πολλοί να πάρουν οικόπεδο!!
Ήδη 50 στρέμματα από τα φετινά καμμένα της Πάρνηθας πάνε στο καζίνο...
Και στη περίπτωση της Πελοποννήσου, ποιός μου λέει οτι τόσο μεγάλες καμένες δασικές εκτάσεις δε θα δοθούν σε ιδιωτικά συμφέροντα? Η απάντηση είναι κανείς!! Ούτε ο πρωθυπουργός! Παρ'ότι διαβεβαίωνε χτές οτι τα δάση θα μείνουν δάση. Ξέρεις γιατί? Γιατί ο λόγος του δεν έχει καμία ισχύ. Είδα τι έγινε με τη Πάρνηθα.
« Τελευταία τροποποίηση: 26/08/07, 15:41 από Vampovarotor »

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #312 στις: 26/08/07, 15:05 »
Pa.. εδω ο κοσμος καιγεται.......

Ο δικός μου κόσμος, γιατί ο δικός σου δεν πρέπει να 'ναι εδώ γύρω..
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος greg+9

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 58
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #313 στις: 26/08/07, 15:10 »
Γειά και από μένα. Πρίν λίγο γύρισα από τον Υμμητό, μέτα από ένα "γεμάτο" 16ωρο. Δυστυχώς δεν έχω το κουράγιο να διαβάσω όλες τις πολύ ενδιαφέρουσες απόψεις. Πάντως από τους συναδέλφους ακούω ότι δεν μπορεί να αποτυπωθεί η καταστροφή ούτε από την τηλεόραση ούτε από το ραδιόφωνο. Θέλω μόνο να πω ένα κουράγιο σε όσους έχουν συγγενείς, σπίτια και περιουσίες σε αυτές τις περιοχές και ένα ευχαριστώ στους ανθρώπους που μας βοηθάνε όπως μπορούνε. Η βοηθειά τους είναι ειλικρινά πολύτιμη! Επίσης θέλω να πω το εξής: ΜΗΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ!!!! ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΓΕΛΟΙΟΙ, ΑΝΙΔΕΟΙ, ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟΙ!!!!!!!!! Είμαι εξοργισμένος με αυτά που ακούω! Εκτός μιας μόνο εξαίσεσης καναλιού που δεν σημασία να αναφέρω. Αν μπορέσω το βραδάκι θα ξαναμπώ για να πω κάποια πράγματα εκ των εσω. Αυρίο το πρωί αναχωρώ για Πελλοπόνησο για αλλαγή στους συναδέλφους

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #314 στις: 26/08/07, 15:11 »
Κριμα που μερικοι βλεπουν την Ελλαδα στα χαρτια και οχι στη γεωγραφια...Γι'αυτο δεν πηγε πουθενα μπροστα αυτη η χωρα..
Μπραβο, αντε..πειτε ποιοι νομοι ειναι κακοι, ποιοι κακοι πολιτικοι τους ενεκριναν, βγαλτε το αχτι σας εκει στην προεκλογικη εκστρατεια και στα κομματα, και αφηστε τη γη να καιγεται..Ετσι μαθατε τοσα χρονια, τωρα θα ξεσυνηθισετε?

fairy συμφωνω απολυτα για τις βαθμιδες προληψης και αποκαταστασης που ανεφερες.

Freemind, φυσικά και το κύριο μέλημα μας είναι πως θα σβηστούν οι φωτιές!!! Αλλά και και το γεγονός ότι κάποιοι πολιτικάντηδες πάνε όπως πάντα να επωφεληθούν από αυτήν την καταστροφή για δικούς τους λόγους ο καθένας είναι κάτι που πρέπει να επισημαίνεται μαζί με όλα τα άλλα...! Αλλά δυστυχώς ούτε να πάρουμε μια μάνικα και να αρχίσουμε να σβήνουμε τις φωτιές μπορούμε ούτε να δώσουμε τα εκατομμύρια ευρώ που χρειάζονται για αποκατασταθούν οι πληγέντες , ούτε και κανένα θάυμα για να μην γίνει η οικολογική καταστροφή που είδη έγινε...! Αυτά 1ον κάποιος τα προκάλεσε, 2ον δεν υπήρχαν τα μέσα για να τα αντιμετωπίσουν και 3ον αν  δεν υψώσουμε επιτέλους την φωνή μας ούτε πρόκειται και να αντιμετωπιστούν ποτέ! Μεσα από ένα φόρουμ δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα!! Γι'αυτό ας σταματήσουμε να φαγωνώμαστε μεταξύ μας και ας μιλήσουμε λίγο πιο ουσιαστικά....

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #315 στις: 26/08/07, 15:13 »
Pa.. εδω ο κοσμος καιγεται.......

