Αποστολέας Θέμα: Ήρθε το ΔΝΤ...  (Αναγνώστηκε 459602 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2400 στις: 09/11/11, 16:17 »
Όχι δεν έχει γίνει πουθενά! Άϊντε Johnie, να μια πραγματικά επαναστατική πρόταση. Με τα προβλήματά της και τις συγκρούσεις της, δεν διαφωνώ, αλλά ποιά επαναστατική πρόταση δεν φέρνει προβλήματα και συγκρούσεις?  ;)

Αυτο επισης μπορει να επιτευχθει με προοδευτικη φορολογηση + αναδιανομη πλουτου.

Μια καταπληκτική ιδέα πάνω σ' αυτό που διάβασα στην "Le Monde" αν δεν κάνω λάθος: Όχι μόνο να θεσπιστεί συνταγματικά η αποφυγή ύπαρξης ελλείματος πάνω από 3%, αλλά και να θεσπιστεί νόμος ο οποίος να διατάσει ότι σε περίπτωση υπέρβασης αυτού του ελλείματος θα φορολογούνται με 90% όλα τα εισοδήματα πάνω από 12.000 ευρώ.

Εγώ συμφωνώ, εσύ συμφωνείς?
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Tempus

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2401 στις: 09/11/11, 16:18 »
Μα.... Tempus,  δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει αυτό είναι και το δίλημα από την αρχή της κρίσης: Πληρώνεις τα χρέη που λήγουν (τουτέστιν κουπόνια, ομόλογα κλπ) και ζεις φυσιολογικά ή δεν τα πληρώνεις οπότε επέρχεται πτώχευση, διαλύεται το χρηματοπιστωτικό σύστημα της χώρας, εισέρχονται οι εκτελέστές των... τοκογλύφων.

Εννοείται ότι αυτό συζητάμε τόσον καιρό και κανείς δεν λέει ψέματα, απλά δεν δίνει όλες τις διαθέσιμες πληροφορίες  ;D

Τι θα έλεγες αν, ας πούμε, σου έλεγα ότι τον Φεβρουάριο - Μάρτιο λήγουν ιδιωτικά ομόλογα εταιρειών για τις οποίες όμως έχει εγγυηθεί το Ελληνικό δημόσιο και ως εγγυητής πληρώνει?

Εν τω μεταξύ, κλασικά, τον δανειστή μέχρι να δανειστούμε τον γλείφουμε και όταν μας ζητήσει πίσω τα χρήματα τον λέμε τοκογλύφο. Αν δε αρνηθεί να μας δανείσει ο τοκογλύφος τον λέμε "εγκάθετο παράγοντα σκοτεινών κέντρων". Πάρε παράδειγμα από την "Ε".


Αν τα λεφτά δε φτάνουν (που επιμένω ότι υπάρχουν διαφορετικές απόψεις και δεν καταλαβαίνω γιατί δεν αναλαμβάνει κάποιος την ευθύνη να υποστηρίξει τη θέση του δείχνοντας στοιχεία από επίσημα έγγραφα όπως ο προϋπολογισμός), είναι πια θέμα προτεραιοτήτων το πού θα δοθούν. Αλλά από τη μία πλευρά πέφτει εκβιασμός. Γιατί ο Παπαντρέου και οι προπαγανδιστές λένε "Άμα δεν...δε θα έχουμε να πληρώσουμε συντάξεις και μισθούς" και δε λένε "άμα δεν...δε θα έχουμε να ξεπληρώσουμε τα δάνεια"; Και τα δύο μπορεί να είναι αληθή αλλά εξαρτάται από ποια πλευρά επιλέγεις να το δεις. Αν μισθοί και συντάξεις δεν πληρωθούν, τότε άνθρωποι θα πεινάσουν, δε θα έχουν αρκετά χαρτονομίσματα για να καλύψουν βασικές ανάγκες. Αν δεν πληρωθούν οι δανειστές (τράπεζες, ΔΝΤ και το κακό συναπάντημα) από ποιους θα λείψουν τα λεφτά; Είναι κάποιοι συγκεκριμένοι άνθρωποι οι οποίοι δε θα έχουν να φάνε ας πούμε; Για να καταλάβουμε κι εμείς οι μλκ, που λένε.. Υπάρχει σκοπίμως κάποια ασάφεια, και την έχουμε δεχτεί σαν φυσιολογική. Άλλο η πραγματική, καθημερινή οικονομία και άλλο τα τεράστια ποσά της τάξης των δις που υπάρχουν μόνο στην μνήμη κάποιων υπολογιστών. Άλλο να μην πληρωθεί η γριούλα και άλλο να μειωθεί το ποσοστό κέρδους του μεγαλομετόχου της τράπεζας. Κι αφού μια τράπεζα όταν δανείζει χρήμα, το δημιουργεί από το μηδέν, γιατί να της λείψει άμα δεν επιστραφεί, αφού δεν προϋπήρχε πριν; Αλλά φαίνεται πως οι καπιταλιστές διαμόρφωσαν μια κατάσταση αυτοπροστασίας του συστήματος όπου προτεραιότητα έχουν οι τράπεζες και λοιποί μεγαλοδανειστές, άμα αυτοί δε λάβουν τα υπερκέρδη τους μεταφέρουν με κάποιο μηχανισμό τη χασούρα στους λαούς.   
« Τελευταία τροποποίηση: 09/11/11, 16:20 από Tempus »

