Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα με κεφαλή VHT Special 12/20RT  (Αναγνώστηκε 5247 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Δυστυχώς ο μήνας του μέλιτος (δύο εβδομάδες δηλαδή... :'() με τον VHT τελείωσε απότομα, καθώς τις τελευταίες δύο μέρες μού παρουσίασε ένα περίεργο πρόβλημα. Εκεί που έπαιζα, ξαφνικά η ένταση του ήχου αυξανόταν απότομα, ενώ ο ήχος ακουγόταν μουντός και σαν να έχει ενεργοποιηθεί το reverb, παρά το γεγονός ότι το reverb ήταν στο μηδέν. Αρχικά το πρόβλημα διορθωνόταν προσωρινά κλείνοντας και ξανανοίγοντας τον ενισχυτή, για να εμφανιστεί ξανά μετά από μερικά λεπτά. Πλέον ο ήχος παραμένει συνεχώς ο ίδιος από τη στιγμή που θα ανοίξω τον ενισχυτή. Επιπλέον αν κρατήσω τον ενισχυτή ανοιχτό για λίγα λεπτά, αρχίζει να παράγει έναν οξύ διαπεραστικό θόρυβο σαν feedback που δεν μπορώ να σταματήσω ούτε καν να μειώσω με τα ρυθμιστικά.

Έστειλα ήδη email στον Thomann και ως συνήθως μού έστειλαν χωρίς καμία συζήτηση την προπληρωμένη κάρτα επιστροφής. Πριν τον ξαναβάλω στο πακέτο, έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορεί να έχει συμβει; Υπάρχει περίπτωση να φταίει κάποια λάμπα; Δεν θέλω να τον στείλω πίσω αν υπάρχει πιθανότητα να διορθωθεί το πρόβλημα σχετικά εύκολα, από την άλλη πλευρά όμως δεν έχω διάθεση να ξοδέψω χρήματα για καινούργιες λάμπες χωρίς να ξέρω αν όντως εκεί εντοπίζεται η βλάβη.

Οποιαδήποτε ιδέα ευπρόσδεκτη...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Πρόβλημα με κεφαλή VHT Special 12/20RT
« Απάντηση #1 στις: 12/04/13, 00:01 »
.. αν κρατήσω τον ενισχυτή ανοιχτό για λίγα λεπτά, αρχίζει να παράγει έναν οξύ διαπεραστικό θόρυβο σαν feedback που δεν μπορώ να σταματήσω ούτε καν να μειώσω με τα ρυθμιστικά
Οποιαδήποτε ιδέα ευπρόσδεκτη...
Ακούγεται πολύ χαρακτηριστικά σαν προενισχύτρια που έχει γίνει μικροφωνική.
Έχεις τίποτα chop sticks στο σπίτι?.. πάρε ένα ή οποιοδήποτε ξύλινο ραβδάκι και χτύπα απαλά μία μία τις λυχνίες.. κάποια θα σου κάνει μεγάλη διαφορά.. αυτή είναι η ύποπτη και θέλει αλλαγή.
Δες και αυτά να πάρεις μία καλύτερη ιδέα:

Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με κεφαλή VHT Special 12/20RT
« Απάντηση #2 στις: 12/04/13, 02:23 »
Ευχαριστώ για την απάντηση Αδριανέ. Μετά από το μήνυμά σου (και επειδή αυτή ήταν η πρώτη μου σκέψη) δοκίμασα να αφαιρέσω μία μία τις προενισχύτριες του VHT και να τις αντικαταστήσω με μια JJ 12AX7 από τον Lil' Night Train. Το πρόβλημα παραμένει, δεν άλλαξε απολύτως τίποτα...