Ο δικός μου κόσμος, γιατί ο δικός σου δεν πρέπει να 'ναι εδώ γύρω..

Δν με ξερεις κ απο χτες..Μαθε τροπους σαν ανθρωπος κ μιλα καλυτερα..Τωρα αν ψαχνεις ατομο για προσωπικη αντιπαραθεση ψαξε αλλου γιατι δν εχω σκοπο να ασχοληθω..
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #316 στις: 26/08/07, 15:15 »
Καλα, και οι δημοσιογραφοι δε πανε καθολου καλα...
Βλεπω εδω και κανα 3ωρο ειδησεις, παιρνουν ανθρωποι τηλεφωνο για να ζητησουν βοηθεια, και τους κρατανε minimum 15λεπτα, κανοντας τις ιδιες  ερωτησεις... Ελεος πια! ελεος!...
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #317 στις: 26/08/07, 15:16 »
Ρε παιδια!! Έλεος πια!! Ας σταματήσουμε επιτέλους  την φαγωμάρα!!!!!!!!!
Άντε εδώ ο κόσμος καίγεται και εμείς συνεχίζουμε τον χαβά μας....!!!!
Στο μάλωμα και στις αντιπαραθέσεις πρώτοι είμαστε!!!

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #318 στις: 26/08/07, 15:17 »
Pa.. εδω ο κοσμος καιγεται.......

Ο δικός μου κόσμος, γιατί ο δικός σου δεν πρέπει να 'ναι εδώ γύρω..

Δν με ξερεις κ απο χτες..Μαθε τροπους σαν ανθρωπος κ μιλα καλυτερα..Τωρα αν ψαχνεις ατομο για προσωπικη αντιπαραθεση ψαξε αλλου γιατι δν εχω σκοπο να ασχοληθω..

Καλώς. Επειδή μου έκανες τα μούτρα κρέας ;D αποχωρώ..
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος YouknowIknow

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
  • im a talented artist but my hearts not in it
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #319 στις: 26/08/07, 15:22 »
Παιδια η καταγωγη μου ειναι απο Πυργο,το χωριο μου ειναι η τριπυτη σιγουρα την ακουσατε αυτεσ τις μερες στις ειδησεις,ειναι ενα πανεμορφο χωριο πανω στο βουνο το οποιο ηταν μεσα στο πρασσινο με πραγματικα αγνους και υπεροχους ανθρωπους...Το σπιτι μας στην αθηνα το νοικιαζουμε δεν ειναι δικο μας,ο πατερας μου μετα απο τοσα χρονια δουλειας εφτιαξε το σπιτι μας εκει για τις διακοπες για δευτερη φορα(Την πρωτη φορα επεσε απο σεισμο) το χωριο μου λοιπον σχεδον καταστραφηκε,οι ανθρωποι κοιμουνται στο ποταμι(αλφειο) κατεβηκανε κατω ο θειος μου και πολλοι οικογενειακοι μας ανθρωποι να βοηθησουν.Φτιαξανε ομαδες και σωσανε εναν ημιλιποθυμο φιλο μας απο τις φλωγες του σπιτιου του που ειχε μεινει να προστατεψει(μονο αυτο εχει)ενας ξυλινος πυλωνας της δεη ειχε παρει φωτια ακριβως εξω απο το δικο μας σπιτι την ωρα που εκενωναν το χωριο,δεν ξερουμε τι εχει γινει,οι ελλιες μας,τα χωραφια μας,οι φιλοι μας...περιμενω πως και πως να παρει ο πατερας μου την αποφαση να κατεβουμε να βοηθησουμε δεν φοβαμαι την φωτια δεν το σκεφτομαι...αν ποτε τους πιασουν αυτους που κανανε το κακο αυτο στον τοπο μου θα ειμαι πρωτος εξω απο τα δικαστηρια και θα τους περιμενω...και δεν θα ειμαι μονος...
Im a talented artist but my hearts not in it no more...Im a good shag but i find nobody fit...and i play in a band but ive got no talent...and i spit and i drawl but i just dont change a thing