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2402 στις: 09/11/11, 16:19 »
Τα ορια πανω απο τα οποια θα επιβαλλεται ενας τετοιος φορος θα πρεπει να συμφωνηθουν βαση των αναγκων και προσφερομενων υπηρεσιων και αγαθων, αλλα γενικοτερα ναι, συμφωνω. Αρκει φυσικα να μπορει να υπαρξει και η αναζητηση των πραγματικων εισοδηματων (οχι οπως τωρα που οι πιο πλουσιοι φαινεται να μην εχουν σχεδον τιποτα στο ονομα τους κτλ).
Στην Αργεντινη αν δεν κανω λαθος παντως, ειχαν για το εσωτερικο το δικο τους υποτιμημενο "μαλακο" νομισμα και το $ ως "σκληρο" νομισμα για τις εισαγωγες και εξαγωγες...
« Τελευταία τροποποίηση: 09/11/11, 16:30 από Johnie Darko »
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος monoxeiras

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Αγαπα με αληθινα και θα σε δανειζω
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2403 στις: 09/11/11, 16:30 »
1. Δεν νομιζω οτι κανεις απο επιλογη του θελει να ειναι εξαθλιωμενος ή πολυ φτωχος...


2.Μπορει ομως να γινεται το αντιθετο: Καποιος να πλουτιζει. Εκει απλα δεσμευεται ο πλουτος του πανω απο καποιο οριο και πηγαινει σε κοινωνικες παροχες ή / και εργα αναπτυξης.




1. Παιζω με squier. Μετραει?


2. Να δεσμευτουν παραυτα οι Gibson ΤΟΥΣ.


(φυσικα και αστειευομαι, φτωχοι/διαμαρτυρομενοι/αναρχικοι/αριστεροι/δεξιοι/κεντρωοι και λοιπες επαναστατικες δυναμεις παιξτε αφοβα τις Gibson σας και το γυρναμε σε σκληρα μετρα δεσμευσης πλουτου μια αλλη φορα)
Αλλαζουμε τον κοσμο, παιζουμε μονο με Gibson.

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2404 στις: 09/11/11, 16:31 »
οκ, τότε να αρχίσουμε να μαζεύουμε υπογραφές για το δημοψήφισμα.

(Αν και νομίζω ότι οι υπάλληλοι της ΕΘΕΛ και κάποιοι άλλοι που μας κλαιγόντουσαν κάποτε για μισθούς πείνας παίρνοντας, όπως αποδείχθηκε, 90.000 Ευρώ τον χρόνο (!!!), δεν θα συμφωνήσουν καθόλου με αυτήν την φορολόγηση)

Tempus, ο προϋπολογισμός του 2012 δεν έχει ακόμα ψηφιστεί. Αν εσύ έχεις κάτι στα χέρια σου παρακαλούμε δείξ' το μας και μας για να ξέρουμε που κινούμαστε.
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2405 στις: 09/11/11, 16:33 »
Αν δεν πεταξεις π**αρια monoxeira δεν μπορεις.
Επειδη παιζεις με Squier δεν σε κανει φτωχο, οπως και το να παιζεις με Gibson δεν σε κανει πλουσιο.
Αν δεν εχεις κατι να πεις, αστο καλυτερα, ριχτο σε καμια τσιχλα...