Καμιά άλλη ιδέα...;
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Πρόβλημα με κεφαλή VHT Special 12/20RT
« Απάντηση #3 στις: 12/04/13, 12:25 »
Καμιά άλλη ιδέα...;
Για μένα και ειδικά τόσο νωρίς στην ιδιοκτησία δεν αξίζει να ασχοληθείς παραπάνω ούτε στο ελάχιστο, θέλει άμεσα επιστροφή και αντικατάσταση μέσω εγγύησης. Επιμένω στο ακτικατάσταση διότι με προβλήματα infancy period καλό είναι να προτιμάς μία άλλη μονάδα για να μην καταλήξεις με κανένα λεμόνι. Διευκρίνησε το αυτό στον Thomann, όσο είσαι ακόμα στο money back period, διότι μερικές φορές σου κάνει νερά με επισκευή λόγω χαμηλής διαθεσιμότητας κλπ. Έστειλα δύο κεφαλές πίσω τον Δεκέμβριο, μία στο DV και μία στον Thomann, ξέρω ότι ειναι σπάσιμο αλλά έχεις το κεφάλι σου ήσυχο (γι'αυτό και πλήρωσες άλλωστε).
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με κεφαλή VHT Special 12/20RT
« Απάντηση #4 στις: 12/04/13, 13:17 »
Για μένα και ειδικά τόσο νωρίς στην ιδιοκτησία δεν αξίζει να ασχοληθείς παραπάνω ούτε στο ελάχιστο, θέλει άμεσα επιστροφή και αντικατάσταση μέσω εγγύησης. Επιμένω στο ακτικατάσταση διότι με προβλήματα infancy period καλό είναι να προτιμάς μία άλλη μονάδα για να μην καταλήξεις με κανένα λεμόνι. Διευκρίνησε το αυτό στον Thomann, όσο είσαι ακόμα στο money back period, διότι μερικές φορές σου κάνει νερά με επισκευή λόγω χαμηλής διαθεσιμότητας κλπ. Έστειλα δύο κεφαλές πίσω τον Δεκέμβριο, μία στο DV και μία στον Thomann, ξέρω ότι ειναι σπάσιμο αλλά έχεις το κεφάλι σου ήσυχο (γι'αυτό και πλήρωσες άλλωστε).

Aυτή θα ήταν η ιδανική λύση. Δεν είμαι σίγουρος όμως αν αυτό είναι εφικτό, καθώς αυτή τη στιγμή υπάρχει μόνο άλλο ένα κομμάτι στον Thomann, το οποίο είναι επίσης B-stock. Μού άρεσε πολύ η χροιά αυτού του ενισχυτή και είμαι σε δίλημμα αν πρέπει να το ρισκάρω με την ίδια κεφαλή ή να προτιμήσω κάτι άλλο.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος nickel

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με κεφαλή VHT Special 12/20RT
« Απάντηση #5 στις: 12/04/13, 13:30 »
Πίκρα μεγάλη να σου βγάζει προβλήματα, ειδικά όταν λες οτι σ'αρέσει σαν ενισχυτής  :(

Επειδή ενδιαφέρομαι για τον ενισχυτή αυτό (πιθανότατα και ακριβώς την ίδια έκδοση, την RT κεφαλή) έστειλα πριν λίγες μέρες mail στον Thomann για να μάθω κατα πόσο θα είναι διαθέσιμα τα διάφορα μοντέλα (γιατί σε κάποια φάση είχαν εξαφανιστεί τελείως) και η απάντηση ήταν ότι θα έχουν πάλι όλες τις εκδόσεις του Special 12/20 που βγαίνουν, αλλά δεν ήξεραν να πουν πότε...

edit: από περιέργεια - σε τι καμπίνα / καμπίνες τον έχεις ακούσει;
« Τελευταία τροποποίηση: 12/04/13, 13:33 από nickel »

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με κεφαλή VHT Special 12/20RT
« Απάντηση #6 στις: 12/04/13, 13:42 »
Πίκρα μεγάλη να σου βγάζει προβλήματα, ειδικά όταν λες οτι σ'αρέσει σαν ενισχυτής  :(

Σίγουρα, από μια άποψη πάντως είναι καλύτερα που το πρόβλημα παρουσιάστηκε όσο ο ενισχυτής είναι ακόμα μέσα στην περίοδο επιστροφής χρημάτων. Φυσικά και είμαι απογοητευμένος, προσπαθώ όμως να δω τη θετική πλευρά της κατάστασης...