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #320 στις: 26/08/07, 15:28 »
Παιδια η καταγωγη μου ειναι απο Πυργο,το χωριο μου ειναι η τριπυτη σιγουρα την ακουσατε αυτεσ τις μερες στις ειδησεις,ειναι ενα πανεμορφο χωριο πανω στο βουνο το οποιο ηταν μεσα στο πρασσινο με πραγματικα αγνους και υπεροχους ανθρωπους...Το σπιτι μας στην αθηνα το νοικιαζουμε δεν ειναι δικο μας,ο πατερας μου μετα απο τοσα χρονια δουλειας εφτιαξε το σπιτι μας εκει για τις διακοπες για δευτερη φορα(Την πρωτη φορα επεσε απο σεισμο) το χωριο μου λοιπον σχεδον καταστραφηκε,οι ανθρωποι κοιμουνται στο ποταμι(αλφειο) κατεβηκανε κατω ο θειος μου και πολλοι οικογενειακοι μας ανθρωποι να βοηθησουν.Φτιαξανε ομαδες και σωσανε εναν ημιλιποθυμο φιλο μας απο τις φλωγες του σπιτιου του που ειχε μεινει να προστατεψει(μονο αυτο εχει)ενας ξυλινος πυλωνας της δεη ειχε παρει φωτια ακριβως εξω απο το δικο μας σπιτι την ωρα που εκενωναν το χωριο,δεν ξερουμε τι εχει γινει,οι ελλιες μας,τα χωραφια μας,οι φιλοι μας...περιμενω πως και πως να παρει ο πατερας μου την αποφαση να κατεβουμε να βοηθησουμε δεν φοβαμαι την φωτια δεν το σκεφτομαι...αν ποτε τους πιασουν αυτους που κανανε το κακο αυτο στον τοπο μου θα ειμαι πρωτος εξω απο τα δικαστηρια και θα τους περιμενω...και δεν θα ειμαι μονος...
Αυτό ακριβώς εννοούσα όταν έλεγα να πούμε κατι ουσιαστικό....!
ΥοuknowIknow με κάλυψες...Προσωπικά σ'ευχαριστώ που έκανες ποστ....! Ελπίζω να σβήσει η φωτιά και να μην χρειαστεί να κατέβεις...

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #321 στις: 26/08/07, 15:40 »
Προτεινω οποιος πιαστει για εκουσιο εμπρησμο να καει δημοσιως στην πλατεια Συνταγματος.Το ξερω ειμαι τριτοκοσμικος!
Συμφωνώ και μάλιστα σε σιγανή φωτια >:(

Μια φίλη της αδερφής μου που έβλεπε μέχρι αργά τηλεόραση είπε ότι έπιασαν ένα 11χρονο παιδί να βάζει φωτιά κ όταν το ρώτησαν γιατί το έκανε είπε ότι του άρεσαν τα αεροπλάνα που πετούσαν!!!!!! :o
Μου είναι λίγο αδύνατο να το πιστεψω αλλά έλεος δηλαδή ακούς εκεί του άρεσαν τα αεροπλάνα >:(

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #322 στις: 26/08/07, 15:49 »
Παιδιά, αυτή τη στιγμή που μιλάμε, ένας θείος μου στα Κρέστενα είναι περικυκλωμένος από φωτιές και δε μπορεί να ξεφύγει. Όλοι οι δρόμοι είναι κλειστοί, δεν έχουν ούτε νερό, ούτε ρεύμα, μόνο δημόσιο φωτισμό. Έχει και μία γυναίκα κι ένα παιδί. Εχθές με αναστατώσανε οι δικοί μου. Μαζευτήκαμε όλοι σε ένα μέρος και αισθανόμουν ακριβώς όπως τότε με το σεισμό το '99. Άκουσα ότι συζητιέται κάτι για πόλεμο, δεν έδωσα και πολλή σημασία.

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #323 στις: 26/08/07, 15:52 »
Τι πολεμος συζητιεται;;;

Ολα καλα ευχομαι να πανε!....  :-\
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #324 στις: 26/08/07, 15:58 »
Μακάρι να πάνε όλα καλά! Από χθες, έχω τρελή αναστάτωση, οι φίλοι μου λένε ''τα χασε τελείως''. Άκουσα να συζητιέται πως ο οργανωμένος μηχανισμός αυτός άκουσα να τον λένε εμπρησμό, το ότι καίγονται τα 2/3 της Ελλάδας δηλαδή, έγιναν για να ξεκινήσει κάποιος πόλεμος μεταξύ εμάς και κάποιας άλλης χώρας. Δεν ξέρω τώρα κατά πόσο ισχύει αυτό.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
2307 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/05, 17:51
από ENAS
4 Απαντήσεις
2121 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/05, 09:13
από FSL
0 Απαντήσεις
1416 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/11/05, 11:21
από Stergios Kourou
4 Απαντήσεις
2309 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/12/05, 15:08
από Fusalida
55 Απαντήσεις
16097 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/08, 13:13
από UNPLAGGED
1 Απαντήσεις
1933 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/12/08, 06:43
από gkou
13 Απαντήσεις
3677 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/09, 09:07
από mantinada
5 Απαντήσεις
2997 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/09, 21:56
από armagedon
51 Απαντήσεις
13971 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/09, 11:41
από Ibanezακιας
3 Απαντήσεις
2363 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/11, 12:15
από happydreamer