Papou σιγουρα θα θιχτουν συμφεροντα πολλων! Ισως και δικα μου/δικα μας. Αν προκειται ομως να διορθωθει η κατασταση για ΟΛΟΥΣ, τοτε θα σκασουμε και θα το υπομεινουμε.
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2406 στις: 09/11/11, 17:02 »
Άσχετο...Μάλλον πρωθυπουργός ο Πετσάλνικος...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2407 στις: 09/11/11, 18:26 »
Στην Αργεντινη αν δεν κανω λαθος παντως, ειχαν για το εσωτερικο το δικο τους υποτιμημενο "μαλακο" νομισμα και το $ ως "σκληρο" νομισμα για τις εισαγωγες και εξαγωγες...

Αυτό ισχύει παντού και πάντα στο διεθνές εμπόριο. Και τώρα ξέρεις τι ποσοστά μας παίρνουν οι τράπεζες για να μπορούμε να μετατρέψουμε τα Ευρώ μας σε δολάρια ώστε να αγοράζουμε τις squiers του Μονόχειρα? Αγιογδύτες φίλε μου....

Λοιπόν ανακεφαλαιώνοντας, δημοψήφισμα ώστε: α) να εκδόσουμε δικό μας κρατικό νόμισμα για τις εσωτερικές συναλλαγές, μισθούς, συντάξεις, και θα ισχύει μόνο για τις αγορές ντόπιων προϊόντων, υπηρεσιών και ομολόγων.
β) 90% φορολόγηση στα εισοδήματα από 12.000 νομισματικών μονάδων και άνω.

Να δεις... που το είδα..... που το είδα....
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2408 στις: 09/11/11, 18:35 »
Oχι papou, ειχαν ταυτοχρονη κυκλοφορια και των 2 νομισματων και εντος Αργεντινης. Αν το ψαξεις θα βρεις την ακρη.
Με την φορολογηση, σου ειπα, υπο συγκεκριμενες συνθηκες και εφοσων αυτα ισχυσουν για ολους, ειναι μια καλη αρχη (και απλα αρχη) για την λυση του προβληματος.
Μετα θα πρεπει να αντιμετωπιστει το θεμα των χρηματιστηριακων συναλλαγων κτλ.
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2409 στις: 09/11/11, 19:11 »
Άσχετο...Μάλλον πρωθυπουργός ο Πετσάλνικος...
Αμάν πια μ' αυτό το σήριαλ!

Και η ΑΔΕΔΥ έχει προγραμματίσει 3ωρη (!) στάση εργασίας για τις 15 και διαδήλωση στην πλατεία Κλαυθμώνος (συμβολικό?). Λες τότε να σχηματιστεί η καινούρια κυβέρνηση?

Καλά ρε παιδιά, καμμία αμεσοδημοκρατική συνέλευση δεν μπορεί να συγκλιθεί ώστε να επιβάλει έναν λαοπρόβλητο πρωθυπουργό? Τι στην ευχή μαθαίναμε στην πλατεία Συντάγματος τόσον καιρό?

Ρε σεις, εμείς θα αλλάζαμε τον κόσμο, έναν πρωθυπουργό δεν μπορούμε ν΄αλλάξουμε στην χώρα μας?
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2410 στις: 09/11/11, 19:16 »
Γελάω με τον Καρατζαφέρη που δεν τον παίζουν και τον βάζουν σε ένα άλλο δωμάτιο με barbie ενώ αυτοί κρατάνε τους Action Man για πάρτυ τους ;D ;D ;D
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2411 στις: 09/11/11, 19:21 »
καραγκιόζηδες και άσχετοι μας κυβερνούν...Πάμε καρφωτοί στον γκρεμό.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2412 στις: 09/11/11, 19:23 »
καραγκιόζηδες και άσχετοι μας κυβερνούν...Πάμε καρφωτοί στον γκρεμό.
Βαρύδγουπες δηλώσεις των ψηφοφόρων του ΠΑΣΟΚ και θιασωτών του ΛΑΟΣ φέρουν εσωκομματικές ρήξεις και συγκρούσεις! Το είδατε αποκλειστικά στο kithara.gr!
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2413 στις: 09/11/11, 19:30 »
Γελάω με τον Καρατζαφέρη που δεν τον παίζουν και τον βάζουν σε ένα άλλο δωμάτιο με barbie ενώ αυτοί κρατάνε τους Action Man για πάρτυ τους ;D ;D ;D


Πέθανα στα γέλια όταν άκουσα τις δηλώσεις. Τον κόβω να χάθηκε στο προεδρικό μέγαρο.