Παράθεση
Επειδή ενδιαφέρομαι για τον ενισχυτή αυτό (πιθανότατα και ακριβώς την ίδια έκδοση, την RT κεφαλή) έστειλα πριν λίγες μέρες mail στον Thomann για να μάθω κατα πόσο θα είναι διαθέσιμα τα διάφορα μοντέλα (γιατί σε κάποια φάση είχαν εξαφανιστεί τελείως) και η απάντηση ήταν ότι θα έχουν πάλι όλες τις εκδόσεις του Special 12/20 που βγαίνουν, αλλά δεν ήξεραν να πουν πότε...

Kαλό αυτό, αν και χωρίς να υπάρχει κάποια συγκεκριμένη ημερομηνία, δεν μπορεί να είναι κανείς σίγουρος για τίποτα. Σε αυτή την περίπτωση πάντως, ίσως να ζητήσω απλά επιστροφή χρημάτων και να περιμένω μήπως φέρουν καινούργια μοντέλα.

Παράθεση
από περιέργεια - σε τι καμπίνα / καμπίνες τον έχεις ακούσει;

Έχω μια Kustom καμπίνα με ηχείο Eminence Lady Luck...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος nickel

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με κεφαλή VHT Special 12/20RT
« Απάντηση #7 στις: 12/04/13, 13:55 »
Σίγουρα, από μια άποψη πάντως είναι καλύτερα που το πρόβλημα παρουσιάστηκε όσο ο ενισχυτής είναι ακόμα μέσα στην περίοδο επιστροφής χρημάτων. Φυσικά και είμαι απογοητευμένος, προσπαθώ όμως να δω τη θετική πλευρά της κατάστασης...

Δίκιο έχεις, εύχομαι να λύσεις το θέμα το γρηγορότερο.

Παράθεση
Έχω μια Kustom καμπίνα με ηχείο Eminence Lady Luck...

Ευχαριστώ για την πληροφορία (και απίθανη σύμπτωση, αν τελικά πάρω την κεφαλή σε καμπίνα με το  Lady Luck θα παίξει)

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με κεφαλή VHT Special 12/20RT
« Απάντηση #8 στις: 12/04/13, 14:24 »
Σκεφτόμουν διάφορες καμπίνες όταν αγόρασα τον Vox Lil' Night Train, και είχα σκοπό να αγοράσω μια από τις Palmer που έχει ο Thomann. Tελικά όμως βρήκα αυτή στο ebay μονταρισμένη με το Lady Luck σε τιμή όσο περίπου κοστίζει το ηχείο μόνο του καινούργιο. Είναι πολύ καλό και ουδέτερο ηχείο, που δεν χρωματίζει καθόλου τον ήχο του ενισχυτή. Και επειδή είναι 60 Watt (αν θυμάμαι καλά), μπορεί να λειτουργήσει με κεφαλές αρκετά μεγαλύτερης ισχύος.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με κεφαλή VHT Special 12/20RT
« Απάντηση #9 στις: 12/04/13, 18:44 »
Κρίμα ρε Γιώργο. (είμαι εξωτερικό και δεν μπορούσα να απαντήσω νωρίτερα)
Στείλε κι ένα mail στη vht να δεις τι θα σου πουν (τόσο για τη βλάβη όσο και για τη διαθεσιμότητα). Απ'ό,τι έχω δει απαντάνε και μοιάζει ότι νοιάζονται να δώσουν λύσεις. Τελικές δεν έχεις τίποτα να δοκιμάσεις ε; Από το watts control ή τα pentode/triode modes δείχνει να επηρεάζεται το πρόβλημα;

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με κεφαλή VHT Special 12/20RT
« Απάντηση #10 στις: 12/04/13, 18:56 »
Κρίμα ρε Γιώργο. (είμαι εξωτερικό και δεν μπορούσα να απαντήσω νωρίτερα)
Στείλε κι ένα mail στη vht να δεις τι θα σου πουν (τόσο για τη βλάβη όσο και για τη διαθεσιμότητα). Απ'ό,τι έχω δει απαντάνε και μοιάζει ότι νοιάζονται να δώσουν λύσεις. Τελικές δεν έχεις τίποτα να δοκιμάσεις ε; Από το watts control ή τα pentode/triode modes δείχνει να επηρεάζεται το πρόβλημα;