BTW, ΠΟΙΟΣ ΠΕΤΣΑΛΝΙΚΟΣ ΡΕ Μ****ΕΣ;;;; ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ;;
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2414 στις: 10/11/11, 15:03 »
Eλα μην το κουραζετε..Ο τεχνοκρατης τελικα..Και τον Καρατζο τον παιξαν τελικα μετα το χτεσινο θεατρο..Ετοιμαστειτε για αγριο σεξ-βιασμο* τους επομενους μηνες.

*Οι περισσοτεροι θα ειμαστε τα θυματα
*Σε καποιους θα αρεσει(ισως πιστευουν οτι να τους π****** χωρις τη συγκαταβαση τους ειναι ωραιο)
*Καποιοι ειναι οντως οι βιαστες ή στω συμβαλλουν στο βιασμο
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2415 στις: 10/11/11, 15:18 »
Ο Lucky Luke και επίσημα πρωθυπουργός της χώρας από αύριο, ύστερα από παλλαϊκή απαίτηση η οποία εκδηλώθηκε στις 28/10/2011!

Παρακάτω παρακολουθείτε ένα απόσπασμα της συνεργασίας με τους πέντε πολιτικούς αρχηγούς:


Μεγάλο ερωτηματικό για την συμμετοχή κκ Μάνου - Γεννηματά στις εξελίξεις,
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2416 στις: 10/11/11, 15:22 »
Aς ευχηθουμε να ειναι και ο Μανος στη κυβερνηση..Πραγματικα μας εχει λειψει ο σοβαρος πολιτικος λογος απο την πολιτικη σκηνη(βασικα τι λεω αφου ειναι απο αυτους με την μεγαλυτερη τηλεοπτικη/ραδιοφωνικη παρουσια).. :P :P

Ας παρουμε και ενα δειγμα του ποιον του ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΥ.
http://wp.me/p1pa1c-e6M
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2417 στις: 10/11/11, 15:39 »
Διορίστηκε από την Ε.Ε . Η απόλυτη ξεφτίλα του πολιτικού συστήματος...Υπάλληλοι όλοι τους!
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2418 στις: 10/11/11, 15:54 »
Άσπρος καπνος! Habemus papam!!! Κρύψτε τους γιους σας, αμπαρώστε τις κόρες σας, έρχεται οοοο Πα πα δη μόοοοοοοοοοοοος!!!

Κια το πρώτο σύνθημα για τις επικύμενες διαδηλώσεις θα έχει πάλι το kithara.gr την αποκλειστικότητα!

Παπαδήμο αλήτη θα σου κλείσουμε το σπίτι! (και με ότι αισχρές παραλλαγές σκαρφιστούν οι άγριοι διαδηλωταί)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2419 στις: 10/11/11, 15:58 »
Διορίστηκε από την Ε.Ε . Η απόλυτη ξεφτίλα του πολιτικού συστήματος...Υπάλληλοι όλοι τους!

Δεν διορίστηκε από τις Βρυξέλες. Εγκαταστάθηκε από το ΟΧΙ του Ελληνικού λαού και της νεολαίας του στις 28 του Οκτώμβρη. Κι αν δεν με πιστεύεις βγες στην γύρα και κάνε ένα μικρό γκάλοπ!
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2420 στις: 10/11/11, 16:03 »
Να σταματήσουμε να προβλέπουμε το μέλλον δεν παίζει, ε;


Δεν ξέρω αν θα είναι καλός ή κακός πρωθυπουργός και τι σκοτεινά συμφέροντα μπορεί να εξυπηρετεί, αλλά ο Παπαδήμος φαίνεται σοβαρός και σίγουρα έξυπνος άνθρωπος, σε αντίθεση με το 99% των πολιτικών. Κι ένας έξυπνος άνθρωπος καταλαβαίνει ότι περαιτέρω φόροι και χαράτσια στα αδύναμα κοινωνικά στρώματα ΔΕΝ μπορούν εκ των πραγμάτων να μπουν, αλλιώς θα προκληθεί κοινωνική αναταραχή που ούτε θέλει, ούτε μπορεί να αντιμετωπίσει. Υπομονή να δούμε τι θα γίνει λοιπόν (σιγά να μη).
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2421 στις: 10/11/11, 18:44 »
Να σταματήσουμε να προβλέπουμε το μέλλον δεν παίζει, ε;


Δεν ξέρω αν θα είναι καλός ή κακός πρωθυπουργός και τι σκοτεινά συμφέροντα μπορεί να εξυπηρετεί, αλλά ο Παπαδήμος φαίνεται σοβαρός και σίγουρα έξυπνος άνθρωπος, σε αντίθεση με το 99% των πολιτικών. Κι ένας έξυπνος άνθρωπος καταλαβαίνει ότι περαιτέρω φόροι και χαράτσια στα αδύναμα κοινωνικά στρώματα ΔΕΝ μπορούν εκ των πραγμάτων να μπουν, αλλιώς θα προκληθεί κοινωνική αναταραχή που ούτε θέλει, ούτε μπορεί να αντιμετωπίσει. Υπομονή να δούμε τι θα γίνει λοιπόν (σιγά να μη).

http://www.protothema.gr/politics/article/?aid=158421

Αχ αχ αχ αυτα τα παιδια :D

I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2422 στις: 10/11/11, 21:30 »
Ταραχές; Τις επιζητάνε παιδιά. Η 17 Νοέμβρη είναι σε μιά βδομάδα και αυτοί υπουργοποιούνε τον Άδωνι και τον Βορίδη...Πόσο στημμένο είναι...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2423 στις: 10/11/11, 23:10 »
Να σταματήσουμε να προβλέπουμε το μέλλον δεν παίζει, ε;

Είσαι καλά? ??? Ήδη παραδίδουμε μαθήματα κιθαρομαντείας - χορδομαντείας!
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2424 στις: 10/11/11, 23:15 »
Να σταματήσουμε να προβλέπουμε το μέλλον δεν παίζει, ε;


Δεν ξέρω αν θα είναι καλός ή κακός πρωθυπουργός και τι σκοτεινά συμφέροντα μπορεί να εξυπηρετεί, αλλά ο Παπαδήμος φαίνεται σοβαρός και σίγουρα έξυπνος άνθρωπος, σε αντίθεση με το 99% των πολιτικών. Κι ένας έξυπνος άνθρωπος καταλαβαίνει ότι περαιτέρω φόροι και χαράτσια στα αδύναμα κοινωνικά στρώματα ΔΕΝ μπορούν εκ των πραγμάτων να μπουν, αλλιώς θα προκληθεί κοινωνική αναταραχή που ούτε θέλει, ούτε μπορεί να αντιμετωπίσει. Υπομονή να δούμε τι θα γίνει λοιπόν (σιγά να μη).

Ποσες αλλαγες ηγεσιας χρειαζεσαι για να πειστεις οτι ολοι παιζουν το ρολο τους?

Άσπρος καπνος! Habemus papam!!! Κρύψτε τους γιους σας, αμπαρώστε τις κόρες σας, έρχεται οοοο Πα πα δη μόοοοοοοοοοοοος!!!

Κια το πρώτο σύνθημα για τις επικύμενες διαδηλώσεις θα έχει πάλι το kithara.gr την αποκλειστικότητα!

Παπαδήμο αλήτη θα σου κλείσουμε το σπίτι! (και με ότι αισχρές παραλλαγές σκαρφιστούν οι άγριοι διαδηλωταί)


Σε ρυθμο Tool θα το τραγουδας? Τα μετρα δε βγαινουν...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
21 Απαντήσεις
8190 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/02/03, 21:36
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
ΗΡΘΕ Ο ΙΟΡΔΑΝΗΣ!

Ξεκίνησε από bartatilas « 1 2 » Βιβλίο Εντυπώσεων

26 Απαντήσεις
10220 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/03/03, 13:10
από jagmaster
10 Απαντήσεις
4381 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/12/05, 13:20
από Stergios Kourou
1 Απαντήσεις
4107 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/09, 13:31
από Tanglewood
28 Απαντήσεις
10552 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/11/10, 19:12
από adr1anos
Roland GR-55 Ηρθε!

Ξεκίνησε από elrich « 1 2 3 » Εφέ

51 Απαντήσεις
16864 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/07/11, 19:05
από denisgiann
14 Απαντήσεις
5739 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/11/11, 14:00
από Johnkokk
22 Απαντήσεις
7191 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/02/12, 13:36
από Xtasy
0 Απαντήσεις
1301 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/20, 22:12
από diji grampsas
0 Απαντήσεις
865 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/07/23, 02:10
από diji grampsas