Έψαχνα χτες να βρω κάτι τελικές λυχνίες που είχα κάπου (αν θυμάμαι καλά και δεν τις είχα στείλει πακέτο με κάποιον από τους ενισχυτές που πούλησα στο παρελθόν), μήπως και σταθώ τυχερός και είναι εκεί το πρόβλημα. Κάτι όμως μού λέει ότι λόγω της φύσης του προβλήματος είναι μάλλον απίθανο να φταίει μια λυχνία. Αν τις βρω πάντως θα το προσπαθήσω. Όσο για τα ρυθμιστικά, δεν φαίνεται να επηρρεάζουν το πρόβλημα.
« Τελευταία τροποποίηση: 12/04/13, 19:01 από Απόλλων »
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με κεφαλή VHT Special 12/20RT
« Απάντηση #11 στις: 18/04/13, 21:59 »
Είχαμε κανα νεότερο από VHT, Thomann κλπ;


Εγώ στη θέση σου πάντως θα σκεφτόμουν και μια επίσκεψη σε έναν έμπιστο/έμπειρο τεχνικό που θα διόρθωνε το πρόβλημα και θα έκανε και κάποιες προληπτικές αλλαγές σε πυκνωτές/αντιστάσεις που θα του φαίνονταν 'ευπαθή' ή β-διαλογής. Κάπου θα έχει κάνει οικονομία ο κινέζος πέρα από τα εργατικά για να φτάσει σε αυτή την τιμή.


Ακόμα και με ένα τέτοιο έξτρα έξοδο (σε λογικά επίπεδα) πάλι κερδισμένος θα ήμουν γιατί θα είχα έναν ενισχυτή που μου κάνει η χροιά του και τα features του και θα είχε μπροστά του χρόνια απροβλημάτιστης λειτουργίας και εύκολης συντήρησης (λόγω τρόπου κατασκευής). Και αυτά σε τιμή πολύ χαμηλότερη από αντίστοιχους ενισχυτές από τα μεγάλα ονόματα.


Είμαι τακτικός αναγνώστης του TGP και βλέπω συχνότατα παιδικές ασθένειες σε ενισχυτές που οι τιμές τους ξεκινάνε στο πενταπλάστιο αυτής του VHT (π.χ. τελευταία έχω δει αρκετές περιπτώσεις με τους Dr Z) που σημαίνει ότι sh1t happens ακόμα και στις καλύτερες οικογένειες. Είναι άσχημο φυσικά όταν μας συμβαίνει εμάς. Μου 'χει τύχει και σε καταλαβαίνω. Εύχομαι αίσιο τέλος ;)

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με κεφαλή VHT Special 12/20RT
« Απάντηση #12 στις: 19/04/13, 00:29 »
Είχαμε κανα νεότερο από VHT, Thomann κλπ;

Εγώ στη θέση σου πάντως θα σκεφτόμουν και μια επίσκεψη σε έναν έμπιστο/έμπειρο τεχνικό που θα διόρθωνε το πρόβλημα και θα έκανε και κάποιες προληπτικές αλλαγές σε πυκνωτές/αντιστάσεις που θα του φαίνονταν 'ευπαθή' ή β-διαλογής. Κάπου θα έχει κάνει οικονομία ο κινέζος πέρα από τα εργατικά για να φτάσει σε αυτή την τιμή.

Ακόμα και με ένα τέτοιο έξτρα έξοδο (σε λογικά επίπεδα) πάλι κερδισμένος θα ήμουν γιατί θα είχα έναν ενισχυτή που μου κάνει η χροιά του και τα features του και θα είχε μπροστά του χρόνια απροβλημάτιστης λειτουργίας και εύκολης συντήρησης (λόγω τρόπου κατασκευής). Και αυτά σε τιμή πολύ χαμηλότερη από αντίστοιχους ενισχυτές από τα μεγάλα ονόματα.

Θεωρητικά έχεις δίκιο και εξέτασα αυτή την πιθανότητα. Στην πράξη υπάρχουν κάποια προβλήματα. Πρώτον, δεν έχω κάποιον τεχνικό που θα μπορούσα να εμπιστευτώ για μια τέτοια δουλειά. Έχω ένα παλικάρι στο οποίο πηγαίνω κιθάρες για κανένα σετάρισμα ή επισκευή που δεν μπορώ να χειριστώ ο ίδιος, αλλά δυστυχώς αυτός δεν ασχολείται ιδιαίτερα με ενισχυτές. Ξέρω κάποιον στο Λονδίνο, αλλά μετά υπεισέρχεται και το κόστος (και το ρίσκο) επιπλέον μεταφορικών. Δεύτερον, δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι το κόστος της επισκευής θα είναι "λογικό". Τρίτον, ακόμα και αν δεν ίσχυαν τα παραπάνω και μπορούσε να γίνει μια επισκευή, δεν εξασφαλίζεται σε καμία περίπτωση η καλή μελλοντική λειτουργία του ενισχυτή. Αφήνω το γεγονός ότι με αυτές τις επεμβάσεις θα έχω ακυρώσει την εγγύηση και θα έχω ανεβάσει αρκετά το συνολικό κόστος της αγοράς. Οπότε ίσως θα ήταν καλύτερα από όλες τις απόψεις να μού επιστρέψουν τα χρήματα και να κοιτάξω για κάτι άλλο, έστω και ακριβότερο.

Η τελική απόφαση λοιπόν είναι να επιστρέψω τον ενισχυτή. Μού έχουν στείλει ήδη την κάρτα επιστροφής, απλά δεν βρήκα το χρόνο λόγω δουλειάς και άλλων υποχρεώσεων, ενώ είχα και την ελπίδα ότι κάτι μπορεί να γινόταν. Καθώς δεν διαφαίνεται κάποια εύκολη λύση, ο ενισχυτής πάει για επιστροφή μέσα στο Σαββατοκύριακο.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με κεφαλή VHT Special 12/20RT
« Απάντηση #13 στις: 19/04/13, 00:37 »
Παρ'τον Ελλάδα να σε στείλω σε μάστορα super, συστημένο ;D
(Ημι)αστειεύομαι φυσικά.
Πας για Princeton σα να λέμε;

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με κεφαλή VHT Special 12/20RT
« Απάντηση #14 στις: 19/04/13, 01:08 »
Παρ'τον Ελλάδα να σε στείλω σε μάστορα super, συστημένο ;D
(Ημι)αστειεύομαι φυσικά.

Αντί για βαλίτσα, θα κουβαλήσω τον ενισχυτή στην επόμενη επίσκεψή μου... :P

Παράθεση
Πας για Princeton σα να λέμε;

Δεν ξέρω. Ομολογώ ότι ο Lil Night Train μού βγήκε καλύτερος απ' ό,τι περίμενα και αυτή τη στιγμή κοιτάω κεφαλές μικρού μεγέθους και ισχύος, π.χ. Traynor Darkhorse, Rock Block ή κάτι παρόμοιο. Ξέρω ότι δεν θα είναι ο ίδιος ήχος με τον VHT, αλλά τελικά όλα είναι ένας συμβιβασμός...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με κεφαλή VHT Special 12/20RT
« Απάντηση #15 στις: 19/04/13, 01:30 »
Μόλις είδα ότι οι VHT Special 12/20 (κεφαλές και combo) είναι ξανά σε στοκ στον Thomann... :hmm
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με κεφαλή VHT Special 12/20RT
« Απάντηση #16 στις: 19/04/13, 09:28 »
Μόλις είδα ότι οι VHT Special 12/20 (κεφαλές και combo) είναι ξανά σε στοκ στον Thomann... :hmm


... και τα RT μοντέλα.
... Συνωμοσία ;D

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
4262 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/01/06, 19:45
από poll_18
3 Απαντήσεις
2478 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/09, 22:16
από mace
7 Απαντήσεις
3152 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/06/09, 15:59
από gers
κεφαλη στα 400

Ξεκίνησε από detroit « 1 2 » Μπάσο

28 Απαντήσεις
10478 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/11/09, 22:48
από bassakos
46 Απαντήσεις
13739 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/01/10, 12:52
από giorgiom
9 Απαντήσεις
3470 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/10, 17:15
από Γιωργάνας
17 Απαντήσεις
5495 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/06/10, 13:56
από Rosstrobon
8 Απαντήσεις
2996 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/07/10, 16:35
από 2be
13 Απαντήσεις
4093 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/01/11, 12:10
από ibanezbass
19 Απαντήσεις
6999 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/09/12, 16:07
από Stel Andre